نمايش پست تنها
قديمي April 13th, 2011, 23:16   #124
gh@r@$
Junior Member

تاريخ عضويت: Mar 2011
تشکر از ايشان: 35 بار در 10 پست
gh@r@$ (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Erfan-FX نمايش نوشته ها
شما میدانید نحوه محاسبه قیمت پایانی در بورس تهران ( که به منظور کنترل کاهشهای شدید قیمت وضع شده است ) اجازه نمیدهد که شما از تکنیکال بدرستی بهره ببرید ؟

شما میدانید وجود محدودیت دامنه نوسان برای سهام بورس تهران مانع از درستی تشخیص شما بوسیله تکنیکال میشود ؟

سلام جناب Erfan-FX

شبتون بخیر

خیلی ممنونم بابت راهنمایی ها تون

مواردی را که فرمودید می دانم البته به تازگی در تالار بورس با آنها آشنا شده ام . من هیچ تعصبی نسبت به بورس ایران ندارم .

اما بورس ایران یک واقعیتی است که وجود دارد .کنجکاوی من در ارتباط با بورس داخل ،هیچ ارتباطی با جریانات اخیر ندارد .الان که دارم این متن را تایپ می کنم ،کتاب الگوهای هارمونیک آقای محمدی و ورک شاپ داینامیک تریدر رابرت ماینر هر دو کنار دستم هستند و بر روی آنها مطالعه می کنم و مطمئنا جهت بکارگیری در بورس داخل ،آنها را مطالعه نمی کنم . کلا جریانات اخیر در روند کار عده فوق العاده محدودی تاثیر داشته است و گرنه انها که در باب بازار ارز ترید می کردند ،همچنان دارند ترید می کنند . انهایی که در باب بازار ارز مطالعه می کردند ،همچنان دارند به مطالعه خودشان ادامه می دهند .
درست است که شرایط جاری اجازه بروز فعالیت دوستان را نمی دهد ولی ندیدن فعالیت دوستان ،دلیل بر نبودن فعالیت آنها نیست .

کنجکاوی من در باب بازار سهام داخل ، مربوط به زمانی است که می دیدم که جناب آقای آزادی بر روی سهام داخل هم براحتی تحلیل ارایه می دهند .و هیچ ارتباطی با جریانات اخیر ندارد .بهمین جهت با توجه به اینکه از نظر جناب آقای آزادی و نیز جناب آقای حیدری در پست زیر

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله سعید حاج حیدری نمايش نوشته ها
سلام
...خیلی که خیلی دونبالش بودم خوب جواب داد من دنبال الیوت و تکنیکال بودم که در بورس ایران راحت بهش رسیدم اما در مورد تمام سهام ها نه بعضی از سهام هستن که به دلیل افزایش سرمایه چارتشون گپ ها وحشتناکی دارد اما در حالت عالی جواب میدهد شما نیم نگاهی هم باید به ترازنامه شرکت ها و صورت های مالی داشته باشید اگر دانش حسابداری هم بلد باشید خیلی می تونه کمکتون بکنه

موفق پایدار باشید
که هر دو از اساتید می باشند ،با تجربه ثابت کرده اند که بازار سهام داخل تکنیکال پذیر است ، و با توجه به نظر مدرس تالار بورس در متن زیر
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله gh@r@$ نمايش نوشته ها
...
8-ایشان معتقد بودند تحلیل تکنیکال بورس داخل با بورس ارز تفاوت دارد و الگوهای هارمونیک و کندل استیک و الیوت در تحلیل بورسهای داخل قابل استفاده نیست .و معتقد بودند بیشترین استفاده را در تحلیل بورس داخل ،خطوط حمایت و مقاومت ،الگوهای کلاسیک و خطوط فیبوناچی دارند .و دلیل ایشان هم برای این ادعا ،مورد اول ،همان کلوز کندل که بر اساس آخرین قیمت معامله نیست و دلیل دوم ،دامنه نوسانی که برای یک سهم در طول یک روز تعریف می شود بود .
....
ممنون می شوم نظرتان را بفرمایید که آیا بورس ایران ارزش بررسی ندارد ؟

سپاسگزارم .

آخرین ويرايش توسط gh@r@$ در April 13th, 2011 و ساعت 23:28
gh@r@$ آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از gh@r@$: