نمايش پست تنها
قديمي August 30th, 2010, 18:37   #111
ashkan63
Senior Member

ashkan63's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2009
تشکر از ايشان: 1,312 بار در 243 پست
ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)ashkan63 (سطح 1)
2

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله FARIDIRANIAN نمايش نوشته ها
هرچند شما جواب هيچ كدام از سوال هاي مرا نداديد ولي
من از شما معذرت مي خواهم
بحث دعوا نيست ،‌ مناقشه هم چيز منفي اي نيست باعث پيشرفت و يادگيري است
ولي خود را محور حقيقت دانستن مانعه يادگيري است از اين رو من باز هم معذرت مي خواهم
دوست عزيز حال كه شما خواهان موفقيت ديگران هستيد كه احتمالن من را نيز در بر مي گيرد
در خواستي دارم
با توجه به اينكه شما بر گن و روشش دستي داريد و كتابهايش را خوانده ايد
جاي يك بحث درست در مورد گن در ايران خالي است
يك بحث فارغ از تمام تعصبات و كليشه ها
گن خوب در ايران معرفي نشده
و تنها از او نام هايي هست
اين كتاب 45 سال در وال استريت را هم من ديدم از مترجمش خيلي جالب نمي گن
البته من هيچ شناختي واقعن ندارم فقط در همين تايپك ها خوانده ام
من درخواستي دارم
آستين ها را بالا بزنيد و گن را در يك انجمن معرفي نماييد
من قول مي دهم يكي از اعضاي فعال ان انجمن باشم
من واقعن دوست دارم از اين ازار گن استفاده كنم
انجمن هاش رو هم خوندم چيز دندون گيري نداره
با تشكر
فريد

در مورد جنگ جهاني دوم رييس جمهور آمريكا از 1931 روزولت بود كه تنها رييس جمهور آمريكا هم هست كه بخاطر جنگ جهاني 4 بار رييس جمهور شد و اين خلاف قانون اساسي امريكا بود و البته با برنامه هاي نيو ديل رييس جمهور موفقي هم محسوب مي شود چون آمريكا را از ركود اقتصادي نجات داد
ورود امريكا به جنگ جهاني هم بخاطر حمله به پرل هاربر بود كه در 1943 رخ داد
يعني دلايل فاندامنتال داشت
در سال 1945 روزولت بدليل كهولت سن در 1945 در گذشت و معاون وي هري ترومن رييس جمهور آمريكا گشت
در اين بازه انتخاباتي برگزار نشد
بله . من هم کتاب ترجمه شده آقای گن رو دارم اما با نظر شما موافقم . ترجمه کتاب خوب هست اما نه برای کسانی که تازه دوست دارند مطالبی راجع به آقای گن یاد بگیرند .
روش کار آقای گن بر مبنای تلفیقی از روش های میانگین 3 و 9 روزه ، مبانی ریاضیات قدیم ، اصول هندسه اقلیدس ، و کمی هم حرکت سیارات ، به همراه روانشناسی بازار با بررسی آمای بازار بود . از زیبایی های کار ایشان بررسی حرکات روزانه ، هفتگی ، ماهانه و سالیانه بازار کالا مانند سویا و عیره بود . اما نه یک سال و دو سال . ایشان چارت بازارها رو تا عقبه بیش از 100 سال در پاره ای موارد بررسی کردند . واضح است که 100 سال قبل از ایشان بازار بورسی نبوده اما بازار کالا که عبارت است از عرضه و تقاضا همواره موجود بوده . طبق گفته خودشون در بعضی موارد به سختی تونستن برخی کالا ها رو تا 500 سال قبل ، عرضه و تقاضاشون رو به صورت فصلی و ماهی بررسی کنند . ده سال زمان برای بررسی این میزان عظیم داده گذاشتن و مسلمآ نتیجه کار چیز کمی نیست . از خودم بگم خداییش روزی چند ساعت حاضرم بازار رو کندل کندل و ساعت ساعت حرکاتش رو بررسی کنم تا نظمی توش پیدا کنم؟!!!
حاصل دسترنج این زمان زیاد ترید هایی با بیش از 80 درصد موفقیت بود .
تاکید بر یادگیری ایشان تا حدی بود که بعد از سالها تلاش موفق بازهم هواپیمایی تهیه کردند تا به طور مستقیم به مطالعه و دیدن مزارع کالاهای مختلف و ثبت تغییرات آنها در سراسر ایالات متحده بپردازند . من ادعا نمی کنم روش ایشون رو بلدم که اگه بودم الان میلیاردر بودم! اما با بررسی های شخصی که کردم دیدم واقعآ کارشون زیبا بوده .
یک نمونه بگم تا ببینید کار تا کجا ممکنه بره تا برسیم به پیش بینی جنگ!
حتمآ شروع ریزش بازار رو یادتونه ؟ آغاز رکود جهانی حدود 2سال پیش . برید چارت رو باز کنید . همون روزا رو ببینید . بعد بررسی کوچیکی از نحوه حرکت سیاره اورانوس انجام بدید تو اون روزا . از دید زمین مرکزی سیاره اورانوس قبل از اینکه برسه به زاویه 360 دقیقآ چند روز قبلش شروع به حرکت بازگشتی میکنه . یعنی برگشت . تفسیری زیباتر از این میتونید بگید ؟ ممکنه به من خورده بگیرید که اینا خرافاته . من باها گفتم تا چیزیو برام اثبات علمی نکنن قبول نمیکنم . پس رفتم و کتاب "فوق طبیعت " اثر "لیال واتسن" که ترجمه شده "شهریار بحرانی" هست رو به طور اتفاقی پیدا کردم . حتمآ دوستان این کتاب رو بخونند . یکم زیاده حدود 300 صفحه . اما همه با دلیل و مدرک . از بررسی حرکت سیارات بر جانوران ، انسان ، گیاهان . همه تحقیقاتیه که مدارکشم هست . علاوه بر اینکه در بسیاری موارد رجوع داده به مجلات علمی . بعضی از این تحقیقات واقعآ آدمو حیرت زده میکنه . واقعآ بعد از خوندن این کتاب به خودم گفتم من هیچی نمی دونم . صفر .
موفق باشید .

آخرین ويرايش توسط ashkan63 در August 30th, 2010 و ساعت 18:41
ashkan63 آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از ashkan63: