نمايش پست تنها
قديمي May 18th, 2009, 23:06   #1303
sobh1384
Member

تاريخ عضويت: Oct 2006
تشکر از ايشان: 220 بار در 73 پست
sobh1384 (سطح 1)sobh1384 (سطح 1)sobh1384 (سطح 1)sobh1384 (سطح 1)sobh1384 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله ICQ به sobh1384 ارسال پيغام بوسیله Yahoo به sobh1384
چرا سکوت کرده ایم

0

با عرض سلام خدمت همه دوستان و همکاران گرامی
من معمولا کم حرف هستم اما دوست عزیزمان جناب farari فرمودند چرا دوستانی که پستشان در تاپیک سیاسی حذف شده ساکت هستند.
من حدود چند ماه پیش یک پست و یک لینک در مورد مسئله ای سیاسی گذاشتم و خیلی زود حذف شد. هنگام حذف و مطلع شدن از علت آن (لینک به یک سایت فیلتر شده) مانند بقیه دوستان ناراحت شدم اما در عین حال با خود گفتم که شاید کار من اشتباه بوده است.
اما فکر میکنم این وسط سوء تفاهمی بوجود آمده که باید مرتفع شود:
از یک طرف دوستانی هستند که همچون من به مسائل انسانی و اجتماعی که در اطراف آنها وجود دارد و بی عدالتیهایی که هر روز و هر ساعت رخ میدهد معترضند و میخواهند اعتراض خویش را به نحوی بروز دهند و حداقل دیگران را از آن مطلع کنند.
از یک طرف دیگر دوستانی هستند که به طرح این مسائل اعتراض دارند و آنها را بزرگنمایی سیاه نمایی و... میدانند و موافق وضعیت موجود در جامعه هستند و به قول خیلی ساده طرفدار دولت و... هستند و با تمام وجود از آن دفاع میکنند.
از طرف دیگر مدیران سایت قرار دارند که به نظر من فارغ از جناح بندیهای سیاسی و اجتماعی در فکر آینده سایت سرمایه و حفظ رسالت اصلی آن در آموزش و آشنایی جامعه با بازارهای مالی هستند.
مسائل و حواشی بوجود آمده به علت نحوه برخورد مدیران سایت با گروه اول است و من هم صحبت اصلی خویش را متوجه گروه اول یعنی افرادی همفکر با خودم که منتقد شرایط موجود در جامعه هستند قرار میدهم. دوستان عزیز شرایط جامعه ما این چنین است قبول کنید که به آسانی در سایت سرمایه تخته میشود و آبی هم از آب تکان نمیخورد به سایت بازتاب نگاه کنید خیلی از ماها گردن کلفت تر بودند و خودشان در بدنه حکومت قرار داشتند اما خیلی آسان بسته شد و هیچ کاری نتوانستند بکنند. بیایید فرض کنیم از تاریخ فردا یعنی 29 اردیبهشت 1388 سایت سرمایه فیلتر یا حتی بدتر از آن کاملا بسته شده است. ماها چه خواهیم کرد چه کار میتوانیم بکنیم. ماهایی که میخواهیم ابراز نظر سیاسی کنیم میرویم جای دیگر یا یک وبلاگ خودمان درست میکنیم اما اگر سوالی راجع به فارکس داشته باشیم از کجا و چگونه مشکل خویش را مرتفع میکنیم.
واقعیت این است که هدف اصلی ایجاد سایت سرمایه بحث و بررسی در مورد فارکس و بازارهای مالی است و در کنار آن هم دوستان با توجه به علایق خویش تاپیک های عمومی را راه اندازی کرده اند. پس عقل ایجاب میکند که به خاطر فروع نباید اصول را به مخاطره انداخت.
این را هم درست میفرمایید که نباید به آسانی از کنار شرایط و اتفاقات جامعه گذشت و حداقل باید اعتراض خویش را ابراز داشت اما این ابراز عقاید و تحلیل های مربوط به آن آیا کارگشا است؟ نتیجه آن چه خواهد بود؟ ماهایی که همفکر هستیم که هستیم . آنانی هم که با ما مخالفند با این تحلیلها و خبرها که از عقاید خود دست بر نمیدارند پس جنجال برای چه و به چه قیمتی؟؟
به نظر این حقیر بهتر است امنیت سایت سرمایه را به مخاطره نیندازیم و اگر میخواهیم فعالیتی اجتماعی و سیاسی انجام دهیم فکر دیگر بنماییم.
با عرض معذرت از تمامی دوستان
sobh1384 آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از sobh1384: