انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   تبادل نظر پیرامون تالار مقالات (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4307)

Mohsen November 9th, 2008 23:43

تبادل نظر پیرامون تالار مقالات

ضمن عرض سلام خدمت تمام دوستان و یاران سرمایه

همه ی عزیزانی که چند وقتی با این سایت همراه بوده و هستند و زمانی را به مطالعه ی مطالب آن اختصاص داده اند متفق القول بر این باورند که مطالب بسیار ارزشمندی در گوشه و کنار سایت در تاپیک های مختلف مطرح شده که پس از گذشت مدت زمانی در میان انبوه صفحات ، کمرنگ شده اند و رجوع مجدد به آنها کار ساده ای نیست .

خوشبختانه مدتی قبل ایده ای مطرح شد تا این مطالب در قالب تاپیک هایی در [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] جمع آوری گردد تا هم سهل الوصول باشند و هم آیندگان بتوانند راحت تر با این پیشینه آشنا شده و راه را ادامه دهند (نه اینکه هربار همان راه تکرار شود) .

این کار مدتی توسط آقا یاسر عزیز و آقا رضا انجام شد که نتیجه ی آنرا در حال حاضر در این تالار می بینیم و جا دارد همینجا یکبار دیگر از این عزیزان تشکر کنیم . از این پس اگر توفیقی باشد قصد داریم پا جای پای این بزرگان و عزیزان گذاشته و اینکار را ادامه دهیم .

از همه ی دوستانی که فکر می کنند اینکار ارزش وقت گذاشتن را دارد ، خواهش می کنم در این تاپیک با ما همفکری کرده و ایده های خودشان را مطرح کنند .

در اولین قدم برای این موارد نیاز به همفکری و کمک دوستان داریم :

1 . تاپیک ها و پست هایی را که فکر می کنید حاوی مطالب ارزشمندی هستند و می توان آنها را جمعبندی و خلاصه کرده و در قالب یک مقاله ی کاربردی ارائه کنیم در اینجا معرفی کنید تا آنها را در برنامه قرار داده و به مرور به آرشیو مقالات اضافه کنیم .

2 . اگر تاپیک های مورد نظر صفحات زیادی دارد ، ترجیحاً لینک پست های مشخصی را قرار دهید تا کار سریعتر پیش برود .

3 . مطالب مورد نظر می تواند شامل : ترجمه ی مقالات و کتب یا آموزه های تجربی دوستان در تمام زمینه های مرتبط باشد که نمونه های آن در حال حاضر در تالار موجود است .

منتظر نظرات و پیشنهادات دوستان در زمینه ی این مطالب هستیم .

پیروز و سربلند باشید

Mehdi.gpr November 10th, 2008 13:33

با سلام خدمت مدیریت محترم سایت جناب محسن

اول تشکر میکنم از شما که همیشه مانند سایر شخصیتهای علمی سایت برای تازه کارانی مثل ما بدون هیچ چشمداشتی وقت میگذارید ..

میخواستم فقط از بابت پیشنهاد خوبتون تشکر کنم و برای این موضوع اگر جسارتی نباشد یک نظری دارم که خدمتتان عرض میکنم :

در رابطه با تالار من حس میکنم اگه مقداری طبقه بندی تر به شرایط فعلی ادامه داده بشه عالی میشه ..

گروههای مختلف رسته کاری رو به عنوان زیر تالارهای تالار مقالات قرار گرفته بشه تا هر مقاله ای ، دست نوشته ای ، ترجمه ای و... بصورت یک تاپیک در زیر تالار مربوط به خودش معرفی بشه مثل دسته های مهمی از قبیل : تکنیکال ، فاندامنتال ، مدیریت ریسک و سرمایه ، روانشناسی معاملات و...
که هر موضوع و مقاله ای به صورت یک تاپیک در زیر تالار مربوط به خودش در تالار مقالات اعلام بشه تا براحتی مطالب برای عزیزان قابل تفکیک باشه .

و همکاری تمام دوستان در این رابطه خیلی به پیشرفت این قضیه کمک میکنه و مسلما باعث بوجود اومدن یک منبع فوق العاده میشه .

میبخشید که در جمع بزرگان اظهار نظر کردم .

با تشکر
مهدی

clyde_barrow November 10th, 2008 14:25

با سلام جناب محسن
بنده پیشنهادم مطالب این تاپیک هستش(مخصوصا اون مطالبی رو که باز کننده تاپیک- [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]- اونجا پست کردند):

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

با احترام

کلاید

وحید درزی November 10th, 2008 15:24

جناب Mohsen سلام :)
حقیر از دوستداران مطالعه هستم و انگیزه زیادی در جهت بالا بردن سطح اطلاعاتم دارم تا بتوانم روزی همانند شما اطلاعاتم را در اختیار دیگران قرار دهم . از هم اکنون حاضرم در بخش تهیه مقالات از تاپیکهای منتخب اقدام کنم . این کار منفعت زیادی برای خودم دارد که مرا مشتاقتر می نماید . آماده هرگونه همکاری در این زمینه می باشم .
با تشکر و ارادت

مجتبی November 11th, 2008 00:37

با سلام خدمت استاد عزیز و دیگر دوستان

بنده نیز از مدتها قبل علاقه مند به فعالیت در این نوع زمینه ها بودم و باور داشتم که روزی موافقت اساتیدی مثل شما رو برای ایجاد چنین زمینه هایی کسب خواهم کرد. پیشاپیش از ایجاد این تاپیک و هدف نهایی آن از شما تشکر میکنم. همهء ما میدونیم که اینکار چه نتایج مفیدی برای تمامی دوستان خواهد داشت.

در مورد شیوه کار نظر این حقیر اینه که ما دسته بندی موضوعی داشته باشیم. اینکار بعلت وسعت و پراکندگی اطلاعات در این حرفه , بی شک لازم و ضروریه. موضوعاتی از قبیل, تحلیل فاندامنتال, تحلیل تکنیکال, بازار کالا, استراتژی ها , بروکرها, مدیریت سرمایه, روانشناسی , سیستمهای ترید, تریدر های مبتدی و ... علاقه مندان خاص خودش رو داره و این جستجوی مطالب رو برای این علاقه مندان راحت تر می کنه.
و در مرحله بعد لازمه که دوستانی رو برای فعالیت در این زمینه انتخاب کنیم و طبق معمول به گرد آوری و ترجمه مقالات مفید از سایتهای معتبر بپردازیم.تعیین گروه ایجاد مسئولیت میکنه و باعث رونق داشتن همیشگی این تالار میشه.(البته باید پذیرش نیروی جدید برای این کار استمرار داشته باشه تا کار دچار یکنواختی نشه. در این بین چیز دیگری که بنظر من لازم است ایجاد نوعی سردبیری است. با اینکار می تونیم کیفیت مقالات رو توسط استادی مثل شما بسنجیم و با اینکار هم تیم ترجمه هدف مند فعالیت می کنه و هم نتیجه کار از کیفیت بالاتری برخوردار میشه.

بنده نیز بعنوان عضو کوچکی از سایت در خدمتگذاری بصورت تمام و کمال حاضر ام.

ارادتمند
مجتبی

mirzaei21 November 11th, 2008 01:14

سلام

مطالبی ارزشمندی که توسط دوستان و عزیزان ارائه شده در میان صفحات سایت بعضا به دلیل زیاد بودن مطالب و تایپک ها دارن یه جورای به قول دوستان خاک می خورن
اگه یکمی همت کنیم می تونیم بخشی از اینارو از هم تفکیک کنیم تا برای همه مفید باشن.
اگر کمکی از من هم برمیاد ما هم درخدمتیم
من هم با پیشنهاد اقا مهدی موافقم

شب همگی خوش

lastnight19 November 11th, 2008 23:58

بنظر من تاپیک طراحی یک سیستم معاملاتی از حاج رضا بدلیل اینکه به معنای واقعی کامل هست باید در این تالار قرار بگیره، در آخرین صفحات تاپیک هم فایل PDF کل تاپیک قرار داره، همچنین تاپیک تحلیل خطوط روند بدلیل توضیح بسیار واضح و روشن خطوط روند نحوه استفاده از اونها با توجه به تایم فریم های گوناگون جا داره که در این تالار قرار بگیره.

البته لازم به گفتن نبود چرا که بنظر من تمام کسانی که این تاپیک ها رو مطالعه فرمودند با من هم نظر هستند.

مجتبی November 12th, 2008 00:55

با سلام

تالار مدیریت سرمایه - تاپیک انتخاب حداکثر ریسک سرمایه و تعیین سایز معاملات به همتViper عزیز.(امیدوارم که در سلامت و تندرستی کامل باشه)

پستهای پیشنهادی بنده که می تواند در قالب یک مقاله در آید.

پیشنهاداتی برای ورود به فارکس و بقا در آن [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

موفق باشید

پ ن: البته پیش از این دوستان PDF این تاپیک رو تهیه کرده بودند ولی بنظر من فشردگی یک مقاله اجازه ذکر تمامی پست ها رو نمیده.

Mohsen November 14th, 2008 02:32

سلام

از تمام دوستانی که نظراتشان را در این قسمت مطرح فرمودند سپاسگذارم .

خواهش می کنم باز هم اینکار را ادامه داده و پست ها و تاپیک های مورد نظرتان را در اینجا معرفی کنید تا در برنامه ی کار قرار دهیم .

بهترین روش قرار دادن مطالب همین کاریست که آقا مجتبی عزیز در پست قبل کرده اند و لینک تک تک پست ها را در اینجا قرار داده اند .

منتظر نظرات و راهنمایی های ارزشمند شما هستیم .

موفق و شاد باشید

Mohsen December 14th, 2008 05:42

سلام

سه تاپيك زير به مجموعه ي مقالات اضافه شد :

لطفاً همچنان تاپيك ها و مطالب مورد نظرتان را در اين قسمت قرار دهيد تا براي انتقل به مجموعه ي مقالات آماده سازي و مرتب گردد .

موفق باشيد

Mohsen December 16th, 2008 04:56

تاپيك زير به بخش مقالات اضافه شد :

Mohsen December 18th, 2008 06:24

تاپيك هاي زير به بخش مقالات اضافه شد :

Mohsen December 19th, 2008 04:52

Meysam Piri December 19th, 2008 22:40

سلام به دوستان عزیز
در ابتدا لازم می دانم از محسن عزیز بابت ایجاد این تاپیک ارزشمند تشکر کنم.در ادامه بنده نیز سعی می کنم هر تاپیک مفیدی که مشاهده کردم لینکش را برای دوستان قرار دهم.اما:

تالار مدیریت سرمایه و روانشناسی معاملات:
دو کتاب ارزشمند از الکساندر الدر در زمینه روانشناسی که توسط حامد صمدی عزیز قسمتهایی از آن ترجمه شد .مدتها قبل این دو کتاب در دو تاپیک مجزا خدمت دوستان ارائه شد که هر دو لینک مجددا تقدیم می گردد:

شاد و پیروز باشید

Mohsen December 22nd, 2008 04:21

ساعت جاري 12:54 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.