انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   بررسی پیشنهاد ایجاد تالار "تاپیک های اختصاصی اعضاء" (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4796)

Reza February 23rd, 2009 11:13

بررسی پیشنهاد ایجاد تالار "تاپیک های اختصاصی اعضاء"

با سلام

با توجه به قابلیت های vBulletin، این امکان وجود دارد که تالاری (مثلا با عنوان "تاپیکهای اختصاصی اعضاء") ایجاد شود که در آن هر یک از اعضاء فقط بتواند به تاپیکهایی که خود ایجاد کرده پاسخ بدهد.

بعبارت دیگر در این تالار، هر یک از اعضاء می تواند تاپیکی داشته باشد که سایر اعضاء امکان درج پست در آنرا نداشته باشند.

این تاپیک شخصس می تواند در موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:
  • ژورنال شخصی: ثبت سوابق معاملات، تحلیل های شخصی و . . .
  • دفترچه یادداشت: ثبت مطالب مهم (شامل متون، لینکها، تصاویر و . . .) برای رجوع و استفاده در آینده
  • علایق شخصی: درج مطالب مورد علاقه (موضوعات علمی، داستان های کوتاه، مطالب خواندنی و . . .)
  • مطالب پیوسته: مواقعی که یکی از اعضاء قصد دارد مطالبی را (مثلا ترجمه کتاب یا مقاله، سیستم معاملاتی و . . .) بصورت پیوسته درج کند و مایل است پستهای کاربران دیگر موجب از بین رفتن پیوستگی مطالب نشود
  • . . .

هر یک از اعضای سایت می تواند تاپیکهای اختصاصی اعضای دیگر و مطالب آنرا مطالعه کند. اما فقط می تواند در تاپیک اختصاصی مربوط به خود، پست جدید درج کند.

با توجه به توضیحات بالا، لطفا نظرات و پیشنهادات خود در خصوص موارد ذیل را اعلام فرمائید:

1- آیا اجرای این پیشنهاد را مفید می دانید؟

2- کدام یک از گزینه های زیر را مناسب می دانید؟ (ترجیحا با ذکر دلیل)
  • هر کاربر فقط بتواند مطالب تاپیک اختصاصی خودش را مشاهده کند
  • تمام کاربران بتوانند تاپیک اختصاصی اعضای دیگر را مشاهده کنند، اما فقط بتوانند در تاپیک خود مطلب بنویسند

لطفا در نظرسنجی نیز شرکت کنید.

با تشکر
رضا

mexacett February 23rd, 2009 11:43

موافق هستم. بشرط آنکه تنها همان فرد بتواند در تاپیک خودش نظر بدهد و دیگران تنها مشاهده کننده باشند.

hamidrezamf February 23rd, 2009 11:49

ممنون از رضا خان مدیر سرمایه
که همیشه در راستای بهبود کیفیت سایت حرکت میکنن..
من فکر میکنم اینکه بقیه اعضا نتونن تاپیکهای بقیه رو ببینن که کارایی چندانی نداره...
ولی اگر فقط اجازه درج پست به خود شخص داده بشه و بقیه بتونن بخونن
اولا" میشه یه عنوان یه ژورنال شخصی ازش استفاده کرد
دو اینکه دیگه اون مشکلات قدیم که مدام پستهای بیهوده و از همه مهمتر حاشیه ساز که غالب حاشیه ها و جنجالهای سایت هم دلیلش همین هست, زده نمیشه و دیگه کسی از ترس ایجاد حاشیه و مورد حمله قرار گرفتن از درج مطلبش خودداری نمیکنه...
موفق باشید...

BLACK_NINJA February 23rd, 2009 11:57

سلام
به نظر بنده اگر هر شخص دارای دو تاپیک باشد.
یکی که فقط خود شخص قادر به نوشتن در ان باشد.
ودیگری به گونه ای باشد که فرد صاحب تاپیک اختیار قفل کردن و باز کردن این تاپیک را برای نوشتن بقیه اعضا داشته باشد.
از همه خوبی های هر دو نوع تاپیک استفاده کرده ایم.
با تشکر

پ.ن:اگر امکان چنین کاری باشد.

aminnobakht February 23rd, 2009 12:03

در حالت کلی با این نظر موافقم اما در صورتی که فقط در صورتی که اعضای خاصی نیز در آن باشند مااند بخش سیستم های منتخب که فقط سیستم های خاصی در آن وجود دارند پس اگر برای آن تالار نیز بخشی که اعضای برتر را به نمایش بگذارد وجود دشته باشد تقریبا چیزی نزدیک به عالی میشود
با اجازه The Phoenix

aminnobakht February 23rd, 2009 12:04

پست اشتباه -----------> لطفا حذف شود

babak56 February 23rd, 2009 12:16

سلام
ممنون به خاطر زحمات شما در بهبود سايت خوب سرمايه
به نظر من بهتره كه هر كس فقط بتونه توي تاپيكي كه خودش درست ميكنه نظر بده و بقيه نتونن پست بدن و فقط بازديد كنن به جز مدير اون تالار كه بتونه در اون تاپيك نظر خودش رو بگه و براي نظر دادن در مورد موضوعي خاص يه جايي در نظر گرفته بشه يا اينكه موقع ايجاد تاپيك به سازنده تاپيك اين امكان داده بشه كه بتونه تعيين كنه كه كسي پست بده يا نه.
با تشكر

hoseintaheri February 23rd, 2009 12:22

سلام
البته من به گزینه 1 رای دادم ولی معتقدم چنین کاری علی رغم اینکه ضرورت ندارد باعث دور شدن سایت از هدف و فلسفه ی وجودی اصلیش میشه و به نظر من نوعی انحراف از مسیر هست .اما اگر میخواهید بجای یک فروم فارکسی یک فروم گفتو گو داشته باشید بحث دیگه ای هست
به نظر من همچین عملی ضرورت نداره و نه تنها حاشه رو کم نمیکنه بلکه معتقدم حاشیه رو بیشتر هم میکنه .
روی صحبتم با جناب مدیر هست: واقعا انگیزه ی اصلی چنین تصمیمی چیست ؟ ایا ضرورتی احساس کردید؟ و ایا این احساس ضرورت به نوعی تلاش برای جمع و جور کردن حاشه هاست
یکی از کاربران را میشناسم که در تالارهای تخصصی تنها19پست زده اما در تالار عمومی قریب به 700 پست خوب این اگه انحراف نیست پس چیه؟
به نظر من این عمل باعث گسترش چنین انحرافاتی میشود.
واقعا انگیزه ی این تصمیم برام سوال هست.
در مورد کمک به پیوسته بودن مطالب هم قبلا در چنین تاپیکهایی و قتی باز کننده تاپیک تقاضا کرده کسی پست نزنه تا پیوستگی حفظ بشه کاربران پست نزده اند و پیوستگی حفظ شده بخاطر همینه که میگم ایجاد این تالار ضرورتی ندارد.
زیاده عرضی نیست.

photoreg February 23rd, 2009 12:22

منم موافق هستم. پیشنهاد خوبی

Talkh February 23rd, 2009 12:29

با سلام
من هم با ايجاد چنين محيطي با امكان مشاهده عمومي موافقم.
و يك پيشنهاد:
اگر امكان مديريت پست ها و بازديدكنندگان براي ايجاد كننده تاپيك فراهم باشد، خودش ميتواند پستهاي مزاحم را حذف و يا امكان بازديد عضو خاص (يا اعضاء و يا همه) را محدود كند.
تا هم از نظرات اعضاي با تجريه بتواند استفاده كند و هم مانع منحرف شدن تاپبكش توسط فرد يا افرادي خاص شود.

در پايان از زحمات شما متشكرم.

rasputin February 23rd, 2009 12:38

با تشکر از آقا رضا به خاطر این ایده خوب :)

فکر میکنم حد اقل مزیت این طرح این باشه که اعضایی که تاپیک های گوناگونی میزنند که باعث شلوغ شدن سایت و سر در گم شدن اعضا میشه ، با این روش تمرکزشون رو معطوف به همون یک تاپیک شخصی میکنند و این موضوع به افزایش کیفیت مطالب ارسالی هم کمک میکنه

ضمن اینکه فکر میکنم انجام این طرح باعث میشه که افرادی که دوست دارند نظرات یک شخص خاص رو دنبال کنند ، کارشون خیلی راحت تر میشه و لازم نیست دنبال پست های یک نفر در تمام تاپیک ها بگردند .

saninvestor February 23rd, 2009 12:45

با سلام و تشکر از مدیریت محترم سایت سرمایه.
بنده هم با نظر جناب راسپوتین کاملاً موافقم.
به نظرم این دو موردی که ایشون مطرح کردند خیلی می تونه کمک کننده باشه.
ضمناً من با اختصاصی کردن تاپیک برای نظرات شخصی موافقم و این که تنها خود فرد بتونه توی اون تاپیک پست بده.

باز هم ممنون که به فکر ارتقاء سایت هستید.
با تشکر.
موفق باشید...

WISHMASTER February 23rd, 2009 12:46

من یه پیشنهادی دارم، اگه امکانش هست به افراد با پستهای بالاتر (توسط مدیر مشخص شود)
یک ای میل در سرمایه با عنوان مثلاً [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] اختصاص داده بشه. البته این میتونه رایگان نباشه.

mehdif February 23rd, 2009 12:54

سلام
به نظر من كار جالبي است ولي به هر فرد اجازه داده شود كه مطالب ورودي به تاپيكش را خود انتخاب كند ، مثلا در صورتي كه فردي قصد پاسخ به آيتمي در تاپيك شخصي فرد ديگر داشت ،از صاحب تاپيك جهت نمايش آن استعلام شود.

shakeri February 23rd, 2009 13:21

"تمام کاربران بتوانند تاپیک اختصاصی اعضای دیگر را مشاهده کنند، اما فقط بتوانند در تاپیک خود مطلب بنویسند"

اگه یه نفر بخواد نوشته هاش رو هیچکی نبینه که اصلا نباید تو اینترنت قرارشون بده.همین که تو اینترنت ثبت شه ، حداقل توسط صاحب سایت و صاحب فضا قابل دیدنه.
اما مواردی از قبیل حفظ پیوستگی ایجاب میکنه همچین فضاهایی در اختیار کاربران قرار بگیره.

a_kourosh_a February 23rd, 2009 13:35

با سلام به همه دوستان و اساتيد

من تو نظر سنجي موافقت كردم ولي يه مسئله اي هست اونم اينه كه با تمام محاسني كه اين تاپيك داره عقيده دارم بعدها به مشكل بر ميخوره. مگر اينكه تو اين تاپيكهايي كه كسي نميتونه پاسخي بده بحث هاي انتقادي، اختلاف سليقه و ... پيش نياد. اگر هم كسي دسترسي نداشته باشه براي خوندن مطالب، فقط بار سايت رو اضافه ميكنه و ميشه يه دفتر يادداشت شخصي مثل Microsoft One Note درضمن بلاگهاي اينترنتي هم همين كار رو ميكنن.

حالا نميدونم شايد اصل موضوع رو درست نگرفتم! :nervous:

با آرزوي موفقيت براي همه دوستان

vahidrock February 23rd, 2009 14:41

درود به مدیریت محترم آقا رضا و تمام دوستان سرمایه

بنده هم نظر خود را اعلام میکنم باید عرض کنم که من با ایجاد تاپیک اعضا ( البته تاپیکهای تخصصی ) و اختصاصی بودن آن بشدت موافقم و در زیر دلایل را ذکر کرده ام:

1- بسیاری از تاپیکها بدلیل رعایت نکردن بعضی از نکات واقعا پایه ایی و اولیه با اینکه با هدف خاصی هم ایجاد شده اند قبل از اینکه حتی نیمی از راه را طی کنند به ورطه نابودی کشیده میشوند نمونه بارزش تاپیک جناب mexacett که توسط جناب رهجو قفل شد که البته هم بنده حق را به ایشان میدهم.

2-ایجاد تاپیک اختصاصی توسط یکنفر یعنی روحیاتش ، یعنی طرحها و برنامه هایش ، اهدافش ، مسیر منظم طی کردن پروسه کاریش ، مسولیتش در برابر دیگران و ...

3- در یک تاپیک اختصاصی اگر کسی موضوعی را مطرح کرد و نیاز به نظر و مشورت دیگران داشت خوی تاپیک را باز میگذارد که دیگران هم در آن نظر دهند اگر هم نخواست که لابد اهداف از پیش تعین شده ایی دارد که باید بتنهایی آنرا انجام دهد ، اگر کسی خواست نظری بدهد در بخش پیام کاربران و یا بصورت پیغام خصوصی اینکار را میتواند انجام دهد.

4-خصوصی کردن تاپیک اعضا یعنی اینکه هر کسی نمی آید و در یک محیط مجازی که پشت صحنه اش مشخص نیست بگوید من دکترم یا مهندسم یا روزی 1000 پیپ سود میکنم و از این دست مسائل که اینروزها بیشتر هم شده..

5-مثلا بنده طرحی دارم خوب در محلی که مختص به خودم است ارائه میدهم ، تحقیق میکنم ، بررسی میکنم چون میدانم خیلیها هستند که در حال مطالعه آن هستند بنابراین نسبت به آن اهمیت قائلم و خودم را موظف میدانم طرح را به پایان برسانم اگر کسی دوست داشت می آید و آنها را مطالعه میکند اگر هم دوست نداشت دیگر با حرفهای نا مربوط انرژی تاپیک ، ارائه کننده و مطالعه کنندگان را تلف نمیکند و ذهنشان را منحرف نمیکند.

6-بدین صورت کاربر مبتدی ایده میدهد و تحقیق میکند ، کاربر حرفه ایی هم ایده میدهد و تحقیق میکند و دوستان هم نتیجه میگیرند و بررسی میکنند نظرشان را دوست داشتند پیغام خصوصی میکنند نخواستند هم برای خودشان نگه میدارند. اگر هم مسوول تاپیک خواست تاپیک را آزاد میگذارد تا همه نظر دهند.

7-بخدا بعضیها با تنش ایجاد کردن و گزافه گویی ظلم بزرگی دارند در حق دیگران میکنند هم مبتدیانی مثل بنده را نا مایوس و نا امید میکنند و هم حرفه اییها را فراری و بی اهمیت.

دوستان لطف کنند اگر مایل بودند رای مثبت بدهند و مطمئن باشند که تحول بزرگی ایجاد خواهد شد.

زیاده عرضی بنده را عفو کنید.

سپاس از همه دلسوزان و تلاشگران این سایت

mohammad_forex February 23rd, 2009 14:41

به نظر من الان ایده جالبی به نظر می رسه و من هم موافقم که پابليک باشه و فقط صاحب تاپيک بتونه پست درج بکنه .
حالا من می خوام استيتمنت بذارم - 1 تحليل هم بکنم - 1 پترن هم پيدا بکنم و 1 جمله زيبا هم بنويسم .
به نظر من این کار باعث می شه که کم کم و به تدريج همه برن سمت ژورنال نويسی و مطمئناً هر کسی توی خونه خودش
خيلی راحت تر از پارکه.
اگر این موضوع باعث این نشه که پست های مربوط به تاپيک های ديگر توی قسمت ژورنال نوشته بشه عاليه .
من هم موافقم.
در غير اینصورت فقط باعث پراکندگی موضوعات و شخصی شدن تاپيک ميشه و فورم يعنی تبادل نظر با عموم مردم .
اینجوری من فقط شايد پيج مربوط به 5 6 نفر توی سايت رو ببينم که چی نوشتن.
ولی بعضی اوقات از بعضی از دوستان که پست خيلی کم دارن چون
توی تاپيک عمومی بعضی از مطالب رو نوشتن خيلی استفاده کردم.
در حد 1 استيتمنت هفتگی يا 2 تا جمله برای تکرار نکردن اشتباه
و کلاً به منظور داشتن يک ديتا بيس آنلاين و هميشه در دسترس و امن و کاملاً شخصی به نظر من پيشنهاد عالی هست .
نه اینکه توی این قسمت استراتژی تعريف بشه.
با تشکر

amin_ar February 23rd, 2009 15:33

کار جالبیه....میشه اسم اش رو گذاشت بلاگ کوچیکه اعضا

vahidrock February 23rd, 2009 16:13

درود مجدد

پیرو نظرات قبلی بنده یک پیشنهاد دیگر هم دارم در تالار اختصاصی اعضاء برای مثال وقتی یک تاپیک شخصی ایجاد میشود شخص مورد نظر اقدام به ثبت مباحث تخصصی در راستای اهداف سایت نماید یعنی در این تالارها بحثها تخصصی و فنی باشند یا اینکه مربوط به ثبت وقایع روزانه در تریدینگ ( یک ژورنال شخصی تخصصی ).

نظرات و دست نوشته های عمومی مثلا یک جوک حتما نظم و ارزش تالار را زیر سوال خواهد برد مباحث عمومی بهتر است به همان تالارهای عمومی محدود شوند در غیر اینصورت یک تاپیک تخصصی با یک وبلاگ هیچ فرقی نخواهد داشت و انجام اینکار طبعا هیچ نتیجه ایی.

سپاس

f.vampire February 23rd, 2009 16:53

كار جالبي است اما بايد در مورد امنيت انان دقت شود

hamidyo February 23rd, 2009 17:20

کار خوبی ولی ...

siamak23 February 23rd, 2009 17:28

با سلام

فکر کنم ایدهء خیلی مثبتی نباشه. چون بدون تعامل امکان رشد ایده های نادرست تقویت میشه. آنچه شما دنبالش هستید بین این دو انتخاب بدست نمیاد.

miladvox February 23rd, 2009 18:01

به نظر من کاری بسیار بسیار عال است --> استاید بزرگ اگر که در این تایپیکها به عنوان مثال پوزیشن گیری های خود را . یا تحلیلهایشان را دز تایپیکهای اختصاصی قرار بدهند . از هر تایپیک این چنینی ذره ای هم تجربه کسب کنیم در کل دریای از تجربه خواهد شد

Haghshenas February 23rd, 2009 18:05

چرا؟

با سلام
طرح جالبیه به شرطی که به یکی از سه صورت صورت زیر باشه:

اول: جدای ازاین مباحثی که هست تالاری ایجاد بشه و اعضا در این تالار به طور عمومی مطلب بزارن وبه همین سبک بمونه و در تالار جدد فقط هر شخصی در تاپیک خودش مطلب بزاره.

دوم : (برای کم کردن حاشیهها فکر کنم بهترین باشه) تالار برای ایعضاایجاد بشه اما هر بحثی که مثلا من باز میکنم بقیه هم بتونن مطلب بزارن ولی با این شرط نشون دئاده بشه که من(یا هر صاحب تاپیکی) اون رو تایید کنم تا نمایش داده بشه.

سوما:اگه میخواید اینجوری باشه که هرکسی فقط خودش مطلب بزاره و بقیه ببینن فقط خوط سیستم سایت رو عوض کنید:o:whoow: آره جدی میگم بجای ویبی از سیستمهای وبلاگ دهی استفاده کنید هر کسی برای خودش وبلاگ بزنه:blink: بعد همه هم خوشحال باشن وبلاگی دارن ووووو .
خوبیشم میدونید چیه؟ مرجعی بر وبلاگهای فارکسی خواهیم داشت:laugh: البته اگه باز اونجاهم وبلاگهایی غیر از فارکس ایجاد نشه و بحثهایی هم متفرقه راه نیافته.

موفق باشید

سهامدار جزء February 23rd, 2009 19:26

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله siamak23 (پست 288788)
با سلام

فکر کنم ایدهء خیلی مثبتی نباشه. چون بدون تعامل امکان رشد ایده های نادرست تقویت میشه. آنچه شما دنبالش هستید بین این دو انتخاب بدست نمیاد.

بنده هم با نظر جناب سیامک موافقم. با ایجاد چنین تاپیکی، کسانی که تمایل به چالش کشیده شدن فرمایشات و نظراتشان ندارند، با حاشیه امنیت ایجاد شده توسط "عدم امکان زده شدن پست توسط دیگران" استفاده میکنند. اصولاً تفاوت فرومها با وبلاگها همین امکان برابر نظردهی است.

Amin_Forex February 23rd, 2009 19:53

رضا جان ممنونم ، ایده بسیار خوبی است و خواهش میکنم برای دیدن تاپیک توسط دیگران نیز اجازه کسب شود.

Amin_Forex February 23rd, 2009 19:58

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله سهامدار جزء (پست 288821)
بنده هم با نظر جناب سیامک موافقم. با ایجاد چنین تاپیکی، کسانی که تمایل به چالش کشیده شدن فرمایشات و نظراتشان ندارند، با حاشیه امنیت ایجاد شده توسط "عدم امکان زده شدن پست توسط دیگران" استفاده میکنند. اصولاً تفاوت فرومها با وبلاگها همین امکان برابر نظردهی است.

جناب دکتر صمدی ، کوروش عزیز
من مخالف این پیشنهاد هستم. هم اکنون این امکان وجود دارد و اگر قرار باشددر تایپک های شخصی نیز دیگران تاپیک بزنند که نمیشود. دیگر شخصی نیست مثل اینکه همین الان من از شما تقاضا کنم یه تاپیک به من در تالار سیستمها بدهید.
هدف تاپیک شخصی که رضا جان میگن دقیقا اینه که یک محصل شخصی باشه که فقرد خودش یا دوستانش یا همه با انتخاب گزینه های مربوطه بتونن اون رو ببینن و بعضی افراد خاصی فقط اجازه زدن پست در اون تاپیک رو داشته باشن.
با احترام فراوان.

Amirbahal2 February 23rd, 2009 21:35

سلام
بنده هم که صد در صد موافقم :) جالبه

Ganji251 February 24th, 2009 00:14

سلام
خسته نباشید
من فکر می کنم اگر با ایجاد یک تایپک، به صاحب تایپک یک دکمه اختصاص داده شود تا به کمک این دکمه بتواند پست های برگزیده را انتخاب کند بهتر باشد و بازدید کننده هم بتواند با انتخاب گزینه ای این امکان را داشته باشدکه تمام پست ها را ببیند و یا اینکه فقط پست های برگزیده را، نتیجه جالب تر خواهد بود.
در حالتی که ایجاد کننده تایپک فقط بتواند پست بزند دیگر کسی انگیزه‌ای برای به چالش کشیدن مبحث تایپک را نخواهد داشت و اگر هم انگیزه داشته باشد اجازه این کار را نخواهد داشت و این حس همکاری را از بین خواهد برد، هر چند حس همکاری در ما ایرانی ها از همان دوران دبستان در نطفه خفه شده است.
به نظر می رسد حالت ایجاد تایپک اختصاصی برای مشترکینی در نظر گرفته شود که حداقل 6 ماه سابقه فعالیت داشته باشند و یا با اجازه مدیریت باشد در آن صورت تایپک‌های با بار علمی کم ایجاد نخواهد شد.
با آرزوی موفقیت - گنجی

ARFX February 24th, 2009 02:13

با سلام به دو دلیل مخالفم:

1- جایی که یک نفر متکلم میشه و بقیه شنونده و کامنت گذارنده، اسمش وبلاگه و فروم کاربرد دیگه ای داره.
2- متکلم وحده در بازار فارکس باید خیلی خیلی دانشمند باشه، وگرنه خیلی زود حرفهاش برای گفتن تموم میشه. در فروم سرمایه معمولا سیستمی مطرح میشه و بقیه راجع بهش نظر میدن تا تکامل پیدا کنه. من کمتر یادم میاد یک نفر بدون بحث یا حداقل جواب دادن به سوالات دیگران یک نفره یک تاپیک رو گردونده باشه.

به هر حال هر چی مدیر محترم سایت تصمیم بگیرند.

mbarjin February 24th, 2009 04:30

پیشنهاد بسیار خوبی است

qwertyui February 24th, 2009 10:29

سلام دوستان
به نظر من خیلی خوب است از این نظر که پستهای زیاد و بیهوده و سوالات تکراری حذف شود .

nikan February 24th, 2009 11:05

یک سوال ذهن من را مشغول کرده ، و اون اینه که پس اگر سوالی در رابطه با اون مطلب داشتیم کجا مطرح کنیم چون باهمین سوالهاست که از هم دیگه چیز یاد میگیریم.
اگه یکی از دوستان جواب من و بده من هم میتونم نظر بدم.

ashi49 February 24th, 2009 16:10

جالبه اگه بشه:
1- هر کسی اختیار داشته باشه تاپیکش رو باز بگذاره یا ببنده
2-آمار مراجعه کنندگان به تاپیکهای مختلف در دسترس باشه
3- سیستم حال حاضر دست نخوره و این بخش فقط بهش اضافه بشه

rasputin February 24th, 2009 22:00

به نظرم پیشنهادی که اکثر دوستان دادند خیلی مناسب است و اون اینکه مطالب سایر اشخاص قبل از ورود به تاپیک ، به تایید صاحب تاپیک برسد .

به این ترتیب هم شکا تاپیک به قول دوستمون از حالت متکلم وحده خارج میشه و هم پست های خارج از موضوع و حاشیه ای هم حذف میشه .

ضمن اینکه صاحب تاپیک میتونه ترتیب پست ها رو هم در دست داشته باشه ... مثلآ اینکه اول همه پسه های خودش رو در باره یک مطلب خاص درج کنه و بعد از اون سوالات دیگران رو در تاپیکش تایید کنه ...

فکر میکنم با این روش ، بحث ها خیلی سریعتر جلو خواهند رفت و مطالب تکراری هم به حد اقل میرسه :)

lastnight19 February 25th, 2009 00:30

یک پیشنهاد بهتر هرکس بره یه وب لاگ برای خودش درست کنه و فقط آدرسش رو اینجا قرار بده، هرکاری هم که خواست می تونه با وبلاگش بکنه.

این اصلاً پیشنهاد جالبی نیست که ما تاپیک های شخصی ایجاد کنیم، نتیجه این کار بعد از یه مدت این می شه که ما فقط یک عده تاپیک های بی استفاده داریم که کسی هم بهشون سر نمی زنه و جز شلوغ شدن سایت نتیجه ای نداره.

بنظر من وقتی ما راه جدید ارائه می دیم که مشکلی داشته باشیم، شما یک دلیل عنوان کنید که تاپیک به شکل گذشته مشکلاتی داره و دردسر زا شده، خیلی ها تاپیک هایی رو در این سایت ایجاد کرده اند و دیگه هیچ چیزی هم توش نمی نویسند و همچنین مورد علاقه کسی هم نیست.

من شدیداً با این پیشنهاد مخالف هستم و بنظر من هیچ دلیل قانع کننده ای برای اینکار وجود نداره.

samans69 February 25th, 2009 00:32

سلام

عالیه راش بندازید

lastnight19 February 25th, 2009 00:39

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله samans69 (پست 289349)
عالیه راش بندازید

می تونم بپرسم شما وقتی اولین پستتون بعد از عضویت توی این سایت رو اینجا زدید و کلاً تا حالا هیچ پست دیگری هم توی این سایت نزدید چه جوری متوجه شدید که می تونید یک تاپیک اختصاصی داشته باشید؟

شما اول یه حداقل 100 تا پست توی تالارهای تخصصی مرحمت بفرمائید و یا چندتا از همین تاپیک های عمومی که می فرمائید بدرد نمی خوره ایجاد کنید اگر کار نکرد و نظر شما رو تامین نکرد تقاضای تاپیک اختصاصی بفرمائید.

پ . ن: البته من شما رو بعنوان نمونه و مثال گفتم از دست من دلگیر نشید، ولی من می بینم که خیلی از دوستان نه پست چندانی تاحالا زدند و نه اینکه تاپیکی زدند (چه برسه به این که به مشکل برخورده باشند) اونوقت تقاضای تاپیک اختصاصی کرده اند، من متوجه معنی و مفهوم این درخواستها نمی شم.

اگر هم این تصمیم قرار که اجرا بشه باید کسی باشه که حداقل بالای 100 تا پست داشته باشه و یا ثابت کنه که تاپیک به شکل گذشته براش مشکل ساز بوده نه اینکه هرکسی بتونه تاپیک اختصاصی ایجاد کنه.

hooshams1948 February 25th, 2009 01:11

ضمن تشکر از اقا رضای گل که زحمت فوق العاده کشیده و وقت بیشتری برای اینکار میگذارند موافقم که تمام اعضا قادر بدیدن تاپیک همدیگر را باشند ودر تاپیک خودشان نظر بدهند در حقیقت جون همه تاپیک ها را میبینند جواب هم برای همه قابل رویت خواهد بود باتشکر فراوان باقرزاده اصل

trendfinder February 25th, 2009 04:30

سلام آقا رضا
هر کاری یه سری محسنات داره و یک سری مشکلات
با انجام این کار ، تاپیک مفهوم پویایی خودش رو از دست میده و بیشتر مفهوم یک پست بلند بالا رو پیدا میکنه که هر روز آپدیت میشه.
همین الانش هم تعداد تاپیک ها خیلی زیاد شده و به غیر از چند تاپیک مهم بقیه دارن خاک میخورن.
البته تاپیک های اختصاصی جذابیت هایی هم دارن. مثلاً تاپیک جناب رهجو از اون تاپیک هاست که باید دید و بهش سر زد.
من هم با البرز موافقم ، اگر میخواهید چنین کاری رو انجام بدید ، شرایط خاصی رو برای اون قرار بدید ، طوری که فقط بعضی اشخاص دارای شرایط بتونند چنین کاری بکنند.

mehdi8320000 February 25th, 2009 08:42

من هم با این گزینه موافقم

"تمام کاربران بتوانند تاپیک اختصاصی اعضای دیگر را مشاهده کنند، اما فقط بتوانند در تاپیک خود مطلب بنویسند"

lastnight19 February 25th, 2009 11:32

این که کلاً بی معنیه که اعضاء قادر به دیدن تاپیک دیگران نباشند و فقط هرکس بتونه تاپیک خودش رو ببینه، اگر قرار باشه که هرکس فقط بتونیم تاپیک خودش رو ببینه، من یک پیشنهاد بهتر و بدون دردسرتر دارم (که در ضمن از جهت سانسور هم می توند خیالتون رو راحت کنید)، توی نرم افزار Word هرچیزی که تمایل دارید رو قرار بدید، اینجوری مطالب سیاسی و مذهبی رو هم بدون هیچ گونه محدودیتی می تونید اونجا قرار بدید، هیچ کسی هم مطمئن باشید که مطالبتون رو سانسور نخواهد کرد، در ضمن اینکه فقط خودتون می تونیدمطالب رو ببینید کس دیگری هم قادر به دیدن اون تاپیک نخواهد بود.

Hamed2420 February 25th, 2009 11:57

نقل قول:

• ژورنال شخصی: ثبت سوابق معاملات، تحلیل های شخصی و . . .
  • دفترچه یادداشت: ثبت مطالب مهم (شامل متون، لینکها، تصاویر و . . .) برای رجوع و استفاده در آینده
  • علایق شخصی: درج مطالب مورد علاقه (موضوعات علمی، داستان های کوتاه، مطالب خواندنی و . . .)
  • مطالب پیوسته: مواقعی که یکی از اعضاء قصد دارد مطالبی را (مثلا ترجمه کتاب یا مقاله، سیستم معاملاتی و . . .) بصورت پیوسته درج کند و مایل است پستهای کاربران دیگر موجب از بین رفتن پیوستگی مطالب نشود
  • . . .

سلام

چون رأي دادم، بايد نظرم رو هم بگم...

1- اين تالار فقط به درد ثبت سوابق معاملات ميخوره كه اونهم با توجه به نرم افزار بسيار خوبي كه جناب علي بيرامي نوشتن، نيازي به چنين كاري نيست. در ضمن اگر تحليل هاي شخصي در اين تاپيك ها باشه، ميتونيم كم كم درب تالار تكنيكال و اليوت و ... رو ببنديم.

2- در مورد دفترچه يادداشت، ميشه اين كار رو در يك فايل Word هم انجام داد. همين كار رو خيلي از ما در حال حاضر انجام ميديم.

3- علايق شخصي- دستتون درد نكنه. با ايجاد اين تاپيك ها بنده رو هم از شر عناوين و لقب هايي كه بهم ميدن راحت ميكنيد و كركره تالار موضوع آزاد هم پايين كشيده ميشه. :D

4- مورد چهارم يعني مطالب پيوسته مفيد هست. به شرطي كه در يك محلي كه همه مشاهده ميكنند، عنوان بشه كه فلاني در حال مثلاً ترجمه فلان كتاب هست تا شخص دوم كار تكراري انجام نده.

5- به نظر بنده هم اين قابليت ويبولتين به خاطر اين در مجموعه نرم افزار قرار گرفته كه كساني كه طرفدار وبلاگ هستند هم بتونن از قابليت هاي فروم استفاده كنند و جذب فروم ها بشن نه اينكه ما بر عكس اين كار رو انجام بديم.

