انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   انتقادها و پيشنهادها (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=1195)

pey August 28th, 2005 23:06

انتقادها و پيشنهادها

خوب
من مدتی است که سایت و محتویات اون رو از یک زاویه کاملا معمولی نگاه میکنم
و میبینم مدتی است که بحث هایی در اون داره میشه که باعث شده من اسمش رو بگذارم روند پایین رو.
شنیدن این موضوع ممکنه برای مدیران سایت خیلی خوشایند نباشه اما چیزی است که من دارم میبینم و البته
مستقیما به بحث های مدیران مربوط نمیشه بلکه به خود اعضا هم بر میگرده که سعی میکنم به همه اونها اشاره کنم
و از اخرین اونها شروع میکنم.
1- بحثی که اقای قرمر بعنوان یک کار جدید میخواستن مطرح کنند و....
برخورد دوستان در اینجا باعث میشه آدم تصور کنه گویی ما در جلسه دادگاه بسر میبریم و تا مدعی مدرکی ارائه نکرده و
هنوز پیش از آن در صدد محکوم کردن آن بر میاییم .
خواهش من از دوستان این است که کمی در برخوردهایمان محتاط تر باشیم و عجله نکنیم و صبور تر باشیم
و اینجا را با جلسه دادگاه که یک طرف آن قاضی نشسته تا حکم صادر کند اشتباه نگیریم
2-اگرچه با معنا ی تحت الفظی یا متداول فروم همگی آشنایی دارند اما شاید بتوانیم معنای منطبق بر
واقعیت را نیز ارائه دهیم .چیزی که من اسمش را میگذارم مهمانی مجازی.
3- قرار نیست حتی در یک سایت تخصصی (با فرض اینکه این سایت تخصصی است) از راهنمایی های دیگران
کمک نگیریم .چه اشکال دارد که دیگران از نظرات من در مورد وضعیت ارزها در مارکت آن لاین استفاده کنند ؟
مگر دیگران در قسمت پترن های در حال شکل گیری این استفاده را نمیبرند ؟مگر نمیتوان در همان قسمت
یک پترن کاملا متناقض با پترنهای بچه ها گذاشت و حتی به آن معتقد بود؟
چه اشکالی در استفاده از نظرات دیگران میبینید؟
چرا فکر میکنید حتما بایستی ابتدا کلاس بگذاریم و خودمان را به شکلی خاص معرفی کنیم
و سپس انتظار دیده شدن داشته باشیم؟
این اتفاقی است که باعث شد ابتدا خیلی هایی که میشناسیم مجبور شدند خودشان را اینگونه معرفی کنند
و البته اتفاقی که اخیرا بشکل عجیب و غریبی برای خانم محتشم افتاد.
4- بحث های عجیب و غریبی بین اف ایکس و یکی از دوستان وجود داشت و برای من بسیار تعجب آور بود.
پیش از آن یادآوری میکنم که در قرنی داریم زندگی میکنیم که نام نویسی برای مسافرتهای توریستی به ماه آغاز شده و
حتم دارم اگر حافظ زنده میبود شعرش را اینگونه میسرود:
هفت شهر ماه را عطار گشت
ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
من نمیدانم چرا فروش اکسپرت یک گناه یا جرم محسوب میشود ؟
مگر نوشتن اکسپرت یک کار فکری نیست ؟
مگر کار فکری هنر نیست ؟ و چه هنری بالا تر از این ؟و چه ارزشی بالاتر از ارائه یک کار فکری ؟
حتی اگر این اکسپرت مال شما نباشد و شما صرفا در آن تغییراتی داده باشید . نه تنها نبایستی از آن ابایی داشته باشید بلکه بایستی
به آن افتخار کنید و با صدای بلند آن را اعلام کنید تا پرد ه گوش بعضی ها به لرزه در بیاید .
این شامل همه افراد میشه.
5- این موضوع شامل ایندیکیتورها هم میشه .در ضمن من هيچ كجا نديدم كسي كه اكسپرت و يا اينديكيتوري رو معرفي ميكنه گفته باشه خريد و فروش اون مجاز نيست.
6- من نمیدانم چرا فروش فورکست هم مثل بقیه موارد بالا بعنوان یک جرم سنگین محسوب میشه
در حالیکه همه ما میدونیم بسیاری از سایتها این کار رو نه تنها انجام میدهند بلکه با صدای بلند آنرا تبلیغ میکنند و هزینه های کلانی هم صرف
آگهی برای آن میکنند
مگر دادن فورکست هم یک کار فکری نیست؟
مگر ارائه دادن تجربیات خود به دیگران و گرفتن پول در ازای آن از نظر شما جرم محسوب میشه ؟
اگر اینطور باشه من واقعا اظهار تاسف میکنم.
مگر اینهمه شرکتهای مشاوره در زمینه های مختلف به اشخاص و شرکتهای دیگر مشاوره نمیدهند ؟
و مگر شما معنای دیگری غیر از مشاوره برای فورکست قائلید؟
و مگر در حتی یک رشته خاص افراد دیگری از همان رشته خاص به دیگران مشاوره نمیدهند؟
و مگر مثلا یک مهندس ساختمان الزاما بایستی خودش نقشه ساختمان رابکشد ؟
یا میتواند نقشه ساختمان را بعهده یک شرکت دیگر بگذارد؟
7- در جایی من دیدم که قزمر خان در جواب یکی از دوستان
به این نکته اشاره کرده بود که ایجاد یا گرداندن چنین سایتی برای آنان جز اینکه مقدار زیادی از وقتشان را بگیرد
چیز دیگری ندارد.....
من واقعا ناراحت شدم وقتی این مطالب را میخواندم و دوست داشتم که این موضوع را مطرح کنم که
هیچ منعی وجود ندارد که شما قسمتی از سایت را برای آگهی هایی که جذب میکنید اختصاص دهید .
این موضوع هیچ منافاتی با علمی یا تخصصی بودن سایت ندارد .مثل بسیاری از سایت های علمی و تخصصی که در عین حال
جذب آگهی هم دارند برای گرداندن امور جاری و یا حتی سود آوری
8-در بعضی از صحبتها من مدام میدیدم که از آی بی بودن فلان شخص یا ایراد میگیرن و اینکار رو ملامت میکنند.
خیلی این موضوع برای من عجیبه دوستان .
این موضوع در کار تجاری اصلا عجیب نیست و خیلی هم عادی تلقی میشه .
درست مثل اینه که یک تولید کننده بزرگ محصولش رو میده به یک عمده فروش و بعد از اون عمده فروش هم
دوباره براساس میزان در خواست خرده فروش ها اون جنس ها رو خرد میکنه
و میفرسته برای خرده فروش ها تا اون جنس بدست من و شما برسه و طبیعی است که ما نتونیم از عمده فروش بگیریم .
در واقع آی بی ها خرده فروش هایی هستند که بنا به قراردادی که با بروکرها یا همون عمده فروش ها دارن
مبلغی رو بابت سود بر میدارن اما در عین حال جنس رو هم با سود کمتری دریافت میکنند .
اینه که گاهی اوقات میبینید بروکری حسابی رو کمتر از 5000 دلار باز نمیکنند.و معمولا این نوع از بروکرها هم کمتر اصولا آی بی دارند
و البته هیچ کدوم از اینها به معنای خوب یا بد بودن صرف اونها نیست.
اما معمولا بروکر خوب با آی بي خوب و معتبر سعی میکنه کار کنه. .. .
قصه ما بسر نرسید کلاغه هم همچنان به خونه اش نرسید
امیدواریم با سود آوری در فارکس بتونه به خونه اش برسه
وگرنه اگر کسی منتظر پول نفت باشه که بیاد توی سفره اش باید بگیم خواب دیدی خیر باشه .
مردمانی ثروتمند که اجبارا فقیرانه زندگی میکنند....

ghazmar August 29th, 2005 01:38

pey عزيز،
قبل از هر چيز ممنونم که مطلب ات رو به سر جاي خودش منتقل کردي.
من سعي مي کنم تا جايي که بتونم به مطالبي که نوشتي پاسخ بدم. اميدوارم که بتونه به ترميم ذهنيتي که در تو ايجاد شده کمک کنه.
1. در مورد بحث آقاي قرمر اصلا قصد ندارم وارد بازي جنجال بشم. مطلبشون رو توي گفتگوي آزاد هم خوندم. اما حاشيه هميشه هست و هيچي هم همراش نداره. بگذريم. فقط يه توضيح کوتاه: همون طور که در پاسخ به ايشون هم نوشتم، نه pey عزيز، ما در جلسه دادگاه به سر نمي بريم، تا زماني که کسي ادعايي رو بکنه که .... مگه خود تو وقتي اومدي، چنين جرياني داشتيم؟ يا حامد؟ يا محمودخان؟ يا البرتيني؟ يا صبا؟ يا اليوت؟ يا اينديپندنت؟ يا خيلي هاي ديگه که به اين جمع اضافه شده ان و الان خيلي هاشون دارن واقعا مطالب خوبي مي نويسن...pey عزيز، ما اينجا بيشتر از 1600 تا عضو داريم. معمولا بيشتر از 10 عضو هم زمان وصل هستن و دارن مي خونن و مي نويسن. تا حالا با چند نفر اين مشکل پيش اومده؟ چرا؟
2. اتفاقا خودت اشاره خوبي کردي. مهماني مجازي. گرچه فوروم تفاوت هاي زيادي با مهموني داره، اما من فقط تيکه مجازي اش رو مي گيرم. حتما خودت مي دوني، محيط هاي مجازي مشخصه هاي خوب و بد منحصر بفردي دارن که توي دنياي واقعي اصلا پيدا نمي شه...
3. به نظر من که تا حالا همه نظراتشون رو گفته ان و هر کس هم نظري در مورد اون داشته مطرح کرده. مگه منعي داشته؟ مثلا اگه الان البرتيني بياد يه پترن بذاره، ما مي گيم تو نبايد حرف بزني چون ...؟؟؟!!! نه! اصلا نه! يقين دارم که حتي نوشتن چيزي که الان نوشتم بعضي رو - از جمله خودم رو - ناراحت کرده که تو چرا اين رو نوشتي؟ البرتيني دوست همه ماست و از کال مارجين شدن اش همه ناراحت شديم. اين مساله هيچ چيزي از ارزش اون براي ما کم نمي کنه. به هيچ وجه. به هر حال من تا حالا نديدم در اين زمينه مشکلي داشته باشيم. اما اگه يکي مي خواد با کلاس گذاشتن وارد سايت بشه، اون ديگه مشکل خودشه و بايد تبعاتش رو هم بپذيره...
4. در پاسخ به چند آيتم بعدي با هم بگم: هيچ کس فکر نمي کنه که فروش اکسپرت، انديکاتور، فورکست، تحليل يا هر چيز ديگه اي و يا آي-بي بودن مشکل داشته باشه. تا جايي که من ديدم فقط استينگ بود که با نوشتن فورکست مخالف بود. اما حتي استينگ هم با احترام به نظر جمع، ديگه صحبتي در اين مورد نکرد، با اينکه مي دونم هنوز هم مخالفه... و حقيقتا بزرگوارانه نظر جمع رو پذيرفت.
چيزي که خود من به شخصه باهاش مشکل دارم و ديدم که ديگران - مثل FX و مجيد و ... - هم باهاش مشکل دارن، دروغه. خود شما اگه ببيني يکي داره سيگنال مي ده، بعد هفته بعد مي آد سيگنال هاي هفته هاي قبل رو عوض مي کنه، براي اينکه پرفورمنس مثبت نشون بده، سعي نمي کنه به ديگران بگي که اين بابا داره کلاهبرداري مي کنه؟
اين اون چيزيه که ما باهاش مشکل داريم، وگرنه سر جريان پيدا شدن طلا توي امريکا هم اونايي سود بردن که بيل فروختن!!!
pey عزيز. - به دور از هر تعارفي - من خودم شاهد بودم که استينگ فقط توي يه پوزيشن به اندازه ضرر همه بچه هايي که توي فوروم تا حالا کال مارجين شده ان، سود برد. اما تا حالا استينگ اومده بگه من معلمم و شماها شاگرد؟ اومده بگه من پدر فارکس ايران هستم؟ اومده بگه شماها بلد نيستين و من بلدم؟ اما در عوض چيزي که من ديدم، مديريت تالارش رو کرده و کماکان مثل قبل پترن هاش رو گذاشته و مطالبش رو نوشته.
چيزي که ما باهاش مشکل داريم اينه که يکي بياد بگه من از خيلي وقت پيش ها بودم و همه چيز بلدم و هزار تا هم سود مي گيرم و شماره تلفنم هم اينه... گرچه حتي اگه اين کار رو توي آگهي ها بکنه، بازم کسي باهاش کاري نداره!
چيزي که ما باهاش مشکل داريم، اينه که کار يکي ديگه رو، انديکاتور يکي ديگه رو، اکسپرت يکي ديگه رو ورداريم و به اسم خودمون قالب کنيم.
وگرنه تا حالا بچه ها کم انديکاتور گذاشته ان؟ حتي کساني مشخص انديکاتورهايي رو که خودشون باهاشون کار مي کردن رو گذاشتن. FX تمام تجربياتش رو در مورد انديکاتورها، خيلي ساده و مختصر مي آد مي گه. محمود - اميدوارم اشتباه نکرده باشم و محمود بوده باشه - مي آد تاپيک به اون خوبي مي زنه و در مورد انديکاتورها مطلب مي نويسه. خود من چه دليلي داشت که ساعت ها وقت بذارم و اکسپرتي رو که قلم خواسته بود، يا fx4cast خواسته بود براشون بنويسم؟
اگه قرار بود ما با فروش فورکست و تحليل و امثال اون مشکل داشته باشيم، تا الان FX Unigma و FX Thought و Stormy و ... رو مرتد اعلام کرده بوديم و آوردن نام ساکسو بانک و دويچا بانک و ميزهو و امثلا اينها، کفاره داشت!
در مورد فعاليت اقتصادي سايت هم، من به هيچ وجه تصميم گير نيستم. من فقط و فقط مدير تالار عمومي سرمايه هستم و بس. بعبارت ديگه بيشتر يه کاربر ساده سايت هستم، مثل بقيه. در مورد فعاليت اقتصادي سايت، پذيرش آگهي، يا هر کار ديگه اي از اين دست، آقا رضا بايد تصميم بگيرن. چيزي که هست، من، مجيد، استينگ، آقاي رشيدي... با دونستن اينکه مديريت فقط زحمت آدم رو اضافه مي کنه و بعضي وقتا هم آدم بايد حرف هايي رو بشنوه که ...، اين مسؤوليت رو پذيرفته ايم و انتظاري هم نداريم. تا جايي هم که تا حالا از دستمون براومده، اين کار رو کرده ايم. قضاوتش ديگه به عهده من نيس.

دست آخر، از لطف و توجهي که داشتي - که باعث شده اين قدر وقت بذاري و اين مطالب رو بنويسي، ممنونم. من هم اميدوارم بچه ها - همين طور هم خود من - بتونن از اطلاعات و تجربياتي که توي سرمايه به راحتي و بدون هزينه و چشمداشتي داره ارائه مي شه، استفاده کنن و چه توي فارکس و بازارهاي مالي اون ها رو به کار ببندن و سود ببرن و چه توي جاهاي ديگه زندگي شون استفاده کنن و باعث پيشرفت شون بشه.

اگه بچه هاي خوب اين سايت هم دارن مي نويسن...خودت مي دوني براي چيه...تنها صداست که مي ماند...

مخلصم!

hatamy May 2nd, 2006 21:38

با عرض سلام من مطالبي را در مورد اكسل جستجو مي كردم كه به اين سايت وارد شدم دوست داشتم كه مطالبي در مورد نرم افزار اكسل در اين سايت پيدا كنم اميدوارم كه در آينده مطالبي را در اين مورد قرار دهيد
با تشكر حاتمي

Chipal May 3rd, 2006 20:27

سلام !
نمیدونم امکانات فروم و برنامش این امکان رو میده یا نه ، ولی فکر میکنم اگه ممکن یاشه ، بد نشه ....
اونم اینه که برای کسانی که سیستم ارایه میدن ، اولین پست تاپیک رو به جزئیات و روش سیستم اختصاص بدید ، ( قبلیها رو در صورت نیاز دستی تغییر بدید ) ، ضمن اینکه ایجاد کننده تاپیک محدودیت زمانی برای ویرایش و آپدیت کردن اون یک پست نداشته باشه .
اینجوری همیشه آخرین نسخه فایلها و قوانین سیستم در دسترس و مشخصه و اونایی که تازه وازد هستند گیج نمیشن . و مطالب بصورت منسجم و واضح ارایه میشه ...
ضمنا میشه مثلا بصورتی که چشمگیر باشه ( مثفاوت از سایر پستها ) آخرین تاریخ تغییرات رو هم در قسمتی از پست درج کرد .

از توجهتون سپاسگذارم .
ارادتمند - چیپال

Reza May 3rd, 2006 21:25

با سلام

امکان تغییر پست برای ایجاد کننده تاپیک وجود نداره. اما این امکان برای مدیر هر قسمت وجود داره.

یک راه اینه که صاحب تاپیک، آخرین وضعیت روش رو برای من یا مدیر بخش از طریق PM بفرسته تا در پست اول قرار داده بشه.

یک راه بهتر هم اینه که بعد از اینکه روش پیشرفت کرد و به جای خوبی رسید، یک متن مختصر و مفید (چند صفحه ای) توسط صاحب تاپیک (یا فردی دیگر) تهیه و برای ما ارسال بشه تا به نام طرح کننده روش و نویسنده مقاله، در بخش مقالات قرار داده بشه.

yaser_rashidi May 3rd, 2006 21:36

سلام
اين ايده مقاله خيلي خوب بود:rolleyes: دوستاني مثل آقا فرخ، canadian analyst، سيامک، آقاي شريعت و مابقي دوستان که مطالب مدوني مي نويسند مي توانند مقاله بنويسند و به بخش مقالات منتقل بشه و ترجيحا نام نويسنده مقاله هم ذکر بشه.
آقا فرخ مطالب روانشناسي، آناليست کانادايي مطالب اقتصادي، آقا سيامک مطالب دايورجنس، آقاي شريعت مطالب اسکلپ و هر کس در شيوه اي که پيش گرفته. حتي سيستم هاي معاملاتي هم در صورت پرداخت کافي قابل تبديل شدن به مقاله هستن.:rambo: عملا درباره بعضي سيستم ها هم انجام شده مثل سيستم عليجان عزيز که پي دي اف اش رو يکي از دوستان(بهروز اگر اشتباه نکنم) درست کرده.

موفق باشيد
..................................
رشيدي

touhidqolizadeh May 16th, 2006 20:50

سلام

آقا يك پيشنهاد دارم :rolleyes: نمي دونم اصلا جاش اينجا است يا نه:( منتها مي گم:) .
اگه مي شه ابعاد تصايري كه دوستان قرار مي دن يك كمي بزرگتر بشه بهتر نيست:blink: . تا يك حدي كه بشه راحت نمودار رو بهتر ديد چون الان بنظرم خيلي كوچيك است و تا روي تصوير كليك نكني نمي توني كامل تصوير رو ببيني:cry: . منظرم اين است كه اون تصوير اوليه كمي بزرگتر باشه كه بشه حداقل كمي يا قسمتي از تصوير رو تشخيص داد وهر وقت لازم بدونيم تا تصوير رو با تمام ابعادش ببينيم روش كليك كنيم:whoow: .( شايدم قسمت تنظيم شخصي من درست نيست و تصوير رو به اين صورت نشون مي ده:huh: )

