نمايش پست تنها
قديمي April 19th, 2011, 15:33   #472
__mahdi__
Junior Member

تاريخ عضويت: Apr 2011
تشکر از ايشان: 8 بار در 2 پست
__mahdi__ (سطح 0)
0

سلام. من تمام مطالب مربوط به معاملات اتی رو توی فروم های تخصصی بررسی کردم. چند سوال برام پیش اومده اگه دوستان لطف کنند پاسخ بدن ممنون میشم.
1- برای جلوگیری از کال مارجین شدن می شه وجه تضمین بیشتری واریز کرد ؟
2- اگر قصدمان این باشه که نقدی خرید و اتی سل کنیم . نوع سکه از نظر پلمپ بودن یا نبودن چیه و محل تحویل دادن کجاست ؟ معمولا تو قراردادهای کدوم ماه این مورد (آربیتراژ ) بیشتر رونق داره ؟

3- تعداد کال مارجین های هر روز رو چطور میشه فهمید ؟

4- نحوه خرید معاملات قراردادهای آتی با سررسیدهای جدید که قبلا تو بورس اتی سکه نبودن ( منظور طبق اطلاعیه آغازمعاملات قراردادهای آتی سکهجدید است ) چه طوره ؟ نحوه کشف قیمت این قراردادهای جدید چطوره و ایا ازشون استقبال زیادی میشه یا نه ؟ با توجه به اینکه به عنوان مثال ممکنه این قراردادها واسه مثلا 6 ماهه دیگه باشه ، با توجه به نوسانات زیاد در این دوره احتمال کال مارجین شدن زیاد نیست ؟

5- در مورد این وجه تضمین اولیه میشه توضیح بیشتری بدین . ایا این مبلغ یک اعتباره برای قراردادهایی که ممکنه در اینده انجام بدیم یا اینکه ما موظف هستیم در هر خرید و فروش جداگانه این مبلغ رو واریز کنیم . مثلا من اگه بخوام یکسری از قراردادهام رو بفروشم و سپس بخرم ( افست ) ایا واسه خرید دوباره باید پول واریز کنم ؟

6- چرا در مواقع نزدیک به سررسید بعضی افراد قراردادهاشون رو با قیمت زیر نقدی می فروشن و اون رو افست نمی کنند ؟ ( چون بالاخره بعد سررسید که به مبلغ نقدی میرسه )

7- نحوه پبگیری کردن قراردادهایی که انجام دادیم از طریق اینترنته یا از طریق کارگزاری ؟

8-مبلغی پول تو موسسه مهر دارم که اواسط تابستون دستم می رسه ( حدود 12 میلیون ) واسه یک شروع مناسب چه پیشنهادی داریند؟ ممنون .

__mahdi__ آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از __mahdi__: