نمايش پست تنها
قديمي September 7th, 2008, 20:16   #19
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

تاريخ عضويت: May 2005
محل سكونت: ارومیه
تشکر از ايشان: 5,643 بار در 1,410 پست
albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Mohsen نمايش نوشته ها
سلام

جناب آلبرتینی شاید موردی که شما می فرمایید در برخی مواقع صادق باشد اما توجه شما را به نکته ای جلب می کنم :

در اینجا صحبت و بررسی ما بر روی روندها است و تحلیل به گونه ای انجام می شود که در نهایت بتوانیم با یک روند همراه باشیم .

شاید سهام هایی که شما اشاره می فرمایید در روزهای منفی بودن شاخص کل در صدر قرار داشته باشند اما این برای نتیجه گیری کافی نیست . باید چند مورد بررسی شود :

1 . آیا شاخص کل صرفاً منفی شده و یا در یک روند نزولی قرار دارد ؟

2 . آیا شاخص کل در روند نزولی توانسته از مینیمم های قبلی عبور نماید ؟

3 . وضعیت اکسترمم های سهام مورد نظر نسبت به شاخص کل چگونه است ؟ آیا واگرایی مشخصی بین آنها قابل تشخیص است ؟

با در نظر گرفتن این موارد اگر بتوانید چند نمونه را در اینجا قرار دهید به اتفاق آنها را بررسی خواهیم کرد . متاسفانه بنده در حال حاضر به داده های بورس ایران دسترسی ندارم .

از اینکه پیگیر بحث هستید خوشحالم

موفق و شاد باشید
چون من درست موقعی که بورس ایران در حال نزول بود در این بازار فعال بودم دقیقا این مطلب یادمه . مثلا وقتی شاخص نزولی شدید

میشد یکدفعه مید یدی سهمی مثل کارتن ایران اومد بالا .که به این سهمها سهمهای با بتای منفی میگفتند . البته در ایران سهمهای

دارویی هم این خاصیت رو دارند که بنظرم استثنا ئا اینا سهمهای بدی نیستند . فکر کنم علت این مطلب هم سیاسی باشه . چون مثلا

اگه صحبت از تحریم مواد اولیه یا تجهیزات فنی بوسط بیاد خوب مسلمه یک شرکت مثل کارتن ایران کمتر در خطره تا یک شرکت صنعتی.

متاسفانه منم داده ها رو فقط بصورت روزانه دنبال میکنم و بصورت ارشیو ی از گذشته ندارم. فقط یک عکس میذارم مربوط به امروز

که شاخص منفی بوده (چند روزه منفیه).

البته ممکنه بعضی از سهمهای علامت زده شده سهم خوبی باشند که من اشتباها انها رو بعنوان سهم بی ارزش معرفی کردم که بر این امر اصراری ندارم.
عكس ضميمه
نوع فايل: gif 2008-09-07_200740.gif‏ (64.9 کیلوبایت, 35 نمایش)
albertini آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از albertini: