نمايش پست تنها
قديمي January 1st, 2009, 13:43   #869
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mahdikhani نمايش نوشته ها
باز بر میخوریم به این جمله ی معروف که " اینجا ایران است "

در هر صورت تشکر میکنم ...

اما اگر برای حل این مشکل چاره ای بیندیشیم خودش قدم بزرگی هستش .
به این شکل سایت و محتوای آن ( البته بخش کتب ) حالت استفاده ی مقطعی پیدا کرده و بصورتی هستش که اطلاعات فقط قابلیت استفاده ی لایو تا مدت محدودی رو خواهند داشت ( که عملا همین طور هم شده ) . اکثر دوستان هم که روی سرویس های دیگر آپلود میکنند معمولا پسورد نگرفته و از آپلود فری استفاده میکنن ، اگه راهی وجود داشته باشه یا پسوردی برای این موارد تهیه بشه که اونجا آپلود انجام بشه تا حداقل تضمینی برای از بین نرفتن اطلاعات وجود داشته باشه به نظر میرسه بهتر باشه .

مورد دیگه اینکه بنده میتونم ( با همکاری یکی از دوستان که اگر لازم شد لینک قرارمیدهم ) فضایی رو با مسئولیت خودمان به سرمایه لینک کنم تا تمامی این کتب روی این سرور آپلود شوند ، مطمئنا اوضاع از حال حاظر بهتر خواهد شد و تاهر زمان که سرمایه دات کام هست لینک این کتب هم باز خواهند شد. منتظر پاسخ شما و نظر دیگر دوستان هستم .

مورد دیگه اینکه همه ی کتابها هم این مشکل رو ندارند و اکثراً قرار دادن آنها باذکر منبع بلامانع هستند ، و این مورد معمولاً داخل کتاب ذکر می شود ...

پیشنهاد دیگه اینکه :

بنده میتونم مسئولیت یک بانک اطلاعات رو قبول کنم ، نه اینکه کتب و موارد تخصصی رو بخوام جایی آپلود کنم ، بلکه اونها رو در کامپیوتر شخصیم آرشیو می کنم و اگه کسی خواست موردی رو در جایی آپلود کنه ، اون مورد رو پیش بنده میگذاره و فقط اسم اون رو در تاپیکی که نیاز به اون هست مطرح میکنه ، حالا وقتی جایگاه اون شخص آرشیو کننده در گوشه ای سایت محفوظ باشه ، اشخاص میتونن برای دریافت اطلاعات به اونجا مراجعه کنند ، در اینصورت میشه اون موارد رو هر جایی آپلود کرد ، در صورت از بین رفتن هم هیچ مشکلی پیش نمیاد . ( مواردی هم که تابحال آپلود شده اند چه وجود داشته باشند و چه اکسپایر شده باشند میشه با کمک دوستان جمع آوری و آرشیو کرد ، مشکل کپی رایت هم حل میشود ) این هم راهیست و میشه بهش فکر کرد، باز منتظر نظر اساتید گرام هستم .

سوال دیگه اینکه آیا تا بحال به این مشکل برخورد کرده اید که صاحب اثری مستقیما یا از طریق مراجع قضایی به خود سایت سرمایه یا سرور آن اخطار داده باشد ؟ اگر بله در چه موردی بوده ( در صورت امکان ) ؟

پ . ن : باز هم تشکر میکنم که اجازه اظهار نظر میدهید ، به هیچ عنوان قصد دخالت در امور سایت رو ندارم ، مقصد پیشرفت علم و فناوری در کشور و نهایتا کسب سود جوانان و وارد کردن ارز به کشور عزیزمان هستش .

ارادت
با سلام به جناب mahdikhani و تشکر از اینکه به فکر کمک به هموطنان هستید

همانطور که گفتید، ما هدف مشترکی داریم. اما ممکن است در اولویت بندی یا نحوه اجرا اختلاف سلیقه هایی وجود داشته باشد که با گفتگو و تبادل نظر، بهترین اقدامات و شیوه های اجرا را انتخاب می کنیم.

اتفاقا چند روز پیش با جناب محسن در مورد خرید فضا برای آپلود فایلها صحبت می کردیم. اکانتهای rapidshare فقط تا زمان تمدید اکانتها، فایلها را نگه می دارند و در صورت عدم تمدید، فایلها حذف می شوند. ضمنا در صورت عدم رعایت کپی رایت یا استفاده از یک اکانت توسط چند نفر، اکانت غیر فعال و فایلها حذف می شوند.

راه دیگر zip کردن فایلها به همراه رمز گذاری و تغییر نام فایلها و قرار دادن فایلها بر روی یک هاست جداگانه است. در این صورت، می توانیم یک کپی از فایلها بر روی کامپیوتر شخصی نگهداری کنیم تا در صورت از دست رفتن فایلها یا بسته شدن هاست، مجددا فایلها را بر روی هاست دیگر آپلود کنیم. در این شیوه نیاز به نصب یک سیستم برای مدیریت فایلها می باشد.

روش اخیر قابل اجرا به نظر می رسد. البته نیاز به اینترنت پر سرعت برای آپلود فایلها دارد.

سوال: در شیوه پیشنهادی شما(نگهداری تمام فایلها بر روی کامپیوتر شخصی شما)، اعضای سایت چگونه فایلها را دریافت می کنند؟ آیا لازم است هر بار فایلها توسط شما در جایی آپلود شوند؟

به نظر بنده بهتر است این فرآیند تا حد امکان بصورت خودکار و بدون نیاز به صرف زمان و انرژی انسانی انجام شود.

ضمنا تابحال چندی مورد اخطار بدلیل نقض کپی رایت توسط سایت سرمایه دریافت شده است که برخی از آنها را بصورت عمومی اعلام کردم. بعنوان نمونه: http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=3617 (در این مورد، حتی کتابها بر روی سرور سایت سرمایه قرار نداشتند، بلکه لینک دریافت آنها از سایت rapidshre در سایت سرمایه درج شده بود)

با تشکر
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از Reza: