انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   کامپیوتر و اینترنت (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   کامپیوتر، اینترنت، سخت افزار و نرم افزار (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=1843)

hossein shariat June 9th, 2006 21:36

کامپیوتر، اینترنت، سخت افزار و نرم افزار

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله behrouz fx
دوست من خودمم متوجه شدم که اشکال از اين ديال آپيه که استفاده مي کنم . چون مثل اينکه من تنها کسي هستم که اين مشکل رو داشتم .
من تو لرستان هستم و دسترسي به اينترنت بهتر از اين هم ندارم .
چه ميشه کرد ديگه بايد ساخت .
اين نوسان خيلي ناگهاني بود چون من از همون اول با اين اکسپرت کار کردم و اين اولين باري بود که مشکل پيدا مردم .
باز خوب شد که نوسان بعد از خبر زياد بود و تلافي اون ضرر رو درآورد و يه سودي هم کرديم . وگرنه من خيلي دپرس ميشدم .
تشکر از لطفتون .

با ديال آپ امروز حكايت جالبي براي من پيش آمد.ساعت 12 روي خبر پوند اكسپرت را گذاشتم.خدا را شكر تا ثانيه آخر قبل از اعلام خبر اينترنت وصل بود و اكسپرت مديفاي كرد.سر ساعت 12 اينترنت من قطع شد:cry: تا ساعت 5/3 اينترنت نداشتم.تو اين مدت كل فحشهايي كه بلد بودم رو به مخابرات دادم:evil2: وقتي اينترنتم وصل شد ديدم پوزشن باي مدتها بعد از خبر فعال شده و استاپش خورده:cry: باز هم خدارا شكر كه هردو فعال نشده و استاپ هر دو نخورده بود;) اين يعني هماني كه ميگن در ايران ،فاركس علاوه بر ريسكهاي معمول ريسك اينترنت را هم دارد.
اين تجربه هم جالب بود .آقا اگر اينترنت شما هم هندلي است هيچ وقت گذاشتن استاپ را موكول به بعد از گرفتن پوزيشن نكنيد.هيچ معلوم نيست تا لحظه اي ديگر اينترنت شما وصل باشد.خصوصا در زمان گذاشتن پوزيشنهاي آميزينگ(اگر دستي مي گيريد)البته مدتي قبل يك بار هم برق اين بلا را سر من آورد .آن موقع درحساب ريل فكر كنم 2 لات پوزيشن گرفتم تا آمدم استاپ ده تايي را براش بگذارم برق رفت:blink: بعد از دو ساعت كه برق آمد آمدم ديدم 30پيپ رفته تو منفي (آقا شانس بدم خدمتتون:p )
-----------------------------------------------------------------------------------------------

ویرایش :

برای طبقه بندی بهتر مطالب ، این تاپیک بسته شده و ادامه مباحث را می توانید از تاپیکهای زیر پیگیری نمایید :

سوال و جواب و مشكلهاي سخت افزاری : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
معرفی نرم افزار ، پرسش و پاسخ نرم افزاری : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

کسری

SANY June 10th, 2006 02:09

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله hossein shariat
با ديال آپ امروز حكايت جالبي براي من پيش آمد.ساعت 12 روي خبر پوند اكسپرت را گذاشتم.خدا را شكر تا ثانيه آخر قبل از اعلام خبر اينترنت وصل بود و اكسپرت مديفاي كرد.سر ساعت 12 اينترنت من قطع شد:cry: تا ساعت 5/3 اينترنت نداشتم.تو اين مدت كل فحشهايي كه بلد بودم رو به مخابرات دادم:evil2: وقتي اينترنتم وصل شد ديدم پوزشن باي مدتها بعد از خبر فعال شده و استاپش خورده:cry: باز هم خدارا شكر كه هردو فعال نشده و استاپ هر دو نخورده بود;) اين يعني هماني كه ميگن در ايران ،فاركس علاوه بر ريسكهاي معمول ريسك اينترنت را هم دارد.
اين تجربه هم جالب بود .آقا اگر اينترنت شما هم هندلي است هيچ وقت گذاشتن استاپ را موكول به بعد از گرفتن پوزيشن نكنيد.هيچ معلوم نيست تا لحظه اي ديگر اينترنت شما وصل باشد.خصوصا در زمان گذاشتن پوزيشنهاي آميزينگ(اگر دستي مي گيريد)البته مدتي قبل يك بار هم برق اين بلا را سر من آورد .آن موقع درحساب ريل فكر كنم 2 لات پوزيشن گرفتم تا آمدم استاپ ده تايي را براش بگذارم برق رفت:blink: بعد از دو ساعت كه برق آمد آمدم ديدم 30پيپ رفته تو منفي (آقا شانس بدم خدمتتون:p )

اقا گفتی داغمو تازه کردی
دقیقآ اینکه موقع پوزیشن گرفتن تکلیف استاپ ok بشه حیاتیه:happy: آقا برق برق امان از این قطعی برق یه هو:blink: دیال آپ هندلی هم که دیگه هیچی اصلآ حرفشو نزن
البته با وجود اکسپرت آقا رضا مشکلی نیست اینا رو گفتم برا غیر آمازینگ :laugh:
یه پیشنهاد هم برا اکسپرت به آقا رضا دادم که با وجود پوزیشن باز هم اکسپرت اردرگذاری کنه!

Honda June 10th, 2006 14:34

سلام
در مورد مشكل آقا مصطفي فلاحي عزيز و حسين آقاي شريعت گل ( 2 تا كاكو با معرفت از شيراز ) :
دوستان چرا از اينترنت ADSL استفاده نمي كنيد ؟ :o
اگر تبليغ به حساب نمي آيد بعرض مي رساند : با شركت پارس آنلاين تماس گرفتم و راجع به مشكل شما :( و برقراري اينترنت ADSL در شهر شيراز ازشون پرسيدم و آنها گفتند كه در بعضي مراكز مخابرات شيراز اين امكان فراهم شده و پيش شماره دوستان شيرازي شما چيست ؟
صحبت كه به اينجا رسيد ، من كم آوردم ... و گفتم پيش شماره شان را نمي دانم ... ولي به دوستانم مي گم خودشون بيان تو سايت پارس آنلاين و پيش شمارشون را چك كنند ...
ضمناً بغير از پارس آنلاين ، ممكنه شركتهاي اينترنتي ديگر هم در شيراز ( مثل شهرهاي ديگر ) سرويس ADSL خودشان را راه اندازي كرده باشند ( اينم گفتم كه تبليغ براي پارس آنلاين به حساب نيايد ) :blush:
راستي هزينه ماهيانه سرويس ADSL در شهرهاي كشور عزيزمان از هزينه اين سرويس در تهران بيشتره :nervous: ... و ديگر اينكه سرويس ADSL هم ظاهراً بعضي وقتها قطعي دارد :( ولي در كل فكر كنم براي كار ما ، از ديال آپ بهتره ( حالا هر طور خودتون صلاح مي دانيد ) ولي من اگر جاي شما بودم از ديگر عزيزان شيرازي كه از سرويس ADSL در شيراز استفاده مي كنند يك پرس و جو مي كردم تا ببينم سرويس دهي كدام شركت ارائه كننده سرويس ADSL در شيراز بهتره :advise: و چكار كنم بهتره ...
زياده جسارت است اساتيد گرامي
با احترام : Honda :)
--------------------------------------
پي نوشت :
خوشا شيراز و وصف بي مثالش
خداوندا نگهدار از زوالش

yaser_rashidi June 10th, 2006 15:08

سلام

حالا كه بحث تبليغ پارس آنلاينه ;) من هم اين را اضافه مي كنم كه پارس بطرز بي سابقه اي نرخ اينترنت نامحدود ماهيانه خود را از حدود 25 هزار تومان در ماه به 10 هزار تومان كم كرده است. بنظر من مي صرفد و اگر مصرف ماهيانه مثلا 100 ساعت داشته باشيد ساعتي 100 تومان ميشود كه قابل مقايسه با ديگر ISP ها نيست. سرعت سرويس دهي و .... هم اگر مشكلات مخابرات و سوئيچ و ... نباشد، خوب است.
من متاسفانه در منطقه اي كه سرويس ADSL برقرار باشد نيستم، و بهمين خاطر مشكل ديال آپ ها را كاملا درك مي كنم. سعي كنيد هميشه يك كارت(ISP خوب) بعنوان Back up داشته باشيد. چند وقت به چند وقت هم تستش كنيد! در مورد برق رفتن هم كه دوستان تجربه كرده بودند، خريد يك UPS صدهزار توماني براي كار حرفه اي و حتي نيمه حرفه اي توصيه ميشه. حداقل در حد نيم ساعت برق بك آپ داره كه براي راه افتادن كلي كار و از بين رفتن نگراني و ... كافيه. تازه براي اين روش كه حتي اگر برق رفت 5 دقيقه قبلش كامپيوترو روشن ميكنيد و اكسپرتو اجرا و يا استاپ يا TP و دو دقيقه بعد هم خاموش تا خبر بعدي!

پي نوشت: هوندا جان يه وقت دلخور نشي. شوخي بود.

Honda June 10th, 2006 15:30

سلام ياسر جان
نه بابا ناراحتي كدومه ؟ مگه ميشه با داشتن مديران با اخلاق و با سواد و دلسوزي مثل شما ، اصلاً به ناراحتي فكر كرد ؟
مگه ميشه دوستاني مثل chaos_of_death و شاخص و مهران ( mb ) و عليجان و مصطفي فلاحي و رامين آيت و استاد فرخ و ... و خلاصه كل بروبچز سرمايه ( مديران و بقيه ... ) داشت و بازم ناراحتي بتواند به سراغمون بياد ...
نه ياسر جان ... افتخار من و مايه خوشحاليم ، شروع فاركس در سرمايه و شاگردي استاداني ( مثل شما و آقا رضا و ... ( بازم اين ... هايم شروع شد !!! ) ) است و واقعاً از زحمات و وقتي كه براي ما مي گذاريد ممنون و متشكرم.
راستي آن سرويس كه شما فرموديد ( 9900 توماني ) بازهم ديال آپ هستش و هزينه تلفن هم به آن اضافه مي شود + اشغال بودن تلفن ، ولي ADSL ظاهراً اين مشكلها را ندارد ( خودمم هنوز ADSL ندارم ) ، ياسرجان جسارت نشه ، اينها را براي ديگر دوستان گفتم ها وگرنه شما كه خودت راهنماي مايي و ما در حال درس پس دادن ...
با تواضع و احترام : Honda ( دوستدار آقا ياسر گل )

