انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   مشکلات فنی سایت در روزهای اخیر بدلیل حمله به server (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5593)

Captive May 4th, 2010 02:01

فکر کنم این کار هم واسه کوتاه مدت جواب بده :

تمام آی پی ها رو از طریق این سایت [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] بن کنید و فقط IP های ایران رو Allowed بزنید تا بتونن سرمایه رو ببینن..

lastnight19 May 4th, 2010 10:15

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Captive (پست 393409)
فکر کنم این کار هم واسه کوتاه مدت جواب بده :

تمام آی پی ها رو از طریق این سایت [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] بن کنید و فقط IP های ایران رو Allowed بزنید تا بتونن سرمایه رو ببینن..

اون وقت تکلیف اونی که از ایران تازه مهاجرت کرده و تنها مرجعی که شاید داره این سایت هست چی می شه؟

این که نشد راه حل، این اسمش پاک کردن صورت مسئله است.

من چند وقت پیش در کانال RT مصاحبه ای با یکی از مدیران شرکت NOD (آنتی ویروس) دیدم دقیقاً در مورد همین مشکل در کشور روسیه، ایشون می گفتند که تنها راه حل این مساله خرید یک آنتی ویروس خوب هست، من فکر می کنم آقا رضا یک مقدار باید سرکیسه رو شل کنه و یک آنتی ویروس خوب برای این سایت تهیه کنه، بالاخره این سودی که از تبلیغات و نوشته های ما کسب می شه بد نیست یک مقداریش هم صرف امنیت سایت و نوشته های ما بشه، فکر هم نمی کنم قیمتش بیشتر از 100 یا حداکثر 200 هزار تومن بشه.

masoud123 May 4th, 2010 10:56

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله lastnight19 (پست 393457)
اون وقت تکلیف اونی که از ایران تازه مهاجرت کرده و تنها مرجعی که شاید داره این سایت هست چی می شه؟

من چند وقت پیش در کانال RT مصاحبه ای با یکی از مدیران شرکت NOD (آنتی ویروس) دیدم دقیقاً در مورد همین مشکل در کشور روسیه، ایشون می گفتند که تنها راه حل این مساله خرید یک آنتی ویروس خوب هست، من فکر می کنم آقا رضا یک مقدار باید سرکیسه رو شل کنه و یک آنتی ویروس خوب برای این سایت تهیه کنه، بالاخره این سودی که از تبلیغات و نوشته های ما کسب می شه بد نیست یک مقداریش هم صرف امنیت سایت و نوشته های ما بشه، فکر هم نمی کنم قیمتش بیشتر از 100 یا حداکثر 200 هزار تومن بشه.

سلام

متاسفانه در حملات DDOS آنتی ویروس قادر به جلوگیری و بستن حملات نیست، یا باید پهنای باند بالا و سرور قدرتمندی داشت که خیلی هزینه بر هست یا باید با حملات متقابل به سرور حمله کننده حجم حملات را پایین آورد که باز این به ضرر سرور سایت هست و مدام برای یک کار بیهوده مشغول میشه، یا اینکه بسیاری از IP ها را مسدود کرد که خوب با این کار هم بسیاری از یوزرها دچار مشکل می شوند، تنها را استفاده از خدماتی هست که بعضی از سایتها با گرفتن هزینه ماهیانه سایت را از اینگونه حملات در امان نگه می دارند.

موفق باشید :)

lastnight19 May 4th, 2010 11:18

مشکل جدیدی که من از صبح دارم این هست که وقتی پستم رو می خوام ارسال کنم، پستم ارسال می شه ولی پیغام خطا دریافت می کنم و از سایت سرمایه خارج می شه، این هم در ادامه مشکلات جدید بوجود آمده هست یا اینکه کلاً یه مشکله جدیده؟

فرشاد صارمی فر May 4th, 2010 11:20

با سلام
چندين راه هست كه تنها ميتواند درصد حملات را كاهش دهد(هيچ وقت نمي توان حملات DDOS را از بين برد)
1-استفاده از پهناي باند بيشتر
2-استفاده از Cluster سرور و خوشه سازي سرور وب
3-استفاده از Ip Filtering
4-به جاي استفاده از هاست هاي آماده از يك سرور استفاده شود كه داراي پهناي باند بالا مي باشد
5-استفاده از Primary Server و يك Secondary Server بصورت همزمان
6-اگه از لينوكس استفاده بشه با سرويس دهنده آپاچي بي تاثير نيست
7-.........

خيلي راههاي ديگه هست ولي بيشتر براي سازمان ها و ارگانها استفاده ميشه و خيلي هاي ديگه كه فعلا حضور ذهن ندارم،

روش هاي ديگري مانند حمله متقابل هست كه از يك سرور مشابه اي استفاده ميشه براي كم كردن ميزان حملات،

در ضمن حتي اگر اين دوست تحت فايروال هاي خاصي اين حملات را انجام دهند باز هم امكان دستيابي به آي پي اصلي آنها هست و راههاي شناسايي آنها وجود دارد،بعد از شناسايي تعداد محدودي از آنها از طريق ارشاد و واحد ارتباطات و انفورماتيك وزارت ارتباطات و دادگستري وي‍ژه جرايم سايبر شما مي توانيد به صورت كاملا قانوني اقدام كنيد...

موفق باشيد

فرشاد صارمی فر May 4th, 2010 11:30

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله lastnight19 (پست 393482)
مشکل جدیدی که من از صبح دارم این هست که وقتی پستم رو می خوام ارسال کنم، پستم ارسال می شه ولی پیغام خطا دریافت می کنم و از سایت سرمایه خارج می شه، این هم در ادامه مشکلات جدید بوجود آمده هست یا اینکه کلاً یه مشکله جدیده؟

من از ديروز اين مشكل را دارم

Captive May 4th, 2010 18:17

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله lastnight19 (پست 393457)

دوست عزیز منظور بنده رو خوب متوجه نشدید ( من مظورم زمانی بود که دیگه هیچ راه حل وجود نداره ) و برای کوتاه مدت جواب میده..

اینکه هیچکس نتونه سایت رو باز کنه بهتره ، یا حداقل ایرانی ها بتونن ؟

اما بنده با شما موافق هستم که بلاخره بعضی مواقع آدم باید سر کیسه رو شل کنه :advise:

albertini May 8th, 2010 21:55

سهم بازدیدکنندگان روسی از سایت سرمایه طبق سایت الکسا به 10 درصد رسیده که خیلی غیر طبیعیه .ایا حمله کنندگان روسی بودند؟

Reza May 8th, 2010 22:43

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله albertini (پست 394441)
سهم بازدیدکنندگان روسی از سایت سرمایه طبق سایت الکسا به 10 درصد رسیده که خیلی غیر طبیعیه .ایا حمله کنندگان روسی بودند؟

اکثرا سرورهای حمله کننده در کشورهایی مانند چین، اندونزی، ویتنام، روسیه و این قبیل کشورها قرار دارند. دیدن این لینک هم خالی از لطف نیست: http://www.countryipblocks.net

البته روسیه در رتبه های اول تا سوم قرار نداشته. ظاهرا گاهی مواقع آمار الکسا زیاد دقیق نیست.

xeroF May 8th, 2010 23:28

1 ضميمه
سلام

آقا رضا گاهي اوقات آمار مهمانان به طور غيرعادي بالا ميره. عكس زير مربوط به سه چهار روز پيش هست. اين عكس رو گرفته بودم كه اينجا نشون بدم كه چند دقيقه بعد سايت از دسترس خارج شد!! به نظر شما اين آمار غير طبيعي نيست؟

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

به نظرم بايد آي.پي مهمانها رو بيشتر زير نظر داشته باشيد.

مهمانان ناخوانده و مزاحم......:mad:

Reza May 8th, 2010 23:36

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله xeroF (پست 394458)
سلام

آقا رضا گاهي اوقات آمار مهمانان به طور غيرعادي بالا ميره. عكس زير مربوط به سه چهار روز پيش هست. اين عكس رو گرفته بودم كه اينجا نشون بدم كه چند دقيقه بعد سايت از دسترس خارج شد!! به نظر شما اين آمار غير طبيعي نيست؟

ضميمه 73662

به نظرم بايد آي.پي مهمانها رو بيشتر زير نظر داشته باشيد.

مهمانان ناخوانده و مزاحم......:mad:

با سلام

دقیقا همینطور است و اینها میهمانان ناخوانده هستند. در اصل اینها بازدیدکننده نیستند. بلکه از یک سرور به قصد حمله و اتمام منابع سیستم، به تعداد بسیار زیاد صفحات سایت را لود می کنند. مثلا از یک IP (یک سرور)، در هر ثانیه چند صد بار یک صفحه از سایت را دریافت می کنند.

isar May 8th, 2010 23:38

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله albertini (پست 394441)

یکجا خونده بودم : روسیه آشیانه هکرها

AmirBabak May 9th, 2010 00:24

3 ضميمه
با سلام خدمت اقا رضا و سایر دوستان
برنامه ای مناسب به نام FortGuard وجود دارد که روی سرور نصب شده و در واقع نوعی ضد DDOS است.

این سایتش است:

البته با IP ایران نمیتوانید وارد سایتش شوید. باید با ف ی ل ت ر شکن و یا وی پی ان کانکت شوید.

برنامه در 4 نسخه به فرش می رود:
نسخه Basic - قیمت 199$
نسخه Standard - قیمت 499$
نسخه Advanced - قیمت 899$
نسخه Gateway - قیمت 1599$

تعدادی تصویر هم ضمیمه کردم.

Reza May 9th, 2010 09:03

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله AmirBabak (پست 394468)
با سلام خدمت اقا رضا و سایر دوستان
برنامه ای مناسب به نام FortGuard وجود دارد که روی سرور نصب شده و در واقع نوعی ضد DDOS است.

این سایتش است:
http://www.fortguard.com

البته با IP ایران نمیتوانید وارد سایتش شوید. باید با ف ی ل ت ر شکن و یا وی پی ان کانکت شوید.

برنامه در 4 نسخه به فرش می رود:
نسخه Basic - قیمت 199$
نسخه Standard - قیمت 499$
نسخه Advanced - قیمت 899$
نسخه Gateway - قیمت 1599$

مقایسه

تعدادی تصویر هم ضمیمه کردم.

با سلام و تشکر از شما

این برنامه برای سرورهای ویندوز طراحی شده. البته من تجربه استفاده از نرم افزارهای مشابه بر روی لینوکس را داشته ام. اما متاسفانه هر یک از این نرم افزارها مشکلات، ضعف ها و محدودیت های خاص خود را دارند که تنها در عمل قابل مشاهده است.

موفق باشید

lastnight19 May 9th, 2010 10:07

نظر من این هست که اگر یک روشی اختراع می شه همیشه روش مقابلش هم درست می شه، اگر کسی ویروس می نویسه، حتماً آنتی ویروسش هم نوشته می شه اینکه بگیم هیچ راهی برای مقابله با این حملات وجود نداره بنظر من صحبتی هست که خیلی با عجله و بدون تحقیق گفته شده.

اگر قرار باشه راه مطمئنی برای این حملات وجود نداشته باشه که دیگه باید در اینترنت رو تخته کرد، اینهمه بانک موسسات بزرگ،مگه می شه راهی وجود نداشته باشه.

ساعت جاري 21:45 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.