انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   انتقادها و پيشنهادها (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=1195)

Sohrab_K July 5th, 2008 12:21

سلام

ضمن تشکر از فعالیت مدیران کلیه تالارها که بدون چشمداشت برای مجموعه وقت صرف میکنند ، یک تقاضا دارم ...

احتمالا شده که خونه نباشید و بیاید ببینید از اداره آب، برق ، گاز ... اومدن کنتورتون رو بنویسند ؛ خونه نبودید و یک یادداشت چاپی گذاشتند که خودتون زنگ بزنید یا حضورا کارکردتون رو اعلام کنید و .
این یادداشتها معمولا با این کلمه شروع میشه :

اخطار

من خودم که اینارو میبینم اعصابم خورد میشه . احساس میکنم مگه چه جرمی کردم که از این کلمه در موردم استفاده میشه !؟!!

چون فکر میکنم این کلمه زمانی کاربرد داره که طرف دیگه خیلی جرمش سنگین باشه . مثل اینا که تو فیلما به گروگانگیره میگن: اخطار ، شما در محاصره هستید . خودتون رو تسلیم کنید ! :happy:;)

اینا رو گفتم که صحبت اصلیم رو مطرح کنم .

مدیرای عزیز معمولا برای هر اتفاق کوچکی از این کلمه استفاده میکنند .
من کاربر صفر کیلومتر هم که یه پست زدم و میرم میام مبینم برام اخطار نوشتن ؛ اونم گاها تو خود فروم و نه خصوصی ، ضمن اینکه شاید بهم بربخوره ؛ احساس کنم توی جمع تحقیر شدم ، بهم از بالا نگاه شده و ...گذشته از همه اینا ؛ اگر یخورده هم حساس باشم و در مقام دفاع و اثبات به حق بودن خودم بربیام که واویلاست . از کاه کوه درست میشه و خودش میشه یک مشکل جدید .

خواهشم این هست که از کلمات مناسبتری مثل "توجه" ؛ " یادآوری" ؛ "نکته" و .... استفاده بشه . قول میدم تاثیر مطلوبتری خواهد داشت .

کاری که فکر میکنم آقا رضای عزیز بر خلاف گذشته الان اونرو کم و بیش انجام میدند و بنده همین 2 روز پیش به خاطر این موضوع ازشون قدردانی کردم :)

سرافراز باشید ...

szh.1367 July 5th, 2008 12:47

اقا رضا سلام

در بالای سایت متنی اضافه شده به نام " قوانین سایت سرمایه " اما زمانی که روی ان کلیک می کنید به صفحه اول سایت می اید لطفا لینک صفحه مربوط به قوانین سایت را به این متن اضافه کنید

با تشکر از مدیر محترم سایت

masood22 July 5th, 2008 13:55

در تاپیک زیر:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
من یک هفته پیش پستی دادم که نمی دونم مدیرها خواندند یا نه. فکر کنم جاش اینجا باشه تا بگم(تکرار کنم).

در تالار عمومی فارکس(احتمالا همچنین تالارهای دیگر ) تاپیکهایی هست که باید برود بخش آگهی یا تالارهای دیگر یا حذف شود. چون قدیمی هستند مدیران رغبتی به توجه به آنها ندارن معمولا . ولی چون من مشغول مرور آنها هستم می توانم لیست بدهم برای انتقال و حذف.

حالا که دوستان این همه مطالب خوب نوشتند من هم کمکی بکنم.
این کار برای جلوگیری از اتلاف وقت کاربران است.
البته اختیار با مسئولین است. من فقط پیشنهاد دادم.
اگر موافقت شد با پیام خصوصی کار را دنبال کنیم.

masood22 July 5th, 2008 14:24

یک پیشنهاد دیگر هم دارم:

من با نرم افزارهای دانلود کننده حدود 2000 تاپیک فروم را دانلود کردم.10 تاپیک به عنوان نمونه آپلود می کنم(البته آرشیوه نه خود تاپیک-یعنی سفیده):
می توانم CD آن را پست کنم تا در اختیار کاربران قرار گیرد.

چیزی بین صد تا 200 مگاست.

و می توانم ئی بوکهای فارسی که از این فروم دانلود کردم را هم کنارش بیافزایم. و همچنین تعداد زیادی ebook انگلیسی. دویست سیصد مگا هستند این کتابها.

جمعا یک CD مفید میشه برای کاربران مخصوصا کاربران دیال آپی.

من هیچ منفعت مادی از این کار نمی خواهم. فقط قصدم کمک به هموطنان است . فقط آدرس پستی را به من بدهید.

masood22 July 5th, 2008 18:55

یک پیشنهاد هم دارم:
اگر میشه دیدن عنوان ((تالار اعضا)) را هم بردارید(برای زیر 30 پستی ها). فعلا که زیر 30 پستی ها داخلش نمی توانند بروند. و رویت عنوانش ناخودآگاه باعث زدن پستهای بی مورد می شود.

من چون در پست قبل 30 پست شدن از منظر یک تازه وارد این را عرض می کنم.

Reza July 5th, 2008 21:58

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله szh.1367 (پست 205902)
اقا رضا سلام

در بالای سایت متنی اضافه شده به نام " قوانین سایت سرمایه " اما زمانی که روی ان کلیک می کنید به صفحه اول سایت می اید لطفا لینک صفحه مربوط به قوانین سایت را به این متن اضافه کنید

با تشکر از مدیر محترم سایت

با سلام

این قسمت هنوز بطور کامل پیاده سازی نشده. بزودی تکمیل خواهد شد.

با تشکر

Reza July 5th, 2008 21:59

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله masood22 (پست 205917)
در تاپیک زیر:
http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=3019
من یک هفته پیش پستی دادم که نمی دونم مدیرها خواندند یا نه. فکر کنم جاش اینجا باشه تا بگم(تکرار کنم).

در تالار عمومی فارکس(احتمالا همچنین تالارهای دیگر ) تاپیکهایی هست که باید برود بخش آگهی یا تالارهای دیگر یا حذف شود. چون قدیمی هستند مدیران رغبتی به توجه به آنها ندارن معمولا . ولی چون من مشغول مرور آنها هستم می توانم لیست بدهم برای انتقال و حذف.

حالا که دوستان این همه مطالب خوب نوشتند من هم کمکی بکنم.
این کار برای جلوگیری از اتلاف وقت کاربران است.
البته اختیار با مسئولین است. من فقط پیشنهاد دادم.
اگر موافقت شد با پیام خصوصی کار را دنبال کنیم.

اگر تاپیکهایی در تالار نامناسب قرار دارند، لطفا اعلام کنید تا جابجا شوند. اما حذف تاپیکهای قدیمی در دستور کار نیست.

با تشکر

Reza July 5th, 2008 22:01

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله masood22 (پست 205950)
یک پیشنهاد هم دارم:
اگر میشه دیدن عنوان ((تالار اعضا)) را هم بردارید(برای زیر 30 پستی ها). فعلا که زیر 30 پستی ها داخلش نمی توانند بروند. و رویت عنوانش ناخودآگاه باعث زدن پستهای بی مورد می شود.

من چون در پست قبل 30 پست شدن از منظر یک تازه وارد این را عرض می کنم.

تا جایی که یادمه تنظیمات رو طوری انجام دادم که عنوان تالار هم برای اعضای کمتر از ۳۰ پست نمایش داده نشه. اگر غیر از اینه لطفا دوستان اعلام کنند.

masood22 July 5th, 2008 22:08

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza (پست 205973)
اگر تاپیکهایی در تالار نامناسب قرار دارند، لطفا اعلام کنید تا جابجا شوند. اما حذف تاپیکهای قدیمی در دستور کار نیست.

با تشکر

منظور من حذف تاپیکهای قدیمی نبود. بلکه منظورم تاپیکهایی بود بدون هیچ محتوایی که فکر کنم باید حذف بشود. آدرس می دهم خودتان نظر بدهید.

اما تاپیکهای زیادی هست که باید به تالارهای دیگر برود. چون دقیقا مناسب تالار دیگر است. مثلا آگهی و تبلیغ است.

من با پیام خصوصی آدرسها را خواهم فرستاد.

ممنون از توجه.

وحید سلیمانی July 6th, 2008 09:37

سلام آقا رضا

من کجا میتونم اطلاعات بیشتری راجع به نحوه دادن اعتبار کسب کنم؟و آمار اعتبار های خودم رو

چطوری می تونم ببینم؟

Reza July 6th, 2008 21:42

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله vahid639 (پست 206091)
سلام آقا رضا

من کجا میتونم اطلاعات بیشتری راجع به نحوه دادن اعتبار کسب کنم؟و آمار اعتبار های خودم رو

چطوری می تونم ببینم؟

با سلام

بزودی در مورد نحوه کار این سیستم توضیح می دم. فعلن می تونید به این لینک مراجعه کنید.

با تشکر

masood22 July 7th, 2008 17:20

درخواست برگرداندن حق ادیت به کاربران

آیا این حق کاربر هست یا نه؟
اگر بله فورا حق ادیت را برگردانید. و اگر نه دلایل کاملا قوی من می خواهم.

مصالح توجیه است. اصلا مصلحت ها را نمی خواهم بگویید.
از لحاظ حقوقی آیا من حق ندارم نوشته خود را ادیت کنم؟ منتظر جواب هستم.

oomiidd July 7th, 2008 18:46

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله masood22 (پست 206400)

سلام

دوست عزیز نمی دونم منظورتون چیه مگه شما نمی تونید پستها خودتون رو ویرایش کنید که این تاپیک رو باز کردید؟ یه بار امتحان بفر مائید

و اگر مشکلی هست می تونستید با در میون گذاشتن اون با مدیران مشکل رو پیگیری و حل کنید دیگه نیازی به تاپیک جدید نیست

پ.ن: از مدیران خواهش می کنم در صورت صلاحدید این تاپیک حذف گردد

masood22 July 7th, 2008 18:51

نه امید جان نمی توانم ادیت کنم. بعد شاید نیم تا یک ساعت دکمه ادیت محو می شود.

arash central July 7th, 2008 19:01

برادر

ادیت حذف میشه چون این احتمال وجود داره که شما مثلا بعد از چند دقیقه نظرت برگرده و یا از این بد تر اتفاق بیفته .
مثلا حرفی زدی که نباید میزدی و یا توهینی بکنی و از این دست.... آرشیو میشه !!!
ادیت فعلی به خاطر حذف خطاهای احتمالی در تایپ هست . نه اینکه حالا یه چیزی بگی 2 ساعت بعد نظرت عوضشه .

oomiidd July 7th, 2008 19:01

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله masood22 (پست 206416)
نه امید جان نمی توانم ادیت کنم.

دوما شما چکار با حذف تاپیک دارید؟ سمتی اینجا دارید؟

با سلام

نه قربان من هیچ سمتی در این فروم ندارم دقیقا مثل شما

همون طور که میشه تاپیک جدید ایجاد کرد همون طور هم میشه در خواست کرد که تاپیکهای موازی یکی بشه که حالا بدلایل مختلف ( مثل اینکه دوستی ندونه تاپیکی برای انتقاد و پیشنهاد یا پیگیری مشکل وجود داره و تاپیک جدید ایجاد کنه که خب این باعث عدم انسجام و پراکندگی میشه و مشکل ساز و یا اینکه هر کسی برای هر سوالی هر چند مشابه ایجاد تاپیک بکنه در نظر بگیرید 20 نفر یه مشکل دارند و هر 20 نفر بخواهند هر کدوم یه تاپیک ایجاد کنند و مدیران هم مجبور باشن به همه جواب بدهند فکر می کنم معقولانه تر اینه که همه در قسمت انتقاد و پیشنهادات طرح سوال و پیگیری نمایند به نظر شما این طور نیست ؟)

پ.ن : الان که به پست شما نگاه کردم دیدم شما پستتون رو ویرایش کردید پس هم بلدید و هم حق ویرایش دارید و خب طبق قوانین فقط زمان خاصی برای ویرایش در نظر گرفته شده که قبلا این زمان کمتر هم بود و اقا رضا با در نظر گرفتن در خواست دوستان اونو بیشتر کردن

در مورد اضافه شدن قسمت دوم پستتون چشم ما می ریم دنبال کارمون امری باشه قربان؟

ممنون

m.shekaarian July 7th, 2008 19:04

بازم حاشیه در اثر عدم اطلاعات کافی
من نمیدونم تا کی میخ واهیم به این حاشیه ها در این فروم ادامه دهیم

masood22 July 7th, 2008 19:05

جواب به آقا امید:
من معتقدم تا ابد حق ویرایش پست(های خودم) با من است.

oomiidd July 7th, 2008 19:19

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله masood22 (پست 206423)
جواب به آقا امید:
باز هم که در کار دیگران دخالت کردید. مدیر هر تالار مسئول نظم آنجاست. من دلیل دارم برای زدن تاپیک جدید. که اگر مدیر تالار پرسید بهش میگم.

دوما: من معتقدم تا ابد حق ویرایش پست(های خودم) با من است.

با سلام

دوست عزیز همون طور که شما می تونید یه نظری بدهید ( در تاپیک عمومی ) من و دیگران هم حق مخالفت یا موافقت با اون نظر رو داریم و این دخالت در کار دیگران نیست اینجا وبلاگ شخصی فرد نیست ( مگه شما پیغام خصوصی دادید که اجازه نظر دادن از دیگران گرفته بشه )

من هم از مدیر تالار خواستم تا در صورت صلاحدید حذف کنند

با تشکر و اردات

masood22 July 7th, 2008 19:30

امید جان شما استاد بنده هستید و من دیگر با شما بحث نخواهم کرد.
اگر ناراحتی برای شما ایجاد کردم معذرت می خواهم. من هم ابدا ناراحت نیستم. اجازه دهید به موضوع اصلی بپردازیم.

masood22 July 7th, 2008 20:19

در جواب این درخواست من(برای ادیت)یکی از مسئولین به من نوشته(با پیام خصوصی) چرا مطلب مفید ندارید و چیزهای نامناسبی که اینجا نمی گم.

اولا مطلب مفید دارم. اگر درست نگاه می کردید چند پست مفید دارم.
دوما من می خواهم پستهای تخصصی خود را شروع کنم ولی اگر نتوانم ادیت کنم که نمیشه. به این ابزار نیاز دارم. تازه اگر نیاز نداشته باشم حق من است.

اگر کاربرانی این ابزار را برای خود مضر می دانند بهشان ندهید. برای من ابزار لازم است و مفید و حق من هم هست.

Mazdak Parsian July 7th, 2008 20:49

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله masood22 (پست 206400)

از نظر حقوقی، وقتی شما مطلبی را در یک جمع یا رسانه عمومی مطرح می‌کنید ، حق دارید با قبول اصل مطلب گفته شده به اصلاح آن بپردازید.

اما شما نمی‌توانید مطلبی که قبلاً طرح نموده‌اید را کاملاً تغییر دهید. ( شما می‌توتنید با نقل قول نوشته قبلی خود ، در پستی دیگر به اصلاح آن مبادرت ورزید)

ابن‌کار، همانی‌است که در رسانه‌ها با عنوان " تکذیب می‌کنم" مطرح می‌شود. اما اگر سابقه وجود داشته باشد ( دست‌خط، امضاء، نوار صوتی یا تصویری و... ) این امکان میسر نخواهد بود.

امکان ویرایشی که هم‌اکنون در این سایت ( به‌جز مبحث سیگنال‌ها) وجود دارد ، تنها به‌خاطر اصلاح غلط‌های نوشتاری است . نه تغییر کلی یا حذف کامل نوشته.

موفق باشید

masood22 July 7th, 2008 21:03

مزدک جان ممنون که نظر خود را گفتید. در مورد رسانه و جمع حق با شماست. ولی در مورد فرومها فکر نمی کنم صادق باشد. اگر دوستان فروم معروفی می شناسند که حق ادیت ندارد لطف کنند. فکر کنم خیلی کمک کند.

