موضوع: سوال
نمايش پست تنها
قديمي December 6th, 2004, 20:47   #6
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2004
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 1,510 بار در 578 پست
yaser_rashidi امتياز غيرفعال است
0

سلام بر دكتر ارنست( آنا چطوره راستي؟ )

شرمنده سوالتون رفته بود پايين يادم رفته بود جواب بدم.
سوالتون واضح نيست و من دقيق نميدونم چطور بايد جواب بدم.

نقل قول:
برای خرید یک سبد سهام و مدیریت اون چه راهکارهایی پیشنهاد میکنید ؟
خوب روش پيشنهادي من اينه كه وقت زيادي روي انتخاب كارگزار و ... نگذاريد(همشون مثل همن ) و بيشتر روي بازار متمركز باشيد. اگر تالاري هستيد كه تابلو رو هر روز دنبال كنيد و اگرم نه هر روز از اينترنت يا روزنامه ها تابلو رو زير نظر داشته باشيد.
روند شاخص كل رو با دقت دنبال كنيد.
يك ليست از سهام داشته باشيد كه دنبال ميكنيد. (اين خيلي مهمه كه رفتار چند سهم رو بصورت دقيق بشناسيد).
سعي كنيد با يك روش كار كنيد و از اين شاخه به اون شاخه نپريد. حتي اگر روش مورد استفاده بكارگرفتن شايعات هست اون رو ادامه بدين تا به نتيجه برسين. اگر خودتون تحليل ميكنيد سعي كنيد مساپل جانبي و ...رو كمتر واردش كنيد و....
و كلي از اين حرفا ديگه.

نقل قول:
میخواستم از مفهوم واژه هایی مثل شاخص سهام و شاخص قیمت و تا ثیر اونها روی ارزش سهام مطلع بشم
شاخص سهام يك عدد نشانه هست كه با يك نسبت معمولا خطي به قيمت وابسته است. اين قيمت ميتونه قيمت يك سهم(--> شاخص يك سهم) قيمت يك رده يا صنعت(---> شاخص صنعت) يا شاخص مثلا كل شركت هاي توي بورس (--> شاخص كل) باشه.
ببينيد٬ اينقدر در مورد اينكه اين شاخص چجوري محاسبه ميشه كنجكاو نباشيد. :P چون كم كسي ميدونه و من هم نميدونم. ولي مشخصا با يكي از روشهاي Aggregation بالاخره بين تعدادي داده عددي متوسط گيري ميشه. اين متوسط ميتونه خطي وزني نمايي همه چيز باشه و اين جزپيات رياضيش به هيچكس هم كمك نميكنه.(نظر بنده است البته اين)

چيز ديگري هم كه توصيه دارم حتما توجه كنيد نحوه وابستگي سهم هاي زير ذره بين هست با شاخص كل.(نه با شاخص صنعت و .... فقط كل B) ) اين موضوع در مورد استراتژي خريد يا فروشتون در دوره هاي ركود و صعود بازار بهتون كمك زيادي ميكنه.

اينا نظرات بنده بود. اميدوارم بدردتون خورده باشه.

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
yaser_rashidi آفلاين است پاسخ با نقل قول