نمايش پست تنها
قديمي December 23rd, 2010, 09:42   #107
m.rezaee
Senior Member

تاريخ عضويت: Sep 2006
تشکر از ايشان: 5,827 بار در 1,477 پست
m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)m.rezaee (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به m.rezaee
3

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ras4321 نمايش نوشته ها
بر این اساس میزان هزینه یک کامیون در یک مسافت 150 کیلومتری با نرخ جدید حدود 6750 تا 11250 تومان بیشتر نیست! که بستگی به میزان مصرف کامیون دارد که اگر صدی 30 لیتر باشد می شود 45 لیتر که ضرب در 150 تومان می شود 6750 تومان. واگر صدی 50 هم مصرف کند می شود 75 لیتر که هزینه اش می شود 11250 تومان.
حال اگر صد هزار تومان هم کرایه اش باشد، می شود تنها حدود 10 درصد سود.
می بینید که انصافا درصد بالایی نیست که بخواهند کرایه ها را نجومی افزایش دهند. البته از محل تورم عمومی قبول دارم که افزایش طبیعی است. اما نه تا آن حد که با اغراق در هزینه هایشان بیشتر از تورم عادی به کرایه شان اضافه کنند.
راه حل همان نوسازی ناوگان حمل و نقل است.
شرمنده من بازم جمله شما رو نقل قول کردم
فرض کنیم با اون فرمول شما ده درصد کرایه از محل گران شدن کاهش پیدا کنه ولی استهلاک ماشین که فقط سوخت نیست خرج بیشتر ماشین رو لاستیک و روغن هست مطمئنا کسبه و تجار محترم که . . . همیشه نرخها رو میبرن بالا و درصدهایی که رو اجناس میکشن . . . !!! احتملا کمتر از 50 درصد گرون نمیکنن بعد تعمیرکارها و مکانیکها تازه اب رادیاتور وشستشوی ماشین هم گرون شده خلاصه تمام اینا رو حساب کنی یه راه حل خوب داره و اونم خونه نشینی هست و پارک کردن ماشین روزی هم که خدا میرسونه چون خدا کریمه
البته زیاد مطمئن نیستم اما وقتی خیابونهای تو شهر اینقدر خلوت شده حتما جاده ها هم همینطوری میشن دیگه
کلا مملکت خوبی داریم چند سال پیش که خونه سرسام اور گرون شده یه بابایی اومد کامیونشو فروخت حدود 60 تومن و سریع تو اوج گرونی رفت زمین خرید اونم خارج شهر توجیهشم این بود که چقدر شب و روز تو این جاده ها بگازم میگفت طرف فلان بیایان زمین خریده پولش 10 برابر شده بعد که تب خونه فروکش کرد اونوقتی که من دیدمش میگفت زمینم قیمتش نصف شده حتما الان بفروشه میتونه یه تاکسی 15 میلیونی بخره تازه اگه بخرن زمینشو!
در کل سیاستهای کشور ما برنده برنده به نفع سرمایه دار دلال رانت خوار وبازنده بازنده به ضرر کارگر و کارمند البته از نوع پیمانی وقراردادی و مردم امی هست
m.rezaee آفلاين است پاسخ با نقل قول