نمايش پست تنها
قديمي June 1st, 2010, 09:06   #1470
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

آخرین اخبار صدرا تشریح شد
هم اکنون نگاه وزارت نفت برای اجرای پروژه های پارس جنوبی که اصلی ترین قراردادهای نفت را تشکیل می دهد به سمت شرکتهای پیمانکاری داخلی است و این موضع که پروژه های پارس جنوبی توسط پیمانکاران داخلی انجام خواهد شد امری انکار ناپذیر است و من اعلام می کنم شرکت صدرا با توجه به توان و ظرفیت های بالای که در اختیار دارد قطعاً در اجرای این پروژه ها نقش مهمی بازی خواهد کرد کما اینکه این امر در حال اتفاق افتادن است .
موضوع دریافت 500 میلیون دلار تسهیلات از محل صندوق ذخیره ارزی توسط کارگروه تصویب و برای نهاد ریاست جمهوری ارسال شد که با امضاء و ابلاغ معاون اول رییس جمهور این مصوبه برای بانک مرکزی و دستگاه های زیربط ارسال شده و در همین راستا وزارت صنایع از شرکت صدرا مدارکی را درخواست کرد که ما ارایه کردیم و هم اکنون در حال گذراندن مراحل و تشریفات قانونی دریافت وام هستیم که البته زمان بر است .

از سوی دیگر در رابطه با استمهال بدهی های صدرا نیز این مصوبه ابلاغ شد و هم اکنون در حال پیگیری اجرای آن از طریق بانکها هستیم و همچنان پیگیری های ما از اجرای مصوبات کارگروه تا حصول نتیجه ادامه دار است .

حبیب جدیدی مدیرعامل شرکت صدرا ضمن بیان مطالب فوق در گفتگو با خبر نگار بورس عنوان کرد : ما باید شرکت صدرا را به عنوان سرمایه ملی از وضعیت سخت و دشواری که برای آن ایجاد شده خارج کنیم که تاکنون تمام تلاش ها برای محقق شدن این امر صورت گرفته و ادامه دار خواهد بود ، چرا که در گذشته ما به علت عملکرد برخی از مدیران این شرکت در لیست سیاه وزارت نفت و زیر مجموعه های آن قرار داشتیم و به همین علت نیز پروژه ای به صدرا واگذار نمی شد.

اما هم اکنون توانسته ایم در عمل با اثبات توانایی های صدرا نگاه وزارت نفت و شرکتهای زیر مجموعه را عوض کنیم و این مسله سبب شد تا وزارت نفت که بزرگترین پروژه های نفت و گازی را در اختیار دارد با تاکید بر استفاده از توان شرکتهای پیمانکاری داخلی برای اجرای پروژها از صدرا به عنوان یک شرکت توانمند و قدرت مند برای کمک در این راه یاد کند که البته با حضور آقای کاظمی در وزارت نفت نگاه به سمت استفاده از توان داخلی دو چندان شده است و این امر برای شرکتهای داخلی بسیار خوشایند است .

وی یادآور شد : هم اکنون نگاه وزارت نفت برای اجرای پروژه های پارس جنوبی که اصلی ترین قراردادهای نفت را تشکیل می دهد به سمت شرکتهای پیمانکاری داخلی است و این موضع که پروژه های پارس جنوبی توسط پیمانکاران داخلی انجام خواهد شد امری انکار ناپذیر است و من اعلام می کنم شرکت صدرا با توجه به توان و ظرفیت های بالای که در اختیار دارد قطعاً در اجرای این پروژه ها نقش مهمی بازی خواهد کرد کما اینکه این امر در حال اتفاق افتادن است .

جدیدی خاطر نشان کرد : اگر صدرا امروز با مشکلات ریشه ای و عمیقی مواجه است به دلیل عملکرد گذشته برخی مدیران این شرکت است و ما سعی داریم این مشکلات را یکی یکی بر طرف کنیم و برای انجام این مهم احتیاج به زمان داریم چرا که حل این مشکلات کار آسانی نیست و زمان بر می باشد .

مدیر عامل شرکت صدرا با اشاره به اوایل سال 88 که رهبری و سکان شرکت صدرا بدست وی سپرده شد ، افزود : پس از گذر از سختی ها و حل مشکلات شرکت یک روز خواهم گفت که من در سال 88 چه شرکتی را با چه مشکلات و گرفتاری های بیشماری تحویل گرفتم . اما تا زمانیکه به هدف خود در صدرا نرسیم هیچ یک از آنها را بازگو نخواهم کرد .

وی ادامه داد : من عادت به گله و شکایت ندارم و هیچگاه تا قطعیت کامل یک موضوع ، از آن صحبتی به میان نخواهم آورد من اگر بخواهم تحلیل آتی شرکت صدرا را با توجه به اتفاقاتی که هنوز رخ نداده و ممکن است در آینده به وقوع بپیوندد بیان کنم مطمئناً چراغ سبزی را از این شرکت نشان خواهم داد که کمتر کسی آنرا تصور کند . ولی بارها گفتم و دو باره تکرار می کنم من زمانی بحثی را به میان می آورم که بطور کامل قطعی شده باشد و به همین دلیل است از نام پروژه هایی که در حال حاضر همه از آنها با خبرند و ممکن است صدرا درآینده در اجرای آنها نقش بازی کند خوداری می کنم اما سهامداران صدرا مطمئن باشند با قطعی شدن اجرای این پروژه ها بدست صدرا تمام آنها را تک به تک با تأثیراتشان بر سود صدرا به بازار اعلام خواهم کرد .

جدیدی افزایش ظرفیت های داخلی در صدرا را از دیگر اتفاقات مهم این شرکت عنوان کرد و گفت : ما قصد داریم با افزایش ظرفیت های داخلی صدرا همگام با اجرای پروژه ها زیر ساخت های خود را نیز افزایش دهیم چرا که با تغییر نگاه وزارت نفت به صدرا و جهت گیری مثبت این وزارتخانه و اتفاقات پیش رو ، صدرا نقش مهمی را در اجرای پروژه های داخلی همگام با دیگر پیمانکاران ایفا خواهد کرد و ما برای رهایی از مشکلات باید ظرفیت های خود را افزایش دهیم از همین رو من اعلام می کنم آستین های ما برای اجرای پروژه بالا است و در این راه از تمام توان خود استفاده خواهیم کرد اما همچنان به سهامداران صدرا توصیه می کنم با صبر و حوصله و با نگاهی بلند مدت در حدود 2 یا 3 سال صدرای واقعی و دیدنی را نظاره گر باشند .