نمايش پست تنها
قديمي December 20th, 2010, 06:20   #335
fxnike
Junior Member

تاريخ عضويت: Dec 2010
تشکر از ايشان: 40 بار در 11 پست
fxnike (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله tim1340 نمايش نوشته ها
با سلام
دوست عزيزمETF ها نقش چنداني در تعيين قيمت طلا ندارند و حجم معاملات و تاثير انها بر روند قيمت بسيار كوچكتر از انست كه بعنوان مبناي اناليز قرار بگيرند.اصلا نميدانم چه شد كه اين اسپايدر بيكباره سوگلي طلاكاران ما شده و يا چه حكمتي است كه همه با چند صد كيلو خريد و يا فروش اين و يا ان ETF روند بازار را تشخيص ميدهند .سهم تمامي
ETF در معاملات روزانه كمتر از 5% است .
معمولا چند تن خرید و فروش می کنند و خیلی کم پیش می آید که چند صد کیلو باشد . اگر مجموع 13 ETF بزرگ را در روز در نظر بگیرید که خیلی بیشتر می شود .
اینکه گفتید سوگلی تو ایران شده فکر کنم درست نیست چون خیلی وقت هست که سوگلی جهانی شده و قبل از اینکه تو ایران بخواهند درباره اینها صحبت کنند تو سایت های خارجی همیشه به روند این ETF ها توجه می کردند .
فکر نکنم منظور دوستمون این باشه که اینها روند را می سازند بلکه منظور این است که اگر اینها با این عظمتی که دارند وقتی ترجیح می دهند 2 تن فروش بکنند حتما یک چیزی می دانند و اگر به دقت روند خرید و فروش اینها را دنبال کنید خیلی ساده متوجه می شوید که چقدر اینها تو کارشون زرنگ هستند . لینک زیر را ببینید و روی چارت نگاه کنید چه روزهایی خرید می کردند و چه روزهایی فروش می کردند بعد نتیجه گیری کنید .
http://www.exchangetradedgold.com/as...rchive_ETG.csv

از این موضوع بگزریم به نظر دوستان اگر قیمت دلار بعد از این طرح یارانه ها تو ایران افزایش پیدا کنه آیا قیمت طلا یک جهش صعودی نمی گیرد ؟ من فکر می کنم دلار از رقم فعلی افزایش داشته باشه و تا مدتی شاید قیمت سکه تو ایران با نرخ جهانی همزمان نباشه . نظر شما چیه ؟
fxnike آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از fxnike: