انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   بورس تهران (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   خرید و فروش سهام از طریق اینترنت (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=2631)

pol June 8th, 2007 20:54

سلام
ممنون از حس دلسوزي و محبت شما
والا براي خريد و فروش حرفه اي نمي خوام برم بلكه من آدم قانعي هستم يعني من يه سهم رو مي خرم تا وقتي كه + خورد من نگه مي دارم به محض اينكه منفي خورد مي فروشم اينطوري هم خريد و فروش راحته و هم اينكه ريسك خطر كم مي شه

با تشكر
باي

oyster June 8th, 2007 21:27

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله pol (پست 112758)
سلام
ممنون از حس دلسوزي و محبت شما
والا براي خريد و فروش حرفه اي نمي خوام برم بلكه من آدم قانعي هستم يعني من يه سهم رو مي خرم تا وقتي كه + خورد من نگه مي دارم به محض اينكه منفي خورد مي فروشم اينطوري هم خريد و فروش راحته و هم اينكه ريسك خطر كم مي شه

با تشكر
باي

به این راحتی هم نیست .
علاوه بر اون در هر معامله باید کمیسیون و مالیات هم بدی .
اگر 10 20 بار این کار رو بکنی و 1 تا 2درصد ضرر خارج بشی چون مالیات و کمسیون هم هست پولت صفر میشه

بیشتر مطالعه کن

pol June 8th, 2007 23:42

سلام اويستر جان
چي؟؟؟
ماليات و كمسيون؟؟؟مي شه بگي طريقه ي اين ماليات و اين كمسيون چيه؟؟؟ممنون كه اين نكته هم گفتي فعلا دارم مطالعه مي كنم اين ماليات و كمسيون چه جوريه؟؟؟

با تشكر
باي

oyster June 8th, 2007 23:55

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله pol (پست 112783)
سلام اويستر جان
چي؟؟؟
ماليات و كمسيون؟؟؟مي شه بگي طريقه ي اين ماليات و اين كمسيون چيه؟؟؟ممنون كه اين نكته هم گفتي فعلا دارم مطالعه مي كنم اين ماليات و كمسيون چه جوريه؟؟؟

با تشكر
باي

در ازای هر خرید یا فروش باید یک مبلغ مالیات به بورس . و یک مبلغ هم به کارگزار بدی .

برای فروش یادمه جمعش میشه 1.25 درصد
برای خرید هم یادم نیست ولی فکر کنم بشه 0.75 درصد
یعنی سر جمع 2 درصد . یعنی اگر الان 1000 ریال یک سهمی رو بخری با همین قیمت هم بفروشی 2 درصد ضرر می کنی.

حالا این کار رو 50 بار انجام بدی تمام سرمایت از بین میره .
حالا فرض کن سر هر سهمی که خریدی 3 درصد پایین اومد بفروشی . با این 2 درصد میشه حدودا 5 درصد .
یعنی 20 تا معامله با 3 درصد ضرر میشه 100 درصد ضرر نه 60 درصد ضرر.

سعید حاج حیدری June 9th, 2007 00:14

دوستان نمی دونید این اطلاعات مربوط به سهام ایران را اگر بخواهیم روی صفحه متاتریدر بیاریم از کجا باید بگیریم یا به عبارتی دیتا متا برای بورس ایران رو از کجا گیر بیاریم ممنون

oyster June 9th, 2007 00:32

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله saeidhidari (پست 112792)
دوستان نمی دونید این اطلاعات مربوط به سهام ایران را اگر بخواهیم روی صفحه متاتریدر بیاریم از کجا باید بگیریم یا به عبارتی دیتا متا برای بورس ایران رو از کجا گیر بیاریم ممنون

نمی خوام بد اخلاقی کنم .
ولی آخه همین صفحه پیش آدرس گذاشتم که :(

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pol June 9th, 2007 12:01

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله oyster (پست 112785)
در ازای هر خرید یا فروش باید یک مبلغ مالیات به بورس . و یک مبلغ هم به کارگزار بدی .

برای فروش یادمه جمعش میشه 1.25 درصد
برای خرید هم یادم نیست ولی فکر کنم بشه 0.75 درصد
یعنی سر جمع 2 درصد . یعنی اگر الان 1000 ریال یک سهمی رو بخری با همین قیمت هم بفروشی 2 درصد ضرر می کنی.

حالا این کار رو 50 بار انجام بدی تمام سرمایت از بین میره .
حالا فرض کن سر هر سهمی که خریدی 3 درصد پایین اومد بفروشی . با این 2 درصد میشه حدودا 5 درصد .
یعنی 20 تا معامله با 3 درصد ضرر میشه 100 درصد ضرر نه 60 درصد ضرر.

سلام رفيق
خدا خيرت بده نخواستيم بريم تو بورس اگر قرار باشه اينقدر ازم بگيرن و تو بورس هم هي - بخوره سهامي كه خريدم و اين همه وقت بزارم و برم بورس و كارگزاري و كلي التماس كنم و كلي تحليل كنم كه آخرش بخوام ضرر كنم خب مگه مرض دارم برم تو بورس؟؟؟:( من كه از خيرش گذشتم به نظر من با اين تحقيق هايي كه من كردم همش ضرر هست:cry:

باتشكر
باي

pol June 9th, 2007 19:37

سلام دوستان
من روي كاغذ كه نوشتم
تاريخ 16 خرداد من سهام 5 تا شركت قطعات فولادي و آهنگري تراكتورسازي و قطعات اتومبيل ايران و معادن و فلزات و ايران خودر رو خريدم حالا يا 8 سهم يا 12 سهم خلاصه به اندازه ي 150 تومان كه خريدم حالا امروز كه 19 خرداد هست اگر بخوام يهو همش رو بفروشم بايد با اجازتون مبلغ 28279.85 ضرر بدم اين بدترين شرايطش هست واقعا مايه ي ننگ هست بورس ايران

با تشكر
باي

astaraus October 21st, 2007 02:01

ببخشید خبری از زدن شعبه در رشت ندارید؟

dream November 5th, 2007 15:57

سلام.
من دنبال چند تا شرکت ایران و خارجی میگردم که در نمودار های آنها، بعضی از الگوها مثل سر و شانه ، مستطیل یا ... دیده بشه.
شما می تونید کمکم کنید؟

naser007 November 19th, 2007 12:06

دوستان وقتی سهام می خری حتما مشخص هست که سهم کدام شرکت یا کارخانه هست یا اینکه فقط می خری و شود و ضرر می کنی؟

rasoulg November 19th, 2007 12:58

دقیقا مشخص است که چند سهم از سهام هر شرکت است و اگر بخواهید سند مالکیت برای آن تعداد سهم هم داده می شود.
البته منظورم بورس ایران و خرید وفروش اینتر نتی سهام در ایران است

naser007 November 21st, 2007 14:19

دوستان به نظر شما فارکس بهتر هست یا این سهام؟؟

rasoulg November 21st, 2007 14:51

بستگی دارد چقدر اهل ریسک هستید؟

younes55 May 7th, 2008 10:05

دوستان من اگه بخوام يك سهم از شركت سايپا بخرم بايد برم تهران ؟ البته براي خريد و فروش سهم نميخوام .براي سود ساليانه ميخوام .لطفا بقرمائيد چند ريال بايد بپردازم .

ساعت جاري 19:19 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.