نمايش پست تنها
قديمي May 21st, 2009, 01:02   #1393
Sohrab_K
Senior Member

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 660 بار در 253 پست
Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)Sohrab_K (سطح 1)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله farari نمايش نوشته ها
ظریفی چند روز پیش نکته ای را به من گوش زد نمود و گزینه ای را بر سرمان زد محتوا چنین بود
"گر شما هم عددی از معاملاتتان در سود بود یا بهتر بگویم اهل معامله بودید اینقدر پرحرفی نمی نمودید"

حرف ظریف بی هیچ ادعایی بر روی چشم ما. چه ابایی داریم از حرف صادقانه چه ابایی داریم از اینکه بگوییم آمده ایم یاد بگیریم چه ترسی داریم که به قول دوستان فریاد کال شدن سردهیم؟ چه مشکلی هست که شاگردی خود را افتخار ندانیم؟ اما کدام شاگردست که تنها به یادگیری بسنده کند در یک فضای خالی از مهر و لبخند؟ در یک فضایی که مبصرش بد زیراب میزند؟

اگر می خواستیم سیاسی بنگاریم و به قول دوستان شجاعتش را داشتیم که می رفتیم در روزنامه خود اگر می خواستیم سخن پراکنی کنیم چرا کسب علم؟
جناب فراری گرامی

با سلام

اگر مقصودتان این پست بنده است :

عرض کنم که بنده قصد جسارت نداشتم . ضمنا نه صحبت از پر حرفی کردم و نه سود . جهت اطلاع که خودم پای ثابت ضرر و زیان هستم وشاگرد عرض کردم ریل (فارغ از سود یا ضرر ). چرا که سود یا ضرر در هر حال دلمشغولی های خودش رو داره ...

شاید آنقدری که زیبایی یک گل برای یک گلفروش قابل درک است برای یک خراط نباشد ، و زیبایی یک کار کنده کاری برای یک گلفروش قابل درک نیست . بگذریم که هر دو از گل و کنده کاری زیبا لذت میبرند ... بنده هم احساس کردم شما موضوع رو از دیدگاه خاص خودتون نگاه میکنید و اشاره ام به این نکته بود .

خلاصه کلام ، هدفم از جمله ام دقیقا همان چیزی بود که در جمله ام گفتم و نه استعاره و کنایه و ... .
با این حال اگر از اشاره دوستانه و بی قصد و غرض من رنجیده شدید ، عذر خواهی بنده رو پذیرا باشید .

پ.ن : لطفا این پست رو ریپلای نکنید که تاپیک رو بیش از این از مسیر اصلی خارج نکنیم .
Sohrab_K آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از Sohrab_K: