نمايش پست تنها
قديمي June 19th, 2008, 22:51   #9
HardyLaity
Senior Member

HardyLaity's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2008
تشکر از ايشان: 506 بار در 129 پست
HardyLaity (سطح 1)HardyLaity (سطح 1)HardyLaity (سطح 1)HardyLaity (سطح 1)
مقایسه بین کار کرد لینوکس و ویندوز

0

شاید این عنوان زیاد مناسب نباشه چون دیگه همه میدونیم که من طرفدار پروپا قرص لینوکس هستم و اگر هم ایرادی به لینوکس باشه احتمالا نا خودآگاه فیلتر میکنم ولی سعی میکنم که امانت داری کنم

همونطور که قبلا هم اشاره شد در یک نگارش از ویندوز شما چه سخت افزار قوی داشته باشید چه قدیمی مجبور هستید که از یک سیستم واحد استفاده کنید و این باعث میشه اگر سیستم شما قوی باشه از کلیه توان سیستمتون نتونید استفاده کنید و اگر ضعیف باشه یه فشار بیش از اندازه به سیستمتون بیاره

ولی در لینوکس شما در یک نگارش واحد میتونید با نصب دسکتاپ متناسب با سخت افزارتون بیشترین بهره را از سخت افزارتون رو ببرید

در لینوکس زمانی که دسک تاپ شما بر روی صفحه نمایان میشه تمام کارهای بار گزاری نرم افزارهاتون تمام شده و دیگر چراغ هاردتون خاموش میماند تا شما یک نرم افزار را اجرا کنید

ویندوز وقتی که بالا می آید تازه اول بارگزاری سافتورهاشه و تقریبا چراغ هارد خاموش نمیشه تا اینکه شما چند دقیقه دست به سینه بشینید و بر بر کامپیوترتون رو نگاه کنید (‌ منظورم ویرچوال رم برای رمهای پایین نیست زمانی که شما چند گیگ رم هم داشته باشید تقریبا قضیه به همین صورت است )

در ویندوز معمولا شما از یک دسکتاپ استفاده میکنید بعضی از کارتهای گرافیکی امکان استفاده از چند دسکتاپ رو هم به شما میدند ولی این کار به سختی و با افت سرعت سیستم منتهی میشه

در لینوکس شما میتونید هر چندتا دسکتاپ که دلتون خواست داشته باشید و به راحتی و بدون هیچ فشاری بین دسکتاپهاتون جابجا بشین

در ویندوز اگر شما کارت گرافیکی 3d با رم ۱ گیگ هم داشته باشید دسکتاپ تون هیچ فرقی با وقتی که کارت گرافیکی معمولی داشته باشید ندارد

اما لینوکس وقتی یه کارت گرافیکی 3d نسبتا خوب که ۱۲۸ مگ رم داشته باشه بر روی سیستم شما پیدا کنه آنچنان دسکتاپی برای شما ایجاد میکنه که نمونشو شاید تو کارتونای تخیلی هم ندیده باشید

http://images.google.com/images?hl=e...h+Images&gbv=2

اینها تصاویر رندر شده 3d studio نیست اینها دسکتاپهای سیستمهای مختلف ایست که به راحتی و به نرمی و بدون کوچکترین فشاری در حال جا بجا شدن و انجام فرامین شما هستند

در ویندوز شما مجاز به تغییر در ابزارهای ویندوز نیستید

در لینوکس شما از به قول خودتون My Computer هم راضی نباشید پاکش میکنید یکی دیگه نصب میکنید

ویندوز لایو ساپورت فارسی نداره

این آدرس سایت ایرانی اوبونتو http://www.ubuntu.ir/ لایو چت هم داره اگر سوالی داشتید که در فروم پیدا نکردید در لایو چت بپرسید

و خیلی چیزای دیگه که باید خودتون ببینید

خوب لینوکس خوبه دیگه بیاین نصب کنید

اما مشکلاتی که با لینوکس دارم : نتونستم تو لینوکس با یاهو ویس چت کنم تکست چت و ویدیو چت مشکلی نداره ( یاهو به دلیل اشغال حجم بسیار اندک بندویت برای ویس بین ایرانیان محبوب هستش ولی تو خارج به خاطر کیفیت پایین صدا از skype,gizmo و مسنجرهای دیگر استفاده میکنند که نسخه های لینوکسی اونها موجود هستش )

متا تریدر به صورت ۱۰۰٪ در wine اجرا نمیشه البته من با هاش مشکلی ندارم و با سرعت بسیار عالی کار میکنه ولی مثلا بعضی از کلیدها در ادیتور کار نمیکنه که البته کار را لنگ نمیکنه . این مشکلات رو گزارش کردم و قراره مرتفع کنند در نگارش قبلی wine مشکلات خیلی بود که الان ۹۵٪ حل شده

دوستان اگر سوالی هست در خدمتم چون میخوام برم سراغ بحث شیرین فروم آزاد و ممکنه دیگه همدیگرو نبینیم

آخرین ويرايش توسط HardyLaity در June 19th, 2008 و ساعت 23:26 دليل: جابجاپی خطوط جهت عدم ایجاد سوء تفاهم
HardyLaity آفلاين است پاسخ با نقل قول
8 تشکر کننده از HardyLaity: