نمايش پست تنها
قديمي December 1st, 2008, 19:07   #72
Farhad 5
Junior Member

Farhad 5's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2008
تشکر از ايشان: 25 بار در 11 پست
Farhad 5 (سطح 1)Farhad 5 (سطح 1)Farhad 5 (سطح 1)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Reza نمايش نوشته ها
سوال:

فرض کنید شما مبلغی سرمایه (مثلا 50 هزار دلار) در اختیار دارید و می خواهید این سرمایه را در اختیار افرادی (مثلا 5 نفر، هر نفر یک حساب 10 هزار دلاری) قرار بدهید تا روی آن معامله کنند.

برای انتخاب این 5 نفر، مسابقه ای با شرکت صدها داوطلب به مدت یک ماه روی حساب آزمایشی برگزار می کنید.

شما بعنوان سرمایه گذار، چه قوانینی برای مسابقه وضع می کنید و این 5 نفر را بر چه اساسی و با چه معیارهایی انتخاب می کنید؟

لطفا به این موارد توجه فرمائید:
  • فرض می کنیم انتخاب شدن در این مسابقه برای شرکت کنندگان مهم است. در این صورت معامله روی این حساب آزمایشی هم بدون استرس نخواهد بود. (مانند شرکت در یک آزمون یا مصاحبه استخدامی که بدون استرس نیست و شرکت کنندگان تمام توان و دانش خود را برای برنده شدن بکار می برند). در این حالت اهمیت این مسابقه بسیار بیشتر از زیان چند صد دلاری در یک حساب شخصی خواهد بود.
  • قوانین مسابقه باید بگونه ای طراحی شوند که هیچ شرکت کننده ای بصورت شانسی یا تصادفی نتواند در مسابقه برنده شود.
  • قوانین مسابقه و معیارهای انتخاب برندگان قبل از آغاز مسابقه به اطلاع شرکت کنندگان می رسد.

این نکته مهم را مد نظر داشته باشید که هر سرمایه گذار ابتدا به حفظ اصل سرمایه فکر می کند و سپس به دنبال سود است.

لطفا با دقت و توجه زیاد و در نظر گرفتن تمام جوانب، نظرات خود را مطرح کنید.

با تشکر

سلام

من هر چه فکر می کنم برگزاری مسابقه برای سپردن سرمایه به یک نفر اصلا منطقی نیست .
من خودم در حساب دمو ( حتی مسابقه ) خیلی راحتترم و اشتباهات به مراتب کمتری دارم
ولی گاهی در حساب ریل کاری می کنم که خودم فردای آن روز هیچ گونه توجیهی برای آن پیدا نمی کنم
کلا اینکه حساب دمو ( اعم از مسابقه یا عادی ) را با حساب ریل و حتی حساب میکرو را با حساب مینی یا
استاندارد یکی بدانیم به کل اشتباه است .
من سعی می کنم راندمان حسابهای قبلی یک نفر را برای سپردن سرمایه به او بررسی کنم .
( از لحاظ برگشت سرمایه و مدیریت سرمایه )

پی نوشت :
از نظر من انتخاب قوانین مسابقه 100 درصد در اختیار برگزار کنندگان می باشد و شرکت کنندگان حق
انتخاب برای شرکت یا عدم شرکت را دارند و این همه پستی که من در این تاپیک زده ام بخاطر این بوده
که برگزار کننده مسابقه ( آقا رضا ) خود این تاپیک را ایجاد کرده و نظرات بقیه را هم خواسته اند .