نمايش پست تنها
قديمي November 20th, 2010, 16:27   #260
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2009
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 860 بار در 158 پست
sohrabibroker (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به sohrabibroker
0

سلام به همه دوستان عزیز :

ما در بورس کالا اونس طلا بیشتر معامله می کنیم یا سکه طلا ؟
در معاملات سکه باید همه چیز را تحلیل کنیم " اونس طلا "دلار "اوضااع سیاسی داخلی " فاندامنتال طلا "تکنیکال اونس طلا "
فاصله قیمت آتی با قیمت سکه نقدی "و تعداد روزهای باقیمانده تا سررسید قرارداد "و برخی موارد دیگر ...
مثالی از خرید و فروش خود می زنم " روی اونس 1320 اونس ثابت بود "ولی دلار رو به بالا 1120شده بود و سکه نقدی 344 بود بعد از ظهر همان روز دلار به 1220 تومان بازار تهران رسید "روز چهارشنبه هم بود " و سکه نقدی کسی دیگه بعد از ظهر فروشنده نبود و صحبت 360 و 370 تومان بود "من که دیدم آتی بورس کالا سقف قیمتیش 349700 می باشد "زنگ زدم به کارگزاری " و به هر قیمتی شد برام خرید کنید " "تاکید کردم به هر قیمتی "اینجا نه من قیمتها را می دیدم "نه قیمت اونس طلا را داشتم" "در همین موقع کسی که این خبر دلار 1220 را به من داده بود گفت ریسک بدی کردی !
من گفتم تا دولت بخواد بازار تهران را به تعادل برسونه ما سودمون رو از بازا گرفتیم و کنار نشستیم "و روز شنبه همین خرید ها را روی 356 خالی کردیم و در طول روز هم نوساناتی از بازار گرفتیم
روی این معامله من اصلا به اونس طلا کاری نداشتم "وفقط دیدم سکه بازار نقدی بود "اینجا هم ما همان سکه بازار نقدی را معامله می کنیم
در حال حاظر سکه بانکی 335 می باشد ولی بازار همین سکه بانکی را 3700 تومان بالاتر خریدار هست یعنی اگر نقدینگی داشته باشی و ساعت 12 از بانک سکه را بخری ساعت 1 می تونی به قیمت 338700 تومان به عمده فروش بازار بفروشی "
ولی در معاملات آتی قیمت دی ماه مابین 349 و 350 تومان معامله شده "با توجه به اختلاف 14 هزار تومانی آتی با قیمت بانکی "و 10 هزار تومانی با قیمت بازار "آتی دی ماه را باید فروخت یا خرید ؟؟؟
sohrabibroker آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از sohrabibroker: