انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   کامپیوتر و اینترنت (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   ADSL مخابرات (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5508)

isar March 1st, 2010 15:17

ADSL مخابرات

درود بر عزیزان

امروز پدرم اومد خونه بهم گفت ADSL ماهی چقدر پول میدی ؟
گفتم 256 محدود ( 2 گیگ در ماه ) 18000 تومان.
گفت یکی از مشتریاش میگه مخابرات 256 میده 10000 تومان.
منم اینجوری شدم :blink:

حالا نمیدونم بابام اشتباه شنیده یا مشتریش اشتباه فهمیده.

در هر صورت خواستم نظر شما رو هم بدونم که آیا با وضعیت موجود مملکت استفاده از اینترنت دولت ( سپاه ) کار درستیه ؟

و اگر کسی استفاده کرده لطفا تجرش رو بگه. سرعت ؟ قیمت ؟ قطعی ؟ و غیره ؟

تشکر قبلی

MEY$AM March 1st, 2010 15:28

سلام
ایثار جان به ترتیب : سرعت 128 دانلود تا 19 کیلو بیت - قیمت :10 تومن - بدون هیچ محدودیتی- قطعی بسیار بسیار کم
بعد هم بنظر من فرقی نداره که از کجا بگیری کلا همه مانیتور میشن

masoud123 March 1st, 2010 15:29

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله masoud123 (پست 372479)
تعرفه ADSL
قيمت اينترنت كه توسط شركت ارتباطات زيرساخت در قالب STM1 ‌ به شركت‌هاي مخابرات استاني و شركت‌هاي داراي مجوز PAP‌ تحويل مي‌شود صرفاً جهت استفاده براي ارائه خدمات ADSL به ميزان 20% كاهش مي‌يابد يعني قيمت فروش اينترنت با ظرفيت يك STM1‌ كه در حال حاضر 000/000/486 ريال است به 000/100/375 ريال كاهش مي‌يابد.
بر همين اساس تعرفه واگذاري اينترنت پرسرعت با استفاده از ADSL‌ براساس پهناي باند و ضريب اشتراك حداكثر 10 بر اساس جدول زير تصويب شد:‌
10
حداكثر ضريب اشتراك
پهناي باند
64 كيلوبيت بر ثانيه 59,200 ريال
128 كيلوبيت بر ثانيه 99,200 ريال
256 كيلوبيت بر ثانيه 125,600 ريال
512 كيلوبيت بر ثانيه 204,800 ريال
1024 كيلوبيت بر ثانيه 383,200 ريال
2048 كيلوبيت بر ثانيه 745,600 ريال

هم‌چنين در اين خصوص شرايط و ضوابط زير نيز به تصويب رسيد:‌
  • هزينه مودم و راه‌اندازي آن بعهده مشترك خواهد بود.
  • بابت راه‌اندازي سرويس نيز نبايد هزينه‌اي از مشتركين دريافت شود.
  • شركت‌هاي ارائه دهنده خدمات موظف هستند نسبت به نصب و راه‌اندازي تجهيزات در محل مشترك اقدام و پس از تحويل پهناي باند نسبت به تنظيم صورتجلسه اقدام كنند.
  • شركت‌هاي ارائه‌دهنده خدمات موظف هستند نرم‌افزار لازم براي اندازه‌گيري لحظه‌اي پهناي باند را روي پايانه كاربر نصب و راهنمايي لازم را انجام دهند.

ضمناً‌ كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات توصيه نمود كه به منظور گسترش ارائه اين خدمات در سطح كشور شركت مخابرات ايران با مشاركت شركت‌هاي PAP‌ و رعايت منافع طرفين، خدمات مذكور را ارائه نمايد. بديهي است در صورت عدم مشاركت،‌ شركت‌هاي PAP‌ مي‌توانند سرويس‌ مربوطه را حداكثر تا سقف 20%‌ بالاتر از اين تعرفه‌هاي مصوب ارائه نمايند. همچنين شركت‌هاي PAP‌ مي‌بايستي كليه قراردادهاي خود را حداكثر ظرف مدت يك ماه از تاريخ مصوبه براساس تعرفه‌هاي مصوب فوق اصلاح نمايند.
همچنين روابط عمومي سازمان اعلام نمود كليه مشتريان در صورت داشتن هرگونه شكايت درخصوص تعرفه‌هاي خارج چارچوب مصوب و يا عدم رعايت كيفيت خدمات مراتب را به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و مناطق هفت‌گانه گزارش نمايند.

