انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   مسابقات (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   نقد و نظر درباره‌ی اولین دوره مسابقات فارکس سایت سرمایه (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4368)

Sohrab_K December 22nd, 2008 12:22

با سلام
گزینه دوم

pari.ebrahimi December 22nd, 2008 13:41

سلام
کاملا ً حق با شما بود، از لینک ممنون، تو تاپیک ثبت نام اون رو فرستاده بودم، چقدر غصه خوردما!... زودتر می گفتی دختر!

در مورد لورج کاش جوابم رو بدین، لورج پایین به ضرر کسانیه که چند پوزیشن رو با هم هدایت می کنن، قرار نیس برا هیچ گروهی محدودیت قائل بشیم، مگه نه؟ من اینطوری محدود می شم... پوزیشن هامم زیاد گنده نیس! ولی خوب دیگه...

javadsmo December 23rd, 2008 14:08

با سلام
من با گزینه 2 موافقم
زمان مسابقه هم 2 هفته باشه بهتره.

parsian_csp December 23rd, 2008 15:47

نظر شخصی

با اجازه اساتید سایت .
بنده به شخصه اگر سرمایه ای 50 هزار دالاری یا N دلاری داشته باشم و به فکر سرمایه گذاری باشم مطمئنا به این فکر نمی کنم که بسپرم یکی تو بازار فارکس برام کار کنه ! اگر خودم فارکس کار باشم که کار می کنم وگرنه راه های خیلی زیادی هست واسه سرمایه گذاری که ریسکش هم از فارکس کمتر باشه و هم از این که بخوایم پول بی زبون رو تو این بازار بسپریم دسته کسه دیگه ....

ولی با تمام این اوصاف اگر قرار باشه نظرم رو بیان کنم به این صورت می شه :
اول از همه میزان ریسک تریدرها رو در هر معامله در نظر می گیرم که مثلا اگر استاپ بخورن چند درصد سرمایه از دست می ره ؟ پس باید یه درصد ریسک ثابت برای همه در نظر گرفت تا با ایجاد این پیش شرط بشه در مورد سودهایی که به دست آوردن تفکر و تعقل بیشتری کرد .
2 : میزان پپ ها رو در نظر می گیرم . چون با در نظر گرفتن یه میزان ثابت ریسک برای همه هر کسی که پپ بیشتری داشته باشه متعاقبا سود دلاری بیشتری هم می تونه داشته باشه .
3 : در نهایت هم نگاهی به دراوداون در استیتمنت ها می ندازم که باز هم وقتی میزان ریسک برای همه یکسان باشه فکر نمی کنم این درصد هم آنچنان تفاوت فاحشی با هم داشته باشه .

«« مهم »» البته بنده با این نظرم منکر دریافت سود بالا از بازار و در یک کلام خواهان عدم توجه به بالانس نیستم . چون کسی که بالانسش خوب رشد می کنه یعنی جسارت خوبی در بازار داره و یکی از لازمه های پیشرفت در هر کاری داشتن جسارته ولی جسور بودن بدون تعقل و اصول همون طور که می تونه به یکباره باعث پیشرفت های چشمگیری بشه می تونه به یکباره بستر نابودی طرف رو هم فراهم کنه .

بحث در این راستا می تونه شیرین و آموزنده باشه ولی این جا جاش نیست و دیگر این که همچنین مباحثی مطمئنا به طول خواهد انجامید . بنده آمادگی خودم رو در جهت تبادل نظر بادوستان و اساتید دیگه در این زمینه جهت کسب تجربیات بیشتر برای خودم اعلام می کنم .

موفق و پیروز باشید .

pulp December 23rd, 2008 16:18

با سلام
منم با گزینه دوم و مدت یک ماه موافقم

piano11 December 23rd, 2008 16:25

'منم با گزینه دوم موافقم و برای اولین بار در مسابقات شرکت خواهم کرد انشالله
ولی بنظرم اگه سرمایه اولیه بالاتر باشه برای روند مسابقه بهتره مثا ای اف ایکس مثلا 10000دلار

power4400 December 24th, 2008 10:59

با سلام به همه دوستان
من هم با دومی موافقم واگر این قانون رو هم بش اضاف کنین فکر می کنم بهتر بشه

در صورتی که بیش از 30 درصد سود ناخالص نهایی(مجموع سود معاملات سود ده) از یک معامله بدست آمده باشد، مقدار سود آن معامله در نظر گرفته نخواهد شد (از بالانس نهایی کسر خواهد شد).

البته این نظره منه , چون اینطوری دیگه کسی از 1 یا 2 تا از پوزیشناش شانسی نمی تونه سود بگیره
موفق باشید

Sohrab_K December 24th, 2008 12:08

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله power4400 (پست 266562)
با سلام به همه دوستان
من هم با دومی موافقم واگر این قانون رو هم بش اضاف کنین فکر می کنم بهتر بشه

در صورتی که بیش از 30 درصد سود ناخالص نهایی(مجموع سود معاملات سود ده) از یک معامله بدست آمده باشد، مقدار سود آن معامله در نظر گرفته نخواهد شد (از بالانس نهایی کسر خواهد شد).

البته این نظره منه , چون اینطوری دیگه کسی از 1 یا 2 تا از پوزیشناش شانسی نمی تونه سود بگیره
موفق باشید

سلام

یک دلیل لحاظ لوریج یک به ده ، جلوگیری از همین شانس هست . با این لوریج ، حتی فول مارجین هم که وارد بشیم ، با یک یا دو پوزیشن شانسی گمان نمیکنم اتفاقی بیافته .;)

ساعت جاري 01:01 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.