انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   کامپیوتر و اینترنت (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   سوال و جواب و مشكلهای سخت افزاری (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5214)

Moji_profit April 12th, 2010 15:53

سلام

كسي از دوستان اطلاعاتي در مورد لپ تاپ دل مدل XPS1340 داره ؟

آيا ميدونيد دليل گرماي بيش از حد اين مدل چيه ؟

متاسفانه اين لپ تاپ بعد از 2 ماه كار كردن مشكل پيدا كرده و در حين بازي از بازي خارج ميشه .
با وجود گرافيك بالاي اين دستگاه متاسفانه در بازي ها به صورت Frame frame نشون ميده (يعني تصوير را اروم اروم نشون ميده )

ممنون ميشم دوستاني كه تجربه كار با اين لپ تاپ را دارن راهنمايي بكنن .

با تشكر

isar April 12th, 2010 17:03

CPU

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Moji_profit (پست 388871)
سلام

كسي از دوستان اطلاعاتي در مورد لپ تاپ دل مدل XPS1340 داره ؟

آيا ميدونيد دليل گرماي بيش از حد اين مدل چيه ؟

متاسفانه اين لپ تاپ بعد از 2 ماه كار كردن مشكل پيدا كرده و در حين بازي از بازي خارج ميشه .
با وجود گرافيك بالاي اين دستگاه متاسفانه در بازي ها به صورت Frame frame نشون ميده (يعني تصوير را اروم اروم نشون ميده )

ممنون ميشم دوستاني كه تجربه كار با اين لپ تاپ را دارن راهنمايي بكنن .

با تشكر

سلام

اول این رو بگم که لپ تاپ مال بازی کردن نیست. لذتی که بازی با کامپیوتر داره، خیلی بیشتر از لپ تاپ هستش.

من اطلاعاتی از لپ تاپ ندارم.
اما در کامپیوتر، علت فریم فریم شدم بازیها، اکثرا پایین بودن cpu بوده. ( این رو در مدتی که دوستم گیم نت داشت فهمیدم. ) نمیدونم در لپ تاپ هم اینطور هست یا نه !

اگر گرافیک شما از پس بازی بر نیاد ( تجربه خودم ) : بازی اصلا بالا نمیاد - نوشته ها و منوی بازی دیده نمیشه - بهضی رنگها در بازی تغییر میکنه یا اصلا نمایش داده نمیشه - بعضی صحنه ها و جزییات صحنه ها دیده نمیشه ( مثلا شما در یک اتاق هستید اما دیوارها نمایش داده نمیشه).

در کامپیوتر اگر دقت کرده باشید، فقط Power و CPU دارای فن هستند برای خنک شدن.
اما در لپ تاپ فکر کنم هارد هم داغ میکند.

behnam59 April 14th, 2010 16:41

سلام
میخواستم در مورد سرعت ویندوز ویستا بدونم ایا میشه کاری کرد که سرعتش افزایش پیدا کنه ؟ خیلی خرفت شده :(تازه گیها نمیدونم از نصب برنامه هاست یا از آپ دیت کردنش هست ؟

behnam59 April 15th, 2010 01:11

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله behnam59 (پست 389412)
سلام
میخواستم در مورد سرعت ویندوز ویستا بدونم ایا میشه کاری کرد که سرعتش افزایش پیدا کنه ؟ خیلی خرفت شده :(تازه گیها نمیدونم از نصب برنامه هاست یا از آپ دیت کردنش هست ؟

کجاست ان یاری کننده که یاری کند مرا ؟

isar April 15th, 2010 01:35

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله behnam59 (پست 389510)
کجاست ان یاری کننده که یاری کند مرا ؟

داداش آخه ویستا هام شُد ویندوز !

یک نِگاه به آمار بنداز

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

behnam59 April 15th, 2010 02:06

سلام
اخه چیکار کنم از بد روزگار سیستم لپ تاپ ما ویندوز ویستا هستش .:cry:

mrm2007 April 15th, 2010 11:55

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله behnam59 (پست 389412)
سلام

با سلام

یکی دو تا چک بکنین بد نیست :

1) اول یک چک دیسک بکنین : CHKDSK c:\ /f احتمالا ازتون میپرسه که موقع بالا اومدن ویندوز انجام بده یا نه که باید بهش جواب مثبت بدین.

2) بعدش هاردتون رو یک Defrag هم بکنید بد نیست. وقتی یک مدت زیادی میگذره (از نصب ویندوز) خیلی کمک میکنه. (نکته : موقع دفرگ کردن اگه آنتی ویروستون رو غیر فعال بکنین سریعتر انجام میشه)

3) با یک برنامه ببینید که موقع بالا اومدن ویندوز چه برنامه هایی اجرا میشن : مثلا Startup manager
PHP Code:

http://majorgeeks.com/Startup_Manager_d5767.html 

اگه برنامه خاصی اضافه اجرا میشه میتونین اونو غیر فعال کنین.

4) این آخری از نظر امنیتی (ویروسها) توصیه نمیشه ولی تجربه میگه که توی سرعت تاثیر داره . در کنترل پنل در قسمت کنترل یوزر ها UAC : User Account Control رو خا موش کنین.(همونیه که موقع نصب برنامه پیغامش میاد و از شما تایید میخواد)

موفق باشید.

behnam59 April 15th, 2010 14:58

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله mrm2007 (پست 389642)
با سلام

یکی دو تا چک بکنین بد نیست :

1) اول یک چک دیسک بکنین : CHKDSK c:\ /f احتمالا ازتون میپرسه که موقع بالا اومدن ویندوز انجام بده یا نه که باید بهش جواب مثبت بدین.

2) بعدش هاردتون رو یک Defrag هم بکنید بد نیست. وقتی یک مدت زیادی میگذره (از نصب ویندوز) خیلی کمک میکنه. (نکته : موقع دفرگ کردن اگه آنتی ویروستون رو غیر فعال بکنین سریعتر انجام میشه)

3) با یک برنامه ببینید که موقع بالا اومدن ویندوز چه برنامه هایی اجرا میشن : مثلا Startup manager
PHP Code:

http://majorgeeks.com/Startup_Manager_d5767.html 

اگه برنامه خاصی اضافه اجرا میشه میتونین اونو غیر فعال کنین.

4) این آخری از نظر امنیتی (ویروسها) توصیه نمیشه ولی تجربه میگه که توی سرعت تاثیر داره . در کنترل پنل در قسمت کنترل یوزر ها UAC : User Account Control رو خا موش کنین.(همونیه که موقع نصب برنامه پیغامش میاد و از شما تایید میخواد)

موفق باشید.

سلام
تشکر از بابت کمکتون تا حدی مشکلم رفع شد .
فایل antispyware.exe نمیدونم چیه ؟ تروجان یا چیز دیگه ای که نیست ؟

mrm2007 April 15th, 2010 17:12

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله behnam59 (پست 389693)
سلام
تشکر از بابت کمکتون تا حدی مشکلم رفع شد .
فایل antispyware.exe نمیدونم چیه ؟ تروجان یا چیز دیگه ای که نیست ؟

با سلام

معمولا باید مال یکی از نرمافزارهای ضد جاسوسی - تبلیغاتی باشه. مسیر کاملش چیه؟ (توی چه دایرکتوری نصب شده؟)

اگه هنوز بهش مطمئن نیستید از سایت زیر استفاده کنین. با 40 تا آنتی ویروس مختلف چکش میکنه!
PHP Code:

http://www.virustotal.com/ 

موفق باشید

behnam59 April 16th, 2010 15:00

سلام
مسیرش اینه"C:\Program Files\Def Group\PC Defender\Antispyware.exe" که با برنامه منجیر استارتاپ نشون میده اما وقتی میخوام مسیرش رو پیدا کنم نیست !!! از حالت هیدن هم خارج کردمش ؟

amir200 April 16th, 2010 15:02

سلام دوستان من چند روزی هست که نمیتونم با ای دی خودم با مسنجر بالا بیام کسی میتونه کمکم کنه؟

mrm2007 April 17th, 2010 19:22

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله behnam59 (پست 389887)
سلام
مسیرش اینه"C:\Program Files\Def Group\PC Defender\Antispyware.exe" که با برنامه منجیر استارتاپ نشون میده اما وقتی میخوام مسیرش رو پیدا کنم نیست !!! از حالت هیدن هم خارج کردمش ؟

