نمايش پست تنها
قديمي November 21st, 2010, 20:40   #265
gold24
Senior Member

gold24's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
تشکر از ايشان: 855 بار در 195 پست
gold24 (سطح 1)gold24 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به gold24
یک سوال

0

با سلام

ایا شما میدانید چرا قیمت طلا 1355 دلار چرا 1400 نه جرا 1000 نه......

مکانیزم قیمت گذاری چگونه است؟یه معادن مربوط که در هر تن 5 گرم طلا وجود دارد هزینه استخراج.....

ایا هر روز در دو ویدیو کنفرانس در لندن و نیویورک تعین می شود؟
ایا یه ایندکس دلار مربوطه
...
...
..
..
یا جواب x باشد ما کاری با ان نداریم ما تحلیل میکنیم کاهش پیدا میکند با افزایش
با جواب مکانیزم بازار کارا
...
...

برای ترید سوده روی طلا به اولین قدم به دست اوردن فاکتورهای مهم و تعین وزن هر فاکتور

چرا؟
داستان پایین که در کافه اقتصاد قرار داده شده رو دقیق بخوانید

روزی روزگاری در روستایی در هند؛ مردی به روستایی‌ها اعلام کرد که برای خرید هر میمون ۱۰ دلار به آنها پول خواهد داد. روستایی‌ها هم که دیدند اطراف‌شان پر است از میمون؛ به جنگل رفتند و شروع به گرفتن‌شان کردند و مرد هم هزاران میمون به قیمت ۱۰ دلار از آنها خرید ولی با کم شدن تعداد میمون‌ها روستایی‌ها دست از تلاش کشیدند. به همین خاطر مرد این‌بار پیشنهاد داد برای هر میمون به آنها ۲۰ دلار خواهد پرداخت. با این شرایط روستایی‌ها فعالیت خود را از سر گرفتند. پس از مدتی موجودی باز هم کمتر و کمتر شد تا روستایی‌ان دست از کار کشیدند و برای کشاورزی سراغ کشتزارهای‌شان رفتند.

این بار پیشنهاد به ۲۵ دلار رسید و در نتیجه تعداد میمون‌ها آن‌قدر کم شد که به سختی می‌شد میمونی برای گرفتن پیدا کرد. این‌بار نیز مرد تاجر ادعا کرد که برای خرید هر میمون ۵۰ دلار خواهد داد ولی چون برای کاری باید به شهر می‌رفت کارها را به شاگردش محول کرد تا از طرف او میمون‌ها را بخرد.

در غیاب تاجر، شاگرد به روستایی‌ها گفت: «این همه میمون در قفس را ببینید! من آنها را به ۳۵ دلار به شما خواهم فروخت تا شما پس از بازگشت مرد آنها را به ۵۰ دلار به او بفروشید.» روستایی‌ها که [احتمالا مثل شما] وسوسه شده بودند پول‌های‌شان را روی هم گذاشتند و تمام میمون‌ها را خریدند... البته از آن به بعد دیگر کسی مرد تاجر و شاگردش را ندید و تنها روستایی‌ها ماندند و یک دنیا میمون!...

از دوستان می خواهم عواملی روی قیمت تاثیر دارند رو لیست کنند
شما اقادرسته باشماهستم چیه؟
هدف من لیست کردن عوامل به همراه به دست اوردن وزن عوامل به کمک دوستان پس تقاضا دارم فعالانه شرکت کنید