انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   بورس تهران (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   طلا اونم از نوع 24 عیار (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5604)

lastnight19 May 8th, 2010 13:14

طلا اونم از نوع 24 عیار

من در خیلی از مواقع در بازار تهران سکه خرید و فروش می کنم، مزیتی که نسبت به فارکس داره کال مارجین نمی شم و سرمایه ام از بین نمی ره و در مرحله بعد برعکس سایر بازارها در ایران قابلیت نقد شوندگیش بالاست.

فقط جهت یادآوری :

1 - اینجا فقط قیمت طلای 24 عیار رو قرار می دم.
2 - سکه هایی که در بازار ایران عرضه می شه عیارش 22 هست.
3 - وزن تقریبی هر سکه 8 گرم هست.
4 - قیمت طلای 22 عیار هرگرم تقریباً 4000 تومان ارزانتر هست از هرگرم طلای 24 عیار.

امیدوارم که مفید واقع بشه.

lastnight19 May 8th, 2010 13:23

2 ضميمه
همونطور که ملاحظه می فرمائید ظاهراً قیمت صعودی هست.

فقط جهت یادآوری قیمتها به تومان هست ولی باید در 1000 ضرب بشه.

candletrader May 8th, 2010 13:46

سلام البرز خان، دوست عزیز
سوالی داشتم:
آیا به نظر شما شمش و یا طلای نساخته مزیت ندارد؟ یا اینکه اشکالاتی برای خرید و فروش فیزیکی دارد؟
هزینه تبدیل چند درصد میشه و شما تا چند درصد تغییرات را برای خرید فیزیکی در نظر میگیرید که حاشیه سودتون مناسب و معقول بشه؟ قاعدتا بلند مدت کار میکنید چون تغییرات در حد چند دلر برای چنین تجارتی قابل اتکا و استناد نیست ولی منظورم تعیین درصد مورد نظر برای کار شماست.
ارادتمند
سعید محمدی

Man1 May 8th, 2010 13:55

دوست عزیز بغیر از قیمت جهانی که صعودیه ایا بنظرتون این هدفمند کردن یارانها هم میتونه قیمتو یه تکون اساسی بده؟

mehrdad1919 May 8th, 2010 21:22

ممنون از کار قشنگتون
این چارت ها رو چطور میشه در متاتریدر دید؟

shokaran May 8th, 2010 21:31

سلام ممنون دوست عزیز
ممنون از اطلاعات خوبتان
من هم این سوال را داشتم
که این چارتو از کجا متوانیم پیدا کنیم
و معاملات را به چه صورتی انجام میدید
با تشکر

مسعود رهجو May 8th, 2010 21:44

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله mehrdad1919 (پست 394435)
ممنون از کار قشنگتون
این چارت ها رو چطور میشه در متاتریدر دید؟

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله shokaran (پست 394438)
سلام ممنون دوست عزیز
ممنون از اطلاعات خوبتان
من هم این سوال را داشتم
که این چارتو از کجا متوانیم پیدا کنیم
و معاملات را به چه صورتی انجام میدید
با تشکر

سلام
این چارت مال بروکر N2Trader هست البته باید حساب ریل توش داشته باشید
موفق باشید

gold24 May 9th, 2010 11:21

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله candletrader (پست 394359)
سلام البرز خان، دوست عزیز
سوالی داشتم:
آیا به نظر شما شمش و یا طلای نساخته مزیت ندارد؟ یا اینکه اشکالاتی برای خرید و فروش فیزیکی دارد؟
هزینه تبدیل چند درصد میشه و شما تا چند درصد تغییرات را برای خرید فیزیکی در نظر میگیرید که حاشیه سودتون مناسب و معقول بشه؟ قاعدتا بلند مدت کار میکنید چون تغییرات در حد چند دلر برای چنین تجارتی قابل اتکا و استناد نیست ولی منظورم تعیین درصد مورد نظر برای کار شماست.
ارادتمند
سعید محمدی

با سلام
شما برای سود سه گزینه دارید
1-سکه مزیت درای قیمت مشخص خرید فروش ساده معایب دارای تاریخ که شما مجبورید اخرین تاریخ را تهیه کنید و این اخرین تاریخ درای قیمت اضافی است در گاهی موارد یه طور منونه امروز قیمت طلایی سکه 1.2*8.133*29400 است که 287000 تومان که با قیمت عرضه ان 1000 تومان اختلاف دارد که گاهی تا 7000 تومان میرسد.سپردحدود 2500 تومان خدود دو برابر ابشده
2-شمش پک با عیار 995 مزایا ورن وعیار مشخص گزینه افراد غیر حرفه ای با سرمایه بالا که معمولا این افراد 1 کیلو گرمی ان را تهیه میکنندمعایب مشخص نبودن قیمت برای افراد غیر حرفه ای و امکان کلاه برداری در زمان خرید و فروش در کل اصلا جالب نیست تنها دهن پرکن است

3-طلای ابشده گزینه محبوب افراد حرفه مزایا 90 درصد معاملات روزانه بازار تهران پایین ترین اسپرد حدود 500 تا 200 تومان در هر 4.3 گرم انعکاس لحظه ای قیمت جهانی در ابشده خرید در قیمتهای مختلف از 50 گرم به بالا معایب نیاز یه محاسبه وزن وعیار برای یه دست اوردن قیمت و اشنایی با خرید فروش طلا

افرادی که قصد خرید فروش طلا به صورت فیزیکی دارند می توانند با من جهت راهنمایی تماس بگرند

با تشکر

samanjavan May 9th, 2010 11:57

salam
vaghti shoma ba leverage 1/1 dar brokerha tala trade namaiid mesle inke dar bazar phisicaly hkarid va foroush mikonid.

1-har ounce tala barabare taghriban 32 geram ast yani 4 sekeye bahare azadi.
2-yani har 0.01 lot tama barabare 4 sekeye bahare azadi ast.-
3-shoma dsar in bazar mitavanid rouzane barha kharid va foroush namaiid vali dar bazare phisically in emkan nist.
4-dar in bazar emkane sell ham darid vali dar bazare phisivaly no
man kasi ra mishnasam ke salhast ba leverage 1/1 tala trade mikone.

samanjavan May 9th, 2010 12:03

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله lastnight19 (پست 394348)
من در خیلی از مواقع در بازار تهران سکه خرید و فروش می کنم، مزیتی که نسبت به فارکس داره کال مارجین نمی شم و سرمایه ام از بین نمی ره و در مرحله بعد برعکس سایر بازارها در ایران قابلیت نقد شوندگیش بالاست.

فقط جهت یادآوری :

1 - اینجا فقط قیمت طلای 24 عیار رو قرار می دم.
2 - سکه هایی که در بازار ایران عرضه می شه عیارش 22 هست.
3 - وزن تقریبی هر سکه 8 گرم هست.
4 - قیمت طلای 22 عیار هرگرم تقریباً 4000 تومان ارزانتر هست از هرگرم طلای 24 عیار.

امیدوارم که مفید واقع بشه.

salam
vaghti shoma ba leverage 1/1 dar brokerha tala trade namaiid mesle inke dar bazar phisicaly hkarid va foroush mikonid.

1-har ounce tala barabare taghriban 32 geram ast yani 4 sekeye bahare azadi.
2-yani har 0.01 lot tama barabare 4 sekeye bahare azadi ast.-
3-shoma dsar in bazar mitavanid rouzane barha kharid va foroush namaiid vali dar bazare phisically in emkan nist.
4-dar in bazar emkane sell ham darid vali dar bazare phisivaly no
man kasi ra mishnasam ke salhast ba leverage 1/1 tala trade mikone.

lastnight19 May 9th, 2010 15:39

من فقط از مشتقات طلا فقط سکه خرید و فروش می کنم (چون راحتتره و دردسرهای شمش و طلای خام رو نداره) و اینکه هر وقت به قیمتی که مد نظرم هست و تحلیل کردم برسه می فروشم و تعریفی از اینکه چند درصد بشه تا معامله کنم ندارم و یک مقدار هم طی این سالها تجربه کسب کردم که براساس اون معامله می کنم .

سایت mesghal.com هم سایت خیلی جالبیه که قیمت طلا و سکه رو بصورت لحظه ای که نه ولی دقیقه ای قرار می ده می تونید با اونهم یه چکی بفرمائید.

در مجموع من فکر می کنم، اگر یک درصدی از سرمایه تون رو برای اینکار بذارید هم یه تنوعی هست و هم اینکه سود بیشتری خواهید کرد.

gold24 May 9th, 2010 17:53

با سلام
سایت رسمی قیمت طلا در ایران که منطبق با بازار تهران است [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] است در این سایت شما میتوانید نرم افزار فارسی قیمت طلا که به محض وصل شدن به اینترنت قیمت لحظه ای اونس انواع سکه و ارز را اعلام و قرایت می کند (نرم افزار zcast)

با تشکر

Sohrab_K May 9th, 2010 21:18

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله lastnight19 (پست 394590)
من فقط از مشتقات طلا فقط سکه خرید و فروش می کنم (چون راحتتره و دردسرهای شمش و طلای خام رو نداره) و اینکه هر وقت به قیمتی که مد نظرم هست و تحلیل کردم برسه می فروشم و تعریفی از اینکه چند درصد بشه تا معامله کنم ندارم و یک مقدار هم طی این سالها تجربه کسب کردم که براساس اون معامله می کنم .

سایت mesghal.com هم سایت خیلی جالبیه که قیمت طلا و سکه رو بصورت لحظه ای که نه ولی دقیقه ای قرار می ده می تونید با اونهم یه چکی بفرمائید.

در مجموع من فکر می کنم، اگر یک درصدی از سرمایه تون رو برای اینکار بذارید هم یه تنوعی هست و هم اینکه سود بیشتری خواهید کرد.

سلام

فقط حواستون باشه به تازگی سکه های تقلبی یا اصل با خلوص پایین زیاد شده ( حتی بین سکه های پک شده ) و خود قدیمی های این کار هم گاها نمیتونند با قاطعیت بگند که سکه ای اصل هست یا نه .

trendfinder May 9th, 2010 21:41

اگر قصد خريد سكه را داشتيد ، مراقب سكه هاي تقلبي باشيد و فقط از صرافي هاي معتبر خريد كنيد.
غالبا وزن سكه هاي تقلبي كمتر از سكه هاي اصلي مي باشد.سكه اصلي هيچ وقت كمتر از هشت گرم نيست و فقط در سوت با هم تفاوت دارن.8/3 و 8/5 و 8/8 ...
طلا فروشان جداي از وزن سكه با انداختن سكه بر روي شيشه ويترينشون و از نوع صدايي كه توليد ميكند متوجه نوع فلز سكه ميشوند.

lastnight19 May 10th, 2010 08:43

1 ضميمه
ظاهراً خط روند رو شکسته و قیمت در حال نزول کردن هست.

ساعت جاري 17:40 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.