انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   بورس تهران (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   صندوق هاي سرمايه گذاري (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5496)

auto_chartist February 19th, 2010 14:45

صندوق هاي سرمايه گذاري

سلام
اين تاپيك را جهت كسب اطلاعات باز كرده ام
از دوستاني كه هرگونه اطلاعات و تجربياتي دارند درخواست راهنمايي دارم

با تشكر

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
در لينك بالا مشاهده ميكنيد كه بعضي از صندوق ها سودهاي بالاي 50 درصد داشته اند

..... February 19th, 2010 17:10

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله auto_chartist (پست 376956)
سلام
اين تاپيك را جهت كسب اطلاعات باز كرده ام
از دوستاني كه هرگونه اطلاعات و تجربياتي دارند درخواست راهنمايي دارم

با تشكر

در لينك بالا مشاهده ميكنيد كه بعضي از صندوق ها سودهاي بالاي 50 درصد داشته اند

درود بر آقای شبیری عزیز.

چه اطلاعاتی نیاز داری دوست من ؟

همه چیز در خود سایتهایی لینکشون در فهرست شما هست قابل دسترسه . اگر مورد دیگه ای بود در خدمتم :)

auto_chartist February 19th, 2010 17:14

سلام
منظورم از اطلاعات كمي اطلاعات دقيقتر است
مثلا اينا ميگن ما اينقدر سود شناسايي كرديم آيا همان مقدار را پرداخت ميكنند يا فيلم بازي ميكنند
60 در صد سود براي يكسال خيلي هست
اگر اينجوريه بي خيال فاركس

auto_chartist February 19th, 2010 17:27

سلام
مثلا در اطلاعات زير ماهي 4 درصد خيلي هست
راستش كمي شك دارم

..........
شاخص های عملکرد صندوق
بالاترین قیمت هر واحد سرمایه گذاری طی یکسال اخیر 1,999,659 1388/8/11
پایین ترین قیمت هر واحد سرمایه گذاری طی یکسال اخیر 1,096,136 1387/12/18
متوسط بازدهی ماهانه از زمان تاسیس (%) 4.750
اختلاف بازدهی ماهانه صندوق نسبت به بازدهی بورس(%) 1.299
نسبت دوره برتر بازدهی (%) 68.0
بازدهی یکسال اخیر (بر حسب متوسط رشد ماهانه) 5.987
بازدهی ماه اخیر (%) 2.753
بازدهی هفته اخیر (%) 1.852

..... February 19th, 2010 17:57

درود....

عرضم به محضر مبارک حضرت عالی که ....

صندوقهای سرمایه گذاری هم نوعی واسطه مالی هستند یعنی نمونه کوچکتر همان شرکت های سرمایه گذاری ....

نمونه این شرکتها در بورس کم نیستند ...( مثال سرمایه گذاری بانک ملی )..

صندوقها شباهت بسیار زیاد و تفاوتهای اندکی با شرکتهای سرمایه گذاری دارند....

شباهت عمده اونا به این شکله که این نوع سرمایه گذاری برای کسانی توصیه میشود که خودشان دستی در بازار سهام ندارند ولی علاقه برای سرمایه گذاری در بازار سهام دارند. به این واسطه سرمایه خود را به دست متخصیین این امر میدهند که اینها در غالب این شرکتها و صندوقها با آورده نقدی سهامداران اقدام به خرید و فروش سهام از جانب ایشان میکنند و نتیجتا سود و زیان به دست آمده را در پایان به سهامدار عرضه میکنند.

در اینکه اگر سود کنند پرداخت میکنند جای شکی نیست .

این مبحث بسیار گسترده و طولانی است ... اجازه بده اینطور کوتاهش کنیم که از ضعف های این نوع سرمایه گذاری ها کم عمق بودن بازار سهام ایران هست ...همین الان سهم هایی هستند که روزی یک میلیون تومان هم معامله نمیشوند و غالب سهم های بازار هم روزانه خریدو فروشی زیر 50 میلیون تومان دارند.

