انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   راه اندازی سیستم جدید روی سایت برای مقابله با حملات (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5985)

esfandiyar February 19th, 2011 13:33

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله STRADIVARIUS (پست 467470)
دیشب برای هر صفحه ای که می خواستم باز کنم این کپچا (که خیلی هم ناخواناست وباید چند بار ریفرش کرد) ظاهر می شد .GPRS همراه اول

این ناخوانا بودن کد کپچا هم دردسر شده ها ! منم این مشکل رو داشتم و لذا بعد از مدتی دیگه بیخیال اون صفحه لعنتی و کدش شدم و مدتهاست که با قیلتر شکن به سایت میام که اونم سرعت رو پائین میاره و صفحات رو دیر باز میکنه . :mad:

ای کاش مدیریت محترم لااقل نرم افزاری انتخاب میکردند که کدش اینطور نباشه و ساده تر باشه .

از طرف دیگه نمیدونم چرا در بین اینهمه فارومهای مربوط به فارکس و بازارهای مالی که وجود داره این سایت باید خودشو درگیر چنین راه حلی کنه ؟؟ ایا فارومهای دیگه مشکل ندارند و فقط اینجا مشکل داشته که حالا مدیریتش اومده این صفحه کپچا و این بازیها رو راه انداخته ؟؟

DAVOOD24 February 20th, 2011 00:46

برای من مدتی بود این مشکل صفحه ورود حل شده بود اما دوباره برگشته و داره اذیت میکنه .

emilvr February 20th, 2011 18:06

سلام

امروز وقتی روی تکس باکسی که برای وارد کردن کد کپچا هستش کلیک کردم، قبل از اینکه اجازه وارد کردن هیچ حرفی رو به من بده به صفحه ای ری دایرکت میشد که پیغام خطای زیر رو نشون میداد :

Oops! This page appears broken. DNS Error - Server cannot be found
خلاصه این صفحه ورود بد بود، بدتر هم شد!

rzforex February 28th, 2011 02:11

این کد اول سایت دیگه خیلی رو اعصاب راه می ره
لطفا این مشکل را حل کنید

mostafa976 February 28th, 2011 02:26

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله rzforex (پست 468782)
این کد اول سایت دیگه خیلی رو اعصاب راه می ره
لطفا این مشکل را حل کنید

متاسفانه اينجا كسي نيست كه صداي ما را بشنود...
اگه از اول تاپيك يه مروري داشته باشي به همين نتيجه ميرسي دوست عزيز . نميدونم چرا هيچكس اهميت نميده . واقعا براي مديريت متاسفم كه حتي يك جواب خشك وخالي هم نميده كه متوجه بشيم پست رو ميخونه...
اماده حذف ميباشي ام...

Reza February 28th, 2011 12:44

با سلام

در مورد سیستمی که برای مقابله با حملات بر روی سایت نصب شده، لطفا به این نکات توجه فرمائید:

- این سیستم برای مقابله با حملات بر روی سایت نصب شده و نتیجه عملکرد آن افزایش سرعت سایت، کاهش فشار بر سرور و جلوگیری از ایجاد اختلال در عملکرد سایت بوده. از زمان راه اندازی این سیستم، مشکلات فنی سایت کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.

- بر اساس نظرسنجی بالا، موارد مطرح شده در این تاپیک و سایر فیدبک هایی که از اعضای سایت دریافت کردم، صفحه captcha برای درصد بسیار کمی از کاربران سایت نمایش داده می شود. لذا در مجموع کارایی سیستم رضایت بخش بوده است.

- بطور کلی علت مشاهده صفحه captcha برای برخی از بازدیدکنندگان، موارد ذیل می باشد:
* آلوده بودن کامپیوتر شخصی فرد بازدیدکننده به ویروس: برای حل مشکل یک نرم افزار آنتی ویروس قدرتمند بر روی سیستم نصب کنید، آنرا آپدیت کنید و سیستم را با آن چک کنید.
* وجود نقص امنیتی در سیستم شبکه کامپیوتری یا ISP شما: برای حل مشکل لازم است با مدیر شبکه یا بخش پشتیبانی ISP تماس بگیرید. در صورت عدم رفع مشکل می توانید تغییر ISP را بررسی کنید.

