انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   کامپیوتر و اینترنت (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   مشکلات قطعی اینترنت (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5396)

isar November 23rd, 2009 12:41

مشکلات قطعی اینترنت

http://forexrainbow.com/files/5zqy7n1pcc1tmnylto8f.jpg

درود بر سروران گرامی

یکی از مشکلات ما تریدرهای ایرانی، قطع شدن مداوم اینترنت هستش که در تصویر بالا ملاحظه میکنید.

این قطعیها برای یک کاربر عادی اینترنت مشکلی ایجاد نمیکند و شاید اصلا به چشم نیاید. اما برای ما که اینترنت وسیله ای برای کسب درامد است بسیار مشکل ساز میشود.

این قضیه برای تریدرهای تایم بالا مشکل حادی ایجاد نمیکند اما برای اسکالپرها و تریدرهای تایم پایین ( مثل بنده که علاقه شدیدی به تایم 1 دقیقه دارم ) بسیار مشکل ساز است.

هر بار اینترنت قطع میشود و من پوزیشن باز دارم، دست به دعا میشوم چون چاره ای ندارم و راه کاری بلد نیستم. ISP که هیچ چیز رو گردن نمیگیره. مخابرات هم که در مسئولیت پذیری دست همه سازمانها رو بسته...

پیشنهادات و راه کارهای دوستان برای مقابله با این مسئله چیست ؟

aram2006 November 23rd, 2009 12:46

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله isar (پست 358309)

درود بر سروران گرامی

یکی از مشکلات ما تریدرهای ایرانی، قطع شدن مداوم اینترنت هستش که در تصویر بالا ملاحظه میکنید.

این قطعیها برای یک کاربر عادی اینترنت مشکلی ایجاد نمیکند و شاید اصلا به چشم نیاید. اما برای ما که اینترنت وسیله ای برای کسب درامد است بسیار مشکل ساز میشود.

این قضیه برای تریدرهای تایم بالا مشکل حادی ایجاد نمیکند اما برای اسکالپرها و تریدرهای تایم پایین ( مثل بنده که علاقه شدیدی به تایم 1 دقیقه دارم ) بسیار مشکل ساز است.

هر بار اینترنت قطع میشود و من پوزیشن باز دارم، دست به دعا میشوم چون چاره ای ندارم و راه کاری بلد نیستم. ISP که هیچ چیز رو گردن نمیگیره. مخابرات هم که در مسئولیت پذیری دست همه سازمانها رو بسته...

بريم فرنگ...:whoow:

DIKTA November 23rd, 2009 12:52

اتفاقا فرنگ رفتن به نظر من ایده ی خوبیه چون شغل ما از معدود مشاغلی هست که در خارج از کشور بهتر میشه کار کرد هم از نظر کار کردن با بروکرهای طراز اول و هم از نظر استفاده از پولهای الکترونیکی و وی پی اس و انواع تحریمها و غیره
خلاصه اگه پول دارید ایران نمونید اگه رو خط سود باشید بعد سه سال میتونید راحت برید همین چند دقیقه پیش هم اینترنت من سرعتش کم شد بطوریکه متا تریدر هم کانکت نمیشد
بیا بریم دبی دبی

Morghe-Tofan November 23rd, 2009 13:25

سلام
بعضي از مواقع اين اشكال بخاطر قطع بودن اينترنت نيست بلكه بخاطر مشكلات فيزيكي بين كاربر تا اولين پورت مخابراتي و يا حتي از داخل كامپيوتر خود ما باشد كه در اغلب موارد هم قابل رفع است
شايد بد نباشه كه بدونيد نزديكي سيم تلفن با كابل برق در اغلب مواقع مي تونه عامل اينگونه قطعي هاي مقطعي باشه بهتره كسانيكه با اينترنت زياد كار مي كنند مخصوصا كساني كه از سرويسهاي ADSL استفاده مي كنند سيمهاي تلفن شونو يكبار بطور كامل چك كنند
يعني هم از داخل ساختمان و هم از خارج ساختمان تا اولين پست مخابراتي چك كنند و اگر در جايي ديدند كه سيم تلفن از نزديكي كابل برق رد ميشه در حد مقدور بين اين دو تا كابل ايجاد فاصله كنند فاصله معقول در چنين مواردي حداقل بيش از 20 سانت از يكديگر است
راه ديگه براي كاستن اين مشكل در صورتيكه امكان قرار دادن فاصله بين كابلها مقدور نباشد استفاده از ورقهاي ضد مغناطيس است كه بايد كابل تلفن را در نقاط اتصال عايق بندي كنيد
زمانيكه از يك كابل برق جريال الكتريكي گذر مي كنه اين جريان باعث بوجود آمدن شار مغناطيسي در اطراف كابل برق مي شه در صورتيكه اين كابل از نزديگي يك كابل تلفن عبور كنه شار مغناطيسي مورد بحث ما باعث تاثير گذاري و كندي و يا در برخي مواقع باعث توقف جريان الكترونها در كابل تلفن مي شه علت اين اتفاق پايين بودن شدت جريان حركت الكترونها در كابل تلفن نسبت به شدت جريان حركت الكترونها در كابل برق است
خطوط تلفني كه برروي آنها سرويس ADSL نصب هست به دليل بالاتر بودن ولتاژ نسبت به خطوطي كه سرويس ADSL روي آنها تعريف نشده (خطوط غير ADSL در حدود 9 و خطوط ADSL حدود 10الي 12 ولت ) بيشتر تحت تاثير اين شار يا تشعشع مي توانند قرار بگيرن
نمود اينگونه اشكالات هم مي تونه افت شديد ولتاژ در خط تلفن باشه اگر اين خط به مودم و كامپيوتر وصل باشه با يك دستور ping ساده مي توانيم مقدار pocket loss اون را به وضوح ببينيم
ناگفته نمونه در مواقعي كه چنين اشكالي در خطوط تلفن ما وجود داشته باشه و در لحظاتي كه ما برق مصرفي بيشتري داشته باشيم به دليل حركت بيشتر الكترونها در كابل برق اين تشعشعات و يا شار مغناطيسي بيشتر خواهد بود و در نتيجه اشكالات خط تلفن ما هم بيشتر خواهد بود
البته اين اشكال يا همان تاثير گذاري در زماني كه ما با خط تلفن در حال صحبت هستيم زياد ملموس نيست چون در زمان مكالمات تلفني از تمامي پنهاي باند موجود براي انتقال صوت استفاده نمي شه

اما نمونه ديگري از عوامل اين مشكلات در نوع سيستم عامل انتخابي مي باشه يعني سيستم عاملهايي مانند ويندوز XP كه refresh Time با تاخير بيشتري دارند اين مشكل بيشتر خودشو نشون ميدهد چون فاصله هر refresh با refresh بعدي بيشتره و اشكالات ارتباطي را نمي تونه هم پوشاني كنه
البته دلايل ديگه اي هم وجود داره كه با باز نگري برروي اونها اين گونه اشكالات را در حد بسيار زيادي مي تونيم توي سيستم كاهش بديم

شاد باشين

Morghe-Tofan November 23rd, 2009 19:04

يكي ديگه از مواردي كه مي تونه روي كيفيت ارتباط اينترني ما تاثير منفي بگذاره قرار دادن مودم هاي ارتباطي (external) در نزديك ابزارهايي كه مي تونه اونها هم ايجاد تشعشعات مغناطيسي كنه است كه عمومي ترين اونها قرار دادن مودمهاي ارتباطي در نزديكي مانيتور هست
مانيتورهاي كامپيوتر نيز داراي شار مغناطيسي هستند كه تشعشع اونها تا فاصله 50 سانتي متر مي تونه بر عملكرد مودمها و در نتيجه كيفيت ارتباط اينترنتي ما تاثير منفي بگذاره پس بهتره كه اين فاصله را هم رعايت كنيم

يكي ديگه از اين نوع خرابكاري ها داخلي قرار دادن گوشي موبايل در نزديكي مودمها هست كه علاوه بر تاثير افت سرعت مشابه با آن چيزي كه در بالا گفته شد مي تونه برروي setup باياس مودمها هم تاثير بگذاره و باعث بهم ريختگي اين نوع تنظيمات و در نهايت اختلال در امر data transfer ‌ما داشته باشه

يك مورد ديگه از اين گونه عوامل هم عدم هماهنگي setup ‌مودم ما با setup و initialize پورتهاي ISP ها هست مواقع زيادي پيش آمده كه اين عدم هماهنگي بين اين دو نوع تنظيم باعث تمديد ارتباط اوليه مودم ما با مودم يا پورت ISP كه اصطلاحا" بهش handcheck كردن گفته مي شود بوجود مياره
در اين صورت چاره اي به جز تغيير در setup مودم خودمون نداريم

يك دليل ديگه هم وجود داره يعني خرابي در كابل ارتباط ما تا مخابرات كه اصطلاحا" به اين مشكل "ارت" گفته مي شه براي تشخيص و اطمينان از وجود چنين مشكلي بهترين كار اين است كه گوشي تلفن را برداريم و بوق اونو با زدن يك تك شماره به سكوت تبديل كنيم خطوطي كه مشكل "ارت" داشته باشند تا قبل از اتمام يك دقيقه شروع به پخش نويز يا خش خش مي كنند راه ديگه تشخيص اين مشكل نصب يك مولتي متر ساده به خط تلفن و تشخيص ميزان ولتاژ خط هست
به اين صورت كه اگر ولتاژ خط در خدود 9 ولت براي خطهاي معمولي و براي خطهاي ADSL بين 10 الي 12 ولت باشه اين خط سالمه اگر كمتر باشه خط ما "ارت" داره
شايد كم زحمت ترين نوع و كم هزينه ترين نوع رفع مشكل همين مورد آخري باشه براي رفع اين مشكل كافي است به بخش mdf مخابرات محله خودتون با شماره ( 2222 + پيش شماره مركز تلفن شما ) تماس بگيرين تا كابل ارتباطي شما را رايگان عوض كنند البته بعد از عوض كردن اونو در اختيار يك بنده خداي ديگه اي مثل شما قرار مي دن
اميدوارم كه اين راهكارها به درد شما بخوره
شاد باشين

DIKTA November 23rd, 2009 19:09

یک ابزاری هست به اسم spliter که شبیه یک قوطی کبریت میمونه یک ورودی داره و دو خروجی که خط اصلی تلفن رو وصل میکنیم به وروردی و از یکی از خروجی ها که مشخص شده وصل میکنیم به مودم و اون یکی خروجی هم برای تلفن استفاده میکنیم البته این دو خروجی با هم فرق دارند و نباید از خروجی تلفن برای مودم استفاده کرد فایده ی بکار گیری این ابزار هم اینه که نویز های خط تلفن رو کاهش میده

Morghe-Tofan November 23rd, 2009 19:17

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله DIKTA (پست 358429)
یک ابزاری هست به اسم spliter که شبیه یک قوطی کبریت میمونه یک ورودی داره و یک خروجی که خط اصلی تلفن رو وصل میکنیم به وروردی و از یکی از خروجی ها که مشخص شده وصل میکنیم به مودم و اون یکی خروجی هم برای تلفن استفاده میکنیم البته این دو خروجی با هم فرق دارند و نباید از خروجی تلفن برای مودم استفاده کرد فایده ی بکار گیری این ابزار هم اینه که نویز های خط تلفن رو کاهش میده

ببخشيد دوست من
اين ابزار اين كاررا انجام نميده كارايي اين ابزار همونطور كه از اسمش پيداست (تفكيك كننده = spliter) كارش جدا سازي فركانسهاي موجود برروي خط تلفن از يكديگر است و زماني كارايي داره كه شما از يك خط تلفن هم زمان براي مصارف ديگه اي مثل سرويس ADSL يا سرويسهايي از اين دست استفاده كنيد
اين دستگاه فركانسهايي كه قابليتهاي خط تلفن را ساپورت مي كنه را از فركانسهايي كه اينترنت ADSL را ساپورت مي كنه جدا سازي مي كنه نمونه اون هم زماني قابل مشاهده است كه شما مي تونيد هم زمان در مواقعي كه با ADSL كار مي كنيد از خط تلفن خودتون براي مكالمه و بدون تداخل استفاده كنيد
در داخل اين دستگاه كوچك تراپها يا تله هايي طراحي شده كه عامل تفكيل شدنفركانسها از يكديگر و ارسال اونها به خروجي مي شه
نمونه پيش رفته و كامل تر اون در داخل تلويزيون وجود داره كه شما وقتي تلويزيون را روشن مي كنيد عملا توسط تلويزيون تمامي فركانسهاي موجود را دريافت مي كنيد حتي بيسيم ارگانها رو اما در خروجي پس از حذف تعداد زيادي از اين فركانسها و تفكيك دو تا از اونها كه مورد نياز ما است يعني به زبان ساده يكي صوت و ديگري تصوير را مورد استفاده قرار مي دين

hnp2500 November 23rd, 2009 19:23

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Morghe-Tofan (پست 358430)
ببخشيد دوست من
اين ابزار اين كاررا انجام نميده كارايي اين ابزار همونطور كه از اسمش پيداست (تفكيك كننده) كارش جدا سازي فركانسهاي موجود برروي خط تلفن است و زماني كارايي داره كه شما از يك خط تلفن براي مصارف ديگه اي مثل سرويس ADSL استفاده كنيد
اين دستگاه فركانسهايي كه قابليتهاي خط تلفن را ساپورت مي كنه را از فركانسهايي كه اينترنت ADSL را ساپورت مي كنه جدا سازي مي كنه نمونه اون هم زماني قابل مشاهده است كه شما مي تونيد هم زمان در مواقعي كه با ADSL كار مي كنيد خط تلفن شما هم آزاده و مي تونيد از اين قابليت خط هم بدون تداخل استفاده كنيد
در داخل اين دستگاه كوچك تراپها يا تله هايي طراحي شده كه عامل تفكيل شده فركانسها و ارسال اونها به دو خروجي مي شه
نمونه پيش رفته و كامل تر اون در داخل تلويزيون وجود داره كه شما وقتي تلويزيون را روشن مي كنيد عملا توسط اون تمامي فركانسهاي موجود را دريافت مي كنيد حتي بيسيم ارگانها رو اما در خروجي پس از حذف يك تعدا زيادي از اين فركانسها و تفكيك دو تا از اونها كه به زبان ساده يك صوت و ديگري تصوير است را مورد استفاده قرار مي دين

با سلام
ضمن تایید صحبتهای شما باید این را اضافه کرد که قطعاً بکارگیری splitter در کاهش قطعی های اینترنت تاثیرگذار خواهد بود (تجربه این را ثابت می کند).

Morghe-Tofan November 23rd, 2009 19:34

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله hnp2500 (پست 358431)
با سلام
ضمن تایید صحبتهای شما باید این را اضافه کرد که قطعاً بکارگیری splitter در کاهش قطعی های اینترنت تاثیرگذار خواهد بود (تجربه این را ثابت می کند).

سلام
بله در بعضي موارد اينطوره
يعني چون اين دستگاه كوچك كارش تفكيك دو نو ع فركانس مفيد از فركانسهاي غير مفيد ديگه است در نتيجه در اغلب موارد فركانسهاي ديگه اي كه مي تونه حتي فركانسهاي نويز هم باشه را رو حذف كنه و در كيفيت در يافت به ما كمكي كني
اما بعضي مواقع نويزها در مركز مخابرات به دلايل مختلفي بوجود مياد و سوار بر موج حمل كننده يا "كارير" به Spliter ما ميرسه كه در اينصورت spliter ما در اين طرف خط نمي تونه اونها رو تفكيك كنه چون تفاوتي بين سيگنال نويز با سيگنال واقعي نمي بينه

DIKTA November 23rd, 2009 19:35

بکار گیری این ابزارها و ترفند ها با اینکه ابتدایی و ساده به نظر میاد ولی تاثیر خیلی زیادی روی کار میزاره مثلا حتی اگر اتصال سوکت به کابل ضعیف باشد و کاملا پرس نشده باشد روی کیفیت اینترنت تاثیر گذار است و یا اگر اتصالات کابل تلفن از ابتدای جعبه تقسیم تا ورودی مودم با دقت انجام نشده باشد باز هم روی کیفیت تاثیر گذار است پیشنهاد میشه جاهایی که کابل اصلی تلفن دچار انشعاب یا اتصال میشوند به دقت مورد برسی قرار بگیرند و سطح تماس کابل اصلی با کابل انشعاب به حد اکثر برسد و از اتصالات گره مانند اجتناب شود و از اتصالات طولی به شکل تابیده شده استفاده شود
مطمئنا این موارد تاثیر گذار است

amin233 November 23rd, 2009 19:59

چند روش اينترنت رزرو

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله isar (پست 358309)

درود بر سروران گرامی

با سلام

در مواقع قطع شدن اينترنت بايد چند روش ديگه براي اتصال به اينترنت داشته باشيم
من خودم4 روش اول را به ترتيب اجرا ميكنم

1-استفاده از
adsl
2-استفاده از ديال آپ با چند كارت اشتراك از isp هاي مختلف كه اگه يكي از اونها قطع شد با ديگري

3-استفاده از ديال آپ با اشتراك از isp اي كه در شهري ديگر وجود داشته باشد تا اگه ورودي ديتاي اون شهر قطع شد بشود دوباره كانكت شد

4-استفاده از GPRS و اتصال پي سي پاكت يا موبايل به كامپيوتر كه البته سرعت پايين ميباشد و بايد فقط متا تريد اجرا شود

5- استفاده از ايننترنت وايرلس (اكسس پوينت)

6-استفاده از وايمكس كه در تهران موجود است

---روش هاي بعدي هزينه زيادي دارد و براي افرادي كه خيلي براشون اينترنت مهمه ميتونن استفاده كنند

7- استفاده از GPRS توسط موبايل هاي ماهواره اي و اتصال اون به كامپيوتر كه من تا حالا استفاده نكردم و اطلاعات زيادي هم ندارم ولي فكر ميكنم امكان پذير باشد

8- استفاده از اينترنت ماهواره اي كه مسلما هزينه زيادي دارد

خدانگهدار

diamond November 23rd, 2009 20:01

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Morghe-Tofan (پست 358329)
سلام
بعضي از مواقع اين اشكال بخاطر قطع بودن اينترنت نيست بلكه بخاطر مشكلات فيزيكي بين كاربر تا اولين پورت مخابراتي و يا حتي از داخل كامپيوتر خود ما باشد كه در اغلب موارد هم قابل رفع است
شايد بد نباشه كه بدونيد نزديكي سيم تلفن با كابل برق در اغلب مواقع مي تونه .........

سلام
شما صحيح مي فرماييد دوست عزيز اما :
نويز برق بر روي سيم تلفن فقط باعث كم شدن سرعت خواهد شد كه در time=xxx ميتوان ديد كه مدت زمان پاسخ از مقصد يعني عدد xxx بيشتر خواهد شد .
ولي براي من و خيلي ديگه از دوستان كه ADSL دارند چند وقتيست كه ارتباط مادم با پورت مخابرات برقرار است اما پكت هاي اطلاعاتي از بين ميروند. كه نمونه ping آن را مي بينيد كه دوست گرامي ما گزاشتند. وقتي كه request time out در بين چندين packet كه صحيح دريافت شدند به اين صورت ديده ميشود نشان از قطعي چند ميلي ثانيه اي تا چند ثانيه اي بين مبدا و مقصد است. حدث ميزنم كه وجود ***** هاي داخلي در مخابرات و سيستم جديد فيلت....... باعث اين مورد شده است. البته در اين مورد بايد از صاحب فن پرسيد.
دليل آن !!!!؟؟؟ و مسوول آن !!!!! ؟؟؟
اميدوارم اين مشكل حل شود. كه حال من يكي رو هم گرفته.

DIKTA November 23rd, 2009 20:05

صحبت اینترنت ماهواره ای شد من شنیدم شدیدا غیر قانونیه و اگه از کسی بگیرن مجازات سنگینی داره درسته ؟ ولی ظاهرا فقط هزینه ی راه اندازیش زیاده من شنیدم حدود یک میلیون و بعدش دیگه هزینه ای نداره
البته در دو نوع شرکتی و قاچاقی قابل اجراست که نوع شرکتی اش بهرحال باز هم خیلی گرونه اما نوع قاچاقیش فقط هزینه ی نصب داره کسی اطلاعات بیشتری در این مورد داره ؟

saidfar November 23rd, 2009 20:29

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله amin233 (پست 358440)
با سلام

در مواقع قطع شدن اينترنت بايد چند روش ديگه براي اتصال به اينترنت داشته باشيم
من خودم4 روش اول را به ترتيب اجرا ميكنم

1-استفاده از
adsl
2-استفاده از ديال آپ با چند كارت اشتراك از isp هاي مختلف كه اگه يكي از اونها قطع شد با ديگري

3-استفاده از ديال آپ با اشتراك از isp اي كه در شهري ديگر وجود داشته باشد تا اگه ورودي ديتاي اون شهر قطع شد بشود دوباره كانكت شد

4-استفاده از GPRS و اتصال پي سي پاكت يا موبايل به كامپيوتر كه البته سرعت پايين ميباشد و بايد فقط متا تريد اجرا شود

5- استفاده از ايننترنت وايرلس (اكسس پوينت)

6-استفاده از وايمكس كه در تهران موجود است

---روش هاي بعدي هزينه زيادي دارد و براي افرادي كه خيلي براشون اينترنت مهمه ميتونن استفاده كنند

7- استفاده از GPRS توسط موبايل هاي ماهواره اي و اتصال اون به كامپيوتر كه من تا حالا استفاده نكردم و اطلاعات زيادي هم ندارم ولي فكر ميكنم امكان پذير باشد

8- استفاده از اينترنت ماهواره اي كه مسلما هزينه زيادي دارد

خدانگهدار

اگه امکان داره هر کدوم از روشها را در شهرهای مختلف بگید چطور میشه وصل شد خیلی میتونه کمک کنه وکدوم هزینه کمتری داره؟ممنون

Morghe-Tofan November 23rd, 2009 20:32

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله diamond (پست 358441)
سلام
شما صحيح مي فرماييد دوست عزيز اما :
نويز برق بر روي سيم تلفن فقط باعث كم شدن سرعت خواهد شد كه در time=xxx ميتوان ديد كه مدت زمان پاسخ از مقصد يعني عدد xxx بيشتر خواهد شد .
ولي براي من و خيلي ديگه از دوستان كه ADSL دارند چند وقتيست كه ارتباط مادم با پورت مخابرات برقرار است اما پكت هاي اطلاعاتي از بين ميروند. كه نمونه ping آن را مي بينيد كه دوست گرامي ما گزاشتند. وقتي كه request time out در بين چندين packet كه صحيح دريافت شدند به اين صورت ديده ميشود نشان از قطعي چند ميلي ثانيه اي تا چند ثانيه اي بين مبدا و مقصد است. حدث ميزنم كه وجود ***** هاي داخلي در مخابرات و سيستم جديد فيلت....... باعث اين مورد شده است. البته در اين مورد بايد از صاحب فن پرسيد.
دليل آن !!!!؟؟؟ و مسوول آن !!!!! ؟؟؟
اميدوارم اين مشكل حل شود. كه حال من يكي رو هم گرفته.

سلام
بله بعضي مواقع باعث افت سرعت مي شه كه طبق فرمايش شما از همين طريق قابل مشاهده است اما بعضي مواقع با وجود اينكه شما ارتباط پورتتون وصل هست اما به دليل همون شار مغناطيسي كه گفته شد بحث قرينه سازي برروي الكترونهاي روي خط تلفن بوجود مياد و باعث حذف بار الكتريكي خط مخابراتي شما مي شه كه در اين مواقع با وجود اينكه ارتباط برقراره ولي عملا خط مخابراتي شما خواب رفته و هيچ ديتايي ترانسفر نميشه
در چنين مواقعي اگر ping سيستم فعال بشه باعث ايجاد و حركت مجدد الكترونها برروي خط تلفن مي كنه و ارتباط كم و بيش بر قرار ميشه نمونه اين حالت را موقعي مشاهده مي كنيد كه بعد از فعال كردن دستور ping ‌بعد از يك dilay كوچك خط شروع به data transfer مي كنه
در مورد اختلالاتي كه در مورد نصب ف ي ل ... مخابرات فرموديد دقيقا همينطوره مخابرات ايران توسط سيستمهاي routing ‌ كه طراحي كرده پكتهاي ما را چنديدن و چند بار از لايه هاي مختلف اين روتينگها عبور ميده تا آدرسهاي احتمالي و ناخواسته مورد نظر مخابرات از روي آنها برداشته يا حذف بشه و در صورت خلاف بودن درخواست كاربر را بعد از log كردن درخواست به آدرسهاي مورد نظر خودش ارجاع بده
همين عمليات چند مرحله اي قبل از خروج از پورت provider داخلي هم مي تونه باعث pocket loss هاي بيشتر و يا حتي در بعضي مواقع عدم توانايي در پيدا كردن name server مورد نظر براي رهيابي آدرس در سيستم router بين راهي بشه

SEYED November 23rd, 2009 22:10

امروز من از نمایشگاه ایران تله کام بازدید کردم بزودی اینترنت WIMAX در اختیار همگان قرار میگیرد فقط منتظر اعلام تعرفه قیمت از
طرف سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیوئی هستند دو شرکت ایرانسل و مبین نت فرمهائی را برای پیش ثبت نام در اختیارمردم قرار میدادند که شرکت مبین نت مجوز ارائه وایمکس در سراسر کشور را دارد وتا سرعت 5Mb میتوانند سرویس دهند اما همچنان
برای کاربران خانگی محدودیت سرعت وجود دارد.این آدرس مبین نت [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
اما راه حل دوم که در مواقع اضطراری میتوان از آن استفاده کرد استفاده ازGPRS موبایلهای ماهوارهای شرکت ثریا میباشد البته باید به دلار پول بدهید برای اطلاعات بیشتر به این آدزس بروید [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tim1340 November 23rd, 2009 23:37

اگر فقط برای مواقع اضطراری بدنبال خرید تلفن ماهواره ای هستید راه حلی بسیار گران و فاقد هرگونه توجیه اقتصادی است.بجای ان شما با مبلغ بسیار کم میتوانید از سرویسهای VPS برای چنین کاری استفاده کنید.
و صد البته روشهای ابتکاری خودتان که بیشتر بر اساس اعتماد متقابل است.استفاده از یک دوست و یا اشنایی
که کاملا مورد اطمینانتان است و یا ...و یا دیگر راه های پیشنهادی که دوستان دادند.
سیستم فیلترینگ چند لایه ای از نظر تئوری صحیح است اما اینجا صحبت چند ملیون نفر است و با توجه به باری که
بر سیستم وارد میکند و نیز هزینه های جنبی ان راهی نیست که شرکتهای متولی امر استفاده میکنند.روشهای
مورد استفاده در عین سادگی و اسانی اجرا شدن اساس چنین کاری را تشکیل میدهند.اما چگونه اش را از من نپرسید که نمیدانم.اما حدس میزنم باید روشی باشد که در هر لحظه بتواند در تعامل با کاربر باشد.

Freedman November 24th, 2009 01:23

سلام دوستان

من هم با این سرعت dial-up مشکل دارم دیگه واقعا کلافه شدم خطم هم dlc هست اینترنت ماهواره ای هم تحقیق کردم به درد پوزیشن گیری نمیخوره پینگ تایمش همون dial-up میشه تنها راهی که به ذهنم رسید چند روز پیش gprs همراه اول رو راه اندازی کردم فعلا که سرعت خوبی داره ولی نتونستم به لپ تاپ وصلش کنم ببینم سرعت متاتریدر چطوره فکر کنم از لحاظ هزینه هم به صرفه باشه از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه.
ممنون

Firouz MT November 24th, 2009 08:46

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Freedman (پست 358500)
سلام دوستان

من هم با این سرعت dial-up مشکل دارم دیگه واقعا کلافه شدم خطم هم dlc هست اینترنت ماهواره ای هم تحقیق کردم به درد پوزیشن گیری نمیخوره پینگ تایمش همون dial-up میشه تنها راهی که به ذهنم رسید چند روز پیش gprs همراه اول رو راه اندازی کردم فعلا که سرعت خوبی داره ولی نتونستم به لپ تاپ وصلش کنم ببینم سرعت متاتریدر چطوره فکر کنم از لحاظ هزینه هم به صرفه باشه از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه.
ممنون

دوست عزيز سلام
كمترين هزينه GPRS مربوط به سيم كارت پيا م ر سان اي ران سله هر كيلوبايت 5 ريال در مقابل 14 ريال هم راه اول
قبلا سرعت بهتري هم داشت ولي در حال حاضر به هر دوي آنها نميشه اعتماد كرد فقط در حد اينكه گاهي اوقات يك پوزيشن رو مديريت كني چون قطعي زياد دارند و در صورت ضرورت استاپ و تيك پرافيت فراموش نشه

Freedman November 24th, 2009 11:04

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Firouz MT (پست 358511)
دوست عزيز سلام
كمترين هزينه GPRS مربوط به سيم كارت پيا م ر سان اي ران سله هر كيلوبايت 5 ريال در مقابل 14 ريال هم راه اول
قبلا سرعت بهتري هم داشت ولي در حال حاضر به هر دوي آنها نميشه اعتماد كرد فقط در حد اينكه گاهي اوقات يك پوزيشن رو مديريت كني چون قطعي زياد دارند و در صورت ضرورت استاپ و تيك پرافيت فراموش نشه

سلام
حق با شماست البته ایرانسل قبلا داشتم قطعی زیاد داشت سرعتش هم خیلی افتضاح بود

isar November 24th, 2009 11:21

سلام

تشکر میکنم از همکاری دوستان

تا اینجا مقداری اصول فنی ذکر شد که بسیار مفید بود.

تعدادی هم راهکار پیشنهاد شد برای اینجور مواقع :

دادن پسورد حساب به یک دوست مورد اعتماد. که ایده بسیار خوبیه اما معایبی هم داره. مثلا ممکنه در اون لحظه این دوست ما هم به سیستم دسترسی نداشته باشه فرضا بیرون باشه.

یکی دیگه از راه کارهایی که به نظرم جالب بود استفاده از کارت dial-up از شهرهای دیگه هستش که خودم تا حالا بهش فکر نکرده بودم.

realfx November 24th, 2009 16:33

[یکی دیگه از راه کارهایی که به نظرم جالب بود استفاده از کارت dial-up از شهرهای دیگه هستش که خودم تا حالا بهش فکر نکرده بودم.[/QUOTE]

با سلام

مگر استفاده از کارت دایل آپ شهری در شهر دیگه امکان پذیره ؟ ممنون میشم دوست عزیزی که این مورد را مطرح کردند راهنمایی کنند.

با تشکر

DIKTA November 24th, 2009 16:37

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله realfx (پست 358625)
[
با سلام

مگر استفاده از کارت دایل آپ شهری در شهر دیگه امکان پذیره ؟ ممنون میشم دوست عزیزی که این مورد را مطرح کردند راهنمایی کنند.

با تشکر

قبل از درج "شماره اتصال به شبکه "کد شهر مربوطه رو وارد کنید وصل میشه به اون یکی شهر ولی هزینه ی تلفنتون بین شهری حساب میشه و بیشتر میاد

ammir58 November 26th, 2009 15:49

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله SEYED (پست 358466)
امروز من از نمایشگاه ایران تله کام بازدید کردم بزودی اینترنت WIMAX در اختیار همگان قرار میگیرد فقط منتظر اعلام تعرفه قیمت از
طرف سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیوئی هستند دو شرکت ایرانسل و مبین نت فرمهائی را برای پیش ثبت نام در اختیارمردم قرار میدادند که شرکت مبین نت مجوز ارائه وایمکس در سراسر کشور را دارد وتا سرعت 5Mb میتوانند سرویس دهند اما همچنان
برای کاربران خانگی محدودیت سرعت وجود دارد.این آدرس مبین نت [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
اما راه حل دوم که در مواقع اضطراری میتوان از آن استفاده کرد استفاده ازGPRS موبایلهای ماهوارهای شرکت ثریا میباشد البته باید به دلار پول بدهید برای اطلاعات بیشتر به این آدزس بروید [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

با سلام

بیش از چند ماه است که دا تک در تهران اینترنت وایمکس را ارایه می دهد یکی از دوستانم گرفته که از ان راضی

است دانلود ان هم نامحدود است

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به ادرس زیر بروید

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

DIKTA November 26th, 2009 16:09

وایمکس گرونه همین ADSL معمولی شصت هفتاد درصد ارزون بشه مشکلاتمون حله مثلا 512 نامحدود الان حدود 200 تومن هست بشه 50 تومن خوبه یا این 128 که من الان دارم 30 تومن میدم 7 تومن بشه دیگه عالیه ولی خوب یکم تخیلی حرف زدم مگه اینجا سوییسه ؟

isar November 26th, 2009 17:45

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله DIKTA (پست 359135)
وایمکس گرونه همین ADSL معمولی شصت هفتاد درصد ارزون بشه مشکلاتمون حله مثلا 512 نامحدود الان حدود 200 تومن هست بشه 50 تومن خوبه یا این 128 که من الان دارم 30 تومن میدم 7 تومن بشه دیگه عالیه ولی خوب یکم تخیلی حرف زدم مگه اینجا سوییسه ؟

نه آنچنان هم رویایی نیست !!!!!!!

مگه شما کجا رندگی میکنید که اینقدر ADSL گرونه :huh: :o

شهر من یکی از محرومترین شهرهای ایران هستش اما قیمت اینترنت اینقدر بالاااااااا نیست :blink:

قیمت ADSL در شهر ما

128 محدود 13000 تومان
128 نامحدود 18000 تومان
256 محدود 18000 تومان
256 نامحدود 23000 تومان
تا حالا 512 نگرفتم. قیمتش رو یادم نیست اما فکر کنم 45000 تومان بود.

یادمه 3 سال پیش که ADSL 128 گرفتم 25000 تومان بود که بعد شد 23000 تومان بعد 18000 تومان ( البته نامحدودش )

یعنی قیمت 3 سال پیش ما از قیمت الآن شما کمتر بود :o

پ.ن : داداش پاشو بیا اینجا زندگانی کن ;)

DIKTA November 26th, 2009 18:17

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله isar (پست 359172)

شهر من یکی از محرومترین شهرهای ایران هستش اما قیمت اینترنت اینقدر بالاااااااا نیست :blink:

قیمت ADSL در شهر ما

128 محدود 13000 تومان
128 نامحدود 18000 تومان
256 محدود 18000 تومان
256 نامحدود 23000 تومان

یادمه 3 سال پیش که ADSL 128 گرفتم 25000 تومان بود که بعد شد 23000 تومان بعد 18000 تومان ( البته نامحدودش )

جان من ؟ یعنی ما رفت تو پاچه مون
اقا من کرج زندگی میکنم کسی از اعضا اگه تو کرج ای اس پی با این قیمتی که اقا ایثار گفت سراغ داره به ما معرفی کنه
من برم یک حالی از این یارو بگیرم
مرتیکه... لاالله الا الله

isar November 26th, 2009 20:43

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله DIKTA (پست 359181)
اقا من کرج زندگی میکنم کسی از اعضا اگه تو کرج ای اس پی با این قیمتی که اقا ایثار گفت سراغ داره به ما معرفی کنه

اینجوری که شما قیمت دادی، من فکر کردم بلانسبت تو بیابون زندگی میکنی و از ناچاری داری اینقدر پول میدی :huh::blink:

شهر بی آبو علف ما که فقط 2 3 تا ISP داره که ADSL میدن، اینقدر رقابت هست و هر سال قیمت کمتر میشه، شما که دیگه کرج هستی و حتما کلی ISP داره اونجا. عجیبه که اینقدر قیمتا بالاست!!!!!!!!

mgh_ir November 27th, 2009 00:04

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله DIKTA (پست 359181)

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله isar (پست 359210)
اینجوری که شما قیمت دادی، من فکر کردم بلانسبت تو بیابون زندگی میکنی و از ناچاری داری اینقدر پول میدی :huh::blink:

شهر بی آبو علف ما که فقط 2 3 تا ISP داره که ADSL میدن، اینقدر رقابت هست و هر سال قیمت کمتر میشه، شما که دیگه کرج هستی و حتما کلی ISP داره اونجا. عجیبه که اینقدر قیمتا بالاست!!!!!!!!

اقایون سلام

فکر کنم منظور جناب DIKTA از 30000 تومان برای خط 128 برای 3 ماه اشتراک بوده و منظور جناب isar از 13000 تومان برای 128 اشتراک 1 ماهه بوده درست میگم؟;):rolleyes:

DIKTA November 27th, 2009 00:30

محض اطلاع من از این شرکت اینترنت میگیرم و همه ی ای اس پی های مشابه هم همین مقدار میگیرند تو کرج برای 128 با دانلود نامحدود لطفا دیگه انقدر مسخرم نکنید اگه تو کرج ارزون تر سراغ دارید معرفی کنید

isar November 27th, 2009 00:54

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله DIKTA (پست 359251)
محض اطلاع من از این شرکت اینترنت میگیرم و همه ی ای اس پی های مشابه هم همین مقدار میگیرند تو کرج برای 128 با دانلود نامحدود لطفا دیگه انقدر مسخرم نکنید اگه تو کرج ارزون تر سراغ دارید معرفی کنید

جناب DIKTA کسی شما رو مسخره نکرده که عزیز.

من این تعرفه ها رو نگاه کردم. واقعا شاخ درآوردم :blink:
راستش من اگر ساکن کرج بودم با این تعرفه ها اصلا ADSL نمیگرفتم.

توی این سایت هم که اینهمه کرجی داریم، هیچکس نمیاد یه راهنمایی کنه.
SMS زدم به 2 3 تا از دوستام تو کرج. ببینم اگر اونها از جایی ارزونتر میگیرن همینجا میگم.

موفق باشید

rasoulg November 27th, 2009 10:42

حالا که دارید قیمت می گذارید ما هم قیمت قم را بگذاریم:
در منطقه ما که هنوز adsl نیامده و من دیال آپ استفاده می کنم. البته با قیمت باور نکردنی!
یک ماهه نامحدود فقط 2500 تومان!!!!!!!!

DIKTA November 27th, 2009 10:54

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله rasoulg (پست 359294)
حالا که دارید قیمت می گذارید ما هم قیمت قم را بگذاریم:
در منطقه ما که هنوز adsl نیامده و من دیال آپ استفاده می کنم. البته با قیمت باور نکردنی!
یک ماهه نامحدود فقط 2500 تومان!!!!!!!!

خدا هیچ بنی بشری رو گرفتار پایتخت و دور و برش نکنه با این حساب اگه برم ایالت جابلقا فکر کنم اونجا اینترنت ماهواره ای کاملا مجانی باشه . تو کرج قمتها تقریبا همه در همین سطح هست این شبدیز که ازش اینترنت گرفتم نماینده ی داتک تهران هست . پارس انلاین هم در کرج هست که 128 با محدودیت 8 گیگا بایت رو 32000 تومن میده . شاتل هم هست که +2 رو با سرعت 128 با محدودیت 5 گیگ همین قیمت میده از دیشب که ایثار جان قیمتها رو در شهرشون گفت من مرتب دارم سرچ میکنم اینجا همه ی ای اس پی ها همین قیمت میدهند

شاهرودي November 27th, 2009 12:18

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله isar (پست 359172)

قیمت ADSL در شهر ما

128 محدود 13000 تومان
128 نامحدود 18000 تومان
256 محدود 18000 تومان
256 نامحدود 23000 تومان

با سلام
کاملا تایید میشه ....اما یک ولی دار ایثار حان

اون نامحدود 128 که ماهیانه 18000 تومن می فروشن در واقع نامحدود نیست:o.....محدود هستش و سقفش هم 15 گیگ دانلوده....من ماه گذشته از سقفشون عبور کردم ,وسط ماه اینترنتم رو قطع کردن.....رفتم گفتم مگه نامحدود نیست؟؟..گفتن نه :huh:....و تازه سقف روزانه 500 مگ رو هم داره :whoow:.(یعی در روز از 500 مگ رد بشی قطع میشی تا فرداش)...صحبت کردم با اضافه پرداخت تبدیلش کردم به 128 با سقف 40 گیگ و سقف روزانه نامحدود...که البته از 18000 تومن تبدیل شد به 40000 تومن

راستی 3 سال پیش از کجا ای دی اس ال گرفتی که اینقدر ارزون حساب کردن باهات؟؟؟؟؟!!!!

من دقیقا مرداد 86 از پینار ای دی اس ال 64 نامحدود گرفتم(که اون موقع واقعا سقف نداشت البته :laugh:) ماهی 45500...که بعدا ارزن شد و همین قیمتی شد که گفتی.

البته لازم بذکر هستش این ای دی اس الی که در همه شهرها منجمله اینجا(گنبد کاوس )داده میشه,خط اختصاصی نیست و و هر اشتراک بین 8 نفر (اگر اشتباه نکنم) مشترکه...یعنی در واقع این پهنای باند 128 که به شما داده میشه به 7 نفر دیگه هم از پهنای شما داده میشه.

اگر هم ای دی اس ال اختصاصی بخواهید که نامحدود و بدون سقف و با خط مستقیم و اختصاصی از خود مخابرات ,بدون داشتن شریک باشه, قیمتش در شهر ما البته, ماهی 220 تومن برای پهنای 128 در میاد....

موفق باشید. :)

DIKTA November 27th, 2009 12:24

سرویس 128 من کلا همه چیزش نا محدوده 1000 گیگ دانلود هم داشته باشی مشکلی نیست

emilvr November 27th, 2009 12:40

ما ایرانیا چقدر دلمون خوشه! می دونستین سرعت اینترنت رایگان کره جنوبی 500 برابر سرعت اینترنت پولی ایرانه؟ می دونستین سرعت اینترنت ژاپن 60 هزار برابر بیشتر از ماست؟ یعنی ژاپنی ها سرعت اینترنت معمولشون چیزی نزدیک به 70 مگابایت در ثانیه است( تصورشم برای ما سخته)، تازه دولت ژاپن تصمیم گرفته این سرعت رو برای استفاده خانگی بازم بیشتر کنه با استفاده از فیبر نوری. می دونستین آلمانی ها می خوان طی 9 سال آینده تمام کاربران خانگی و شرکت ها رو زیر پوشش اینترنت با سرعت 50 مگابایت در ثانیه قرار بدن؟ چرا راه دور بریم، همین ترکیه بغل گوشمون سرعت خطوط DSL خانگی چهار مگابایت در ثانیه است که قرار دو برابر بشه. و ...

اون وقت شما اینجا دارین سر قطع و وصل اینترنت بحث می کنید و سر چند کیلوبایت کمتر یا بیشتر چونه می زنین؟

به قول شاعر، به یزدان که گر ما خرد داشتیم، کجا این سرانجام بد داشتیم

Hpanahi November 27th, 2009 13:30

ای بابا اینترنت ایران که قربونش نرم دیگه گندش در اومده اخه تنها وسیله اطلاع رسانی که میشه بهش اعتماد کرد تو ایران همینه دیگه بقیش هم دینگ دینگ
من ماهواره ای گرفتم البته باسه دانلود همینطور گفتم بگیرم یه تست کنم یه دیش میندازی بالا پشت بوم یه قطعه هم هست میخوره به pci یه اشتراک هم باید بگیری که من 2 گیگ گرفتم 32 تومن ولی سرعت دانلودش توپه 235 کیلو بایت حد پایینش هست

در مورد تعرفه تو کرج که بحثش افتاده

من از شاتل استفاده میکنم 3 گیگ ترافیک از 1 تا 8 صبح هم تا 10 گیگ مجانی سرعت 128 ماهی 14 تومن ولی سرعتش در حد دیال اپ میشه بعضی وقتا

قیمت هر گیگ اضافی هم 9200 تومن لوووول
واقعا مسخرس

isar November 27th, 2009 13:51

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله شاهرودي (پست 359315)
با سلام
کاملا تایید میشه ....اما یک ولی دار ایثار حان

اون نامحدود 128 که ماهیانه 18000 تومن می فروشن در واقع نامحدود نیست:o.....محدود هستش و سقفش هم 15 گیگ دانلوده....من ماه گذشته از سقفشون عبور کردم ,وسط ماه اینترنتم رو قطع کردن.....رفتم گفتم مگه نامحدود نیست؟؟..گفتن نه :huh:....و تازه سقف روزانه 500 مگ رو هم داره :whoow:.(یعی در روز از 500 مگ رد بشی قطع میشی تا فرداش)...صحبت کردم با اضافه پرداخت تبدیلش کردم به 128 با سقف 40 گیگ و سقف روزانه نامحدود...که البته از 18000 تومن تبدیل شد به 40000 تومن

راستی 3 سال پیش از کجا ای دی اس ال گرفتی که اینقدر ارزون حساب کردن باهات؟؟؟؟؟!!!!

من دقیقا مرداد 86 از پینار ای دی اس ال 64 نامحدود گرفتم(که اون موقع واقعا سقف نداشت البته :laugh:) ماهی 45500...که بعدا ارزن شد و همین قیمتی شد که گفتی.

البته لازم بذکر هستش این ای دی اس الی که در همه شهرها منجمله اینجا(گنبد کاوس )داده میشه,خط اختصاصی نیست و و هر اشتراک بین 8 نفر (اگر اشتباه نکنم) مشترکه...یعنی در واقع این پهنای باند 128 که به شما داده میشه به 7 نفر دیگه هم از پهنای شما داده میشه.

اگر هم ای دی اس ال اختصاصی بخواهید که نامحدود و بدون سقف و با خط مستقیم و اختصاصی از خود مخابرات ,بدون داشتن شریک باشه, قیمتش در شهر ما البته, ماهی 220 تومن برای پهنای 128 در میاد....

موفق باشید. :)

سلام همشهری
منور فرمودید ;)

داداش 15 گیگ چی دانلود کردی !!!!!! والا من اگه بخوام 15 گیگ در ماه دانلود کنم باید ویندوزمم پاک کنم :p

این محدودیتی که شما فرمودید رو تا حالا نشنیده بودم. اما کم هستند کسانی که اینقدر دانلود داشته باشن. من خودم 256 محدود گرفتم ماهی 18 تومان زیاد هم میارم. ( چون دیگه فیلم دانلود نمیکنم )

من الان با کلی بدبختی حساب کردم دیدم که منم اواسط تابستون 86 گرفتم از پینار 64 تا 256 برام باز بود که 25000 تومان میدادم. شاید مال شما تجاری بوده ؟!

isar November 27th, 2009 14:01

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله emilvr (پست 359322)
ما ایرانیا چقدر دلمون خوشه! می دونستین سرعت اینترنت رایگان کره جنوبی 500 برابر سرعت اینترنت پولی ایرانه؟ می دونستین سرعت اینترنت ژاپن 60 هزار برابر بیشتر از ماست؟ یعنی ژاپنی ها سرعت اینترنت معمولشون چیزی نزدیک به 70 مگابایت در ثانیه است( تصورشم برای ما سخته)، تازه دولت ژاپن تصمیم گرفته این سرعت رو برای استفاده خانگی بازم بیشتر کنه با استفاده از فیبر نوری. می دونستین آلمانی ها می خوان طی 9 سال آینده تمام کاربران خانگی و شرکت ها رو زیر پوشش اینترنت با سرعت 50 مگابایت در ثانیه قرار بدن؟ چرا راه دور بریم، همین ترکیه بغل گوشمون سرعت خطوط DSL خانگی چهار مگابایت در ثانیه است که قرار دو برابر بشه. و ...

اون وقت شما اینجا دارین سر قطع و وصل اینترنت بحث می کنید و سر چند کیلوبایت کمتر یا بیشتر چونه می زنین؟

به قول شاعر، به یزدان که گر ما خرد داشتیم، کجا این سرانجام بد داشتیم

سلام

خیلی مخلصیم عماد جان

والا فعلا باید نقد رو بچسبیم. فکر کردن به اینجور چیزا و اینکه جاهای دیگه چی دارن و ما مسلما نداریم ، جز آزار خودمون فایده دیگه ای نداره.

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Hpanahi (پست 359337)
ای بابا اینترنت ایران که قربونش نرم دیگه گندش در اومده اخه تنها وسیله اطلاع رسانی که میشه بهش اعتماد کرد تو ایران همینه دیگه بقیش هم دینگ دینگ
من ماهواره ای گرفتم البته باسه دانلود همینطور گفتم بگیرم یه تست کنم یه دیش میندازی بالا پشت بوم یه قطعه هم هست میخوره به pci یه اشتراک هم باید بگیری که من 2 گیگ گرفتم 32 تومن ولی سرعت دانلودش توپه 235 کیلو بایت حد پایینش هست

در مورد تعرفه تو کرج که بحثش افتاده

من از شاتل استفاده میکنم 3 گیگ ترافیک از 1 تا 8 صبح هم تا 10 گیگ مجانی سرعت 128 ماهی 14 تومن ولی سرعتش در حد دیال اپ میشه بعضی وقتا

قیمت هر گیگ اضافی هم 9200 تومن لوووول
واقعا مسخرس

درود بر کورش کبیر

داداش این قانونیه ؟ کلا چقدر درومد ؟

یکی از دوستام غیر قانونیش رو میخواست بگیره. 2 میلیون هزینه داشت ظاهرا بدون پرداخت ماهیانه. یعنی فقط همون 2 تومانه اول رو میدادی. سرعتش هم در حد 1 2 مگ در ثانیه. که بنده موفق شدم فعلا از این کار منعش کنم:happy:

اینجا هر گیگ اضافه 3000 تومانه !!!!!

isar November 27th, 2009 14:06

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله DIKTA (پست 359295)
خدا هیچ بنی بشری رو گرفتار پایتخت و دور و برش نکنه با این حساب اگه برم ایالت جابلقا فکر کنم اونجا اینترنت ماهواره ای کاملا مجانی باشه . تو کرج قمتها تقریبا همه در همین سطح هست این شبدیز که ازش اینترنت گرفتم نماینده ی داتک تهران هست . پارس انلاین هم در کرج هست که 128 با محدودیت 8 گیگا بایت رو 32000 تومن میده . شاتل هم هست که +2 رو با سرعت 128 با محدودیت 5 گیگ همین قیمت میده از دیشب که ایثار جان قیمتها رو در شهرشون گفت من مرتب دارم سرچ میکنم اینجا همه ی ای اس پی ها همین قیمت میدهند

سلام

این پارس آنلاین که گفتید اینجا هم داره سرویس میده.

سرویس محدود نداره فقط نامحدود میده.

128 = 18500
256 = 23500

البته من به مدت 1 سال ازشون اینترنت 128 گرفتم که چون 1 سال رو یکجا حساب کردم 120000 تومان شد. یعنی ماهی 10000 تومان.

ahmad_ahmad November 27th, 2009 14:10

من فعلا در شهر كوچكي زندگي مي كنم كه اونقدر بي امكاناته كه گنبد در مقابلش مثل پاريس بحساب مياد !!!

كلا سه تا ارائه دهنده سرويس اينترنت اينجا هست كه البته هر سه تا اي دي اس ال هم ارائه ميدند .

من اتصال با سرعت 128 دارم تا سقف ماهانه 3 گيگ كه ماهي 13 هزار تومن حساب ميكنند و از كيفيتش هم راضي هستم .

حالا چرا و چطوري در شهر بزرگ و باامكاناتي مثل كرج اينقدر اي دي اس ال گرونه براي من هم مايه تعجبه !

البته بالاخره ما در ايران زندگي مي كنيم و در اين مملكت گل و بلبل هيچي عجيب نيست و هر چيزي امكان پذيره ولو عقلاني بنظر نرسه !!!!!

Hpanahi November 27th, 2009 14:52

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله isar (پست 359348)

درود بر کورش کبیر

داداش این قانونیه ؟ کلا چقدر درومد ؟

یکی از دوستام غیر قانونیش رو میخواست بگیره. 2 میلیون هزینه داشت ظاهرا بدون پرداخت ماهیانه. یعنی فقط همون 2 تومانه اول رو میدادی. سرعتش هم در حد 1 2 مگ در ثانیه. که بنده موفق شدم فعلا از این کار منعش کنم:happy:

اینجا هر گیگ اضافه 3000 تومانه !!!!!

درود ایثار عزیز
والا نه قانونی نیست :laugh: اینجا چی قانونی هست ؟ قانونو ول کن مگه ایران قانون هم داره سخت نگیر زیاد
والا خرجش یه دونه همون دیش و ال ام بی هست که میشه 60 تومن اینا بعد یه کارت که شبیه مودم هست اسمش dvb که اونم 115 تومن
این اشتراکه رو هم سری اول 36 تومن باسه دو گیگ بعدا ماهیانه میشه 16 تومن
در کل خوبه
اون دوستتون فکر کنم میخواسته دکل بزنه چه خبره دو تومن :p

موفق باشید
کوروش پناهی

hamedxx November 27th, 2009 15:07

داشتن اینترنت ماهواره ای رو من به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم چون شما برای ارسال اطلاعات یا همون send بایستی
یک خط اینترنت داخلی مثل adsl یا دیال اپ داشته باشی و از ماهواره فقط میتونی دریافت داشته باشی پس از لحاظ هزینه توجیه نداره در ضمن اگر هوا یک ذره ابری بشه کلا اینترنت قطع میشه..البته سرویسهای ماهوارهای دو طرفه وجود داره که به سیستمهای TDMA معروفه دراین تکنولوژی یک فرکانس رادیویی برای سرویس دهی به
کاربر استفاده میشه که هزینهای فوق العاده بالایی داره پس همین ADSL دیزلی رو بچسبین;)

DIKTA November 29th, 2009 19:40

اخبار روز - گزارش دریافتی: شرکت مخابرات دولت احمدی نژاد با ارسال بخشنامه ای به مراکز استانی شرکت های مخابرات در سراسر کشور دستور به قطع کامل اینترنت و خطوط تلفن همراه در سراسرکشور در روزهای ۱۵و ۱۶ آذر و در صورت ادامه اعتراضات در روزهای بعد ازآن را داده است.
یک منبع آگاه در مخابرات با فاش ساختن این مطلب افزود، این دستور مخابرات برای جلوگیری از انتشار اخبار و تصاویر برخوردها با دانشجویان و مردم است.
گفته میشود نیروهای نظامی قصد برخورد بسیار شدید با دانشگاه های سراسر کشور در روز ۱۶ آذر دارند تا به زعم خودشان، با یک برخورد به شدت خشن به اعتراضات پایان دهند.دولتی ها از اتصال اعتراضات ۱۶ آذر به محرم و صفر و در ادامه تا بهمن ماه به شدت نگرانند.
گفتنی است از هم اکنون فعالان دانشجویی در دانشگاه های سراسر کشور در حال برنامه ریزی برای برگزاری تجمعات اعتراض آمیز در اعتراض به دولت احمدی نژاد در تمامی دانشگاه های دولتی، آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی سراسر کشور میباشند.

منبع : اخبار روز - که بدلیل فی لتر بودن لینک را قرار ندادم و بسیاری عبارات و کلمات را سانسور کردم . مراقب تریدهایتان در این چند روز باشید

DIKTA November 30th, 2009 10:43

اینترنت چه طور به ایران آمد؟

سال تحصیلی 68-67 برای گذراندن فرصت مطالعاتی به ایتالیا رفته بودم، برای نخستین بار با شبکه اینترنت آشنا شدم. البته آن سال تب ایمیل و اینترنت در اکثر دانشگاه های ایران، فراگیر شده بود. بعد از بازگشت به ایران به عضویت هیأت علمی مرکز تحقیقاتی فیزیک نظری و ریاضیات در آمدم. سال 68 بود که آقای دکتر محمد جواد لاریجانی رئیس این مرکز، همت کردند و اینترنت را به ایران آوردند. من هم به عنوان جانشین ایشان در این طرح همکاری کردم.

یکی از نخستین دغدغه های مدیران و هیأت علمی این مرکز، ارتباط علمی و پژوهشی با دانشگاه های دنیا بود. در مرکز تحقیقات به این نتیجه رسیدیم که پست الکترونیک برای یک مرکز تحقیقاتی که می خواهد با دانشگاه های دنیا ارتباط داشته باشد، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. به دلیل شرایط پس از جنگ، برنامه گسترش ارتباط با دانشگاه های خارجی مورد نظر بود و یکی از سرلوحه های مرکز تحقیقات به شمار می آمد. ایمیل ارزان ترین و سریع ترین روشی بود که مورد توجه قرار گرفت.

در سال 68 هیچ مرکزی برای ارائه خدمات اینترنت در کشور وجود نداشت. هرچند برخی مراکز از طریق تماس تلفنی با خارج کشور به شبکه وصل می شدند ولی این مراکز به دیگران خدمات نمی دادند. از طریق تماس تلفنی بین المللی به شبکه اینترنت وصل می شدند. البته در آن زمان هنوز شبکه internet ایجاد نشده بود و به شبکه bitnet وصل می شدند.

از طریق مرکز بین المللی فیزیک نظری در ایتالیا که آن زمان ریاست آن با پروفسور عبد السلام بود به مؤسسه مجمع اروپایی شبکه های تحقیقاتی (earn) وصل شدیم.

این مؤسسه آن زمان کشور های غیر اروپایی مانند هندوستان را به عضویت پذیرفته بود. ولی شرایط عضویت ویژه ای داشت که با توصیه های آقای عبد السلام، عضویت ایران مورد پذیرش قرار گرفت.

اواخر سال میلادی 1992 از طریق اتصال تلفنی به دانشگاه لینس اتریش وصل شدیم. بعد ها با یک خط استیجاری به دانشگاه وین اتریش وصل شدیم که آن زمان از نقاط اصلی اتصال به شبکه earn بود.

همکاران ما که به اجلاس های فنی بین المللی می رفتند، چیز های تازه ای یاد گرفتند. گزارش های آنها نشان می داد که شبکه های تحقیقاتی بین المللی از پروتکل bitnet به پروتکل جدید به نام internet حرکت می کنند. به همین دلیل بود که مرکز تحقیقات نیز اتصال به اینترنت را به سرعت پیگیری کرد.

اواخر سال 93 میلادی پروتکل ip/icp را راه اندازی کردیم که امکان اتصال به شبکه اینترنت را فراهم کرد. البته چون آن زمان یک زیر شبکه از شبکه دانشگاه وین بودیم، آخر آدرس ها، نشانی دانشگاه وین یعنی univie. at درج می شد.

ایران حدود یک سال بعد از دانشگاه های اروپایی به شبکه اینترنت وصل شد. سرعت اتصال در آن سال خیلی کم بود. کل ظرفیت اتصال کشور 8/9 کیلوبیت در ثانیه بود. البته در آن زمان هنوز سرویس های web و فایل های گرافیکی راه نیفتاده بود و همین سرعت 8/9 برای تبادل ایمیل کفایت می کرد.

آن سال ها به دنبال این بودیم که با عنوان ویژه ایران شناخته شویم نه اتریش. بنابراین پسوند ir را از سازمان متولی استاندارد های جهانی اینترنت تقاضا کردیم. پس از پرس وجو ها، متوجه شدیم مؤسسه internic در آن زمان متولی این مسئله بود.

این مؤسسه وابسته به دانشگاه کالیفرنیای جنوبی بود و مدیریت واقعی آن نیز در اختیار فردی به نام جاناتان پاستل بود. هرچند تحریم ها علیه ایران خیلی پر رنگ نبود ولی هنوز خاطره گروگان گیری در ذهن برخی آمریکا یی ها زنده بود. به همین دلیل با مقاومت هایی مواجه بودیم.

کسی در ایران به صورت موازی با ما حرکت نمی کرد. بنابراین بعد از غلبه بر مخالفان، توانستیم در فروردین 1374 امتیاز پسوند ملی ir را کسب کنیم.

در واقع با مقاومت 2 کشور ایران و آمریکا مواجه بودیم. البته مخالفت با پسوند ir در آمریکا، یک موضع رسمی نبود. مدیریت اینترنت در اختیار بنیاد ملی علوم nsf بود. فردی در این بنیاد عضو بود که دل خوشی از ایران نداشت و با ما مخالفت می کرد. البته الان رفتار خود را تغییر داده و از دوستان خوب ما شده است.

در مخابرات ایران کسانی بودند که اعتقادی به اینترنت نداشتند. آنها فکر می کردند اینترنت یک مد روز است و زود فراموش می شود. آنها کوشش می کردند شبکه محدود تر به نام x25 را راه اندازی کنند و می گفتند هر نوع فعالیت شبکه ای، باید تحت همین شبکه انجام شود.

آن زمان اینترنت به اندازه کافی شهرت پیدا کرده بود و همه می دانستند x25 پاسخگوی توسعه فناوری اطلاعات نیست.

چند سال زحمت کشیدیم تا به مخابرات تفهیم کنیم تجربه x25 یک بار در اروپا آزمایش شده و ناکارآمدی آن قبلا اثبات شده است.

لازم است از کوشش دکتر محمد جواد لاریجانی یاد کنم. ایشان شجاعت بالایی در این رابطه نشان دادند. بویژه وقتی اولین اتصال به bitnet برقرار شد. آن زمان لازم بود تعهد نامه هایی را امضا کنیم از جمله این که مانع عبور ترافیک هیچ کشوری نشویم. آن زمان کمتر کسی جرأت امضای این تعهد نامه ها را داشت. بی شک پشتیبانی و جایگاه سیاسی و اجتماعی دکتر لاریجانی، نقش مؤثری در راه اندازی اینترنت داشت. ایشان همیشه به مسئولان سیاسی یاد آور می شدند که شبکه اینترنت، در خدمت محققان و مراکز علمی است و ممانعت از آن، ایستادن در مقابل روند توسعه علمی کشور است.

سیاوش شهشهانی- استاد دانشگاه صنعتی شریف و قائم مقام سابق مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات

منبع: پارسینه

isar December 6th, 2009 01:42

سلام

کاری با علتش ندارم.

سرعت اینترنت به شدت پایینه

فیلر میلر هم هیچ کاری ازش بر نمیاد

حتی در باز کردن سایت های معمولی هم مشکل دارم

سایر دوستان چطور ؟

Hamed2420 December 6th, 2009 10:10

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله isar (پست 360871)
سلام

کاری با علتش ندارم.

سرعت اینترنت به شدت پایینه

فیلر میلر هم هیچ کاری ازش بر نمیاد

حتی در باز کردن سایت های معمولی هم مشکل دارم

سایر دوستان چطور ؟

سلام
سرعت HTTP رو در این روزها کاهش دادن اما با دانلود مشکلی ندارم. در ضمن اگر از نسخه جدید نرم افزار Opera استفاده کنید، سیستم Turbo داره که در این مواقع که شیر اینترنت رو میبندن :D بسیار به درد بخور هست.

isar December 7th, 2009 15:09

سلام

نظر دوستان در مورد اینا چیه ؟

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :o

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :blink: ( انتهای پیج توضیح داده )

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :huh: ( انتهای پیج توضیح داده )

پ.ن : هیچ تبلیغی در کار نیست. هدف فقط آشناییه بیشتر و انتخابی بهتر است.

Ashkan1 December 7th, 2009 22:42

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله isar (پست 361061)
سلام

نظر دوستان در مورد اینا چیه ؟

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :o

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :blink: ( انتهای پیج توضیح داده )

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :huh: ( انتهای پیج توضیح داده )

پ.ن : هیچ تبلیغی در کار نیست. هدف فقط آشناییه بیشتر و انتخابی بهتر است.

سلام
صبا نت الان 3 ماهه با سرعت 128 و 9 گیگ حجم را داره 39200تومان میده که این شرکت 6 گیگ حجم را داره این قیمت میده.از بقیه قیمت هاش اطلاعی ندارم ولی شاید بشه با این قیمت قیاس کرد.

amin233 December 7th, 2009 23:24

با سلام

صبا نت چند ماهه تو شهر ما هم نمايندگي زده من ميخواهم adsl ام رو تغيير بدم و از همين صبا نت بگيرم چون قيمت هاش مناسبه

بچه هايي كه از صبا نت اكونت دارند ؟ سرعتش چطوره ؟ قطعي داره يا نه؟ كلا راضي هستيد يا نه؟

اين هم قيمتهاش

http://sabanet.ir/images/tarefe-saba.jpg

ساعت جاري 23:54 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.