نمايش پست تنها
قديمي April 8th, 2010, 20:05   #20
mrm2007
Senior Member

mrm2007's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2009
محل سكونت: نصف جهان
تشکر از ايشان: 250 بار در 120 پست
mrm2007 (سطح 1)mrm2007 (سطح 1)mrm2007 (سطح 1)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله isar نمايش نوشته ها
با تشکر از فرشاد گل و جناب mrm2007 عزیز که متاسفاه اسمشو رو نمیدوم.

توضیحات بسیار عالی بود. امیدوارم همیشه شاهد حضور شما باشیم.
جناب mrm2007 که همیشه با دانش و اطلاعات فراوان و خوبشون، مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری دوستان زیادی رو حل کردند.

پس کاری که من باید بکنم اینه که اول یک شبیه ساز نصب کم و بعد لینوکس رو توش نصب کنم.
( فعلا با همین فدورا 8 تمرین میکنم تا بعدا KDE رو تهیه کنم )

بعد چون هاردم فقط 40 گیگ هستش، کلش رو تو 10 تا DVD رایت میکنم. و در نهایت بوت سیستم و صب لینوکس Ubuntu KDE

با تشکر از دوستانی که بنده رو یاری کردند. اگر توصیه دیگه ای دارید م سراپا گوشم.
با سلام

یکی دو تا نکته هست که ظاهرا از نوشته من اشتباه برداشت شده :

1) اول اینکه تا جایی که من میدونم فدورا خودش با دسکتاپ GNOME میاد. یعنی وقتی شما اون رو نصب میکنین محیطی که لاگ این میکنین و واردش میشین دسکتاپ GONME هست.
نکته اینه که 99 درصد دیسکهایی که بیرون هست همشون یک محیط دسکتاپ دارن که بعضی KDE هست و بعضی GNOME. بعضی ها هم هر دومحیط رو روی دیسکشون هست که میتونید نصب کنین و موقع ورود وزدن پسورد تعیین کنین که با کدومشون وارد بشین.

2) فرضا شما فدورا رو نصب کردین که محیط GNOME داره , میتونین همونجا با استفاده از امکاناتش همون دسکتاپ KDE و یا حتی دسکتاپ های دیگه رو نصب کنین و تست کنین و ببینید از کدوم خوشتون میاد.(مثلا برای نصب دسکتاپ KDE خودش فایلهای لازم رو دانلود ونصب میکنه و بعد موقع ورود میتونید تعیین کنین که با کدوم وارد بشه)
البتهKDE روهم که گفتم ممکنه راحتتر باشین حتما اینجوری نیست و شاید بعد از کار با GNOME اصلا KDE رو قبول نداشته باشین!

3) برای نصب شبیه ساز نیازی نیست که بک آپ بگیرید. (البته تهیه بک آپ کاملا موجه و ناشی از دور اندیشیه و همیشه توصیه میشه). اون شبیه سازها که من نام بردم دقیقا مثل این میمونن که شما یک برنامه دارین تو ویندوز نصب میکنین مثلا آفیس. در نتیجه کارخاصی لازم نیست انجام بشه. فقط برای استفاده و تعریف یک هارد مجازی به یک مقدار فضای خالی نیاز دارین. موقع نصب لینوکستون توی اون شبیه ساز (مثلا VMWARE ) هیچ کار خاصی (از قبیل فرمت , پارتیشن بندی ....) روی هاردتون انجام نمیشه. فقط اگر مثلا تعریف کنین که یک هارد مجازی 2 گیگابایتی درست بشه, توی اون فضای خالی یک فایل با حجم 2 گیگابایت نوشته میشه (مثل سایر فایلها. راحت میتونید پاکش کنید . مثلا اگر بعدا دلتون خواست میتونید اون 2 گیگی رو پاک کنین و از داخل همون شبیه ساز یک هارد مجازی 4گیگ درست کنید)

یک نکته اینکه فدورا 8 مال سال 2007 و نسخه های جدید لینوکس (ودسکتاپهای اونها) چه از نظر سرعت و چه از نظر جذابیت کاملا با اون فرق دارن. اگه میتونید یک ورژن جدیدتر مثل 11 یا 12 اون و یا openSuse ورژن11 و یا اوبونتو ورژن 9 به بالا رو تهیه کنین.
موفق باشید.
mrm2007 آفلاين است پاسخ با نقل قول