نمايش پست تنها
قديمي November 22nd, 2010, 11:00   #267
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2009
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 860 بار در 158 پست
sohrabibroker (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به sohrabibroker
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله sohrabibroker نمايش نوشته ها
با گذشت 2 سال از شروع معاملات آتی... هنوز می بینیم بزرگان بازار آتی به قوانین آشنایی کامل ندارند "اکثریت فروشندگان سکه آبان ماه نکول کردند و حاظر شدنداختلاف قیمت تسویه روز سه شنبه با قیمت نقدی همان روز را که پنج هزار تومان می شود را پرداخت کنند ولی سکه را تحویل ندهند " این در حالی هست که همان روز آخر می توانست 340 تسویه کند!!!
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله candletrader نمايش نوشته ها
سلام
جناب سهرابی میشه لطفا بیشتر توضیح بدین؟
ممنونم
سلام "روز 3شنبه هفته پیش قیمت آتی سکه ابان 338
قیمت سکه بازار نقدی 342
چرا فروشنده که قصد تحویل دادن سکه را نداشته به قیمت 340 هزار خرید نکرده و روز شنبه با جریمه مواجه شده و اختلاف قیمت تسویه با قیمت نقدی سکه را قبول کرده ؟
من روز 3شنبه وقتی دیدم سکه بازار 342 تومان هست اقدام به خرید روی 338 هزار در آبان ماه کردم "و تعدادی را در دقیقه آخر معاملات روی 339900 تومان فروختم و تعدادی را به قصد تحویل گرفتن فیزیکی سکه "پول به حساب وارریز کردم تا سکه ها را تحویل بگیرم بابت هر قرارداد3390000هزار تومان
ولی روز شنبه دیدم به حسابم به جای اینکه پول برداشت بشه و 1شنبه سکه را تحویل بگیرم پول واریز شده بود
بابت هر لات 47 هزار پول واریز شده بود "این مقدار بابت اختلاف قیمت تسویه قرارداد ابان با قیمت نقدی سکه در بازار تهران بود "این مقدار پول را از فروشنده که سکه را تحویل من نداده بود واریز کردند که من بتوانم در بازار نقدی به قیمت همان روز سکه خرید کنم "
حالا روز 1شنبه اگر فروشنده سکه را به من تحویل می داد به نفعش بود چون بازار نقدی سکه نزول کرده بود و به ضرر من !
پس به سود منه خریدار شد که ان نکول کرد و من سود شناسایی کردم
فروشنده اصلا در حد واندازه آن چیزی که نشان می داد نبود سکه ای نداشت که تحویل دهد ولی تمامی خریداران پول سکه را داده بودند
sohrabibroker آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از sohrabibroker: