نمايش پست تنها
قديمي August 10th, 2010, 23:50   #1674
forexllc
Senior Member

forexllc's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2010
محل سكونت: Dubai
تشکر از ايشان: 1,522 بار در 244 پست
forexllc (سطح 3)forexllc (سطح 3)forexllc (سطح 3)forexllc (سطح 3)forexllc (سطح 3)forexllc (سطح 3)forexllc (سطح 3)forexllc (سطح 3)forexllc (سطح 3)forexllc (سطح 3)forexllc (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به forexllc
افت کیفی سایت آری/نه؟!

1

سلام
در چندروز گذشته بویژه بعد از طرح آزمایشی امتیاز دهی اینطور بنظرم میرسد خیلیها رنجیده شدند و فعالیتشان در تاپیک ها کمتر شده. مدیریت سایت بهتر میتوانند آمارگیری کنند که آیا این موضوع صحت دارد یا برداشت من اشتباه است. منظورم تاپیک های عکس و جوک و سرگرمی نیست بیشتر تخصصی ها را میگویم.
سیستم امتیاز دهی در کل باند بازی و گروه بندی ها را تشویق نمود و هرگاه گروهی با کسی مخالفت کردند براحتی امکان صحبت یا دفاع را از ایشان گرفتند. در مورد خود من که حتی اجازه ندادند پست خداحافظی من در تاپیک مورد نظرم بماند و منفی باران شد.
کاملا آشکار است که عده زیادی به نویسنده منفی یا مثبت میدهند و نه به نوشته او!!!
بلافاصله بعد از این طرح تلاش برای تشکیل اجتماع آنهم نه از نوع سازنده و موثر، بلکه درقالب یارکشی و باند بازی بیشتر شد که نمونه آن در تاپیک های جدید بوضوح دیده میشود مثل تریدرهای فلان محله یا فلان شهر و امثالهم.
اعضاء فعال هر تاپیک سایرین را در همان تاپیک بمرور زمان میشناسند و وقتی میبینند شخصی می آید و مطلبی مینویسد و با خودش تعدادی را از بیرون آن تاپیک میاورد تا تشکر کنند و مثبت بدهند و اگر کسی مخالف آنها هست با سوء استفاده از این ابزار امتیاز دهی حذفش کنند، از ادامه حضور در آن تاپیک مأیوس و ناخرسند میشوند.

هرکدام از ما بارها نمونه هائی از این موارد را دیده ایم و شاید پیش خود لبخند تمسخری هم زده باشیم.
یکی فقط تسلیت گفته اما منفی گرفته!!! مسخره هست واقعا".

پیشنهاد میکنم اگر بنا بر ادامه این طرح هست لااقل یک نظارتی شود که افرادی که از این امکان سوءاستفاده میکنند یا محدود شوند و یا تدبیری اندیشیده شود تا جلوگیری از این قبیل رفتارهای ناهنجار میسر شود.
این وضعیت 2 یا چند آی دی داشتن یک نفر هم میتواند هم برای کاربران و هم برای سایت مخاطره آمیز باشد. و براحتی میشود با کنترل IP جلوگیری نمود.
حتی در بخش آگهی ها هم مواردی دیده میشود که کسی مطلبی مینویسد و با آی دی های دیگر خود تبلیغ و تشویق به همان جهت میکند! خوب این وضعیت جو بی اعتمادی و ریسک کار درون این مجموعه را بسیار بالا برده است.
توجه داشته باشید این سایت تنها یک سایت سرگرمی یا علمی نیست و اینجا مبادلات مالی بعضا" سنگین انجام میشود، امنیت و اعتبار آن خیلی مهمتر از این سطح فعلی باید باشد.
من به شخصه تصور میکنم اعضاء و فعالان قدیمی بسمت دلسرد شدن و کمرنگ تر شدن میروند و اگر هم حضوری از ایشان هست به 2 دلیل است:
1- احساس تعلق به این سایت بواسطه مدت زمان استفاده از آن و خاطراتش
2- فعلا" رقیب جدی برای این سایت ظهور نکرده است. (البته در راه هستند تا جائی که مطلع هستم)

بهر حال ممکن است اشتباه در دیدگاه یا تفسیر من باشد اما من افت کیفی ملموسی را در این سایت مشاهده میکنم.
forexllc آفلاين است پاسخ با نقل قول