این به این معنی است که این شرکتها و صندوقها عمدتا مشکل در نقد کردن خود برگه های سهام خریداری شده دارند.
نکته دیگه اینکه شما میتونی آینده نسبی صندوق ها رو از وضعیت فعلی شرکتهای برداشت کنی یعنی کافیه نمودار یکی از شرکتهای سرمایه گذاری رو توی بورس خودمون ببینی ....میبینی که کش و قوس زیادی داره . یعنی لزوما سود ایجاد نمیشه و بعضا زیانهای سنگینی رو متحمل میشن . با توجه به اینکه عمر این صندوقها کوتاهه و عمدتا بعد از بحران به وجود اومدند و سهام رو در کف خریدند . در حال حاضر در سود نسبی هستند .

اما سوالی که الان پیش میاد اینکه آیا بازار سهام همیشه مثبته ؟
جواب کاملا برعکسه ..خصوصا بازار سهام ایران که در تصدی دولت هست و دولت بی برنامه هر روز یه تغییر اقتصادی رو بدون در نظر گرفتن پیامدهای احتمالی تصویب میکنه و این میتونه ریسک سرمایه گذاری در این بازار رو صد چندان کنه

مثال : محصول سیمان در سبد حمایتی دولت قرار گرفت و شرکتهای سیمانی ناچار به فروش محصولات با قیمت مصوب دولت شدند و نتیجه اینکه سود حاصل از این شرکتها به یک دهم سود آن زمان کاهش یافت و متعاقبا قیمت هر سهم هم کمتر از یک دهم شد .

مثالی دیگر : دولت تعرفه واردات قند رو به یکباره و یک روزه از 150 درصد به 0 درصد کاهش داد و واردات بی رویه تمامی شرکتهای قندی را ورشکست کرد.

اینها مثالی بود برای درک ریسک این بازار .

در فارکس شما اگر پوزیشنت در ضرر فرو بره میتونی بلافاصله اون رو ببندی ( عمق بازار ) در بازار سهام بلافاصله صف فروش تشکیل میشه و قفل میشه و دیگه نمیشه معامله کرد.

از مشکلات دیگه این سرمایه گذاری ها کهنه شدن سبد سهام هست ...یعنی صنت مطلوب به عنوان مثال امروز فلزات هست ولی فردا ممکنه تغییر کنه . اینا میان عمده سبد سهام رو به فلزات تبدیل میکنند ولی به واسطه عمق کم بازار و حجم زیاد سهامی که دارند موفق به نقد کردن تمام اون در فرصت های پیش اومده نمیشن و پس سبد سهامشون قدیمی میشه و بازار سهام در حالی که به سمت صنعت جدید حرکت کرده ...اینها مدتها باید تلاش کنند تا اول سبد سهام قدیمی رو نقد کنند .

امیدوارم تا حدی جواب سوالاتت رو گرفته باشی . باز هم اگر مسئله ای بود در خدمتم:)

auto_chartist February 19th, 2010 19:21

سلام
فكر كنم اين صندوقها را بايد ديد وقت تقسيم سود كه ميشود چگونه عمل ميكنند
اومديم و سبد به قول شما كهنه شد و رفت توي ضرر بايد ببينيم سال مالي سبد كي هست درست ميگم؟؟

..... February 19th, 2010 19:28

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله auto_chartist (پست 377024)
سلام
فكر كنم اين صندوقها را بايد ديد وقت تقسيم سود كه ميشود چگونه عمل ميكنند
اومديم و سبد به قول شما كهنه شد و رفت توي ضرر بايد ببينيم سال مالي سبد كي هست درست ميگم؟؟

بله سال مالی دارن . بره تو ضرر هم توی ضرر شریکید ...البته بعضی هاشون اصل سرمایه رو در هر زمان توسط موسسه یا بانک یا یه شرکت سرمایه گذاری دیگه تضمین میکنند . اما ضرر هم جزیی از این کاره و حتی اگر ریسک های سیستماتیک سیاسی و اقتصادی ایران بگذریم با توجه به کارمزدهای زیاد روی معاملات سهام در بازار ایران اصولا پرتفوی گردانی کار عاقلانه ای نیست .

به هر حال ده درصد هم سود تضمینی نداره . در این نوع مضاربه خیلی خیلی به متن قرار داد توجه کنید . تنوع قراردادهای اونا دست صندوق رو برای معاملات باز میذاره و اصولا اونایی که بیشتر به فکر حفظ سرمایه هستند به نسبت کمتری با سود و زیان درگیر میشن و سال مالی آروم تری رو پشت سر میذارن .

همیشه نسبت ریسک به ریوارد ثابته ....یعنی با بالا رفتن ریسک احتمال سود و زیان زیاد و با پایین آوردن ریسک احتمال سود و ضرر هم کم میشه .:)

iran7000 February 19th, 2010 19:29

با درود

صندوق سرمایه گذاری یکم ایرانیان سود سالیانه 19 درصدی رو برای سرمایه گذاران گارانتی کرده. بدرد کسانی می خوره که نمی خواهند ریسک کنند.و سود بیشتر از بانکی می خواهند.

auto_chartist February 19th, 2010 19:33

سلام
دوستان كسي هست تا به حال از اين صندوقها سود گرفته باشد

ar460ash February 19th, 2010 20:35

سلام

شاید این تاپیک بهتون کمک کنه

موفق باشید

auto_chartist June 22nd, 2010 22:55

2 ضميمه
سلام
.......
فقط مقايسه

amirmah August 2nd, 2010 15:02

مي خواستم بدونم فقط در زمان پذيره نويسي ميشه از سهام اين صندوقها خريد؟ يا بعد از شروع فعليت هم ميشه؟/؟
اگر شعبه تو شهرمون نداشتيم چكار ميشه كرد؟

armin_2000 January 15th, 2011 11:29

به نظر دوستان بهترین و مطمئن ترین صندوق سرمایه گذاری در حال حاضر کدومهایند؟

این مبحث صندوقهای مشترک مبحث جالبه ولی نمیدونم چرا اشتیاقی واسه بحث نیست. به نظر دوستان در حال حاضر بهترین و مطمئن ترینها صندوقها کدومهایند؟

alireza a January 15th, 2011 21:28

با سلام خدمت دوستان
اکثر این صندوقها سهامی هستند ودر پذیره نویسی اولیه هر سهم (واحد)به قیمت 1.000.000ریال خریداری میشود
کار این صندوقها خرید اوراق مشارکت وسهام شرکتهای بورسی است اگر قیمت سهام خریداری شده بالا برود
در نتیجه دارایی صندوق هم بالا میرود وسهم صندوق هم یالا میرود
مثلا من 24 مرداد 100سهم صندوق .... روبه قیمت 100.000.000ریال خریداری کردم
والان تقریبا24دی یعنی5 ماه بعد قیمت هر واحد سرمایه گذاری صندوق به 1.145.466 رسیده است
الان من میتونم به صندوق مراجعه کنم وهمه واحد هام رو ابطال کنم وپول همه رو بگیرم
که میشود114.456.600ریال یعنی14.456.600ریال واین یعنی 14.4درصد سود در 5 ماه
که میشه نتیجه گرفت تقریبا3 درصد در ماه و36 درصد در سال
لازم به ذکر هست همین الان هم میشه به صندوق مراجعه کرد وبا قیمت روز واحد خرید
قیمت صدور واحد سرمایه گذاری همیشه کمی از قیمت ابطال واحد بالاتر هست
همیشه موفق وسلامت باشید

tps_star January 16th, 2011 16:23

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله alireza a (پست 460655)
با سلام خدمت دوستان
اکثر این صندوقها سهامی هستند ودر پذیره نویسی اولیه هر سهم (واحد)به قیمت 1.000.000ریال خریداری میشود
کار این صندوقها خرید اوراق مشارکت وسهام شرکتهای بورسی است اگر قیمت سهام خریداری شده بالا برود
در نتیجه دارایی صندوق هم بالا میرود وسهم صندوق هم یالا میرود
مثلا من 24 مرداد 100سهم صندوق .... روبه قیمت 100.000.000ریال خریداری کردم
والان تقریبا24دی یعنی5 ماه بعد قیمت هر واحد سرمایه گذاری صندوق به 1.145.466 رسیده است
الان من میتونم به صندوق مراجعه کنم وهمه واحد هام رو ابطال کنم وپول همه رو بگیرم
که میشود114.456.600ریال یعنی14.456.600ریال واین یعنی 14.4درصد سود در 5 ماه
که میشه نتیجه گرفت تقریبا3 درصد در ماه و36 درصد در سال
لازم به ذکر هست همین الان هم میشه به صندوق مراجعه کرد وبا قیمت روز واحد خرید
قیمت صدور واحد سرمایه گذاری همیشه کمی از قیمت ابطال واحد بالاتر هست
همیشه موفق وسلامت باشید

با سلام
این صندوقی که فرمودید سایت داره
اگر داره لطفا ادرس سایت رو بزارید

ساعت جاري 20:55 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.