اینم لینکش:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

این مطلب رو من بیشتر از 1 ماه پیش اعلام کردم ولی کسی جدی نگرفت :rambo:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

alijob444 March 1st, 2010 15:57

تو تهران هم میدن این داتک پدر ما رو در آورده هی میچاپه اگر میدن برم یه 256 بگیرم

سهامدار جزء March 1st, 2010 16:38

من از مخابرات سوال کردم گفتند فقط 128 در دستور کار قرار داره و فعلاً سرعت بالاتر داده نمیشه.

amin1354 March 1st, 2010 16:54

سلام:
این خطوطی که مخابرات میدهد برای مراکزی هست که خطوط آن فیبر نوری شده است در این مراکز دو نوع اینترنت vpnوdslm ارائه میشود دومی بهتر است وامکان shareبهتری دارد با سایر دستگاهها.
مخابرات قصد دارد در چند سال آینده اکثر شرکت ها را رو درشون رو تخته کند وخودش این کار رو انجام بدهد تعرفه ها رو هم دوست عزیزم masoud123 درست گفت .
چون مال مخابرات است هیچکی جوابتون رو نمیده(دولتیه دیگه) پشتیبانی در حد صفر - تنها مزیتش دانلود نامحدود است

Mohsen March 1st, 2010 17:56

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله سهامدار جزء (پست 379184)
من از مخابرات سوال کردم گفتند فقط 128 در دستور کار قرار داره و فعلاً سرعت بالاتر داده نمیشه.

سلام

مطمئن نيستم اما از يكي از دوستان شنيدم كه با ارائه ي كارت دانشجويي رده هاي كارشناسي ارشد يا دكترا مي توانيد از خطوط با سرعت بالاتر نيز استفاده كنيد .

موفق و سربلند باشيد

مسعود رهجو March 1st, 2010 18:30

سلام
اینجا که با سرعت 1024 کیلو بایت برای مصارف خانگی کاری ندارند فقط پول بده در ضمن پارس آنلاین جدیدا سرویس 256 شده ماهی 10200 تومان با 3 گیگ ترافیک

موید

persiansarmaye March 1st, 2010 19:06

یک شماره تلفن دارند برای پشتیبانی؟؟

hadiearn March 1st, 2010 19:11

متاستفانه این محدودیت ها هم فقط اسمی هستش و شرکت های پاپ نگاه به جیبشون میکنن نه مقررات
من الان خودم سرعت 512 دارم که میخواستم 1024 بگیرم دیدم نیازی بهش ندارم
الان هم ماهی 12500 میدم بابت این سرعت
شبانه هم رایگانه و هرشب یک گیگ میتونم دانلود کنم:)

termes March 1st, 2010 19:19

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله isar (پست 379153)
درود بر عزیزان

امروز پدرم اومد خونه بهم گفت ADSL ماهی چقدر پول میدی ؟
گفتم 256 محدود ( 2 گیگ در ماه ) 18000 تومان.
گفت یکی از مشتریاش میگه مخابرات 256 میده 10000 تومان.
منم اینجوری شدم :blink:

حالا نمیدونم بابام اشتباه شنیده یا مشتریش اشتباه فهمیده.

در هر صورت خواستم نظر شما رو هم بدونم که آیا با وضعیت موجود مملکت استفاده از اینترنت دولت ( سپاه ) کار درستیه ؟

و اگر کسی استفاده کرده لطفا تجرش رو بگه. سرعت ؟ قیمت ؟ قطعی ؟ و غیره ؟

تشکر قبلی

بی خیال برادر
نشنیدی کل یوم عاشورا کل ارض کربلا .
اینم همینه کلهم برادر بزرگ مراقب شماست .چشم سائرون هم که یادته تو ارباب حلقه ها؟؟؟و داستان سرزمین میانه ؟؟سربازهایی -اروگ ها- که دنبال fresh bloody flesh می گشتند.
می خوام بگم کلا خیلی حساس نباش

busy March 1st, 2010 19:59

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Mohsen (پست 379212)
سلام

مطمئن نيستم اما از يكي از دوستان شنيدم كه با ارائه ي كارت دانشجويي رده هاي كارشناسي ارشد يا دكترا مي توانيد از خطوط با سرعت بالاتر نيز استفاده كنيد .

موفق و سربلند باشيد

ایول،،،، مخلص همه بنده دانشجوی ارشد رشته ی مهندسی کامپیوتر (نرم)

tmshs March 1st, 2010 22:49

بستگی به خودت داره چون اگه قرار باشه این اتفاق بیفته دیر یا زود باید ازمخابرات اکانت بگیری چرا که احتمال ورشکستگی ISPها هست:rolleyes:

hamid3765 March 2nd, 2010 00:41

سلام

قضیه از یکسال پیش شروع شده [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

در ضمن برای سرعتهای بالاتر از 128 باید نامه دانشجویی ببرید

موفق باشید;)

Moji_profit March 2nd, 2010 01:00

سلام

در شهر یزد هم جدیدا شرکت پیشگامان کویر قیمت اینترنت را خیلی کم کرده .

سالیانه 512 را میده 100000 تومان .(ماهی حدود 8500 تومان) . محدودیت حجمی هم فکر کنم حدود 7 گیگ هست . برای هر گیگ اضافه هم 3500 تومان میگیره . واقعا قیمتها نسبت به قبل خیلی بهتر شده .

ساعت جاري 04:12 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.