نمايش پست تنها
قديمي May 17th, 2009, 23:19   #1212
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله rasputin نمايش نوشته ها
سلام به همه . مخصوصآ آقا رضا

مطلبی که میخوام بگم بی ربط به بحث ( مجادله ) این چند صفحه نیست

در جامعه امروز ما ، اکثریت 2 تا خواسته دارند که یکی خیلی خوب و یکی خیلی بد است :

1- آزادی بیان و اینکه بتوانند حرفشان را بزنند و شنیده بشوند

2- خاموش کردن نظر مخالف و جلوگیری از شنیده شدن نظرات مخالفین
------------------------

متآسفانه حتی گاهی بند دوم به اولی ارجحیت پیدا میکند

یعنی حتی اگر حرفی برای گفتن نداریم ، دوست داریم نظرات مخالف را هم ساکت کنیم .

و این موضوع اصلآ و ابدآ منحصر به افکار سیاسی و اعتقادی نیست و اتفاقآ در تاپیک های تخصصی هم مشاهده میشود .

یک راه حل این موضوع ، پیشنهادی بود که از طرف خودتان مطرح شد ( تاپیک های اختصاصی ) و با وجود اینکه با استقبال روبرو شد و رآی آورد ولی متآسفانه تا الآن عملی نشده .

چه اشکالی دارد که هر تفکر و عقیده ، جایگاه خودش را داشته باشد و مخالفین هم در جای خودشان اجازه ابراز نظر داشته باشند و در این بین مخاطبین خودشان اجازه تشخیص داشته باشند ؟

فکر میکنم با راه اندازی تاپیک های شخصی و دادن اجازه تآیید نظرات همسو به صاحب تاپیک ، هم اجازه ابراز نظر به همه عقیده ها داده میشود و هم امکان بحث و جدل مستقیم از بین میرود و طرفداران هر اندیشه ای به جای تلاش در تخریب مخالف ، سعی در بالا کشیدن اندیشه های خود میکنند .

( مثلآ بنده چند بار مخالفت خودم را با بحث های آسترولوژی که از نظر دید گاه علمی " غیر علمی " است را عرض کردم ولی بعد از اینکه فرمودید تعدادی از اعضا قصد دارند این بحث را دنبال کنند ، دیگر هیچ پستی در آن تاپیک ها نزدم . چون تصورم این است که نکات و هشدار هایی که لازم بود را بنده و چند نفر از دوستان عرض کردیم و تاپیکی هم در مخالفت با این ایده ایجاد شد ، ولی دیگر نباید جوری باشد که امکان فعالیت از طرفداران این موضوع سلب شود )

به همین ترتیب اگر اجازه شنیده شدن به همه داده شود ( حتی اندیشه ای که فقط 1 طرفدار دارد ) مطمئن باشید در نهایت همه طرفدار مطالب درست و منطقی خواهند شد .

ولی جسارتآ الآن انرژی دوستان بیشتر صرف مجادله های بی حاصل میشود .

پیشنهاد میکنم در تسریع در ایجاد تاپیک های اختصاصی اقدام فرمایید

ارادتمند
با سلام به جناب rasputin

بنده هم کاملا با این دیدگاه شما موافقم و همواره تلاش کردم فضای مناسب برای طرح نظرات تخصصی تمام اعضاء وجود داشته باشد و تا جایی که می دانم در تالارهای تخصصی انتقاد یا گلایه از عدم امکان طرح نظرات مطرح نبوده.

انتقاد دوستان در مورد مباحث غیر تخصصی است که اصولا ارتباطی با فلسفه وجودی سایت سرمایه ندارند (از جمله بحثهای سیاسی).

در صورت ایجاد تالار "تاپیک‌های اختصاصی" نیز طرح مباحث غیر تخصصی در این تالار مجاز نخواهد بود.

اگر نکته ای از نظر من دور مانده لطفا اعلام کنید.

با تشکر
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از Reza: