نمايش پست تنها
قديمي August 8th, 2009, 00:48   #14
AmirBabak
مدیر تالار نرم افزارهای معامله و تحلیل بازار و تالارهای زیرمجموعه

AmirBabak's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
محل سكونت: نارمک
تشکر از ايشان: 14,016 بار در 1,535 پست
AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)AmirBabak (سطح 11)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به AmirBabak
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
با سلام

همانطور که می بینیم، دوستان نظرات مختلفی در مورد قوانین مسابقه خصوصا لوریج مطرح می کنند و تمام نظرات در جای خود محترم و قابل بررسی است. اما برای رسیدن به نتیجه، لازم است سعی کنیم برای اثبات نظرات خود دلایل منطقی و مستدل ارائه کنیم.

به این جملات توجه کنیم:
تعداد شرکت کنندگان در این دوره، از دو دوره ی قبل بیشتر بود و بسیاری از افراد تا انتها به رقابت ادامه دادند. لذا موضوع کم رونق بودن مطرح نیست. ضمنا بنده در پست اول توضیح دادم که هدف از این مسابقه، ایجاد شور و هیجان یا رونق و این قبیل موارد نیست.

بر خلاف نظر شما، بنده مسابقاتی که در آنها نفرات برتر موجودی اولیه خود را چند ده یا حتی چند صد برابر می کنند را کاملا مخرب می دانم و یکی از محاسن اصلی لوریج پایین را درصد سود متناسب و معقول نفرات برگزیده در این مسابقات می دانم.

اگر قوانین مسابقه درست طراحی شود، شرکت کنندگان برای جبران ضررها و ورود مجدد به کورس رقابت، باید تلاش مضاعف کنند. این نه تنها عیب نیست، بلکه حسن است و اگر اینگونه نباشد قوانین مسابقه ایراد دارد.

اگر لوریج بالا باشد، شرکت کننده ای که در چند معامله زیان کرده است با خود فکر می کند: من که از گردونه ی رقابت خارج شده ام! بهتر است در معاملات بعدی با ریسک زیاد وارد شوم. اگر سود کردم و رتبه آوردم که فبها. اگر هم زیان کردم و حساب از بین رفت که چیزی از دست نداده ام!

نفر اول مسابقات سایت سرمایه مثلا در مدت یک ماه موجودی خود را 1.5 برابر کرده است. نفر اول مسابقات فلان بروکر، در مدت یک ماه موجودی خود را صد برابر کرده است. به نظر شما عملکرد کدام یک از این افراد در شرایط واقعی و کار بر روی حساب تجاری می تواند به عملکرد آنها در مسابقه نزدیکتر باشد؟

لطفا نظرات خود را در خصوص مواردی که در بالا توضیح دادم مطرح کنید.

با تشکر
با سلام به مدیریت محترم سایت

1- آقا رضا قضیه از دو حال خارج نیست:
- سبک برگزاری مسابقات را شما تعیین میکنید و نظرات دیگران فقط جنبه تشویقی داشته باشد!
- سبک برگزاری مسابقات به صورت چند گزینه ای، به نظرسنجی گذاشته شود و نظر جمع تحقق یابد.

خدا وکیلی تا تکلیف این مورد فوق مشخص نشود، هرگونه صجبتی به نتیجه نخواهد رسید.

واقعاً تعجب میکنم که شما میفرمایید رونق مسابقات(به معنای واقعی) و شور و هیجان ، برای شما مهم نیست!
سایتی مثل سرمایه(بزرگترین گفتمانکده فارکس فارسی زبان)، باید داری فراگیرترین مسابقات فارکس ایرانیان باشد.
حال برای جا انداختن نکات آموزشی نیز میتوان راهکاری را اندیشید. بطوریکه مسابقات هم هیجان داشته باشد و هم آموزنده.

2- شما میفرمایید که "کاربران برای جبران ضررها و ورود مجدد به کورس رقابت، باید تلاش مضاعف کنند" ، آقا رضا
خدا وکیلی این دلسردی ایجاد نمیکند؟ (با لوریج بسیار کم موجود)
خودتان بفرمایید ،کسی که مثلاً بالانش(به هر دلیل و با هر اشتباهی) 700 شده است باید برای جبران فقط ضرر ، 3000 پیپ بگیرد تا 300 دلار ضررش پوشش داده شود(آنهم در زمانی اندک)، آیا نباید فرصتی داشته باشد تا با یک تحلیل قوی و با استفاده از اهرم، این 300 دلار را با 300 پیپ بدست آورد!؟

3- چرا باید حدود 130 نفر از علاقمندان شرکت در مسابقه، عطای آنرا به لقای آن بخشیده و تعدادی دیگر نیز با متحمل شدن ضرر(هر چند قابل جبران) ، از ادامه مسابقه انصراف دهند؟

4- آقا رضا کدامیک از بچه های سایت در حساب ریل خود(آنهم با موجودی 1000 دلار) از لوریج 1:10 استفاده میکنند که حال بخواهند در مسابقه همان شرایط را اجرا کنند!؟
البته استفاده از لوریج بالا کار یک تریدر به معنای واقعی نیست اما لوریج معقول و معمول کجا و لوریج 1:10 کجا!؟

از اینکه اجازه دادید حرف دلم را بزنم ممنونم.
خواهشاً به بند اول این متن دقت فرمایید.
یاعلی.
AmirBabak آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از AmirBabak: