انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   بورس تهران (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   خرید و فروش سهام از طریق اینترنت (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=2631)

saiedfx May 16th, 2007 20:11

خرید و فروش سهام از طریق اینترنت

من امروز با کارگزاری بانک اقتصاد نوین تماس گرفتم . گفتن که حداقلی برای خرید وجود نداره. روش کار هم اینه که شما یه حساب تو این بانک باز میکنید و خدمات اینترنت بانک هم میگیرید . و هر وقت که خواستید سهامی خرید کنید از طریق سایت درخواست خرید را پر میکنید و از طریق بانک هم مبلغ را به حساب کارگزار میریزید. برای فروش هم به همین شکل درخواست فروش را پر میکنید و ارسال میکنید بعد از فروش مبلغ رو به حسابتون واریز میکنن. در ضمن گفتن که در روز 2 تا 3 بار دستورهای رسیده از طریق سایت را بررسی میکنن ولی بهتره که بعد از ارسال دستور خرید یا فروش با تلفن اطلاع بدیم تا سریعتر بررسی کنن. اینم آدرسه سایتشونه
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
البته باید یک بار حضوری برید کارگزاری و مدارک لازم رو تحویل بدید.

با کارگزاری سامان هم تماس گرفتم گفتن هنوز سیستم خرید و فروش اینترنتی راه نیفتاده.

البته چند کارگزاری دیگه هم هست که تماس نگرفتم ولی احتمالا روش کار مثل بالاست .

شرکت کارگزاری بانک سپه [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
شرکت کارگزاری بانک کشاورزی [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
شرکت کارگزاری مفید [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

fx.PARADISE May 26th, 2007 20:04

{البته چند کارگزاری دیگه هم هست که تماس نگرفتم ولی احتمالا روش کار مثل بالاست .

شرکت کارگزاری بانک سپه [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
شرکت کارگزاری بانک کشاورزی [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
شرکت کارگزاری مفید [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][/quote]}

با سلام و تشکر
من حدود 8 ماه است که با کارگزاری مفید کار می کنم . شرایط همان است که فرمودید .
یک بار به کارگزاری مراجعه میکنید و مدارک را ( از جمله اوراق سهامی که احیانا دارید و می خواهید بفروشید ) تحویل می دهید و یوزر و پسورد می گیرید و باقی ماجرا هم از طریق اینترنت انجام میشود. سایر شرایط هم که شما فرمودید.
موفق باشید.:)

pol June 6th, 2007 14:18

سلام دوست عزيز
من مي خوام آدرس كارگزاري مفيد در شيراز رو بدونم مي شه كمكم كنيد؟؟؟

با تشكر
باي

سهامدار جزء June 6th, 2007 16:07

کارگزاری مفید تو تهرانه نه شیراز

mb June 6th, 2007 16:23

1 ضميمه
سلام
مرکز کارگزاری مفید در تهران میباشد ولی در شهرهای دیگر هم چون شیراز شعبه دارد

pol June 6th, 2007 20:11

سلام دوستان
حالا اين كارگزاري مفيد حداقل سرمايه ش چقدره؟؟؟چه جوريه؟؟؟دزدي مزدي نشه؟؟من مي خوام با 120 تومان شروع كنم اگر خوب بود بعدش با 1 ميليون شروع مي كنم و اگر خوب بود تمام پولم رو ميارم تو كار

با تشكر
باي

pol June 6th, 2007 20:16

راستي دوستان
من اگر بخوام كد بورسي ثبت كنم بايد به اين آدرس كارگزاري مفيد برم يا بايد برم مستقيم بورس و كد بورسي بگيرم؟؟؟

با تشكر
باي

Ahmad-Ali June 6th, 2007 20:43

با سلام.به هر كارگزاري براي خريد سهم تشريف ببريد آنها از بورس برايتان كد ميگيرند.البته اين ديگر كد ثابت شماست.(براي معامله در هر كارگزاري).البته اطلاعات من مربوط به بيش از 6-7 ماه پيش است.
موفق باشيد.

pol June 6th, 2007 21:59

سلام احمد علي جان
من يه سوال ديگه هم داشتم بالفرض كه من 120000 تومان سهم يك شركت رو خريدم مي تونم بعدا مثلا 60000 تومان سهمم رو بفروشم و 60000 تومان بقيه رو يا بردارم يا سهم يك شركت ديگه بگيرم؟؟

با تشكر
باي

pol June 6th, 2007 22:01

راستي طريقه ي دريافت و پرداخت هاي پول نقد چه جوريه؟؟؟مثلا همين كارگزاري مفيد كه به صورت اينترنتي خريد و فروش صورت مي گيره بايد تو چه بانكي حساب داشته باشم

با تشكر
باي

Ahmad-Ali June 6th, 2007 23:25

سلام پل عزیز.مفید رو نمیدونم.ولی یک شماره حسابی معرفی میکنند که پول را آنجا میریزید.یک حسابی هم خودتان معرفی میکنید که دریافتهایتان از آنجاست.
شما هر چند تا سهم بخرید بعدا از آن هر چند تا را میتوانید بفروشید و به جایش سهم دیگر بخرید و یا پولتان را وصول کنید.اما در مورد نحوه اینترنتی آن حتما کاملا تحقیق کنید و بعد اقدام کنید.شاید اگر یک کارگزاری پیدا کنید که تلفنی برایتان خرید و فروش کند راحتتر از نوع اینترنتی آن(در ایران)باشد.
موفق باشید.

pol June 7th, 2007 00:07

سلام احمد علي جان
ممنون بابت راهنمايي شما من خيلي تعريف اين مفيد رو شنيدم در مورد تلفني هم يه چيزايي مي گن ولي من زياد نمي خوام حرفه اي كار كنم يعني پولي نيست كه حرفه اي كار كنم همش 120 تومان هست مي خوام كه رو دور بي افتم بعد برم تو كار ميليون به بالا من شنيدم كه يه حساب باز مي كني تو بانك پارسيان يا سرمايه يه چنين چيزي بعد خدمات اينترنتي رو هم فعال مي كني بعد با اينترنت مي ريزي به حساب كارگزار مورد نظر كه مفيد هست بعدش فرم رو پر مي كني اينا همش با اينترنت هست بعدش اونا در روز 3 يا 4 بار بررسي مي كنن و انجام مي دن من كه اينجوري شنيدم شما چه جور شنيدي؟؟

با تشكر
باي

pol June 7th, 2007 00:09

راستي در مورد ساعات كار(ساعاتي كه مي شه سهم خريد و فروش كرد) مي شه بگيد كه چه ساعتي هست؟؟؟مثل بانك هست كه سر ساعت باز مي شه و سر ساعت هم مي بنده؟؟راستي ميزان تغيير نسبت به روز قبل كه بين -2 و 2 هست چه ساعتي معلوم مي شه و روي برد زده مي شه؟؟؟

با تشكر
باي

mb June 7th, 2007 08:56

کارگزاران فعال در بورس منطقه ای فارس
1- بانک کشاورزی خ کریم خان زند- خ فلسطین –ساختمان نگار(طبقه فوقانی آژانس هواپیمایی دراک) – طبقه سوم 2346243
2- مفید خ کریم خان زند- خ فلسطین –چهارراه اردیبهشت-روبروی برق منطقه ای- ساختمان آذر- طبقه چهارم شمالی 2351140
3 -بانک رفاه میدان امام حسین-جنب بیمه ایران- بانک رفاه – شعبه مرکزی 6-2303654
4 -بانک صنعت و معدن خ فلسطین، چهارراه اردیبهشت، جنب ساختمان دلتا، طبقه همکف 2307892
5 - پیشتازان تمدن پارس خ کریم خان زند- خ فلسطین- چهارراه اردیبهشت- روبروی برق منطقه ای – ساختمان آذر- طبقه سوم 3-232760
6 -بانک سپه خ زند- روبروی بیست متری سینما سعدی-سرپرستی بانک سپه- طبقه اول قسمت ارز 2336145
7 -راهبرد خ کریم خان زند- خ فلسطین- چهارراه اردیبهشت- روبروی برق منطقه ای – ساختمان آذر- طبقه پنجم 3-2342692
8- رشد پایدار خ کریم خان زند- روبروی هتل پارس- ساختمان 490 2346898
9 -سرمایه گذاری ملی ایران خ کریم خان زند- خ فلسطین– چهارراه اردیبهشت- روبروی برق منطقه ای- ساختمان آذر- طبقه چهارم جنوبی 2351278
10- کارآمد خ کریم خان زند- خ فلسطین- چهارراه اردیبهشت- روبروی برق منطقه ای – ساختمان آذر طبقه اول 2359116
11- توسعه سرمایه دنیا خ کریم خان زند- خ فلسطین – خ اردیبهشت-ساختمان مهر- طبقه پنجم شرقی 2341743
12 - نواندیشان بازار سرمایه خ کریم خان زند- خر فلسطین- چهارراه اردیبهشت شرقی ساختمان آریا پلاک 5- طبقه سوم واحد 8 2343513
13- بانک صادرات خ زند ساختمان مرکزی بانک صادرات طبقه همکف 2336717
-14 حافظ خ اردیبهشت روبروی کلینیک شفا ساختمان 65- طبقه 2 2351497
15- بهمن خ فلسطین، چهارراه اردیبهشت، جنب ساختمان دلتا، طبقه اول 2353372
16- بانک پارسیان 2340473
17 -آثل
سازمان بورس اوراق بهادار منطقه ای فارس شیراز- خیابان کریمخان زند- خیابان فلسطین تلفن: 7-2300734

mb June 7th, 2007 09:00

جهت دیدن قیمت سهام بازار ایران

Ahmad-Ali June 7th, 2007 09:55

با سلام و صبح بخیر.ساعت تا جایی که یادم می آید 9 تا 13 روزهای شنبه تا چهارشنبه است.+ یا - را هم در طی روز در بعضی سایتها از جمله سایت سازمان بورس یا سایت مفید میبینید ولی نتیجه نهایی مدتی بعد از اتمام بازار محاسبه و در سایتها قرار میگیرد.
پیروز باشید.

Ahmad-Ali June 7th, 2007 10:24

امان از این اینترنت.آنقدر وصل نشد که دیگر نتوانستم ویرایش کنم.
یک خواهش کوچک دارم و آن این است که سعی کنید حتما تا حد ممکن حرفه ای کار کنید.تاپیک زیر و تاپیکهای همان تالار(مخصوصا بالایی ها)را که توسط استاد فرخ بنیان گذاری شده را حتما بخوانید.برای هر نوع تجارتی و حتی به نظر من برای تمام مراحل زندگی لازم است.
پیروز باشید.

pol June 7th, 2007 14:39

سلام احمد علي جان
مي شه در مورد اين ستون ها بيشتر بگي منظورم ستونهاي روي برد تو اين سايت [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] همچنين تالار بورس مثلا بعضي هاش رو مي فهمم مثل p/e ولي بقيه ش رو نمي فهمم مثلا تعداد خريداران يعني چي؟؟؟مثلا بيشترين قيمت و كمترين قيمت چيه؟؟؟مثلا ارزش چيه؟؟؟

با تشكر
باي

Ahmad-Ali June 7th, 2007 16:03

سلام.تعداد خريداران فکر میکنم یعنی تعداد معامله کننده ها.بیشترین و کمترین یعنی بیشترین و کمترین قیمتی که سهم در آن روز به خود دیده است(مابین آندو نوسان کرده است).ارزش هم یعنی ارزش ریالی سهام مبادله شده.موفق باشید.

pol June 7th, 2007 18:37

سلام احمد علي جان
بازم ممنون كه راهنماييم كردي فقط و فقط انشالله يك سوال دارم اونم اينه كه در فرم فروش يا خريد سهام نوشته كه حق تقدم و سه تا مربع كشيده پائينش بقلش هم نوشته سهم و سه تا مربع پائينش كشيده اين مربوط به چيه؟؟؟

با تشكر
باي

pol June 7th, 2007 18:39

اصلا اي كاش يكي نمونه ي پر شده ي فرم خريد يا فروش سهام رو برام اينجا مي زاشت

بازم متشكرم
باي

pol June 7th, 2007 19:07

سلام رفيق
علاوه بر دو پست بالا اگر زحمتي نيست اينا رو هم جواب بدي ممنون مي شم
1- آيا هر وقت من سهمي رو بخوام بخرم يا بفروشم راحت فروخته مي شه يا راحت خريداري مي شه يا نه؟؟؟منظورم اينه كه مثلا اگر من سهم يه شركت رو بخرم و فردا بخوام بفروشم آيا اگر قيمت چه بالا بره و چه پائين آيا خريداري مي شه يا نه؟؟؟همين طور در مورد خريد؟؟؟
2- چه موقعي خوب هست سهم بخرم و چه موقع بفروشم؟؟؟مثلا وقتي قيمت پائين هست و بدونم فردا مي ره بالا خريداري كنم خوبه نه؟؟؟فكر كنم بيشتر افراد وقتي قيمت سهم بالاست خريداري مي كنن با توجه به اينكه مي دونن فردا بالاتر مي ره درسته؟؟؟
3- شاخص چيه؟؟؟
4- تغيير شاخص چيه؟؟؟
5- EPS چيه؟؟؟

با تشكر
باي

saboor June 7th, 2007 19:22

باسلام
می بخشید آ یا نمودار کندل استیک این شرکتها هم وجود داره ؟منظورم اینه که چطوری ودر جه سایتی ؟ پیشاپیش متشکرم از جواب

oyster June 7th, 2007 20:42

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله saboor (پست 112512)
باسلام
می بخشید آ یا نمودار کندل استیک این شرکتها هم وجود داره ؟منظورم اینه که چطوری ودر جه سایتی ؟ پیشاپیش متشکرم از جواب

از اینجا بگیر :

بعدش باید IMPORT کنی داخل متاتریدر یا متا استاک

pol June 7th, 2007 23:21

سلام دوست عزيز
مي شه اون سوالات رو جواب بديد اگر وقت داريد و هم اينكه نمودار كندل چه صيغه اي هست؟؟؟

با تشكر
باي

Ahmad-Ali June 8th, 2007 01:00

با سلام.
کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه نوشته جان مورفی ترجمه آقایان فراهانی و قاسمیان را اول مطالعه کنید.پست 20 را نمیدانم شاید مربوط به تعداد سهم یا تعداد حق تقدم باشد.
اگر سهم صف خرید باشد به سختی خریده میشود ولی راحت فروخته میشود(چون خریدار دارد) و اگر سهم صف فروش باشد به سختی فروخته میشود ولی راحت خریده میشود(چون فروشنده دارد).
نمودار کندل یکی از انواع نمایش تغییرات قیمت است.
موفق باشید.

pol June 8th, 2007 10:53

سلام احمد علي جان
خب اين حق تقدم يعني چي؟؟
مي گم احمد علي جان من از كجا بدونم براي فلان سهم صف خريد و براي فلان سهم صف فروش هست؟؟؟خب مثلا اگر كسي 20 تا سهم داشته باشه خودش قيمت روش مي زاره يا كارگزار يا بورس؟؟؟اگر قيمتي كه براي فروش مي زاره كمتر از بقيه باشه راحتتر فروش مي ره نه؟؟؟و همين طور براي خريد قيمتي كه مي زاره بالاتر باشه راحتتر خريداري مي شه نه؟؟؟

با تشكر
باي

Ahmad-Ali June 8th, 2007 14:59

سلام پل عزیز
بعد از افزایش سرمایه شرکت سهامدارهای شرکت دارای تعداد بیشتری سهم میشوند که آن تعداد بیشتر میشود حق تقدم.(یعنی سهامدارها برای مالکیت این افزایش در تقدم هستند!)سهامدار میتواند این حق تقدم را به دیگری بفروشد یا از دیگری بخرد یا مال خودش را نگهدارد (که بعدا به سهم تبدیل خواهد شد)وقتی سهمی صف باشد با مراجعه به سایتها تا پرسش از کارگزار میفهمید.چون تعداد سهم و همچنین دامنه نوسان قیمت محدود است(فعلا بین + و - 2) نمیتوان در صف راحت خرید.مثلا 1000 تا سهم آ در خواست فروش دارد و 100000 تا درخواست خرید.پس صف خرید است.درخواستهای خرید نیز مهمولا همه +2 هستند.پس شما بیشتر از +2 درصد که نمیتوانید درخواست بدهید پس میروید به صف.
من رفتم به سر کارم.
بای

pol June 8th, 2007 16:07

سلام احمد علي جان
ديگه سوال خاصي ندارم ممنون بابت پاسخ هايي كه بهم دادي انشالله 11 تير مي رم كلاس بورس ديگه از 20 تير صد در صد تو بورسم

با تشكر
باي

fxfive June 8th, 2007 16:37

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله pol (پست 112714)
سلام احمد علي جان
ديگه سوال خاصي ندارم ممنون بابت پاسخ هايي كه بهم دادي انشالله 11 تير مي رم كلاس بورس ديگه از 20 تير صد در صد تو بورسم

با تشكر
باي

فقط مراقب باش بورس ایران یاد گرفتنی نیست دلم سوخت این رو نوشتم والا هر چیزی را انسانها باید خودشان تجربه کنند تا کم و کاستی آنرا دقیقا متوجه شوند برایتان آرزوی موفقیت می کنم اما با 8 سال کار در بورس که با موفقیت نسبی هم همراه بوده پیشنهاد میکنم به سمت آن نرو حداقل برای خرید و فروش حرفه ای نرو
ان شاا... موفق باشید

pol June 8th, 2007 20:54

سلام
ممنون از حس دلسوزي و محبت شما
والا براي خريد و فروش حرفه اي نمي خوام برم بلكه من آدم قانعي هستم يعني من يه سهم رو مي خرم تا وقتي كه + خورد من نگه مي دارم به محض اينكه منفي خورد مي فروشم اينطوري هم خريد و فروش راحته و هم اينكه ريسك خطر كم مي شه

با تشكر
باي

oyster June 8th, 2007 21:27

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله pol (پست 112758)
سلام
ممنون از حس دلسوزي و محبت شما
والا براي خريد و فروش حرفه اي نمي خوام برم بلكه من آدم قانعي هستم يعني من يه سهم رو مي خرم تا وقتي كه + خورد من نگه مي دارم به محض اينكه منفي خورد مي فروشم اينطوري هم خريد و فروش راحته و هم اينكه ريسك خطر كم مي شه

با تشكر
باي

به این راحتی هم نیست .
علاوه بر اون در هر معامله باید کمیسیون و مالیات هم بدی .
اگر 10 20 بار این کار رو بکنی و 1 تا 2درصد ضرر خارج بشی چون مالیات و کمسیون هم هست پولت صفر میشه

بیشتر مطالعه کن

pol June 8th, 2007 23:42

سلام اويستر جان
چي؟؟؟
ماليات و كمسيون؟؟؟مي شه بگي طريقه ي اين ماليات و اين كمسيون چيه؟؟؟ممنون كه اين نكته هم گفتي فعلا دارم مطالعه مي كنم اين ماليات و كمسيون چه جوريه؟؟؟

با تشكر
باي

oyster June 8th, 2007 23:55

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله pol (پست 112783)
سلام اويستر جان
چي؟؟؟
ماليات و كمسيون؟؟؟مي شه بگي طريقه ي اين ماليات و اين كمسيون چيه؟؟؟ممنون كه اين نكته هم گفتي فعلا دارم مطالعه مي كنم اين ماليات و كمسيون چه جوريه؟؟؟

با تشكر
باي

در ازای هر خرید یا فروش باید یک مبلغ مالیات به بورس . و یک مبلغ هم به کارگزار بدی .

برای فروش یادمه جمعش میشه 1.25 درصد
برای خرید هم یادم نیست ولی فکر کنم بشه 0.75 درصد
یعنی سر جمع 2 درصد . یعنی اگر الان 1000 ریال یک سهمی رو بخری با همین قیمت هم بفروشی 2 درصد ضرر می کنی.

حالا این کار رو 50 بار انجام بدی تمام سرمایت از بین میره .
حالا فرض کن سر هر سهمی که خریدی 3 درصد پایین اومد بفروشی . با این 2 درصد میشه حدودا 5 درصد .
یعنی 20 تا معامله با 3 درصد ضرر میشه 100 درصد ضرر نه 60 درصد ضرر.

سعید حاج حیدری June 9th, 2007 00:14

دوستان نمی دونید این اطلاعات مربوط به سهام ایران را اگر بخواهیم روی صفحه متاتریدر بیاریم از کجا باید بگیریم یا به عبارتی دیتا متا برای بورس ایران رو از کجا گیر بیاریم ممنون

oyster June 9th, 2007 00:32

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله saeidhidari (پست 112792)
دوستان نمی دونید این اطلاعات مربوط به سهام ایران را اگر بخواهیم روی صفحه متاتریدر بیاریم از کجا باید بگیریم یا به عبارتی دیتا متا برای بورس ایران رو از کجا گیر بیاریم ممنون

نمی خوام بد اخلاقی کنم .
ولی آخه همین صفحه پیش آدرس گذاشتم که :(

pol June 9th, 2007 12:01

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله oyster (پست 112785)
در ازای هر خرید یا فروش باید یک مبلغ مالیات به بورس . و یک مبلغ هم به کارگزار بدی .

برای فروش یادمه جمعش میشه 1.25 درصد
برای خرید هم یادم نیست ولی فکر کنم بشه 0.75 درصد
یعنی سر جمع 2 درصد . یعنی اگر الان 1000 ریال یک سهمی رو بخری با همین قیمت هم بفروشی 2 درصد ضرر می کنی.

حالا این کار رو 50 بار انجام بدی تمام سرمایت از بین میره .
حالا فرض کن سر هر سهمی که خریدی 3 درصد پایین اومد بفروشی . با این 2 درصد میشه حدودا 5 درصد .
یعنی 20 تا معامله با 3 درصد ضرر میشه 100 درصد ضرر نه 60 درصد ضرر.

سلام رفيق
خدا خيرت بده نخواستيم بريم تو بورس اگر قرار باشه اينقدر ازم بگيرن و تو بورس هم هي - بخوره سهامي كه خريدم و اين همه وقت بزارم و برم بورس و كارگزاري و كلي التماس كنم و كلي تحليل كنم كه آخرش بخوام ضرر كنم خب مگه مرض دارم برم تو بورس؟؟؟:( من كه از خيرش گذشتم به نظر من با اين تحقيق هايي كه من كردم همش ضرر هست:cry:

باتشكر
باي

pol June 9th, 2007 19:37

سلام دوستان
من روي كاغذ كه نوشتم
تاريخ 16 خرداد من سهام 5 تا شركت قطعات فولادي و آهنگري تراكتورسازي و قطعات اتومبيل ايران و معادن و فلزات و ايران خودر رو خريدم حالا يا 8 سهم يا 12 سهم خلاصه به اندازه ي 150 تومان كه خريدم حالا امروز كه 19 خرداد هست اگر بخوام يهو همش رو بفروشم بايد با اجازتون مبلغ 28279.85 ضرر بدم اين بدترين شرايطش هست واقعا مايه ي ننگ هست بورس ايران

با تشكر
باي

astaraus October 21st, 2007 02:01

ببخشید خبری از زدن شعبه در رشت ندارید؟

dream November 5th, 2007 15:57

سلام.
من دنبال چند تا شرکت ایران و خارجی میگردم که در نمودار های آنها، بعضی از الگوها مثل سر و شانه ، مستطیل یا ... دیده بشه.
شما می تونید کمکم کنید؟

naser007 November 19th, 2007 12:06

دوستان وقتی سهام می خری حتما مشخص هست که سهم کدام شرکت یا کارخانه هست یا اینکه فقط می خری و شود و ضرر می کنی؟

rasoulg November 19th, 2007 12:58

دقیقا مشخص است که چند سهم از سهام هر شرکت است و اگر بخواهید سند مالکیت برای آن تعداد سهم هم داده می شود.
البته منظورم بورس ایران و خرید وفروش اینتر نتی سهام در ایران است

naser007 November 21st, 2007 14:19

دوستان به نظر شما فارکس بهتر هست یا این سهام؟؟

rasoulg November 21st, 2007 14:51

بستگی دارد چقدر اهل ریسک هستید؟

younes55 May 7th, 2008 10:05

دوستان من اگه بخوام يك سهم از شركت سايپا بخرم بايد برم تهران ؟ البته براي خريد و فروش سهم نميخوام .براي سود ساليانه ميخوام .لطفا بقرمائيد چند ريال بايد بپردازم .

WISHMASTER May 7th, 2008 11:22

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله younes55 (پست 188733)
دوستان من اگه بخوام يك سهم از شركت سايپا بخرم بايد برم تهران ؟ البته براي خريد و فروش سهم نميخوام .براي سود ساليانه ميخوام .لطفا بقرمائيد چند ريال بايد بپردازم .

سلام
شما می توانید به تالار بورس منطقه ی استان خودتان مراجعه نموده و با در دست داشتن شناسنامه
و کارت ملی توسط کارگزارانی که در محل تالار مستقر می باشند , سهام مورد علاقه خودتان را خریداری نمایید.
قیمت هر سهم سایپا الان حدود 204 تومان می باشد.
چه تعداد می خواهید و می توانید خریداری نمایید ضربدر عدد فوق نمایید.

HERCOOL June 14th, 2008 11:27

سلام دوستان من می خوام به تازگی وارد بازار بورس ایران شم میشه یکم امار بدید بهترین کارگزار و مینی حساب چقدره بعد ایا میشه مثلا من تو قزوین هستم از کارگزار تهران استفاده کنم ؟

nima_azadi June 14th, 2008 16:29

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله HERCOOL (پست 198953)
سلام دوستان من می خوام به تازگی وارد بازار بورس ایران شم میشه یکم امار بدید بهترین کارگزار و مینی حساب چقدره بعد ایا میشه مثلا من تو قزوین هستم از کارگزار تهران استفاده کنم ؟

کارگزار زیاد فرقی نداره ، و هر چی جلوتر بریم و این نرم افزار جدید بورس رو راه بندازند کلاً دیگه کارگزار فرقی نمی کنه .

محدودیت حساب نداره یعنی شما میتونید از یک دونه سهم 30 تومانی بخرید تا چندین میلیون سهم ایکس تومانی . اما بیشتر کارگزارها زیر 200-30 هزار تومان کار نمی کنند .

فکر نمی کنم قزوین تالار بورس داشته باشه ، باید با کارگزار تهران کار کنید . البته وقتی خرید و فروشی انجام میدید باید برید فرم پر کنید و امضا کنید .اونم بستگی به آشنایی تون با کارگار داره ، مثلاً اگه رفیق باشید ماهی یک باربرو همه رو امضا کن بیا .

pol June 15th, 2008 19:20

می خوام از صفر شروع کنم و برم تو کار بورس کمک کنید

سلام دوستان
من قبلا هم تاپیک زده بودم ولی کسی کمک شایانی نکرد به هر حال...
من فردا می خوام برم کارگزاری کد بورسی بگیرم و با 100 تومن به کمک یکی از دوستان اینترنتی می خوام سهام بخرم و ببینم چه جوره بعد شروع به کار کنم اساسی برای شروع کار کد بورسی می خوام که این دوست ما می گه که باید فتوکپی شناسنامه و کارت ملی رو به دفتر کارگزاری ببرم و بگم که کد بورسی می خوام بگیرم و بعد از یک هفته کد بورسی می دن بهم
حالا اینایی که این دوستمون گفتن درسته یا نه؟؟؟بعد اینکه لطفا هر چی دفتر کارگزاری تو شیراز هست رو معرفی کنید و لطفا اگر ممکن هست بگید کدومش بهتره و مسئله دیگه اینکه برای کد بورسی آیا پول هم باید بپردازم و مسئله بعد آیا دفتر کارگزاری هست که من بعدا خرید و فروش سهام رو به صورت اینترنتی انجام بدم؟؟؟

با تشکر
بای

pol June 15th, 2008 21:36

سلام دوستان
خوب شد این تاپیک رو دیدم از صفحه 1 خوندم تا این صفحه کل پست بالای من رو بیخیال بشید
سوال داشتم:
من تو بانک پارسیان حساب سپرده دارم به همراه عابربانک می تونم برم بانک و کد بورسی بگیرم؟؟؟نحوه اینترنتی که می گید چه جوری اوراق خرید سهم یا فروش سهم را تحویل می گیرن؟؟؟اصلا آیا بانک پارسیان کارگزاری اینترنتی داره یا نه؟؟؟

با تشکر
بای

ساعت جاري 22:24 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.