انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   بورس تهران (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   نقش تازه ریاضیدانان در بازارهای بورس (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=3161)

businessandmarketing December 3rd, 2007 13:03

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله FXRAMIN (پست 150312)
با سلام این فیلم باعث نشد که من برم ریاضی کاربردی بلکه تداعی کننده خاطرات مربوط به دوران تحصیلم بود و ان زمان که با اشتیاقی به مراتب بیشتر از حالا ریاضی میخواندم ( دلیل رفتن به رشته ریاضی علاقه شخصیم بود ) ولی این موض.ع فیلم برایم ان موقع جالب بود نه مقاله خود فیلم

موفق باشید
یا حق

ممنون دوست عزیز از راهنماییتون
مثل اینکه که من بد برداشت کرده بودم
با امید موفقیت برای شما

Shakhes December 26th, 2007 20:18

1 ضميمه
نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله fx100 (پست 148886)
مصاحبه با آنالیست های ریاضیدان این موسسه تقریبا نشدنی است نه تنها به خاطر حساسیت تجاری که در این زمینه وجود دارد بلکه همچنین به این دلیل که اغلب آنها "اوتیستیک" هستند.
افراد اوتیستیک دچار نوعی اختلال روانی هستند که باعث قطع ارتباط آنها با دیگران، درکشان از تعاملات اجتماعی و نهایتا منزوی شدن آنها می شود. شمار قابل توجهی از افراد اوتیستیک دارای توانایی های خارق العاده و به اصطلاح نبوغ هستند.

سلام
"مرد بارانی " یکی از فیلمهای بسیار زیبا وجذاب در این زمینه است که با هنرمندی داستین هافمن و بر اساس داستان واقعی زندگی کیم پیک ساخته شده است .در مورد کیم پیک در[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]می توانید بیشتر بخوانید .

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

farvahar December 26th, 2007 22:18

با درود

دوست دارم بدونم با رياضي چطوري ميشه در بازارهاي مالي به کسب سود پرداخت. کسي اطلاعاتي نداره؟

fx100 December 29th, 2007 04:37

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله farvahar (پست 155227)
با درود

دوست دارم بدونم با رياضي چطوري ميشه در بازارهاي مالي به کسب سود پرداخت. کسي اطلاعاتي نداره؟

سلام

تحلیل های ریاضی برای پیش بینی قیمت، در 3 سطح انجام می شود:

1- روش های کلاسیک : مثل سری های زمانی، تحلیل روند، هموار سازی نمایی، Arima و ...
2- روش های هوش مصنوعی : مثل الگوریتم ژنتیک، شبکه های عصبی مصنوعی و شبکه های عصبی فازی
3-روش های ترکیبی : ترکیب شبکه های عصبی و سیستم های فازی.

از تکنیک های ریاضی برای Risk Management هم استفاده زیادی می شود ( مثل Value At Risk، شبیه سازی مونت کارلو و ... ).

k1984 January 3rd, 2008 12:27

میشه یه خورده در باره ی روشهای کلاسیک وهوش مصنوعی منابعی رو معرفی کنید و کمی وارد دیتیلش بشید تا متد های مختلفش رو بصورت عملی ببینیم.

I.N.D.E.X January 4th, 2008 00:32

مدرس ریاضی سابق، دلال بازار بورس امروز

ریاضیدانان با استعداد در غرب اکنون فرصت آن را یافته اند تا مثل بازیگران سرشناس سینمای هالیوود و ورزشکاران نامی و پول ساز، درآمدهای کلان داشته باشند.

این تحول، که برخلاف تصوری است که اغلب از وضعیت معیشتی یک متخصص رشته ریاضی انتظار می رفته است، از آنجا ناشی شده که صندوق های سرمایه گذاری خصوصی و بانک های غربی اقدام به استخدام این نوع استعدادها کرده اند و از آنها به عنوان دلال بورس استفاده می کنند.

ورود رو به افزایش این گروه از ریاضیدانان به عرصه بازارهای مالی که به "آنالیست های کمیت" یا "کوآنت ها" (Quants)، معروف شده اند، باعث بحث و جدل هایی در دنیای مالی غرب شده است. در حالی که عده ای پیوستن این افراد به بازارهای مالی را نکته ای مثبت ارزیابی می کنند، بسیاری نیز این گروه از دلالان ریاضیدان را مسبب بروز بحران نقدینگی در بانک ها و موسسات مالی بریتانیا در تابستان امسال می دانند.

ویلیام هوپر، فارغ التحصیل رشته ریاضی در لندن، یکی از این ریاضیدانان با استعداد است.

او می گوید: "مدل ریاضی که من برای معامله ارزهای خارجی در بازار بورس طراحی کرده ام به یک دستگاه پول چاپ کن تبدیل شده؛ هم برای من و هم برای بانکی که برای آن کار می کنم."

آقای هوپر حاضر نیست میزان دقیق درآمدش را افشا کند اما همانطور که در خانه لوکس خود در محله مرفه نشین "همپستد" لندن نشسته است، می گوید که حدود بیست درصد از درآمد حاصل از هر مدل ریاضی، نصیب "دلالان آلگوریتم" (کوآنت ها)، می شود.

به گفته این ریاضیدان، دلالان ریاضیدان معمولا سالیانه بین ده تا بیست میلیون دلار برای بانک یا موسسه مالی کارفرمای خود درآمد ایجاد می کنند و "آنالیست هایی که اهل ریسک هستند حتی درآمد بیشتری هم دارند."

fx100 January 6th, 2008 04:31

1 ضميمه
نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله k1984 (پست 156832)
میشه یه خورده در باره ی روشهای کلاسیک وهوش مصنوعی منابعی رو معرفی کنید و کمی وارد دیتیلش بشید تا متد های مختلفش رو بصورت عملی ببینیم.

سلام

در فروم آقای Paul Wilmott مطالب خوبی در مورد روش های کلاسیک وجود دارد:

در مورد هوش مصنوعی، متأسفانه اطلاعات و تجربه زیادی ندارم. در همین سایت چند تاپیک در باره این موضوع وجود دارد.
امیدوارم این فایل مفید باشد:

SASANSADRI February 7th, 2008 14:21

با سلام
از كليه عزيزاني كه در زمينه بورس آشنايي دارند تقاضا دارم به جهت مطالعه اي كه در زمينه اندازه گيري كارايي صنعت لوازم خانگي دارم و به اطلاعات مكفي مالي از اين شركت ها نياز دارم بنده را رهنمايي فرمايند.
با تشكر
091310742956
ساسان صدري

Mostafa.Nasiri February 7th, 2008 18:09

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله SASANSADRI (پست 167542)
091310742956

اینطوریش را دیگه ندیده بودیم ....

fx100 April 21st, 2008 10:19

يك كتاب آكادميك از آقاي پل ويلمات (با تشكر از جناب طلوع):

بهزاد اقبالی April 24th, 2008 04:31

خیلی جالبه
ممنون اقای fx100

albertini March 31st, 2009 21:16

Amirbahal2 March 31st, 2009 22:00

سلام
خیلی ممنون از مقاله خوبت fx100 جان
موفق باشی

kabir October 13th, 2009 03:21

کتاب Quantitative_Finance پلویلیامات

amir1848 January 26th, 2010 13:52

یادمه 3-4 سال پیش توی بورس صحبت بود یک سمیناری میخواست برگزار بشه در مورد رابطه فرمول های فیزیک و بورس که نمیدونم آیا برگزار شد یا نه. احتمال زیاد روابطی باد وجود داشته باشه. باید دید کی میتونه اولین استارتو بزنه.:)

ساعت جاري 11:12 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.