نمايش پست تنها
قديمي December 20th, 2010, 11:37   #337
Ali2e7a
Junior Member

تاريخ عضويت: Dec 2009
تشکر از ايشان: 75 بار در 18 پست
Ali2e7a (سطح 1)Ali2e7a (سطح 1)Ali2e7a (سطح 1)
ETF

0

سلام دوست عزیز
یه نکته ای رو میخواستم یاداوری کنم و اینکه این خریدو فروش ETF ها نوش دارو پس از مرگ سهرابه. شما فقط می تونین تحلیل کنید که اِ دیروز 10 دلار رفت بالا واسه این بوده که SPDR چند تن طلا خریده و قدرت پیش بینی نداره چون وقتی ما می فهمیم که خریده دیگه تاثیر خودشو گذاشته و رفته بالا قیمت.
پس بی تاثیر نیست حتما تاثیر داره از این دیتایی که شما دادین هم معلومه که تاثیر داره اما اینکه فکر کنیم اِ ETF ها خرید کردن پس داره میره بالا غلطه چون اونا هم زرنگ تر از این حرفان که با این کاراشون سیگنال بدن به بازار که آره ما می خوایم 10 تون دیگه هم بخریم ولی امروز فقط یه تونشو خریدیم پس قیمت می خواد بره بالا یا اینکه ما پیش بینی می کنیم بره بالا پس یه تون امروز می خریم......نه مسلماً اینطور نیست. تنها استفاده ای که از این دیتا ها میشه کرد همون تحلیل گذشته است که بدم نیست واسه همین خیلی جاها از دیتای ETF ها استفاده میشه.موفق باشید.

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله fxnike نمايش نوشته ها
معمولا چند تن خرید و فروش می کنند و خیلی کم پیش می آید که چند صد کیلو باشد . اگر مجموع 13 ETF بزرگ را در روز در نظر بگیرید که خیلی بیشتر می شود .
اینکه گفتید سوگلی تو ایران شده فکر کنم درست نیست چون خیلی وقت هست که سوگلی جهانی شده و قبل از اینکه تو ایران بخواهند درباره اینها صحبت کنند تو سایت های خارجی همیشه به روند این ETF ها توجه می کردند .
فکر نکنم منظور دوستمون این باشه که اینها روند را می سازند بلکه منظور این است که اگر اینها با این عظمتی که دارند وقتی ترجیح می دهند 2 تن فروش بکنند حتما یک چیزی می دانند و اگر به دقت روند خرید و فروش اینها را دنبال کنید خیلی ساده متوجه می شوید که چقدر اینها تو کارشون زرنگ هستند . لینک زیر را ببینید و روی چارت نگاه کنید چه روزهایی خرید می کردند و چه روزهایی فروش می کردند بعد نتیجه گیری کنید .
http://www.exchangetradedgold.com/as...rchive_ETG.csv

از این موضوع بگزریم به نظر دوستان اگر قیمت دلار بعد از این طرح یارانه ها تو ایران افزایش پیدا کنه آیا قیمت طلا یک جهش صعودی نمی گیرد ؟ من فکر می کنم دلار از رقم فعلی افزایش داشته باشه و تا مدتی شاید قیمت سکه تو ایران با نرخ جهانی همزمان نباشه . نظر شما چیه ؟

آخرین ويرايش توسط Ali2e7a در December 20th, 2010 و ساعت 11:39
Ali2e7a آفلاين است پاسخ با نقل قول
5 تشکر کننده از Ali2e7a: