نمايش پست تنها
قديمي November 20th, 2010, 13:10   #256
Rahbord
Junior Member

Rahbord's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2010
محل سكونت: جمهوري،حافظ،روبه روي بورس،پلاك251
تشکر از ايشان: 61 بار در 15 پست
Rahbord (سطح 0)
دشواري در نقل و انتقال پول

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله pedramj نمايش نوشته ها
سلام،

فکر نمی کنم این سرمایه گذاری بدون ریسک باشه، راستش من چند وقتی به این داستان فکر کردم و روی دمو چندبار تستش کردم. و دلیل اینکه فهمیدم جواب نمیده اینه که قیمت سکه همبستگیش به طلای جهانی یک نیست و به عوامل دیگری مثل دخالت بانک مرکزی و بالاخص قیمت دلار مربوطه. مثلا تو یکی از تستام افزایش قیمت دلار به اندازه 10 تا 15 تومن باعث شد که پوزیشنم بره تو ضرر یا یه بار دیگه با 40 دلار کاهش قیمت طلای جهانی قیمت آتی 4 هزار تومنم تکون نخورد و کلا ضرر کردم.

ارادتمند
دوستاي عزيزم سلام
پدرام جان نكته مهمي رو گفتند. يك نكته مهم ديگه هم هست: اون هم اينه كه نقل و انتقال سريع ميان حساب در اختيار بورس كالا و حساب بروكر فاركس وجود نداره. در شرايطي كه هر دو بازار Open هست باز هم حداقل يك روز كاري زمان مي بره .حالا شما فرض كنيد اونس جهاني طي دو يا سه روز(مثلاً شنبه يكشنبه يا پنج شنبه جمعه) 100 يا 150 دلار نوسان كنه.اون وقت تو فاركس كال مي شيد و فرصت نداريد سود خودتون رو از حساب در اختيار بورس كالا به بروكر خارجي منتقل كنيد.
ممكن است بفرماييد از قبل براي جلوگيري از اين مشكل به مقدار مارجين خود در حساب فاركس اضافه مي كنيد و با حداكثر لورج كار نمي كنيد. آن وقت نقدينگي بيشتري راكد شده است و درصد سود كاهش مي يابد.
با تشكر