Hamed2420 July 7th, 2008 21:12

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله masood22 (پست 206445)
دوما من می خواهم پستهای تخصصی خود را شروع کنم ولی اگر نتوانم ادیت کنم که نمیشه. به این ابزار نیاز دارم. تازه اگر نیاز نداشته باشم حق من است.

با سلام

پیشنهاد میکنم در هنگامی که مطالب تخصصی خودتون رو شروع کردید، بر روی نوشتار خود کنترل کامل رو داشته باشید و ابتدا چرکنویس کنید مطالب رو بعد از مطالعه چند باره، پست های خودتون رو ارسال کنید. مطمئن باشید با این روش نیاز شما به ادیت مطالبتون به حداقل میرسه.

اگر باز هم مشکلات ویرایشی داشته باشید، مطمئن باشید با در میان گذاشتن با مدیران تالار ها به اهداف خود خواهید رسید.

موفق باشید

masood22 July 7th, 2008 21:21

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Hamed2420 (پست 206468)
با سلام

پیشنهاد میکنم در هنگامی که مطالب تخصصی خودتون رو شروع کردید، بر روی نوشتار خود کنترل کامل رو داشته باشید و ابتدا چرکنویس کنید مطالب رو بعد از مطالعه چند باره، پست های خودتون رو ارسال کنید. مطمئن باشید با این روش نیاز شما به ادیت مطالبتون به حداقل میرسه.

اگر باز هم مشکلات ویرایشی داشته باشید، مطمئن باشید با در میان گذاشتن با مدیران تالار ها به اهداف خود خواهید رسید.

موفق باشید

حامد جان ممنون که محبت کردید به من توجه کردید. فرمایشات شما همه درست است ولی راستش را بخواهید اگر من 500 پست بزنم دائما در حال ادیت 500 پست هستم.

Hamed2420 July 7th, 2008 21:40

مسعود خان یک بار دیگر هم این مبحث بوجود آمده بود و از آقا رضا خواستیم که حق ادیت رو بیشتر کنند اما با توجه به وجود تالار سیگنال ها و همچنین مطالبی که دوستان در بالا اشاره کردند این کار نشدنی است. از آقا رضا خواستیم که بجز تالار سیگنالها زمان ادیت رو افزایش بدهند که این کار هم از نظر قابلیت های ویبولتین قابل اجرا نیست.

مبحث تکراری است و به نظرم به خاطر یک نفر نمیشه قوانین رو تغییر داد مگر اینکه شما شروع به اجرای برنامه هاتون بکنید و مدیران سایت با دیدن فعالیت و یا ارزش آموزش جنابعالی، شما رو به سمت مدیر تالار انتخاب کنند.

به هر حال تا آن زمان مطمئن باشید که مدیران تالار ها به شما کمک خواهند کرد. فقط اینکه این شما هم باید حداکثر تلاش خود را برای نوشته های بی نیاز از ویرایش بکار ببندید.

ارادتمندم

yaser_rashidi July 8th, 2008 09:24

سلام

دوستان مطمئن باشيد كه هيچ حقي بي‌خود محدود نميشود و حتما دليلي داشته كه مدت زمان اديت پستها محدود شده است. من فكر مي‌كنم درصد خيلي كمي از دكمه "پيش نمايش" كه پايين صفحات هست، استفاده ميكنند يا حتي از وجودش با خبرند! اين گزينه براي ديدن شكل و شمايل پست(مخصوصا وقتي عكس يا كدي در متن هست) بكار مياد. قاعده بر اينه كه قبل از ارسال يك نگاه دوباره به پست بياندازيد، سبك سنگين بكنيد و بعد ارسال كنيد. امكان ويرايش پس از ارسال براي وقتي كه يك اشتباه سهوي اتفاق افتاده، گذاشته شده و اون هم به مدت محدود هست. كلا در هيچ فرومي معمول نيست كه زمان اديت رو بي‌نهايت در نظر بگيرند و مدت زمان هم بسته به نوع محتوا و صلاحديد مديران سايت متفاوت هست. در سايت سرمايه بخاطر معضلاتي كه ممكن بود در بخش سيگنالها بوجود بياد، اين زمان 30 دقيقه انتخاب شده كه بنظر مناسب ميرسه. در عين حال اگر پس از گذشت زمان 30 دقيقه مشكل جدي با يك پست(خودتون) داشتيد ميتونيد از مديران سايت درخواست كنيد(از طريق report يا PM) كه به درخواستتون رسيدگي بشه.

موفق باشيد
................................
رشيدي

بهزاد اقبالی July 8th, 2008 15:31

سیستم اهداء اعتبار چیست و چگونه میتوان به شخصی اعتبار داد؟

kia16384 July 8th, 2008 15:52

با سلام
خواهشمندست با توجه به اینکه برداشته شدن سیستم تشکر از قسمت موضوع ازاد باعث بی رونقی انجمن موضوع ازاد ونهایتا نابودی سایت خواهد شد لذا تقاضا میشود سیستم را به حالت اولیه برگردانید
پ ن :میدونم تاپیک جدیدی برای همین قضیه باز کردین ولی نمیدونم چرا دوست دارم این مطلب رو اینجا بنویسم

باتشکر واحترام

SaRve July 9th, 2008 13:52

1 ضميمه
يه سوالي برام پيش اومده
جناب مرادي
مجموع پست ها 57
مجموع پستهاي تشكر شده 72
:blink:
شايد پستهاي تضعيف روحيه ايشون رو به حساب نمياريد :p

Gh.Saeadian July 9th, 2008 15:13

این مورد بدلیل حذف پست های تالار آزاد بوده که آمار تشکرهای اون باقی مونده!!!
به آمار اکثر دوستان که نگاه کنید این امر رو می بینید. (نمونه اون خودم)
موفق باشید

lastnight19 July 11th, 2008 13:55

بنظر من اسم تالار موضوعات عمومی رو به تالار موضوعات اسلامی و مذهبی تغییر بدیم، چون اکثر تاپیک ها در مورد موضوعات مذهبی اسلامی هست، مثل صحیفه سجادیه، امام حسین، حضرت علی و ...

نمی دونم من درست متوجه نمی شم یا قضیه چیز دیگه ای هست، که توی قوانین نوشته بحث در مورد موضوعات مذهبی ممنوع ولی هر ماه حداقل یک یا دو تا تاپیک با عناوین مذهبی زده می شه.

Leprechaun July 11th, 2008 15:27

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله lastnight19 (پست 207819)
بنظر من اسم تالار موضوعات عمومی رو به تالار موضوعات اسلامی و مذهبی تغییر بدیم، چون اکثر تاپیک ها در مورد موضوعات مذهبی اسلامی هست، مثل صحیفه سجادیه، امام حسین، حضرت علی و ...

نمی دونم من درست متوجه نمی شم یا قضیه چیز دیگه ای هست، که توی قوانین نوشته بحث در مورد موضوعات مذهبی ممنوع ولی هر ماه حداقل یک یا دو تا تاپیک با عناوین مذهبی زده می شه.

بله كه بحث ممنوع ... امروز مي خوايد بحث كنيد، فردا لابد مي خوايد سئوال هم بپرسيد، پس فردا مي خوايد اظهار عقيده هم بفرمائيد، بعدش لابد نوبت چند و چون ها و انتقادها و انكار و ... است ... آقا مگر نميدانيد كه مرغ يك پا بيشتر ندارد.
اما پيشنهاد بنده ... تاپيك هائي با موضوعات فوق بدليل مباحث كاملا تخصصي در روش معامله براي آخرت بايد در تالار سيستمها زده شوند.( با عرض پوزش از مدير محترم تالار)

پ.ن:
1. البرز جان كمي هم مثبت انديش باشيد، فقط منفي ها كه نميشود عزيز جان!!! گيرم كه بحث ممنوعه... تعريف، تمجيد، مدح، ثنا، رسا، نوحه، روضه كه آزاده اخوي.

2. فكر كنم بازم بازار داره ميره برا رنج شدن ;)

Leprechaun July 11th, 2008 15:41

تكرار...

lastnight19 July 11th, 2008 16:53

من صحبت در مورد اینکه چرا بحث نمی شه یا چرا می شه نیست، فقط پیشنهاد دادم، بنظر من اگه اسم تالار رو عوض کنیم خیلی بهتره باعث سردرگمی هم نمیشه.

کلاً من در مورد موضوعات مذهبی با کسی بحثی ندارم هرکس عقیده خودش رو داره و محترمه، فقط برام سئوال بود که چرا وقتی نوشته راجبه موضوعات مذهبی بحث و صحبت نشه چرا ما اینقدر تاپیک مذهبی داریم و آقا حامد گل هم هیچ کدوم رو حذف نمی کنه، فقط می خواستم بدونم جهت اطلاع خودم ولاغیر.

Hamed2420 July 11th, 2008 20:54

با سلام

طبق قوانین تالار موضوعات عمومی :

نقل قول:

1- هرگونه بحث و پیگیری مطالب سیاسی و دینی و همچنین ارسال هرگونه مطلب قومیتی خلاف قانون شماره 8 سایت سرمایه است و اینگونه مطالب به محض مشاهده، بدون ارائه دلیل (طبق بند 17 قوانین سایت) حذف خواهند شد و با کاربران خاطی برخورد مناسب صورت خواهد گرفت.
طبق قوانین افتتاح اینگونه تاپیک ها و ارسال پست هایی که حالت بحث، توهین و یا فشار ذهنی نداشته باشند، ایرادی نداره ولی هرگونه پست در مورد قومیت های مختلف به سرعت حذف خواهند شد.

از تمامی دوستان هم تقاضا میکنم که به محض دیدن هرگونه بحث و جدل در مورد مذهب و سیاست و یا پست ها قومیتی، پست مورد بحث را به مدیران سایت گزارش کنید.

با تشکر

AmirBabak July 11th, 2008 21:11

نقل قول:

خدمت داداش گلم سلام عرض میکنم
قابل توجه شما و کلیه دوستانی که درجا دکمه تشکر را بمنزله تایید صحبتهای شما میفشارند !