با سلام

آیا در Task Manager در قسمت پروسسها همچین پروسسی هست؟ اگه نیست که میتونید با خیال راحت اون رو غیر فعال کنین. اگر هم هست و شما فایلش رو در همون مسیر نمیبینید باز هم غیرفعالش کنین چون احتمالا خودش ویروس باشه.(یک چک هم بکنین , وقتی که میزنین فایلهای هیدن رو نشون بده, بعد ش اگه دوباره رفتید اونجا هنوز این قسمت نشان دادن فایلهای هیدن فعاله؟ اگر نیست (بدون اینکه خودتون غیر فعالش کرده باشین) سیستمتون ویروسی هست.)

behnam59 April 21st, 2010 01:38

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله mrm2007 (پست 390090)
با سلام

آیا در Task Manager در قسمت پروسسها همچین پروسسی هست؟ اگه نیست که میتونید با خیال راحت اون رو غیر فعال کنین. اگر هم هست و شما فایلش رو در همون مسیر نمیبینید باز هم غیرفعالش کنین چون احتمالا خودش ویروس باشه.(یک چک هم بکنین , وقتی که میزنین فایلهای هیدن رو نشون بده, بعد ش اگه دوباره رفتید اونجا هنوز این قسمت نشان دادن فایلهای هیدن فعاله؟ اگر نیست (بدون اینکه خودتون غیر فعالش کرده باشین) سیستمتون ویروسی هست.)

سلام
تشکر میکنم دوست عزیز 100 در دنیا 1000 در اخرت نصیبت بشه به فکر ما بی سوادها هستی ;).
به هر حال لطف میکنید .

شاد باشید .

pro_forexer April 23rd, 2010 21:04

با عرض سلام خدمت همه دوستان
من از ویندوز 7 استفاده می کنم و از اون کاملا راضیم
فقط یه مشکلی دارم اونم اینکه درایو c داره پر میشه و من مجبورم هر چند روز یه بار یه برنامه رو پاک کنم از 7manager هم استفاده کردم ولی چندان فایده ای نداشت قبلا که xp داشتم با partition magic بدون اینکه ویندوز پاک بشه تونستم درایو c رو زیاد کنم ولی اون روی 7 کار نمی کنه چنتا برنامه دیه که بتونه این کار رو بکنه رو هم امتحان کردم ولی هیچ کدوم جواب نداد یعنی نصب میشن ولی اجرا نمیشن در ضمن اینکه ویندوز رو پاک کنم بعد پارتیشن بندی رو از نو انجام بدم کاملا منتفییه
لطفا یکی از دوستان راهنماییم کنه موضوع خیلی حیاتی یه

Kambiz_T.A April 23rd, 2010 22:52

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله pro_forexer (پست 391558)
با عرض سلام خدمت همه دوستان
من از ویندوز 7 استفاده می کنم و از اون کاملا راضیم
فقط یه مشکلی دارم اونم اینکه درایو c داره پر میشه و من مجبورم هر چند روز یه بار یه برنامه رو پاک کنم از 7manager هم استفاده کردم ولی چندان فایده ای نداشت قبلا که xp داشتم با partition magic بدون اینکه ویندوز پاک بشه تونستم درایو c رو زیاد کنم ولی اون روی 7 کار نمی کنه چنتا برنامه دیه که بتونه این کار رو بکنه رو هم امتحان کردم ولی هیچ کدوم جواب نداد یعنی نصب میشن ولی اجرا نمیشن در ضمن اینکه ویندوز رو پاک کنم بعد پارتیشن بندی رو از نو انجام بدم کاملا منتفییه
لطفا یکی از دوستان راهنماییم کنه موضوع خیلی حیاتی یه

با سلام

1-برروی computer کلیک راست نموده و سپس برروی manage کلیک کنید میز فرمان مدیریت کامپیوتر نمایش داده خواهد شد
2-در چهارچوب سمت چپ برروی storage and then disk management کلیک کنید
3-اکنون تمام پارتیشنهایی که ساخته اید را مشاهده میکنید برای کوچک سازی یک پارتیشن برروی آن کیک راست کنید و گزینه shrink volume را انتخاب کنید
4-مقدار فضایی را میخواهید کوچک شود را بر حسب مگا بایت وارد کنید
اگر میخواهید یک پارتیشن را توسعه دهید باید مطمئن شوید که فضای خالی قابل استفاده در باقی پارتیشنها وجود دارد سپس به مرحله 4 بروید واین بار گزینه Extend volume را انتخاب نمایید

موفق و پیروز باشید

ساعت جاري 01:42 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.