نمايش پست تنها
قديمي April 17th, 2008, 00:16   #8
ashil
Member

ashil's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2006
تشکر از ايشان: 507 بار در 144 پست
ashil (سطح 1)ashil (سطح 1)
0

درود

من یکم اطلاعات ناقص دارم که عرض میکنم دوستان لطفا اصلاح یا تکمیل کنند

به طور کلی دو سری نت بوک در بازار موجود است نت بوک با پردازنده Intel , AMD

این نکته مهمیه که بایستی برای انتخاب و خرید بدونیم

سری اینتل در نت بوک به دلیل مصرف باطری کمتر و همینطور دمای سی پی یو پائینتر نسبت به AMD بهتر هستند

این سری نوت بوک را اگر بخواهیم مدلهاشو نام ببریم سری مبالیتی که همون سی پی یو های پنتوم 4 هستند که برای نت بوک دیزاین شده اند منتها نسبت به نت بوکهای غیر مبالیتی مصرف برق کمتری دارند ( دوام باطری بالاتر )

که این سری به دو دسته سلرون ( کش داخلی سی پی یو پائین بین 128 تا 256 کیلو ) و معمولی ( کش 1 مگ )

که البته این نسل نت بوک تقریبا توی بازار به صورت نو دیگه موجود نیست

نسل بعدیcore 2 که دارای پردازنده دو هسته ای میباشند تمام خواص نت بوکهای قبل ( مصرف کم و دمای پائین ) را دارا میباشند به انضمام اینکه سی پی یو ی دو هسته ای برای محاسبات سنگین تر و کش داخلی 2 مگ را دارا میباشند

ولی الان core 2 duo بیشتر دو بورس هستش یه پردازنده با 4 مگ حافظه داخلی

سرعت پردازنده ها هم که مشخصه یه عدد بین 1000 تا n مگاهرتز که هر چه بالاتر باشه مسلما سیستم با سرعت بالاتری کار میکنه

اما برسیم به AMD سی پی یو های نیم کش این سری سمپرینو نام داره و سری فول کش آتلون

سری جدید هم همون آتلون رو یدک میکشه مثلا AMD Athlon X2 Dual یه پردازنده دو هسته است و اگر عدد 64 نیز به این اسم اضافه شود نشان دهنده پردازنده 64 بیتی میباشد

خوب تا اینجا رو یه جمع بندی بکنیم بعد ادامه بدهیم

پس اگر از نظر مالی برای شما هزینه ای که میکنید مهم نباشد یه core 2 duo اینل گزینه خوبی است

و اگر از نظر باطری مشکلی ندارید ( ماکزیمم 1 تا 2 ساعت از محلی که در آن پریز برق موجود است خارج نمیشوید ) سری AMD پیشنهاد می شود

مسئله بعدی که به نظر من مهم هستش مسئله RAM هستش که اون بستگی مستقیم با سیستم عامل شما و نرم افزارهائی که میخواهید کار کنید دارد برای XP حداقل بایستی 512 مگ و ویستا 1 گیگ رم داشته باشید تا کارهای عادی را بتونید انجام بدید ولی اگر میخواهید با نت بوک کارهای گرافیکی انجام بدین ( فتو شاپ و 3D ) بهتره رم بالاتری داشته باشید

میزان هارد هم که دیگه خودتون بهتر از من میدونید

از امکانات اضافه هم میشه از WLan ( شبکه بی سیم ) بلوتوس وب کم شبکه سیمی ( Lan ) و ..... نام برد

که پیشنهاد میکنم Wlan , Lan را حتما سیستم انتخابیتون داشته باشه

اما بریم سراغ مدلهای مختلف نت بوکها در حال حاضر دل سونی ایسوس توشیبا و چند مارک دیگه در بازار موجود هستند ولی نکته مهم سیدیها و دی وی دی های همراه نت بوک هستش

معمولا همراه نت بوک ویندوز هم ارائه میشه مثلا روی نوت بوکهای جدید اکثرا ویندوز ویستا به شما تحویل میشه که این نکته مهم هستش باید حتما سی دی یا دی وی دی ارجینال را تحویل بگیرید

ولی فقط نت بوکهای دل هستند که سی دی درایور هم بهتون میدند

به عبارت دیگه شما نمیتونید یه نت بوک سونی که ویستا روش هست بخرید بعد روش XP نصب کنید و این ممکنه برای شما ایجاد مشکل کنه چون هنوز کلیه نرم افزارها روی ویستا موجود نیست

ولی نت بوک دل را میتونید همه نوع سیستم عاملی روش نصب کنید

موفق باشید
ashil آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از ashil: