نمايش پست تنها
قديمي April 10th, 2010, 20:31   #14
MEhdi Sobhani
Senior Member

MEhdi Sobhani's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2009
محل سكونت: مشهد
تشکر از ايشان: 1,401 بار در 273 پست
MEhdi Sobhani (سطح 4)MEhdi Sobhani (سطح 4)MEhdi Sobhani (سطح 4)MEhdi Sobhani (سطح 4)MEhdi Sobhani (سطح 4)MEhdi Sobhani (سطح 4)MEhdi Sobhani (سطح 4)MEhdi Sobhani (سطح 4)MEhdi Sobhani (سطح 4)MEhdi Sobhani (سطح 4)MEhdi Sobhani (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به MEhdi Sobhani
رشد حبابی طبیعی است

0

با سلام
منم یه مقدار خیلی کمی تجربه در بورس ایران دارم .
در مورد رشد حبابی که دوستان بهش اشاره کردن یه موردی نظر من هست و اون اینکه هر قیمتی به هر حال به مقدار زیادی هیجانی هست و رشد های اینجوری خواهد داشت چه سهام باشه چه ارز چه زمین و ... که نمونه هر سش رو همه دیدیم .
با اکثر افرادی هم که در بورس بودن و هنوز هستند صحبت کنید بعد از اینکه قیمت سهم ها به شدت افت کرد مثلا سهام 4 هزار تومانی رسید به 50 تا تک تومنی خیلی هاشون رفتن دنبال خرید سهم هایی که بیشترین افت رو داشتند با این دید ساده که شرکت ورشکست نخواهد شد و مثلا سهامی که قیمتش یک صدم شده احتمال اینکه حداقل 20 برابر بشه زیاده .و همه اونها منتظر فرصتی هستند که قیمتها مجددا حالت افزایشی پیدا کنند.
و نکته دیگه در مورد سود گیری در بازار بورس گفته میشه که خرید و فروش زیاد معمولا سود زیادی نداره و معمولا افرادیکه سهامشون رو طولانی مدت نگه میدارن سود بیشتری از افرادی میکنند که خرید و فروش مداوم انجام میدن . (البته معمولا )
و نکته دیگه اینکه در فارکس هم بای وجود داره و هم سل اما در واقع در بورس فقط خرید وجود داره .
و گفته میشه که در بورس همیشه فرصت سودهای بزرگ وجود نداره و باید از این فرصت ها استفاده کرد .
به نظر من تمام این موارد نشانه این هست که در حال حاضر باید از فرصت به دست اومده استفاده کرد چون به هر حال الان شرایط طوری هست که قیمت ها رو به افزایش است و در مورد خبرهایی که میگن خرده ها ضرر خواهند کرد و ... به نظر من این مساله کاملا غیرقابل اجتنابه و مطمئنا عده ای هم هستند که در نوک قله خرید رو انجام خواهند داد مثل هر بازار دیگه ای و الان هم کسانیکه در کف ها خرید کردند مطمئنا از کسانیکه الان خرید رو انجام میدن سود بیشتری خواهند برد .
البته من اطلاعات و تجربم در این زمینه زیاد نیست و فقط نظر خودم رو گفتم ، پیشاپیش اگر موردی رو اشتباه گفتم از دوستان و اساتید بخصوی جناب اقبالی عذر خواهی میکنم .
موفق باشید .