نمايش پست تنها
قديمي May 17th, 2009, 23:05   #1211
rasputin
Senior Member

rasputin's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 4,635 بار در 694 پست
rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)
0

سلام به همه . مخصوصآ آقا رضا

مطلبی که میخوام بگم بی ربط به بحث ( مجادله ) این چند صفحه نیست

در جامعه امروز ما ، اکثریت 2 تا خواسته دارند که یکی خیلی خوب و یکی خیلی بد است :

1- آزادی بیان و اینکه بتوانند حرفشان را بزنند و شنیده بشوند

2- خاموش کردن نظر مخالف و جلوگیری از شنیده شدن نظرات مخالفین
------------------------

متآسفانه حتی گاهی بند دوم به اولی ارجحیت پیدا میکند

یعنی حتی اگر حرفی برای گفتن نداریم ، دوست داریم نظرات مخالف را هم ساکت کنیم .

و این موضوع اصلآ و ابدآ منحصر به افکار سیاسی و اعتقادی نیست و اتفاقآ در تاپیک های تخصصی هم مشاهده میشود .

یک راه حل این موضوع ، پیشنهادی بود که از طرف خودتان مطرح شد ( تاپیک های اختصاصی ) و با وجود اینکه با استقبال روبرو شد و رآی آورد ولی متآسفانه تا الآن عملی نشده .

چه اشکالی دارد که هر تفکر و عقیده ، جایگاه خودش را داشته باشد و مخالفین هم در جای خودشان اجازه ابراز نظر داشته باشند و در این بین مخاطبین خودشان اجازه تشخیص داشته باشند ؟

فکر میکنم با راه اندازی تاپیک های شخصی و دادن اجازه تآیید نظرات همسو به صاحب تاپیک ، هم اجازه ابراز نظر به همه عقیده ها داده میشود و هم امکان بحث و جدل مستقیم از بین میرود و طرفداران هر اندیشه ای به جای تلاش در تخریب مخالف ، سعی در بالا کشیدن اندیشه های خود میکنند .

( مثلآ بنده چند بار مخالفت خودم را با بحث های آسترولوژی که از نظر دید گاه علمی " غیر علمی " است را عرض کردم ولی بعد از اینکه فرمودید تعدادی از اعضا قصد دارند این بحث را دنبال کنند ، دیگر هیچ پستی در آن تاپیک ها نزدم . چون تصورم این است که نکات و هشدار هایی که لازم بود را بنده و چند نفر از دوستان عرض کردیم و تاپیکی هم در مخالفت با این ایده ایجاد شد ، ولی دیگر نباید جوری باشد که امکان فعالیت از طرفداران این موضوع سلب شود )

به همین ترتیب اگر اجازه شنیده شدن به همه داده شود ( حتی اندیشه ای که فقط 1 طرفدار دارد ) مطمئن باشید در نهایت همه طرفدار مطالب درست و منطقی خواهند شد .

ولی جسارتآ الآن انرژی دوستان بیشتر صرف مجادله های بی حاصل میشود .

پیشنهاد میکنم در تسریع در ایجاد تاپیک های اختصاصی اقدام فرمایید

ارادتمند