نمايش پست تنها
قديمي August 28th, 2005, 23:06   #1
pey
Senior Member

تاريخ عضويت: Sep 2004
تشکر از ايشان: 27 بار در 17 پست
pey (سطح 0)
انتقادها و پيشنهادها

0

خوب
من مدتی است که سایت و محتویات اون رو از یک زاویه کاملا معمولی نگاه میکنم
و میبینم مدتی است که بحث هایی در اون داره میشه که باعث شده من اسمش رو بگذارم روند پایین رو.
شنیدن این موضوع ممکنه برای مدیران سایت خیلی خوشایند نباشه اما چیزی است که من دارم میبینم و البته
مستقیما به بحث های مدیران مربوط نمیشه بلکه به خود اعضا هم بر میگرده که سعی میکنم به همه اونها اشاره کنم
و از اخرین اونها شروع میکنم.
1- بحثی که اقای قرمر بعنوان یک کار جدید میخواستن مطرح کنند و....
برخورد دوستان در اینجا باعث میشه آدم تصور کنه گویی ما در جلسه دادگاه بسر میبریم و تا مدعی مدرکی ارائه نکرده و
هنوز پیش از آن در صدد محکوم کردن آن بر میاییم .
خواهش من از دوستان این است که کمی در برخوردهایمان محتاط تر باشیم و عجله نکنیم و صبور تر باشیم
و اینجا را با جلسه دادگاه که یک طرف آن قاضی نشسته تا حکم صادر کند اشتباه نگیریم
2-اگرچه با معنا ی تحت الفظی یا متداول فروم همگی آشنایی دارند اما شاید بتوانیم معنای منطبق بر
واقعیت را نیز ارائه دهیم .چیزی که من اسمش را میگذارم مهمانی مجازی.
3- قرار نیست حتی در یک سایت تخصصی (با فرض اینکه این سایت تخصصی است) از راهنمایی های دیگران
کمک نگیریم .چه اشکال دارد که دیگران از نظرات من در مورد وضعیت ارزها در مارکت آن لاین استفاده کنند ؟
مگر دیگران در قسمت پترن های در حال شکل گیری این استفاده را نمیبرند ؟مگر نمیتوان در همان قسمت
یک پترن کاملا متناقض با پترنهای بچه ها گذاشت و حتی به آن معتقد بود؟
چه اشکالی در استفاده از نظرات دیگران میبینید؟
چرا فکر میکنید حتما بایستی ابتدا کلاس بگذاریم و خودمان را به شکلی خاص معرفی کنیم
و سپس انتظار دیده شدن داشته باشیم؟
این اتفاقی است که باعث شد ابتدا خیلی هایی که میشناسیم مجبور شدند خودشان را اینگونه معرفی کنند
و البته اتفاقی که اخیرا بشکل عجیب و غریبی برای خانم محتشم افتاد.
4- بحث های عجیب و غریبی بین اف ایکس و یکی از دوستان وجود داشت و برای من بسیار تعجب آور بود.
پیش از آن یادآوری میکنم که در قرنی داریم زندگی میکنیم که نام نویسی برای مسافرتهای توریستی به ماه آغاز شده و
حتم دارم اگر حافظ زنده میبود شعرش را اینگونه میسرود:
هفت شهر ماه را عطار گشت
ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
من نمیدانم چرا فروش اکسپرت یک گناه یا جرم محسوب میشود ؟
مگر نوشتن اکسپرت یک کار فکری نیست ؟
مگر کار فکری هنر نیست ؟ و چه هنری بالا تر از این ؟و چه ارزشی بالاتر از ارائه یک کار فکری ؟
حتی اگر این اکسپرت مال شما نباشد و شما صرفا در آن تغییراتی داده باشید . نه تنها نبایستی از آن ابایی داشته باشید بلکه بایستی
به آن افتخار کنید و با صدای بلند آن را اعلام کنید تا پرد ه گوش بعضی ها به لرزه در بیاید .
این شامل همه افراد میشه.
5- این موضوع شامل ایندیکیتورها هم میشه .در ضمن من هيچ كجا نديدم كسي كه اكسپرت و يا اينديكيتوري رو معرفي ميكنه گفته باشه خريد و فروش اون مجاز نيست.
6- من نمیدانم چرا فروش فورکست هم مثل بقیه موارد بالا بعنوان یک جرم سنگین محسوب میشه
در حالیکه همه ما میدونیم بسیاری از سایتها این کار رو نه تنها انجام میدهند بلکه با صدای بلند آنرا تبلیغ میکنند و هزینه های کلانی هم صرف
آگهی برای آن میکنند
مگر دادن فورکست هم یک کار فکری نیست؟
مگر ارائه دادن تجربیات خود به دیگران و گرفتن پول در ازای آن از نظر شما جرم محسوب میشه ؟
اگر اینطور باشه من واقعا اظهار تاسف میکنم.
مگر اینهمه شرکتهای مشاوره در زمینه های مختلف به اشخاص و شرکتهای دیگر مشاوره نمیدهند ؟
و مگر شما معنای دیگری غیر از مشاوره برای فورکست قائلید؟
و مگر در حتی یک رشته خاص افراد دیگری از همان رشته خاص به دیگران مشاوره نمیدهند؟
و مگر مثلا یک مهندس ساختمان الزاما بایستی خودش نقشه ساختمان رابکشد ؟
یا میتواند نقشه ساختمان را بعهده یک شرکت دیگر بگذارد؟
7- در جایی من دیدم که قزمر خان در جواب یکی از دوستان
به این نکته اشاره کرده بود که ایجاد یا گرداندن چنین سایتی برای آنان جز اینکه مقدار زیادی از وقتشان را بگیرد
چیز دیگری ندارد.....
من واقعا ناراحت شدم وقتی این مطالب را میخواندم و دوست داشتم که این موضوع را مطرح کنم که
هیچ منعی وجود ندارد که شما قسمتی از سایت را برای آگهی هایی که جذب میکنید اختصاص دهید .
این موضوع هیچ منافاتی با علمی یا تخصصی بودن سایت ندارد .مثل بسیاری از سایت های علمی و تخصصی که در عین حال
جذب آگهی هم دارند برای گرداندن امور جاری و یا حتی سود آوری
8-در بعضی از صحبتها من مدام میدیدم که از آی بی بودن فلان شخص یا ایراد میگیرن و اینکار رو ملامت میکنند.
خیلی این موضوع برای من عجیبه دوستان .
این موضوع در کار تجاری اصلا عجیب نیست و خیلی هم عادی تلقی میشه .
درست مثل اینه که یک تولید کننده بزرگ محصولش رو میده به یک عمده فروش و بعد از اون عمده فروش هم
دوباره براساس میزان در خواست خرده فروش ها اون جنس ها رو خرد میکنه
و میفرسته برای خرده فروش ها تا اون جنس بدست من و شما برسه و طبیعی است که ما نتونیم از عمده فروش بگیریم .
در واقع آی بی ها خرده فروش هایی هستند که بنا به قراردادی که با بروکرها یا همون عمده فروش ها دارن
مبلغی رو بابت سود بر میدارن اما در عین حال جنس رو هم با سود کمتری دریافت میکنند .
اینه که گاهی اوقات میبینید بروکری حسابی رو کمتر از 5000 دلار باز نمیکنند.و معمولا این نوع از بروکرها هم کمتر اصولا آی بی دارند
و البته هیچ کدوم از اینها به معنای خوب یا بد بودن صرف اونها نیست.
اما معمولا بروکر خوب با آی بي خوب و معتبر سعی میکنه کار کنه. .. .
قصه ما بسر نرسید کلاغه هم همچنان به خونه اش نرسید
امیدواریم با سود آوری در فارکس بتونه به خونه اش برسه
وگرنه اگر کسی منتظر پول نفت باشه که بیاد توی سفره اش باید بگیم خواب دیدی خیر باشه .
مردمانی ثروتمند که اجبارا فقیرانه زندگی میکنند....
pey آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از pey: