انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   بورس تهران (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   راهنماي مسير در بورس اوراق بهادار (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=6083)

ali20 April 9th, 2011 10:01

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله matlabdoni (پست 475153)
دوستان تو بورس ايرانم امكان خريد و فروش ارز هم وجود دارد؟ و اينكه اين كد معاملاتي يا مدارك براي تكميل و انجام معاملات را هم ميشه به صورت اينترنت انجام داد تا ديگر نيازي نباشه من كه راهم دوره از شهرستان بلند شوم و به استان مراجعه كنم.

سلام.

در حال حاضر خیر ولی به احتمال زیاد در آینده این امکان فراهم میشه

تا چندین سال پیش باید حضوری تشریف میبردین کارگزاری, شاید اخیرا که معاملات آنلاین انجام میشه, مراحل دریافت کد هم آسان تر شده باشد. بهترین کار اینه که با یکی از کارگزاران تماس تلفنی بگیرید و سوالات خودتون را بپرسید

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله matlabdoni (پست 475156)
دوستان يك كارگزار بورس ايران معرفي كنند تا نرم افزار را دانلود كنيم و بصورت دمو تمرين كنيم؟

بورس ایران مانند بازار ارز پلتفرم یا نرم افزار خاصی ندارد. اگر قصد انجام تحلیل تکنیکال دارید باید از یکی از نرم افزار های تحلیل تکنیکال که معرفی شد استفاده کنید

برای انجام معاملات به صورت آزمایشی اخیرا سازمان بورس سایتی را افتتاح کرده که بد نیست یه سری بهش بزنید:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

در این سایت , قیمتها و اطلاعات واقعی هستند ولی سرمایه ای مجازی در اختیار شماست.

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله matlabdoni (پست 475160)
دوست عزيز اگه لطف مي كنيد آپلود كنيد ببينيم چيه!

اگر منظورتون نرم افزار ره آورد است بهتره که نسخه رایگان را تهیه کنید.

matlabdoni April 9th, 2011 11:53

دوستان من هنوز متوجه نشده ام (شك دارم) در واقع مثل فاركس كه متاتريدر داره و معامله از طريق آن انجام ميشه.بورس ايران (هر كارگزاري كه امكانات داره) مثل فاركس داراي متاتريدر هست كه تحليل ها بر اساس اون صورت گيره اصلا نمودار حركتي دارد؟

matlabdoni April 9th, 2011 17:02

من الان نرم افزار متاتريدر آلپاري را دارم الان مي خوام نمودار قيمت مثلا سايپا را روي چارت بيندازم بايد فايل اكسل را به درون چارت بكشم؟درسته

ali20 April 9th, 2011 21:33

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله matlabdoni (پست 475182)
دوستان من هنوز متوجه نشده ام (شك دارم) در واقع مثل فاركس كه متاتريدر داره و معامله از طريق آن انجام ميشه.بورس ايران (هر كارگزاري كه امكانات داره) مثل فاركس داراي متاتريدر هست كه تحليل ها بر اساس اون صورت گيره اصلا نمودار حركتي دارد؟

سلام
نخیر مثل فارکس نرم افزار خاصی نداره بلکه برای تحلیل تکنیکال باید دیتا سهم را از سایت tsetmc یا سایتهای دیگه بگیرین و وارد نرم افزار تکنیکی کنید.

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله matlabdoni (پست 475244)
من الان نرم افزار متاتريدر آلپاري را دارم الان مي خوام نمودار قيمت مثلا سايپا را روي چارت بيندازم بايد فايل اكسل را به درون چارت بكشم؟درسته

تاپیک زیر را کامل بخونید, خیلی خوب توضیح داده شده:

matlabdoni April 9th, 2011 22:02

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله ali20 (پست 475298)
سلام
نخیر مثل فارکس نرم افزار خاصی نداره بلکه برای تحلیل تکنیکال باید دیتا سهم را از سایت tsetmc یا سایتهای دیگه بگیرین و وارد نرم افزار تکنیکی کنید.

تاپیک زیر را کامل بخونید, خیلی خوب توضیح داده شده:

ممنون دوست عزيز اينكه گفته بوديد وارد نرم افزار تکنیکی کنید. منظورتون همون متاتريدره مثلا متاتريدر آلپاري هم ميشه؟

matlabdoni April 9th, 2011 22:22

لطف لينك دانلود اون نرم افزار تكنيكي را ارسال كنيد

rezaesmailiazad April 9th, 2011 23:42

من که تست کردم با متا تریدر دیتا ناقص میاد و همیشه همرا با گپ هست من پیشتهاد می کنم که از برنامه ره آورد استفاده کنیم چون تعریف زیاد شنیده ازش .

matlabdoni April 10th, 2011 09:08

من ره آورد را دارم اينكه نمودار قيمت نداره من چطوري تحليل تكنيكي انجام بدم... همون تبادل ارز بهتر از اين بود

rezaesmailiazad April 10th, 2011 09:38

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله matlabdoni (پست 475379)
من ره آورد را دارم اينكه نمودار قيمت نداره من چطوري تحليل تكنيكي انجام بدم... همون تبادل ارز بهتر از اين بود

من هنوز بستش برام نیومده اگه بیاد می بینم ، اما فکر می کنم داشته باشه ، همه گزاینه هاش رو دیدین ؟

realfx April 10th, 2011 11:44

سلام

من امروز به شرکت ره آورد زنگ زدم در رابطه با نرم افزار ریل سوال کردم. می گفتند : 1- حداقل تایم فریم قابل نمایش m15 هستش. m5 رو در آینده بهش اضافه می کنن 2- برای یک دوره یکساله قیمتش 198 هزارتومانه وبرای یک دوره شش ماهه 125 هزار تومانه و این قیمتها فقط برای بسته تکنیکالیشه

matlabdoni April 10th, 2011 13:57

بله

بله اما من كه نمدار تكنيكي اين نر مافزتر را نمي بينم فقط متنه.اسم نرم افزار هم :ماركت واتچ
دوست عزيز من دانلود كردم نكنه شما اصلي را ميگيد(غير رايگان)

ali20 April 10th, 2011 22:05

سلام.

منظور من از نرم افزار تکنیکی یعنی یکی از نرم افزار های رایج مثل آمی بروکر و متااستاک و متاتریدر

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله matlabdoni (پست 475379)

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله matlabdoni (پست 475433)
بله اما من كه نمدار تكنيكي اين نر مافزتر را نمي بينم فقط متنه.اسم نرم افزار هم :ماركت واتچ
دوست عزيز من دانلود كردم نكنه شما اصلي را ميگيد(غير رايگان)

فکر کنم شما نرم افزار تامبو را دانلود کردین که فقط قیمتهای روزانه سهام را نشون میده(که این نرم افزار هم از محصولات شرکت مبناست که ره آورد نوین را ساخته). اگر این حدس من درست باشه باید خدمتتون عرض کنم که این نرم افزار زیاد بکار شما نمیاد پس بهتره که همون نسخه رایگان را سفارش بدین یا از یکی از نرم افزارهای تکنیکی استفاده کنید.

درباره گپ های زیادی که در چارت سهام مشاهده میکنید باید عرض کنم که شما حق دارین اکثر نمودارها دارای گپ های زیادی هستند که از عوامل اون میشه به افزایش سرمایه , تقسیم سود و ... اشاره کرد.

matlabdoni April 10th, 2011 22:23

راهنمايي

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله ali20 (پست 475520)
سلام.

منظور من از نرم افزار تکنیکی یعنی یکی از نرم افزار های رایج مثل آمی بروکر و متااستاک و متاتریدر

فکر کنم شما نرم افزار تامبو را دانلود کردین که فقط قیمتهای روزانه سهام را نشون میده(که این نرم افزار هم از محصولات شرکت مبناست که ره آورد نوین را ساخته). اگر این حدس من درست باشه باید خدمتتون عرض کنم که این نرم افزار زیاد بکار شما نمیاد پس بهتره که همون نسخه رایگان را سفارش بدین یا از یکی از نرم افزارهای تکنیکی استفاده کنید.

درباره گپ های زیادی که در چارت سهام مشاهده میکنید باید عرض کنم که شما حق دارین اکثر نمودارها دارای گپ های زیادی هستند که از عوامل اون میشه به افزایش سرمایه , تقسیم سود و ... اشاره کرد.

درسته دوست عزيز ... من فكر كردم اين همون نسخه رايگانه؟
دوست عزيز هنوز كسي جواب منو نداده انشالله شما بدد....با نرم افزار آلپاريم ميشه؟يعني ببينيد اينطور كه من برداشت كردم مثلا در متاتريدر آلپاري بايد فايل اكسل اون داده تكنيكي يا نمودار سهام را به چارت آلپاري كشيد.درسته؟
خواهشا راهنمايي كنيد هنوز من نمي تونم تكنيكي را چطوري ببينم
در ضمن نرم افزار های رایج مثل آمی بروکر و متااستاک كه گفتيد همون متاتريدر مثل آلپاري؟در واقع يعني روي آلپاري هم ميشه نمودار تكنيكي سهام را نمايش داد؟اگه اره چطوري؟

abcdefg14817 April 11th, 2011 21:09

کارگزاری مفید خدمات اینترنتی داره که اصلا به حضور اشخاص نیاز نیست . از شهرستان و حتی خارج از کشور هم میشه خرید و فروش کرد.اگرهم زنگ بزنید در مورد سهم ها هم راهنماییتون می کنن. لوریج هم دارهکه باید در بازار اتی کار کنید.
فعلا هم بورس تا سال دیگه و قبل انتخابات وضعش خوب می مونه حتی اگه شده خوب نگهش می دارن
اصلا هم سرمایه زیادی نمی خواهد حتی با 100 هزار تومان هم می تونید شروع کنید

realfx April 12th, 2011 07:33

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله abcdefg14817 (پست 475618)
کارگزاری مفید خدمات اینترنتی داره که اصلا به حضور اشخاص نیاز نیست . از شهرستان و حتی خارج از کشور هم میشه خرید و فروش کرد.اگرهم زنگ بزنید در مورد سهم ها هم راهنماییتون می کنن. لوریج هم دارهکه باید در بازار اتی کار کنید.
فعلا هم بورس تا سال دیگه و قبل انتخابات وضعش خوب می مونه حتی اگه شده خوب نگهش می دارن
اصلا هم سرمایه زیادی نمی خواهد حتی با 100 هزار تومان هم می تونید شروع کنید

با سلام

بازار آتی شامل چه اقلام معاملاتی هست و حداکثر لورج چقدر است ؟

ساعت جاري 14:08 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.