لازم به ذکر است که تا این لحظه (نه شب 21 تیر 87) کلاً 783 تاپیک در بخش آزاد رقم خورده است.
از این 783 تا، تنها 30 تاپیک زیر اسلامی است:

یا ابا صالح المهدی ادرکنی
شب آرزوها (لیلة الرغائب)
فضائل علی(ع)
استفتائیه در مورد بازار فارکس
صحیفه سجادیه
فارکس در رادیو معارف
شهادت حضرت فاطمه تسلیت باد
نون حلال
فرا رسیدن تاسوعا و عاشورا تسلیت باد
مناجات و نیایشها
محرم و نوحه خوانی
((طرح ختم صلوات))
عيد سعيد فطر
بيان فضايل و ابعاد شخصيتي علي ع
اگه مهدی فاطمه رو ببینید اولین جمله ای که به ایشون می گید چی هست ؟
دعا و نيايش
سوال درباره عید مبعث و شب قدر؟
ارتحال آیت الله فاصل لنکرانی تسلیت باد.
ولادت حضرت محمد ( ص ) مبارک باد
عید غدیر خم مبارک
ترتيل « قرآن مجيد » با صداي « شاطري »
سالروز شهادت امام معصوم علیه السلام تسلیت باد
شهادت امام جواد علیه السلام تسلیت باد
ميلاد «‌ ولي عصر » مباركباد
توبه
ميلاد امام زمان(عج)مبارك باد.
يك سوال شرعي
صدای زيبای اذان
شرح زيارت جامعه‌ى كبيره (۱)
شرح زيارت جامعه ي كبيره (۲)

3 تاپیک هم کلاً در مورد خداوند است نه اسلام!
هر روز به سوی تو می آیم
سلام خدا
تصاویری از قدرت خدا

یعنی حدوداً 4% از تاپیکهای بخش آزاد ، مذهبی و اسلامی است!!

حالا باز هم اصرار به تغییر نام بخش دارید!؟

rasoulg July 12th, 2008 00:59

به این می گویند: جواب با تحقیق
به امید روزی که ما هم سعی کنیم جواب هر چیزی را با تحقیق و استدلال دقیق بدهیم.

lastnight19 July 12th, 2008 09:43

جناب امیر بابک عزیز، اصولاً تاپیک هایی که از صفحه اول و دوم هر تالاری در سایت سرمایه رفتند از دل و دیده اعضای سرمایه هم برفتند، من هروقت وارد تالار موضوعات عمومی می شم می بینم که تاپپیک مذهبی زیاده (حالا حتماً شما می رید می شمرید می گید که فلان قدر تاپیک غیر مذهبی بود 3 یا 4 تا مذهبی) ولی من صحبتم اینه که چرا وقتی یه موضوعی ممنوعه باید اینقدر در موردش صحبت بشه هیچ کس هم چیزی نگه.
اگه آزاده پس هرکس هرچیزی که دلش خواست بیاد بگه و هر تاپیکی هم که خواست بیاد بزنه ولی در موردش بحث نکنه آقا حامد که می فرمایند بحث ممنوعه و تاپیک زدن آزاده یعنی می شه من بیام و هر عقیده ای که داشتم رو بصورت تاپیک عنوان کنم ولی بحثی در موردش نکنم؟
دوستان عزیزی که موافق تاپیک های مذهبی هستند، زدن تاپیک اسلامی و مذهبی در تالار موضوعات عمومی براساس قوانین سایت ممنوعه، حالا چون بدلیل اینکه ما هنوز بعد از 30 سال هنوز انقلاب جمهوری اسلامی ایران هستیم و کلمه "انقلاب" رو یدک می کشیم در حالی که انقلاب و جنگ تموم شده (البته اینکه ما هنوز در شرایط بحرانی انقلاب هستیم برکسی پوشیده نیست) دوستان اگر تاپیکی در زمینه های مذهبی زدند شاید باعث دوام و قدرت سایت سرمایه بشه که خوب این بد نیست.
ولی دوستان توجه بفرمایند که از اولین اصول دین مبین اسلام رعایت قوانین و احترام گذاشتند به اصول و قوانینی هست که در هر جامعه ای مانند سایت سرمایه تصویب می شه و برقراره، پس با رعایت قوانین و احترام گذاشتن به اصول به دین اسلام احترام بگذارید و ثابت کنید که مسلمان واقعی هستید.

پ . ن . :دوست عزیز امیر بابک یک پیشنهاد هم برای شما دارم، شما بجای اینکه اینقدر مطالب مذهبی بخونید یه مقدار هم ادبیات فارسی رو بخونید تا از تشبیهات و استعارات و اصول قواعد زبان شیرین فارسی آگاهی پیدا کنید، تا متوجه بشوید که وقتی یه نفر مثل این بنده حقیر صحبت از این می کنه که کل تالار تبدیل شده به صحبت در مورد دین و مذهب منظورش اینه که تاپیک مذهبی زیاده. هرچی باشه زبان مادری ما هنوز فارسی هست، خوشبختانه!!!!!!!!!!!!

economic.finance July 12th, 2008 10:48

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله amirbabak (پست 207990)
خدمت داداش گلم سلام عرض میکنم
قابل توجه شما و کلیه دوستانی که درجا دکمه تشکر را بمنزله تایید صحبتهای شما میفشارند !لازم به ذکر است که تا این لحظه (نه شب 21 تیر 87) کلاً 783 تاپیک در بخش آزاد رقم خورده است.
از این 783 تا، تنها 30 تاپیک زیر اسلامی است:

یا ابا صالح المهدی ادرکنی
شب آرزوها (لیلة الرغائب)
فضائل علی(ع)
استفتائیه در مورد بازار فارکس
صحیفه سجادیه
فارکس در رادیو معارف
شهادت حضرت فاطمه تسلیت باد
نون حلال
فرا رسیدن تاسوعا و عاشورا تسلیت باد
مناجات و نیایشها
محرم و نوحه خوانی
((طرح ختم صلوات))
عيد سعيد فطر
بيان فضايل و ابعاد شخصيتي علي ع
اگه مهدی فاطمه رو ببینید اولین جمله ای که به ایشون می گید چی هست ؟
دعا و نيايش
سوال درباره عید مبعث و شب قدر؟
ارتحال آیت الله فاصل لنکرانی تسلیت باد.
ولادت حضرت محمد ( ص ) مبارک باد
عید غدیر خم مبارک
ترتيل « قرآن مجيد » با صداي « شاطري »
سالروز شهادت امام معصوم علیه السلام تسلیت باد
شهادت امام جواد علیه السلام تسلیت باد
ميلاد «‌ ولي عصر » مباركباد
توبه
ميلاد امام زمان(عج)مبارك باد.
يك سوال شرعي
صدای زيبای اذان
شرح زيارت جامعه‌ى كبيره (۱)
شرح زيارت جامعه ي كبيره (۲)

3 تاپیک هم کلاً در مورد خداوند است نه اسلام!
هر روز به سوی تو می آیم
سلام خدا
تصاویری از قدرت خدا

یعنی حدوداً 4% از تاپیکهای بخش آزاد ، مذهبی و اسلامی است!!

حالا باز هم اصرار به تغییر نام بخش دارید!؟

...............

rahattar July 12th, 2008 11:15

من بشخصه انسانی بسیار مذهبی هستم ( و صد البته نه متحجر )
فعالیت 15 ساله در بخش فرهنگی مسجد محله گواه این مطلب است..
اما با نظر آقای lastnight موافقم ... هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد... از نام این سایت چنین بر می آید که مربوط به مباحث مالی و اقتصادی است
بهر حال به عقیده بنده مطرح کردن موضوعات مذهبی در اینجا دو آفت دارد :
اول : هر بحثی نیازمند کارشناس مربوط است تا اطلاعات ناصحیح وارد بحث نشود، مخصوصا در موضوعاتی با این سطح حساسیت
دوم : می تواند باعث ایجاد تفرقه و دلخوری بین اعضا شود، همه ما می پذیریم که توانایی های مورد بحث در این سایت فارغ از تمایلات مذهبی افراد است

lastnight19 July 12th, 2008 11:38

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله rahattar (پست 208113)
اما با نظر آقای lastnight موافقم ... هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد... از نام این سایت چنین بر می آید که مربوط به مباحث مالی و اقتصادی است
اول : هر بحثی نیازمند کارشناس مربوط است تا اطلاعات ناصحیح وارد بحث نشود، مخصوصا در موضوعاتی با این سطح حساسیت
دوم : می تواند باعث ایجاد تفرقه و دلخوری بین اعضا شود، همه ما می پذیریم که توانایی های مورد بحث در این سایت فارغ از تمایلات مذهبی افراد است

من از خوندن پست شما بسیار لذت بردم و خوشحالم که شما چنین نظری دارید.

من خودم انسان دین گریزی و کافری نیستم (البته خیلی مذهبی هم نیستم) ولی با توجه به این موضوع که رادیو، تلویزیون و روزنامه ها و همچنین هر جای دیگه ای که از این کشور پر از مطالب و نوشته های مذهبی است و اینکه بقول دوستمون اینجا یک سایت اقتصادی و مالی هست و اصولاً در کشور عزیزمون ایران نمی شه در مورد این جور مسائل بحث کرد و بحث ممنوعه، این جور پست ها باعث دلخوری اعضاء می شه و این حالت پیش می یاد که یه عده نظرات خودشون رو می گن و یه عده که مخالف هستند هیچی نمی تونند بگویند در نتیجه باعث دلخوری بین اعضاء می شه و بنظر می رسه که یه عده دارند نظرات خودشون رو به دیگران تحمیل می کنند.

economic.finance July 12th, 2008 12:09

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله rahattar (پست 208113)

بسیار زیبا و بجا

Sohrab_K July 12th, 2008 14:38

مدیریت محترم سایت

با سلام

من ( نوعی ) یک تازه وارد هستم و بدلیل کم بودن پستهام امکان تشکر ندارم !

سئوالی میپرسم و دوستان بزرگوار جوابی میدهند ... ولی نمیتونم ازشون تشکر کنم ! اگر هم برای تشکر پستی بزنم ، ضمن اینکه نفرین دهها نفر رو برای پست بیمورد به جان خریدم ، برچسب " زدن پستهای بیمورد برای افزایش تعداد پستها" بهم میخوره ! و حتی احتمالا پستم توسط مدیران عزیز حذف بشه ...

از طرفی اگر تشکر نکنم ( تنها کاری که در قبال لطف بی منت دوستان میتونم انجام بدم ) ؛ شاید فرهنگ راهنمایی تازه واردان از بین بره ( چنانچه طی چند ماه اخیر کمرنگ شده و بر خلاف گذشته سئوالات بی پاسخ زیادی در سطح فروم دیده میشه ) .

مساله جالب اینکه احنمالا الان خیلی ها ( در واقع تمام تازه واردها ) مشکل منو دارند ؛ ولی برای تایید صحبت بنده ، امکان تشکراز این پست رو ندارند !!

بگذریم ! درد دلی بود و بس ...