- افرادی که صفحه captcha را می بینند، با یکبار وارد کردن کد و در صورت ثابت بودن IP (عدم قطع و وصل ارتباط اینترنت)، تا چندین ساعت صفحه captcha مجددا نمایش داده نمی شود. لذا نهایتا 2 تا 3 بار در شبانه روز باید کد captcha وارد شود که کار مشکل یا زمانبری به نظر نمی رسد.

این توضیح نیز خالی از فایده نیست که در بسیاری از مواقع، وجود نقص امنیتی در سیستم شبکه یک سازمان یا ISP موجب می شود برخی افراد از سیستم مذکور برای کارهای مخرب و غیر قانونی (ارسال Spam، حمله به سایتها و . . .) استفاده کنند. در حالی که مدیر شبکه اصلا از این نقص و سوء استفاده ای که از شبکه اش می شود مطلع نیست و احتمالا حتی وجود این نقص را تکذیب می کند. اما با توجه به مجازاتهایی که برای اقدامات مخرب از قبیل ارسال Spam و حمله به سایتها وجود دارد، افراد خرابکار سعی می کنند هویت خود را پنهان کنند و لذا معمولا این افراد از IP خود برای این قبیل اقدامات استفاده نمی کنند و از نقص امنیتی سیستمهای دیگر استفاده کرده و حملات را از طریق آنها انجام می دهند.

بعنوان نمونه در زمان اوج حملات بر روی سایت سرمایه، برخی حملات از طریق سیستم اینترنت چند دانشگاه در غرب کشور و همچنین از طریق شبکه اینترنت چند شرکت صنعتی انجام می شد.

امیدوارم توضیحات بالا ابهامات دوستان را برطرف کرده و به حل مشکل کمک کند.

با تشکر

Reza February 28th, 2011 23:44

در ادامه پست بالا، خواندن این مطلب را به دوستان توصیه می کنم: کامپیوتر زامبی چیست و چگونه عمل می کند؟
نقل قول:

هکر به شکل کاملا مخفیانه به کامپیوتر قربانیان بی احتیاط نفوذ می کند و از آنها برای پیشبرد فعالیت های غیر قانونی اش استفاده می کند. کاربر هم معمولا اصلا متوجه این نفوذ و سوءاستفاده نمی شود و به شکل عادی به استفاده از سیستم اش ادامه می دهد، تنها ممکن است احساس کند که کامپیوتراش به شکل قابل توجهی کند شده است. حال کامپیوتر وی به نقطه پایانی تحقیقات در خصوص فعالیت های خرابکارانه تبدیل شده است. اما قربانی بیچاره می بیند که یکباره شرکت سرویس دهنده اینترنت اش را قطع کرده و یا به دلیل فعالیت های مجرمانه مورد بازجویی قرار می گیرد.

esfandiyar March 1st, 2011 11:33

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza (پست 468809)
با سلام

در مورد سیستمی که برای مقابله با حملات بر روی سایت نصب شده، لطفا به این نکات توجه فرمائید:

- این سیستم برای مقابله با حملات بر روی سایت نصب شده و نتیجه عملکرد آن افزایش سرعت سایت، کاهش فشار بر سرور و جلوگیری از ایجاد اختلال در عملکرد سایت بوده. از زمان راه اندازی این سیستم، مشکلات فنی سایت کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.

- بر اساس نظرسنجی بالا، موارد مطرح شده در این تاپیک و سایر فیدبک هایی که از اعضای سایت دریافت کردم، صفحه captcha برای درصد بسیار کمی از کاربران سایت نمایش داده می شود. لذا در مجموع کارایی سیستم رضایت بخش بوده است.

- بطور کلی علت مشاهده صفحه captcha برای برخی از بازدیدکنندگان، موارد ذیل می باشد:
* آلوده بودن کامپیوتر شخصی فرد بازدیدکننده به ویروس: برای حل مشکل یک نرم افزار آنتی ویروس قدرتمند بر روی سیستم نصب کنید، آنرا آپدیت کنید و سیستم را با آن چک کنید.
* وجود نقص امنیتی در سیستم شبکه کامپیوتری یا ISP شما: برای حل مشکل لازم است با مدیر شبکه یا بخش پشتیبانی ISP تماس بگیرید. در صورت عدم رفع مشکل می توانید تغییر ISP را بررسی کنید.

- افرادی که صفحه captcha را می بینند، با یکبار وارد کردن کد و در صورت ثابت بودن IP (عدم قطع و وصل ارتباط اینترنت)، تا چندین ساعت صفحه captcha مجددا نمایش داده نمی شود. لذا نهایتا 2 تا 3 بار در شبانه روز باید کد captcha وارد شود که کار مشکل یا زمانبری به نظر نمی رسد.

این توضیح نیز خالی از فایده نیست که در بسیاری از مواقع، وجود نقص امنیتی در سیستم شبکه یک سازمان یا ISP موجب می شود برخی افراد از سیستم مذکور برای کارهای مخرب و غیر قانونی (ارسال Spam، حمله به سایتها و . . .) استفاده کنند. در حالی که مدیر شبکه اصلا از این نقص و سوء استفاده ای که از شبکه اش می شود مطلع نیست و احتمالا حتی وجود این نقص را تکذیب می کند. اما با توجه به مجازاتهایی که برای اقدامات مخرب از قبیل ارسال Spam و حمله به سایتها وجود دارد، افراد خرابکار سعی می کنند هویت خود را پنهان کنند و لذا معمولا این افراد از IP خود برای این قبیل اقدامات استفاده نمی کنند و از نقص امنیتی سیستمهای دیگر استفاده کرده و حملات را از طریق آنها انجام می دهند.

بعنوان نمونه در زمان اوج حملات بر روی سایت سرمایه، برخی حملات از طریق سیستم اینترنت چند دانشگاه در غرب کشور و همچنین از طریق شبکه اینترنت چند شرکت صنعتی انجام می شد.

امیدوارم توضیحات بالا ابهامات دوستان را برطرف کرده و به حل مشکل کمک کند.

با تشکر

از اینکه سرانجام جوابی به دوستان دادید تشکر میکنم هر چند مطالبی که قید کردید نکته جدیدی نداشت .

برای مثال باز کماکان متوجه نشدم که در بین اینهمه سایتهای فارکسی و یا مرتبط با بازارهای مالی که بزبان فارسی وجود دارد چرا این سایت باید چنین سیستمی را اجرا کند ! مگر اینکه فرض کنیم هکرها و ویروس ها با سایتهای دیگر کاری ندارند !!

به هرحال حال که این سیستم قرار است کمکان برقرار باشد حداقل نمیتوانید کاری کنید که کد کپچا از این شکل محو و قدری نامشخص دراید و حالت واضحتر و خواناتری پیدا کند ؟؟

در اکثر مواقع بخاطر ناخوانا بودن کد کپچا باید چند بار انرا وارد کرد که اذیت کننده است .

Mostafa F March 2nd, 2011 12:40

با سلام

نمیدونم چرا هنگام ایجاد پست ، کلید " مدیریت ضمیمه " برام فعال نیست!
ممنون میشم به این مشکل بنده رسیدگی بشه.

عذر میخوام شاید به این تاپیک ربط نداشت...

titan March 19th, 2011 10:47

سلام یه خبر خوش امروز که وارد سایت سرمایه شدم دیگه اون صفحه اعصاب خورد کن حال من رو نگرفت و راحت بدون هیچ دردسری وارد شدم امید وارم به همین صورت بمونه

DAVOOD24 March 19th, 2011 13:08

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله titan (پست 472018)
سلام یه خبر خوش امروز که وارد سایت سرمایه شدم دیگه اون صفحه اعصاب خورد کن حال من رو نگرفت و راحت بدون هیچ دردسری وارد شدم امید وارم به همین صورت بمونه

برای من که هر روز داره روی اعصاب راه میره:mad: روزی 2 بار حداقل.

albertini March 19th, 2011 15:03

اینترنت ایرانسل مثل اینکه علاوه بر IP های ایرانسل و افرانت اخیرا از ISP فناوری اطلاعات هم استفاده میکنه که سیستم امنیتی سایت

به اون حساس نیست.

titan March 19th, 2011 19:36

امید وارم مشکل همه حل بشه

MEY$AM March 19th, 2011 21:49

سلام
اقا رضا بنده هم حدود یک هفته ای هست درگیرم با این سیستم و قبلا این مشکل رو نداشتم. دو بار هم کامنت گذاشتم و یوزرم رو نوشتم ولی افاقه نکرد.

Gh.Saeadian March 19th, 2011 23:42

سلام
خدایا شکرت
همین الان برای اولین بار این اتفاق برای منهم افتاد و بی نصیب از دنیا نمیرم. هورا :laugh:

پ ن: اونقدرها هم که دوستان میگن عذاب آور نیست. بابا همش تایپ کردن یه کلمه است. :blink:

ساعت جاري 13:58 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.