Shakhes June 10th, 2006 18:58

سلام
حالا که بحث به سخت افزار کشید منهم دونکته رو بگم :
اول اینکه دوستان حتما سعی کنند از نوت بوک استفاده کنند ( اونهم فقط توشیبا به خاطر ظرفیت باطری بالایی که داره )
دوم اگر از دایل اپ استفاده می کنن علاوه بر استفاده از اشتراک ماهیانه از شرکتها همیشه دو نوع کارت معتبر دیگر را هم بر روی دسک تاپ خود تعریف شده داشته باشند تا در صورت قطع شدن یکی ...دومی یا سومی به داد شما برسه . و همانطور که اقای رشیدی گفتند این کارتهای رزرو را هر از چند گاهی یه تست بزنید .

یاعلی

yaser_rashidi June 10th, 2006 20:47

فعلن که بازار بسته است و بچه ها هم اینجا جمعن. من هم چشم آقا رضا رو دور دیدم و دارم به منحرف شدن تاپیک کمک میکنم :p ولی بد نیست مثلا در فروم عمومی یک تاپیک در مورد سخت افزار و همچنین نرم افزارهای مورد نیاز مثل فایروال و آنتی ویروس و ... بزنیم و بحث کنیم. من یک نرم افزار ردیف برای مدیریت راحت چند دیال آپ و ... هم دارم(خیلی دنبالش گشتم). اینها لازمه کار هست و ابزارهای کار باید ردیف و درست باشند. هوندا جان ما هم اگر دستمون به ADSL میرسید که دنبال دیال آپ نبودیم. گفتیم حالا که قدرتی خدا ای دی اس ال تا 6 کیلومتری ما هم نمیاد، بجاش خدا زده پس کله پارس که قیمتاشو بشکنه.

chaos_of_death June 10th, 2006 23:36

سخت افزار، نرم افزار، ADSL، و کلا کامپیوتر !!

به پیشنهاد جناب رشیدی

این تاپیک رو اینجا درست کردم که به فرموده ایوشن تمام بحث ها اینجا مطرح بشه

جناب رشیدی
گستاخی بنده رو ببخشایید.

chaos_of_death June 10th, 2006 23:37

جناب رشیدی
تاپیک مربوطه ایجاد شد
من تجاربم رو در مورد این ADSL کوفتی اونجا مطرح کردم

Moji_profit June 10th, 2006 23:49

با سلام

ميتونم بپرسم عزيزاني كه ADSL ندارن كدوم شهر ها هستند . چون اكثر شهر ها مجهز به اين شبكه مي باشند .

شكر خدا هم اينجايي كه ما زندگي ميكنيم سرويس دهي اون عاليه .

موفق باشيد.

chaos_of_death June 10th, 2006 23:50

آقا سلام

الهی بگم خدا این مخابرات ما رو چی کار نکنه.
همچین تو سایتاشون و اینور و اونور میان تبلیغ میکنن که آی ما High tech شدیم و فیبر نوری داریم و تلفن سلولی راه انداختیم و ..... که آدم فکر میکنه به زودی صفر سوم رو هم باز میکنن برای خطوط تلفن بین سیاره ای که مثلا بیای شماره تلفن 18-54-32-487-214-0005 رو بگیری که با شوهر خواهرت توی سیاره مشتری اونم توی منطقه طوفان قرمز توی پاسداران سیاره مشتری کوچه ژوراستان 118 ام پلاک D784M3211FHQ صحبت کنی.

نه بابا این خبرا هم نیست
ما تو شرکتمون Leased Line داشتیم با ترافیک 1 به 12 ( یعنی 12 User ازش به طور همزمان استفاده میکردن ) که سرعت Send و Recieve ش هم 256/128 بود. تو بدترین ساعت Direct بهت 7 کیلو بیت سرعت میداد که میتونستی با خیال راحت از Connection ات مطمئن باشی.
ماهی 230 هزار تومن هم میگرفتند و همین.

اومدن خبر مرگشون صرفه جویی کنن رفتن یه ADSL گرفتن 512/256 با ترافیک 1 به 8 که سرعتش دوبل اونه ولی خاک بر سر یه بند قطع میشه و اصلا دریافت و ارسالش کار نمیکنه.
یعنی این بدبخت متا تریدر که قد گوجه سبز هم ترافیک نداره هم نمیتونه وصل بشه. اونم با پورت به اون خلوتی 444 که هر ننه قمری ازش میتونه سیگنال رد و بدل کنه.
اینا بماند.