AbarEnsan July 12th, 2008 16:21

نقل قول:

سلام:)
بنده هم اين موضوع رو به شكل ديگري در [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] مطرح كردم ولي به دليل شرايط خاص جامعه ما فكر نميكنم فعلا بشه از اين بحثها نتيجه قابل قبولي گرفت.
فعلا با همين روال كه مديران محترم سرمايه پيش گرفته اند ادامه ميدهيم تا......
شايد بودن چنين تاپيكهايي بهتر باشد....شايد.

esitarget July 12th, 2008 21:16

آقا من یه چیزی رو متوجه نمیشم! هرکی دوست داره مذهبی کار کنه هر کی دوست داره تخصصی کار کنه چرا اینفدر اینجا همه مثل هوو به تاپیک های مذهبی نگاه میککند!!؟ عجبا!!
اینگار این تاپیکهای مذهبی بدجوری رو اعصاب دوستانه ها نه؟:banana:

tamass4116 July 12th, 2008 21:54

سلام به همه دوستان و شب بخیر
امروز داشتم توی سایت سرکشی میکردم متوجه شدم ( البته میدونم که همه شاید متوجه شده باشند ) بعضی از تالارها درست شدند و فعال شدند ولی الان دارند خاک می خورند و دوستانی زحمت آن را تا یه جائی کشیدند ولی الان رها شدند وقتی به سایتهای همسایه سرک میکشی میبینی دارند آنجا فعالیت میکنند که حتی اگر دقت کنید تعداد نفراتی که به آنجا سر میزنند از اینجا هم کمتره و ای بسا در آن سایتها فعالیتهای خودشون را بهینه تر کردند توی ذهنم این سوال بوجود آمد که :
- چرا اینجا رها میشه ؟
- چرا روش خودشون را در جای دیگه بهینه میکنند؟
- آیا ما به آنها فرصت اینکار رو در اینجا بهشون نمیدیم ؟
- آیا نگهدارنده خوبی نیستیم ؟
- فقط برامون تولید کنندگی مهمه ( آموزش و راه اندازی و ایجاد انگیزه ادامه )؟
- نگهداری دوستان چقدر برامون مهمه ؟
- عادت ما ایرانیها است که همیشه شکوفا شدن را در جای دیگه جستجو میکنیم ؟
وسوالهای خیلی زیاد دیگر که هنوز برای آن جوابی پیدا نکردم در صورتیکه آقا رضا مدیر محترم هم جوابی به این سوالها میتونه بده خیلی ازش ممنون میشم
با تشکر
پ ن : البته نمیدونم که این صحبتها را میشه بعنوان یک انتقاد گذاشت

Chichest July 12th, 2008 22:02

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله esitarget (پست 208236)
آقا من یه چیزی رو متوجه نمیشم! هرکی دوست داره مذهبی کار کنه هر کی دوست داره تخصصی کار کنه چرا اینفدر اینجا همه مثل هوو به تاپیک های مذهبی نگاه میککند!!؟ عجبا!!

تاپیکهای مذهبی بدجوری رو اعصاب منه :mad:

economic.finance July 12th, 2008 23:17

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله esitarget (پست 208236)

بعضی از دوستان اگر در صحبتهاشون رعایت بعضی نکات رو بکنند از به حاشیه کشیده شدن هر چه بیشتر سایت جلوگیری میشه....دوست عزیز شما اگر بجای اینکه بیاید و با این ادبیات و الفاظ صحبت کنید،می رفتید و دقیق صحبتهای جناب البرز رو می خوندید متوجه میشدید که حرف ایشون و بنده و سایر کسانی که با ما همنظر هستند،این نیست که از تاپیکهایی مذهبی بدمون میاد و یا اینکه روی اعصاب ما هستند(بقول شما)،بلکه صحبت سر اینه که اگر طبق قانون صحبت در مورد مسایل مذهبی و بحث در مرود اونها ممنوع هستش پس چرا این تاپیکهای مذهبی وجود دارند؟؟؟؟...اگرمن هم بیام و نظرم رو در مورد مسایل مذهبی از دریچه دید خودم بیان کنم باز هم اجازه می دهند که تاپیک بزنم؟؟؟؟

امیدوارم که از این به بعد کمی با سعه صدر بیشتر(که از خصوصیات یک مسلمان معتقد محسوب میشه)با مسایل برخورد کنید و فکر نکنید که ما بخاطر داشتن عقیده ای مخالف شما در مورد تاپیکهای مذهبی، کافر و یا نامسلمون هستیم.

ممنون و موفق باشید.

AmirBabak July 13th, 2008 02:30

من فقط جواب LastNight عزیز رو میدم که حسابش تو سایت سرمایه از مابقی جبهه گیرنده های طرفدارش سواست:

عزیزم اولاً من به شما خدایی نکرده توهینی کردم!؟ بیراه گفتم!؟ که مرا به خشکه مقدسی، بی ادبیاتی ، بی حساب کتابی و... متهم کردید!
من صرفاً آماری ارایه دادم مبنی بر اینکه زیادی مته به خشخاش نگذارید، بگذارید هرکی با اعتقادات مذهبیش تو همین سایت حال کنه و پست بزنه!
آقا دموکراسی دو طرفه است، چرا ما ایرانی ها فقط یک طرف رو میچسبیم!؟

جالبه حکایت شاه بخشیده، شاه قلی نمی بخشه شده است!!
مدیران سایت تا کنون مانع نشدند ولی دوستان....؟؟

من هنوز پست بسیار زیبای شما را در رابطه با مظلومیت امام حسین به یاد دارم.

نمیتوانم بپذیرم که شما همان شمایید!!؟

در هر صورت مجدداً از همه دوستان مخالف عاجزانه برادرانه خواهشمندم بگذارند هرکی با اعتقاداتش حال کنه و مطلب بگذاره، هرکی دوست داشت میخونه هر کی هم نه که نه ، مشکلی نیست.
:rolleyes:

ساعت جاري 00:59 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.