با تشكر

با تشكر

Reza May 16th, 2006 21:25

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله touhidqolizadeh
سلام

آقا يك پيشنهاد دارم :rolleyes: نمي دونم اصلا جاش اينجا است يا نه:( منتها مي گم:) .
اگه مي شه ابعاد تصايري كه دوستان قرار مي دن يك كمي بزرگتر بشه بهتر نيست:blink: . تا يك حدي كه بشه راحت نمودار رو بهتر ديد چون الان بنظرم خيلي كوچيك است و تا روي تصوير كليك نكني نمي توني كامل تصوير رو ببيني:cry: . منظرم اين است كه اون تصوير اوليه كمي بزرگتر باشه كه بشه حداقل كمي يا قسمتي از تصوير رو تشخيص داد وهر وقت لازم بدونيم تا تصوير رو با تمام ابعادش ببينيم روش كليك كنيم:whoow: .( شايدم قسمت تنظيم شخصي من درست نيست و تصوير رو به اين صورت نشون مي ده:huh: )

با تشكر

با تشكر

با سلام

اگر اندازه تصاویر رو بزرگتر کنیم، حجم دیتابیس بطور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا میکنه. لذا فعلن کاری نمیشه کرد.

با تشکر

amirrh May 17th, 2006 09:02

دوستان اگر امکان دارد در قسمت صفحه اصلی سایت .( رویداد های امروز ) اهمیت رویداد ها هم با A , B ,C ,. ... در کنار آنها قید شود.با تشکر.

amirrh May 29th, 2006 09:16

مدیریت محترم .آیا امکان دارد عکسهای ضمیمه در صفحه جاری بزرگتر بنمایش درآیند تا احتیاج به بازکردن پنجره جدید نباشد؟با تشکر.

Reza May 29th, 2006 14:39

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله amirrh
مدیریت محترم .آیا امکان دارد عکسهای ضمیمه در صفحه جاری بزرگتر بنمایش درآیند تا احتیاج به بازکردن پنجره جدید نباشد؟با تشکر.

خیر. متاسفانه از نظر فنی این امكان وجود ندارد.

FX Kashan May 29th, 2006 19:50

آقا رضا یک پیشنهاد دارم
چون تعداد تاپیکها بالا رفته است و پیدا کردن تاپیکهای قبلی بسیار مشکل شده است می توانیم یک تاپیک در جای مناسب قرار بدهیم و لینک مستقیم تمامی تاپیک ها در هر انجمن را در آن بگذاریم و تمام آنها را در یک صفحه داشته باشیم و نیازی به صفحه صفحه دیدن هر انجمن نداشته باشیم

Reza May 29th, 2006 22:08

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله FX Kashan
آقا رضا یک پیشنهاد دارم
چون تعداد تاپیکها بالا رفته است و پیدا کردن تاپیکهای قبلی بسیار مشکل شده است می توانیم یک تاپیک در جای مناسب قرار بدهیم و لینک مستقیم تمامی تاپیک ها در هر انجمن را در آن بگذاریم و تمام آنها را در یک صفحه داشته باشیم و نیازی به صفحه صفحه دیدن هر انجمن نداشته باشیم

پبشنهاد خوبیه. اما این کار باید دستی انجام بشه. چقدر خوب میشه اگه شما زحمتش رو بکشید. :)
مثلا اگر یک لیست از تمام عناوین فارکس تهیه کنید، میشه تاپیک مربوطه رو به بالای "تالار عمومی فارکس" پین کنیم.

FX Kashan May 30th, 2006 01:47

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza
پبشنهاد خوبیه. اما این کار باید دستی انجام بشه. چقدر خوب میشه اگه شما زحمتش رو بکشید. :)
مثلا اگر یک لیست از تمام عناوین فارکس تهیه کنید، میشه تاپیک مربوطه رو به بالای "تالار عمومی فارکس" پین کنیم.

به روی چشم آقا رضا در اولین فرصت اگه امشب وقت کنم حتما انجام می دهم ولی کجا قرار بدهم :nervous:
یه جایی براش پیدا می کنم اگه مناسب نبود جابجا کنید.:)

Reza May 30th, 2006 08:00

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله FX Kashan
به روی چشم آقا رضا در اولین فرصت اگه امشب وقت کنم حتما انجام می دهم ولی کجا قرار بدهم :nervous:
یه جایی براش پیدا می کنم اگه مناسب نبود جابجا کنید.:)

"تالار عمومی فاركس" برای تاپیك لیست عناوین فاركس مناسبه.

دستتون درد نكنه.

ساعت جاري 00:38 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.