زنگ زدم به شرکت کوفت ( اسمشو نمیارم که شر نشه ) میگم آقا من میخوام ADSL بگیرم میگن بفرمایید خواهش میکنیم قیمت فرستادند. زینگ زدم به پشتیبانی میگم آقا من با هزینه مشکل ندارم ولی کار من فارکسه سرعت Direct میخوام حداقل هم 3 کیلو بود هم خوبه میگه ( کارشناس شرکت بعد از کلی نگه داشتن من پشت خط ) قربان مسئولین ما میگن در ماه حداقل 20 ساعت قطعی داریم.

زرررررررررررررررررت

حالا باز بگین خوبه
من که میترسم بگیرم

Arak_fx June 11th, 2006 00:06

خب من كلنگو ميزنم كه اونايي كه كامپوترشون گازوييليه بيان بالا و خجالت نكشن ;)
كامپيوتر پنتيوم 3 با سي پي يو 733 مگا هرتز اينتل دارم :whoow: ( ديگه فكر نكنم گازوييلي تر از كامپيوتر من اينجا باشه ) داراي خط ADSL با پهناي باند 64kb از پارس آنلاين .
آشوب جان دستت درد نكنه كه اين تاپيك رو زدي چون ميخوام يه لپ تاپ بگيرم و اين كامپيوترم رو به موزه اهدا كنم . پيشنهادات خودتون رو در مورد لپ تاپ بگيد چه مدلي از بين برندهاي VAIO يا همون SONY - شركت DELL و شركت IBM رو بخرم بهتره ؟

ميخوام 2 ميليون بيشتر نشه . در ضمن روزانه 15 ساعت باهاش كار دارم :blink: پس فكر داغ نشدن و اين چيزهاش هم باشيد . اهل بازي هم نيستم كه كارت گرافيك قوي بخوام فقط سرم تو چارته :) خوش دست هم باشد . در مورد سي پي يو هم كه به نظرم اينتل سروره . نظر شما چيه ؟

چه امكاناتي رو ميشه بعدا در نوت بوك ارتقا داد كه الان خرج زياد نكنم ؟

سپاسگزارم :banana:

chaos_of_death June 11th, 2006 00:18

ببین Ram و هارد و باطری و درایو DVD قابل ارتقا هست و کم دردسر
بقیه رو هم میشه ازتقا داد ولی دردسر داره

همون موقع که میخری بگو Ram رو زیاد کنن. هرچی که میخواد باشه

IBM رو نمیدونم
ولی وایو نگیر چون به خاطر کارت گرافیک و مانیتور با کیفیتش الکی گرونه.

Dell خوبه هم بیزینسی تره هم صنعتی و خر کاره من هنوز یه 386 دارم که 4.5 مگا رم داره و 60 مگا هارد ( نخند ....... جای پدر بزرگ کامپیوتر های الانه )
اما Dell به شدت مشکل باطری داره

توشیبا هم جزو برند های خوبه ولی یه کم سنگینه
ولی توشیبا یه مزیت مهم داره ... عین پراید صندوقدار سفید همیشه پوله تا خواستی بفروشی کلی آدم هست که میخره

yusefamini June 11th, 2006 00:34

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Arak_fx
ميخوام 2 ميليون بيشتر نشه . در ضمن روزانه 15 ساعت باهاش كار دارم :blink: .....
:banana:

دو میلیون ؟!!!!!!!!!:blink: :blink:

آقا اگه یه همچین پولی می خواهید بدید یه راهکار هایی براتون دارم

زنده باشید

Arak_fx June 11th, 2006 00:37

ممنون آشوب جان .

حقيقتش DELL D610 چشمو گرفته . چطوره اين ؟

Arak_fx June 11th, 2006 00:39

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله yusefamini
دو میلیون ؟!!!!!!!!!:blink: :blink:

آقا اگه یه همچین پولی می خواهید بدید یه راهکار هایی براتون دارم

زنده باشید

سلام .

منتظر ارائه راهكار شما هستم . در ضمن نگفتم 200 ميليون كه آنقدر تعجب كرديد . اگر با اين كامپيوتر گازوييلي سرو كله ميزديد شما هم سعي ميكرديد هزينه كنيد ;)

yusefamini June 11th, 2006 01:40

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Arak_fx
سلام .

منتظر ارائه راهكار شما هستم . در ضمن نگفتم 200 ميليون كه آنقدر تعجب كرديد . اگر با اين كامپيوتر گازوييلي سرو كله ميزديد شما هم سعي ميكرديد هزينه كنيد ;)

نه دوست عزیزم
تعجب من به خاطر 200 میلیون نبود

این لپ تاپیه که من دو هفته پیش خریدم

acer
Aspire 3004 WLMi

Mobile AMD Sempron Processor 3100+
15.4" WXGA Acer CristalBright TFT LCD
60GB HDD
DVD-Dual ( Support DVD+R Double Layer/DVD + RW)
512 MB DDR
802.11 b/g wireless LAN
.....

فقط 2750 درهم... یعنی 680 هزار تومن...نمی دونم اونجا چنده ...شما بهترین لپ تاپ رو می تونید اینجا با 4000 درهم بخرید ..یعنی حدود 1200000 تومن... منتهی لپ تاپی که می خرید با این قیمت دیگه اخر لپ تاپه

به هر حال فقط پیشنهاد بود

ضمنا برای اون دسته از عزیزانی که مشکل خطوط اینترنت رو دارند و امکان گذاشتن دیش دارند ، یه پیشنهاد دارم .

البته اگه کسی این امکان رو داشت بگه تا خدمتش عرض کنم.

موفق باشید

Shakhes June 11th, 2006 14:00

یوسف جان لپ تاپ نو یا استوک ؟چون یه نوت بوک بخوای بگیری که اینجا متوسطش 150000تومنه .
خلیج سنتر هم که تو دبی رفتم همش بنداز بندازه .و بنجل زیاد داره .

Khashayar-Ta June 11th, 2006 14:23

:blink:
نقل قول:

نه دوست عزیزم

فقط 2750 درهم... یعنی 680 هزار تومن...نمی دونم اونجا چنده ...شما بهترین لپ تاپ رو می تونید اینجا با 4000 درهم بخرید ..یعنی حدود 1200000 تومن... منتهی لپ تاپی که می خرید با این قیمت دیگه اخر لپ تاپه

ضمنا برای اون دسته از عزیزانی که مشکل خطوط اینترنت رو دارند و امکان گذاشتن دیش دارند ، یه پیشنهاد دارم .
موفق باشید

در تکمیل فرمایشات جناب امینی (آقا چیکار کنم دیگه هر جا شما باشی منم باید بیام:p )

عزیزانی که در تهران سکونت دارند جهت اینترنت میتونن از داتک اینترنت بیسیم بگیرند...من خودم از داتک دارم.. حالا مزایا :
1- عدم نیاز به خرید تجهیزات...فقط 100هزار تومان ودیعه مودم که در زمان پایان قرداد برگردانده میشه
2- هزینه ماهیانه 40 هزار تومان....که برای پهنای باند 128/32 هستش...و البته من خودم با این پهنا سه تا سیستم رو به صورت Share به اینترنت وصل کردم و سرعت ها هم راضی کننده هستن.
3- بیست و چهار ساعته رو نتی دیگه.....در اکثر مناطق تهران هم آنتن میده...فقط یه وقتا البته به ندرت قطعی داره (که از شانس بد ما این قطعی درست تو لحظه ای هستش که تو سودی میخواهی ببندی :blink: )

راستی یه مطلب دیگه...جناب امینی عزیز ...آقا شما تو دبی اینترنت دیشی داری.......اینجا من خیلی دنبالش رفتم
ساختمان دیتا به شدت روی این مسئله گیر میده و جریمه سنگین هم داره و بر خلاف آنتن های ماهواره عادی..دیش های ارسال دریافت اینترنت قابل رد گیری هستن و میشه فهمید کی داره استفاده میکنه...البته اینو یکی از تکنسین های اونجا گفت (حالا نمیدونم چه جوری سیگنالشو پیدا میکنن...الله اعلم:cry: )

ravian June 11th, 2006 15:22

نقل قول:

نه دوست عزیزم

acer
Aspire 3004 WLMi

Mobile AMD Sempron Processor 3100+
15.4" WXGA Acer CristalBright TFT LCD
60GB HDD
DVD-Dual ( Support DVD+R Double Layer/DVD + RW)
512 MB DDR
802.11 b/g wireless LAN
.....

موفق باشید

اقاي اميني خسته نباشيد
مي خواستم ببينم تو دبي لب تاب سوني ويو قيمتش چنده اطلاعي دارين :blush: :blink: :rambo:

yusefamini June 11th, 2006 15:49

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Shakhes
یوسف جان لپ تاپ نو یا استوک ؟چون یه نوت بوک بخوای بگیری که اینجا متوسطش 150000تومنه .

نه شاخص جان ، لپ تاپ نو
من چند وقت پیش برای یکی از بستگان یه Asarآکبند خریدم که الان مشخصاتش رو ندارم. 1150 درهم . البته سیستم عامل نداشت . پاک پاک بود. باید سیستم عامل رو خودمون می ریختیم . این رو از خلیج سنتر گرفتم .
ولی برای همسرم همون سیستمی رو که بالا گفتم گرفتم ، به نظر من که خیلی عالیه. طرف می گفت مودم وایر لسش قابلیت همخوان کردن خودش با سیگنالهای آزاد رو داره . یعنی اگه مثلا تو جایی مثل فرودگاه دبی باشی که سرویس وایر لس رایگان میده ، میتونه خودشو ادپته کنه و شما مادامی که تو فرودگاه هستید به اینتر نت وصل باشید ..راستش نمی دونم ، شاید همه مودمهای وایر لس این خاصیت رو داشته باشند ، ولی طرف می گفت این سیستم جدیده ...راست و دروغش پای خودش

خلاصه به نظر من اگه بخواهید اونجا سیستم گرون بخرید ، خیلی بهتره که یه دوسه روزه بیایید اینجا و هم گشت و گذارتون رو کردید و هم سیستم خوبی خریدید . تمام اینها جمعا ارزونتر از خرید تو ایرانه.

این فقط نظر منه

Shakhes June 11th, 2006 15:58

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Shakhes

اقا مثل اینکه یه صفر جاگذاشتم ;) 1میلیون و پانصد هزار تومان .

yusefamini June 11th, 2006 16:04

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله khashayar_talebi
:blink:

راستی یه مطلب دیگه...جناب امینی عزیز ...آقا شما تو دبی اینترنت دیشی داری.......اینجا من خیلی دنبالش رفتم
:cry: )

خشایار جان
من اینجا ADSLدارم . البته ناگفته نماند که یه مشکل فنی هم با لپ تاپم دارم که اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم
راستش وقتی من با کابل LANوصل میشم مشکلی ندارم. ولی وقتی می خوام با وایرلس وصل بشم ، هر چند وقت یکبار سیستم قطع میشه و یه صفحه آبی رنگ کل مونیتور رو میگیره و کلی نوشته هم توشه . از نوشته هاش اینطور بر میاد که باید اخرین نرم افزار نصب شده رو بردارم. خوب با توجه به اینکه این موضوع فقط زمان استفاده از وایرلس اتفاق میافته ، پس اون نرم افزار مورد دار همین برنامه اتصال وایر لس هست . حالا من نمیدونم که چطور میشه اون رو آن اینستال کرد؟ و تازه اگه هم برش دارم از کجا برنامه شو بیارم و دوباره اینستالش کنم .
میشه به مخابرات ( به قول عربها اتصالات ) زنگ بزنم . ولی مشکل زمانی دارم و وقتی من خونه هستم که وقت اداری تموم شده و ضمنا حدود 100 درهم هم برای این کار گوش میبرند:p

حالا اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه ممنون میشم
خوب... خشایار جان ..سبب خیری شدی تا من این مشکلم رو هم بگم;)

yusefamini June 11th, 2006 16:10

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله ravian
اقاي اميني خسته نباشيد
مي خواستم ببينم تو دبي لب تاب سوني ويو قيمتش چنده اطلاعي دارين :blush: :blink: :rambo:

نه راویان عزیز نمیدونم ...ولی یه پیشنهاد

دوستانی که میخوان قیمت لپ تاپ خاصی رو بدونن ، لطفا مشخصات کاملش رو تو این تاپیک بذارن . من تو این هفته ، یه روز همه رو بر می دارم و میرم خلیج سنتر و چند جای دیگه و ته و توی قضیه رو براتون در میارم .
بعد میتونید با خیال راحت تصمیم بگیرید .

امیدوارم اینجوری یه کم از مخارجتون کم بشه .

من تا این جمعه مجرد هستم :rolleyes: پس می تونم برای رفتن به دبی یه روز رو اختصاص بدم ..فکر کنم چهار شنبه بد نباشه .
پس تا اون موقع هر کی می خواد سیستمی رو بررسی کنه به من مشخصاتش رو بده.

زنده باشید

ghods June 11th, 2006 16:38

نقل قول:

خشایار جان
من اینجا ADSLدارم . البته ناگفته نماند که یه مشکل فنی هم با لپ تاپم دارم که اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم
راستش وقتی من با کابل LANوصل میشم مشکلی ندارم. ولی وقتی می خوام با وایرلس وصل بشم ، هر چند وقت یکبار سیستم قطع میشه و یه صفحه آبی رنگ کل مونیتور رو میگیره و کلی نوشته هم توشه . از نوشته هاش اینطور بر میاد که باید اخرین نرم افزار نصب شده رو بردارم. خوب با توجه به اینکه این موضوع فقط زمان استفاده از وایرلس اتفاق میافته ، پس اون نرم افزار مورد دار همین برنامه اتصال وایر لس هست . حالا من نمیدونم که چطور میشه اون رو آن اینستال کرد؟ و تازه اگه هم برش دارم از کجا برنامه شو بیارم و دوباره اینستالش کنم .
میشه به مخابرات ( به قول عربها اتصالات ) زنگ بزنم . ولی مشکل زمانی دارم و وقتی من خونه هستم که وقت اداری تموم شده و ضمنا حدود 100 درهم هم برای این کار گوش میبرند:p

حالا اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه ممنون میشم
خوب... خشایار جان ..سبب خیری شدی تا من این مشکلم رو هم بگم;)

سلام آقاي اميني

منهم مشكل ديسكانكت شدن وايرلس را دارم . آخرين درايور اينتل را هم نصب كردم ولي مشكلم برطرف نشد . حتي چند بار كامپيوتر را فرمت كردم و تست كردم . ولي مشكلم حل نشد . شايد مربوط به مودم باشد . مارك مودم من Siemens SpeedStrim است .

اگر راه حلي پيدا كرديد به من بگوييد ;)

راستي مجردي خوش بگذره - جاي ما رو هم خالي كنيد . ;)

ravian June 16th, 2006 13:22

سلام يوسف جان اميدوارم خوب باشي ...ميخواستم ببينم شما تو دبي راحتي يعني مشكلي از نظر هزينه و اينترنت و كل قضايا نداري ...

yusefamini June 18th, 2006 11:35

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله ravian
سلام يوسف جان اميدوارم خوب باشي ...ميخواستم ببينم شما تو دبي راحتي يعني مشكلي از نظر هزينه و اينترنت و كل قضايا نداري ...

راویان عزیز

سوالت خیلی کلی بود....نمی دونم چی جواب بدم . اگه منظورت هزینه ADSLهست که باید بگم ماهی حدود 150 درهم میشه که به نظر من زیاد نیست . بخصوص اگه از اینترنت بخواهی پول در آری. سرعتش عالیه و هیچ مشکل خاصی بابت خط نداریم( گوش شیطون کر:laugh: )

حالا اگه مورد خاصی مد نظر شماست بگید ، در خدمتم

ravian June 18th, 2006 11:44

yosef jan salam ,bebakhshid ke nemitoonam farsi type konam ,vala raftam to ye siti gheimat laptop darovordam ke yeki az laptop ha sakht afzaresh hamine ke gozashtam
va modelesh
TOSHIBA SATELLITE M65-S9092
in hast inja 1450000 tomane onja gheimat dari shoma?sitesham ine
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

CPU: CENTRINO 2.0 GHZ
L2 Cache: 2048 KB
RAM: 1024 MB DDR2
HARD: 100 GB SATA
Drive: DVD/RW DUAL
LCD: 17 WXGA TRUBRITE
Graphic Card: 256 MB X600 Radeon
Modem: 56 KB/S
Lan Card: 10/100
Wireless: 802.11 b/g
Operating System: WIN XP Media Center
Port: USB2 - S VIDEO
Card Reader: 6 in 1
i Link: IEEE1394
Weight: 3.7 KG
Battery Life: MIN. 3 HR
Producer Country: CHINA
Guarantee: ONE YEAR INTERNATIONAL

Arak_fx June 18th, 2006 13:01

من از خريد لپ تاپ منصرف شدم چون گارانتي هاي ايران به درد نميخوره . لپ تاپت خداي نكرده اگر خراب بشه بايد بفرستي دبي كه اون هم ميگن اعتباري بهش نيست .
تصميم گرفتم يه دسكتاپ جمع كنم .

از دوستان اگر كسي بتونه راهنمايي خوبي بكنه شايد لپ تاپ بخرم . تنها مشكلم فقط گارانتيه :cry:

mehran_lp June 18th, 2006 18:06

بابا اراک جان ...گارانتی رو کی داده کی گرفته [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]...کنتور هم که نداره
از دبی یه توپشو بگیر ...فقط قبلش خوب تحقیق کن ...
البته جسارت نباشه ها ...اما سعی کن سونی نگیری ..فقط پول بیشتر می گیره که اونم به خاطر اسمش...توشیبا بگیر:whoow:
من مخلصم

Alijaan June 18th, 2006 18:18

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله mehran_lp
بابا اراک جان ...گارانتی رو کی داده کی گرفته [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]...کنتور هم که نداره
از دبی یه توپشو بگیر ...فقط قبلش خوب تحقیق کن ...
البته جسارت نباشه ها ...اما سعی کن سونی نگیری ..فقط پول بیشتر می گیره که اونم به خاطر اسمش...توشیبا بگیر:whoow:
من مخلصم

سلام اراک جان ...;)

به نظر من هم توشیبا بگیر ...
من که ازش خیلی راضیم ...
در ضمن گارانتی اش هم حتما تاکید کن مال خود شرکتهای ایرانی باشه ...
چون زرنگ بازی در میارن و تو فاکتور مینویسن گارانتی بین المللی ...
اول که داری میخری میگی ایول ...:banana:
گارانتی بین المللیه ...
ولی بعدا متوجه میشی که وقتی نوت بوکت خراب شد باید بفرستیش اون ور آب .:(
من تو فاکتورم ذکر کردم که کارانتی تحت پوشش همون شرکتی هستش که ازش خریدم ...
وقتی هم که نوت بوکم خراب شد بردم دادم به خودشون .
خیلی سریع همین جا برام درست کردن و بهم دادن ...:cool:

ارادتمند شما

candletrader June 18th, 2006 18:34

اقا اگه از دبي بخريم اوردنش مشكل هم داره يا دم ورودي گمرك گير ميدن من يه بار يه دوربين عكاسي خريدم كلي هزينه ام شد و گرونتر از ايران برام تموم شد

ravian June 18th, 2006 18:39

انوقت شما اوردی بسته بندی شده اوردی یعنی تو کارتونش بود دیگه؟؟

SANY June 19th, 2006 08:43

آقایون یه کم درباره این Anti virus Anti spy........ امثال اینا بحث کنید اصلآ تا حالا سابقه داشته کسی تو عالم فارکس از این ناحیه متحمل ضرر بشه.

چه رابطه ای بین sent و Received و هک وجود داره؟ ایا این صحت داره اگه sent بیشتر باشه احتمال اینکه کسی داره فضولی میکنه بیشتره؟؟

درباره نرم افزارهای مفید و بی دردسر هم بگید.

در حال حاضر من از nod32 و spyware doctor استفاده میکنم ..میگن بدک نیست.

candletrader June 19th, 2006 09:51

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله ravian
انوقت شما اوردی بسته بندی شده اوردی یعنی تو کارتونش بود دیگه؟؟

نه عزيز به من گفتند اين دوربين گرونقيمته (اون موقع اخرين مدل عكاسي ديجتال بودش) و قبل از رفتن هم اعلام نكردي پس شامل حقوق گمركي ميشه؟!!!

arvinfx June 19th, 2006 10:24

تنها چیزی که اینجا بحث نمیشه ADSL هست

candletrader June 19th, 2006 11:02

بالاي اينجا نوشته و كلا كامپوتر و ايناااااا

SANY June 20th, 2006 16:38

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله candletrader
بالاي اينجا نوشته و كلا كامپوتر و ايناااااا

:laugh:

mehran_lp June 20th, 2006 16:51

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله forexjan
آقایون یه کم درباره این Anti virus Anti spy........ امثال اینا بحث کنید اصلآ تا حالا سابقه داشته کسی تو عالم فارکس از این ناحیه متحمل ضرر بشه.

چه رابطه ای بین sent و Received و هک وجود داره؟ ایا این صحت داره اگه sent بیشتر باشه احتمال اینکه کسی داره فضولی میکنه بیشتره؟؟

درباره نرم افزارهای مفید و بی دردسر هم بگید.

در حال حاضر من از nod32 و spyware doctor استفاده میکنم ..میگن بدک نیست.

دوست عزیز در مورد آنتی ویروس ..فقط و تنها فقط ..Bitdefender
در مرد نرم افزارهای ضد جاسوس هم spybotعالیه ...اینم لینکش

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] خودش
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] اپديت
و اینم بگم که من به شخصه نه آنتی ویروس رو سیستم دارم نه آنتی اسپای :blink:

yaser_rashidi June 20th, 2006 17:03

kaspersky هم بد نيست.

SANY June 20th, 2006 17:55

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله yaser_rashidi
kaspersky هم بد نيست.

اقا رضا هم نظرشون همین بود

SANY June 20th, 2006 17:57

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله mehran_lp
و اینم بگم که من به شخصه نه آنتی ویروس رو سیستم دارم نه آنتی اسپای :blink:

چرا اونوقت؟

لینکی از انتی ویروسی که گفتی نداشتی؟

Mohsen June 20th, 2006 19:22

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله yaser_rashidi
kaspersky هم بد نيست.

فقط بد نیست ؟ :o
من که فکر می کنم فوق العاده است :)

Mohsen June 20th, 2006 19:29

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله forexjan
چرا اونوقت؟
لینکی از انتی ویروسی که گفتی نداشتی؟

از این یکی خیلی راضی نبودم.بدقلق بود
اگر کمی بگردید شاید ویرایش جدیدتری هم پیدا کنید

SANY June 21st, 2006 00:43

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Mohsen
از این یکی خیلی راضی نبودم.بدقلق بود
اگر کمی بگردید شاید ویرایش جدیدتری هم پیدا کنید

ایول
نکته مهمیه.مگه ما چقدر وقت داریم بیایم صرف بد قلقیه :blink: اینا کنیم:laugh:

HajReza June 23rd, 2006 16:45

با سلام
دوستان عزیزیکه توی تهران ADSL دارن اگه می شه لطف کنن بگن از چه شرکتی گرفتن
و ایا ازش راضی هستن یا نه؟
و در کل می خوام بدونم کدوم شرکت بهترین سرویس رو ارائه می ده
گوش شیطون کر مثل اینکه منطقه ماهم اورده (مخابرات اشرفی اصفهانی)
با تشکر

arvinfx June 23rd, 2006 17:46

یه نگا به این ترفه ها بندازین خنده داره

14/900 در ماه برای 64kb/64kb Send/Reseave یعنی 8 کیلوبایت در ثانیه

5 درصد مالیات + 1 در صد نمودنم برای کجا نوشته بود

تازه 15 هزینه نصب و 15-45 تومان هم هزینه مودم ( که احتمالا چک می گیرن پول نیگیرن برا مودم)

این یکی خدنده داره 3 هزار تومان هم برای مخابرات اونم ماهییییی !!!!!!

پارس آنلاین اینه تعرفش

Moji_profit June 23rd, 2006 18:06

با سلام

در استان يزد هم شركت پيشگامان سرويس دهي ميكنه كه هزينه اوليه 87900 تومان هست و هزينه شارژ ماهيانه براي استفاده 1 گيگابايت 19000 تومان .

ولي به نظر من تنها مزيتش اشغال نشدن خط تلفن هستش . چون سرعتش خيلي مضخرفه .

موفق باشيد

Gunman June 25th, 2006 12:07

ظاهرا ParsOnline محدودیت حجمی خودش رو برداشته.

Arak_fx June 25th, 2006 12:23

خب من از خريد نوت بوك منصرف شدم . كامپيوتر دسكتاپ ميگيرم .

تا حالا با مادر بورد giga و cpu intel كار كردم . مادربوردهاي asus و cpu amd چطوره ؟ به نظر شما چي بگيرم اين دو تا رو ؟ دليل خود را هم بيان كنيد .
دي وي دي رايتر چي بگيرم ؟
در مورد هارد نظرتون چيه ؟
مانيتور هم كه مدل lcd bh-1750 samsung كه كولاكه در عرصه مانيتور رو انتخاب كردم
رم هم 512 يا 1 گيگا بايت kingstone .

با تشكر

ساعت جاري 22:08 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.