نمايش پست تنها
قديمي January 17th, 2009, 10:10   #131
silent_killer
Senior Member

silent_killer's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 2,067 بار در 640 پست
silent_killer (سطح 4)silent_killer (سطح 4)silent_killer (سطح 4)silent_killer (سطح 4)silent_killer (سطح 4)silent_killer (سطح 4)silent_killer (سطح 4)silent_killer (سطح 4)silent_killer (سطح 4)silent_killer (سطح 4)silent_killer (سطح 4)
0

سلام به همه پلیسهای ارجمند سایت سرمایه . من خیلی دیر رسیدم و از پیگرد دیشب خبر نداشتم . اما متوجه شدم اعضای محترم سه سوته سر تا پای این .... رو در اوردن خیلی خوشحال شدم . من یه تجربه کوچیک دارم که گفتم این رو هم بگم . مدتهاست از اینترنت سکیوریتی کاسپرسکای استفاده میکنم و از همون اول که با ورژن 5 این نرم افزار شروع کردم خیلی ازش راضی بودم . الان مدتی هست که دارم از Kaspersky internet security ورژن 8.0.0454 استفاده مینکم که در واقع مال سال 2009 هست . باور کنید سایه تمام ویروسها ، کی لوگر ها و وورم ها و اسپمها و خلاصه هر چی که بگید رو با دوشکا !! میزنه .

چند وقت پیش در محل کارم میخواستم برم چند تا فایل صورت وضعیت ( مربوط به رشته کاریم ) رو از حالت hidden در بیارم با کمال تعجب دیدم هر چی میرم توی قسمت folder options و سعی میکنم تا فایلها از حالت مخفی در بیاد دیدم نمیشه . پیش خودم گفتم خیلی جالبه خوب قطعا با یک بار ریست همه چیز حل میشه . بعد از ریست دیدم بازم حل نشد . خلاصه اون روز گذشت تا اینکه یه روز صبح اومدم یکی از درایو ها مو باز کنم دیدم با کمال تعجب پیغام Choose program رو میده که یعنی درایوتو با کدوم نرم اقزار باز کنم !!!!!!!

منم متوجه شدم اوضاع خرابه رفتم کاسپر رو باز کردم و یه اسکن کلی کردم دیدم به محض اینکه اسکن تموم شد خود کاسپر فلک زده هم از کار افتاد و پیغام لایسنس داد ( اونایی که با کاسپر کار کردن میدونن تا زمانی که دوره خرید شما تموم نشه شرکت کاسپر پیغامی دال بر تموم شدن لایسنس نمیده ) .

خلاصه عذابتون ندم ظرف یکی دو ساعت همه چیز از کار افتاد . من بلافاصله کانکشن اینترنت رو قطع کردم . با یک آنتی ویروس دیگه ( از همین در پیتی ها که کرکی هست ) متوجه شدم ویروسی که نامش رو نمیدونم خودش رو به فایلی به نام Autorun.inf اتچ کرده و روی ریشه تمام درایوهام نشسته و با سرعت باور نکردنی داره خودش رو تکثیر میکنه !!

بعد از کلی گشت و گذار در اینترنت متوجه شدم کار از کار گذشته و فرمت درایو c رو شاخشه !!

بعد از فرمت و نصب کاسپر و کلا نصب همه چیز دیدم دوباره همون داستان تکرار شد . من هم با کمک مسئول it شرکتمون دوباره همه چیز رو بررسی کردم و اون یه روش پیدا کرد ( البته بعد از یک روز کامل ) که تونستم بدون fdisk کردن از شر این نکبت خلاص بشم .

این قضیه رو برای این عنوان کردم که بگم اگر یه همچین چیزی دیدید اولین کاری که میکنید این باشه که کانکشن رو قطع کنید بعد با نرم افزاری به نام folder lock اون فولدرهایی که براتون مهمه رو روش پسورد بگذارید تا حداقل یه زمانی ببره تا هکر بتونه به فایلهای سریتون دسترسی داشته باشه . سپس بگردید ببینید ویروس یا فایل آلوده ای رو سیستم پیدا میشه یا نه . اگر مشکل آپدیت کردن آنتتی ویروس رو دارید از VPN استفاده کنید تا آی پی شما عوض بشه . به نظر من زمانهایی که دارید ترید میکنید عمرا با کسی چت نکنید حتی اگر خیلی مهم باشه .

یه سری نرم افزارهایی هستند مثل Tuneup Utilities 2008 که میان رو سیستم شما میگردن و انواع فایلهای junk و تمام کوکی ها و فایلهای Duplicate که الکی حجم شما رو اشغال کردن از بین میبرن . اما ورژن سال 2009 این برنامه به یه دلیلی که نتونستم ازش سر در بیارم ( البته خیلی هم روش وقت نذاشتم ) باعث شد متا تریدر بروکز fxopen من از کار بیفته .

ببخشید سرتونو در آوردم یه سری تجربیات کوچک بود گفتم بگم .

مخلص همه بر وبچ