اين قابليت ها تماماً به درد وبلاگ نويس ها ميخوره...

ارادتمندم

Hex005 February 25th, 2009 12:37

با سلام

کار بسیار خوبی را شروع نموده اید
.

به نظر من اگر مانند وبلاگ ها طراحی شود بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. البته با در نظر گرفتن موارد زیر:

1- هر شخص در قسمت مربوط به خود بتواند مطالب را بصورت دسته بندی شده و با عنوان مجزا بنویسد.
2- امکان درج نظرات دیگران و سوال و جواب وجود داشته باشد.

موفق باشید.

HERCOOL February 25th, 2009 18:50

با سلام
والا اول من نظرم رو میگم بعد طرح رو امضا میکنم:laugh:
اما باید بگم در کل طرح خوبی است اما نه به این صورت :huh:
به طور مثال برای اشخاصی که میخوان علمشون رو بدون چشم داشت بین بچه ها تقسیم کنند اما نیاز دارند که ابتدا تمام مطالب گذاشته شود و به طور منظم باشد و سپس دوستان سوالات خود را پیرامون مطلب درج کنند خوب است!

اما اگر میخواهد این تاپیک ها به وجهی فقط بار اضافه پست را برای سایت اضافه کند میتواند هم برای سایت و مسائل پیرامون هزینه نگهداری سایت مشکل ایجاد کند هم کسر شانی برای این سایت وزین خواهد بود.
بهتر است این دوستان وبلاگی ارائه بدن

درباره سیگنال ها نیز بله ارسال سیگنال نیاز به همچین تاپیکی دارد که منظم باشد اما اما به نظرم وضعیت این تاپیک ها کاملا واضح است بعد از مدتی شخص از کار دست میکشد و تاپیک را به حال خودش رها میکند و به فکر در اوردن سودی از این وضعیت است که البته حق او نیز هست.

اقا رضا گل توجه داشته باشید که با توجه به ایجاد نشدن همچین سیستمی بازار تالار عمومی بسیار داغ است و مجال کار برای انتشار مطالب در تالارهای دیگر پایین که این افت هدف های سایت را در بر دارد
حال فکر کنید این سیستم به صورت باز بخواهد اجرا شود واویلا:rolleyes:

در کل موافقم همچنین سیستمی پیاده بشه اما نه به این صورت و بهتره که در دسترس دوستانی باشه که علاقه مند به انتشار مطالب و سیستم ها مورد نیاز و عالی در زمینه فارکس برای بچه ها باشد

البته درباره مسائلی مانند عکاسی نجوم و ... نیز خوب است اما به شرطا و شروطا که بعد از اموزش سیستم برای پاسخگویی باز باشد نه یک طرفه

با تشکر
هرکول

satang February 25th, 2009 20:56

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
فکر میکنم یکی از مواردیکه باعث می شود تا از نقطه نظرات دوستان استفاده شود ایجاد چالش و تبادل نظر است. بنده فکر میکنم پاسخ و ثبت نظر فقط در تاپیکهای شخصی و محدودیتهای دیگر از این مساله جلوگیری می کند. فکر میکنم اگر مدیران محترم تالارها نظارت دقیقی در مطالب داشته باشند امکان ارتقاء کیفی سرمایه و مطالب اوون بیشتر از گذشته وجود خواهد داشت.

saeedataei February 26th, 2009 12:01

من هم باایجادتالارهای اختصاصی موافقم به شرطی که دیگران نیز بتوانندتایپک راببینند

lastnight19 February 26th, 2009 13:26

می تونم بپرسم مشکل تالارهای عمومی و تاپیک هایی که ما در حال حاضر داریم چی هست که دنبال چنین تاپیک هایی هستیم؟

arezoo2542 February 26th, 2009 14:22

با سلام خدمت دوستان ، در مورد پیشنهاد مطرح شده آیا درصورت زدن تاپیک شخصی پیوستگی مطالب با این کار از بین نخواهد رفت ؟ مثلا اگر فردي دنبال مطلبي درزمينه اي خاص هست مي تواند راحت اطلاعاتي را كه مي خواهد با همه نظرات مثبت ومنفي ويا همه سوالات طرح شده وجوابهاي داده شده به ان رادر سايت پيدا كند ولي با اين كار من فكر ميكنم كه اين مسئله دچار اشفتگي ميشود ، ضمن اينكه من فكر مي كنم هميشه باتبادل نظر وپرسش وپاسخ هرمسئله اي ازجوانب مختلف بررسي شده و پربارتر می شود ، كه با انجام اين پيشنهاد فكر ميكنم كه تمام این مسائل كمرنگ خواهد شد .
با تشکر.

ساعت جاري 05:36 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.