انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   کامپیوتر و اینترنت (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   کامپیوتر، اینترنت، سخت افزار و نرم افزار (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=1843)

رامين مقدس February 8th, 2008 02:08

متاسفانه انگار حدس شما درست بود:cry::cry:

اعدد Send and Received تغيير ميكند:(
خب حالا چه بايد كرد؟(يعني چه خاكي بايد بر سرش بريزم؟)
موفق باشيد...

Fxtrue February 8th, 2008 03:03

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Ramin_Khabaloo (پست 167716)

موفق باشيد...

سلام
ابتدا در نظر داشته باشد كه اين send & receive كه انجام ميشود با افزايش تايم online بودن شما لحظه به لحظه يعني بصورت تصاعدي بيشتر ميشود تا جاييكه در ابتدا تمامي حجم باند اينترنتي شما و بعد ISP ‌شما را اشغال ميكند پس بهتره تا رفع اشكال از online بودن بيش از اندازه خودداري كنيد اما راه چاره

1- بوت نمودن سيستم با ديسك سيستم و در نهايت scan نمودن آن با يك آنتي ويروس قوي (كه البته اين راه بهترين راه نيست و پيشنهاد هم نميشود)

2- كپي برداري از اطلاعات موجود سيستم (فقط فايلهاي اطلاعاتي آن هم در صورت نياز و با ارزش بودن) و بعد Fdisk و نصب مجدد ويندوز.

اما پيشنهاد بنده به شما اين است كه اگر از پلت فرم ويندوز استفاده ميكنيد حتما win2000 را نصب كنيد نه هيچگونه ويندوز ديگررا و دليل آن تنها كمي بالا بودن Security آن نسبت به ويندوزهاي ديگر است.

موفق باشيد

رامين مقدس February 8th, 2008 11:47

دوسته عزيز ببخش اگه اينقدر مزاحمت ميشم:blush:
منظورتون fdisk كردن كل هارد ميباشد؟يا فقط درايوي كه windows نصب است؟
آخه من نميتونم 200 گيگ هاردم رو fdisk كنم...
باز هم ممنون و متشكرم از توجهتون
پايدار باشيد

forexsrd February 8th, 2008 14:04

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Fxtrue (پست 167675)
بهترين راه براي تست آن اين است كه به اينترنت وصل شويد و برروي آيكون connection خودتان (يعني همان دوتا كامپيوتري كه روشن و خاموش ميشوند) كليك راست كنيد و گزينه Status را انتخاب كنيد در نهايت توجه كنيد كه آيا اعدادي كه براي Send and Received نوشته شده تغيير ميكنند يا خير يعني بدون اينكه شما browser‌ باز كرده باشيد و بدون هيچگونه فرماني آيا آن اعداد اضافه ميشوند يا نه اگر ميشوند سيستم شما ويروسي شده و تا قبل از اينكه ISP‌ شما يهتان اخطار دهد بايد مشكل را رفع كنيد چون در آن صورت اختلال در سيستم شما باعث اختلال در سيستم ISP‌هم ميشود

سلام
من از سرویس ADSL استفاده میکنم این تست رو انجام دادم در تمام حالاتی که مودم من روشن بوده هم Send و هم Received مدام داره تغییر میکنه و زیاد میشه. البته من مشکل افت سرعت رو ندارم و فقط جهت کنجکاوی این تست رو انجام دادم.
جالبه که اگه مودم روشن باشه و اینترنت قطع باشه یا مثلا" ورودی لاین مودم (خط تلفن به مودم) رو قطع کنم باز هم نتیجه همونه و اعداد زیاد میشوند.
با این اوصاف آیا این مسئله باز هم به ویروس و تروجان مربوط میشه؟
شاید هم باید این تست رو با DialUp انجام بدم؟

ario February 8th, 2008 14:37

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله forexsrd (پست 167780)
سلام
من از سرویس ADSL استفاده میکنم این تست رو انجام دادم در تمام حالاتی که مودم من روشن بوده هم Send و هم Received مدام داره تغییر میکنه و زیاد میشه. البته من مشکل افت سرعت رو ندارم و فقط جهت کنجکاوی این تست رو انجام دادم.
جالبه که اگه مودم روشن باشه و اینترنت قطع باشه یا مثلا" ورودی لاین مودم (خط تلفن به مودم) رو قطع کنم باز هم نتیجه همونه و اعداد زیاد میشوند.

شما كانكشن اينترنت را تست نكرده ايد! بلكه كانكشن مودم را امتحان كرده ايد! :happy:

forexsrd February 8th, 2008 14:55

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله ario (پست 167786)
شما كانكشن اينترنت را تست نكرده ايد! بلكه كانكشن مودم را امتحان كرده ايد! :happy:

سلام
من همون کاری رو که گفته بودند انجام دادم یعنی استفاده از دو کامپیوتر چشمک زن.
میشه بگید کانکشن اینترنت رو چطوری چک کنم؟

lastnight19 February 8th, 2008 16:42

چگونه یک معتاد به اینترنت را بشناسیم؟

چگونه یک معتاد اینترنت را بشناسیم؟

مطالعات جدید در آمریکا نشان می‌دهد علایم اعتیاد به اینترنت و الکل به هم شبیه است. طبق مطالعات انجام
شده توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد که بخشی از آن را روزهای گذشته در فناوران خواندید، در یک هشتم از دو هزار و ۵۱۳ بزرگسال مورد آزمایش، حداقل یکی از علایم استفاده نادرست اینترنت مشاهده شده است.
الیاس ابوجاده (Elias Aboujaoude) بانی این مطالعات و مدیر کلینیک کنترل اختلالات ناگهانی استنفورد
اظهار داشت: تاکید بسیاری بر فواید اینترنت شده اما در مورد مشکلاتی که ممکن است برای دسته‌ای از استفاده‌کنندگان به وجود آورد، کمتر صحبتی به میان آمده است.
آنچه او را بیش‌تر نگران کرده است، شباهت رفتاری معتادان به اینترنت و الکلی‌هاست. زیرا آنان از اینترنت همانند الکل در مواقع غیرضروری و برای فرار از افسردگی استفاده می‌کنند. وی می‌گوید: در مواردی نیز اینترنت برای خوددرمانی استفاده می‌شود. طبق این مطالعات برای ۷/۱۳ درصد آزمایش‌شوندگان چند روز دور ماندن از اینترنت سخت بود. ۷/۸ درصد استفاده غیرضروری از اینترنت را کتمان کردند، ۹/۵ درصد احساس می‌کردند استفاده افراطی از اینترنت روابط‌شان را دچار مشکل کرده است و ۲/۸ درصد از اینترنت برای فراموش کردن مشکلات یا وضعیت بد روحی استفاده می‌کردند.
البته با تمامی این اوصاف، ابوجاده اعتیاد به اینترنت را اختلالی بالینی نمی‌داند. وی در این زمینه تصریح کرد: این مساله نوعی بیماری نیست و هنوز تحقیقات ما کامل نشده، اما این مطالعات ما را به تشخیص‌های بالینی موثری خواهد رساند. NetAlert تشکلی وابسته به دولت استرالیاست که افراد را در زمینه سلامت اینترنتی راهنمایی می‌کند و علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را با تماس با شماره (۱۸۰۰۸۸۰۱۷۶) به دست آورند. این انجمن گفت‌وگوها (چت) و بازی‌های اینترنتی را اعتیادآور می‌داند. بازی‌های آنلاین خشم مخالفان را برانگیخته است، مخصوصا پس از مرگ نوجوان ۱۳ ساله چینی در ماه مه که والدینش اظهار داشتند وی پس از ۳۶ ساعت بازی مداوم آنلاین Warcraft خود را از بالای یک ساختمان بلند پایین انداخت. دنیای بازی warcraft یکی از عوامل اصلی اعتیاد اینترنتی محسوب می‌شود. یکی از معتادان بهبود یافته بازی world of warcraft اعتراف کرد که در دنیای بازی، زندگی و دوستان جدیدی پیدا کرد که زندگی طبیعی‌اش را تحت تاثیر قرار داده بود.
وی در یک وبلاگ نوشته «این بازی‌ها دنیایی مجازی به وجود می‌آورند که می‌توانی در آن خودت نباشی. این
موضوع بسیاری از خانواده‌ها و دوستی‌ها را از بین برده است و اثر مخرب آن از کلیه مواد مخدری که هم‌اکنون در بازار وجود دارد، بیش‌تر است. وی می‌نویسد: زمانی که بازی کردن را شروع کردم، هدفم ایجاد شرایط بهتر زندگی بود. حال پس از گذشت یک سال وزنم ۳۰ پوند بیش‌تر شده است. پیش از این اوقات
فراغت خود را با نوشتن و نواختن موسیقی می‌گذراندم اما حالا بیش‌تر از یک سال است که دستم به گیتار
نخورده است.» وی همچنین از ساختار بی‌پایان برخی بازی‌ها ابراز نگرانی می‌کند و می‌گوید: «اکثر
بازی‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به سادگی در آن موفق نخواهید شد و تنها راه بهتر بازی کردن بیش‌تر
بازی کردن است.»

نقل از آفتاب

Fxtrue February 8th, 2008 23:25

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Ramin_Khabaloo (پست 167753)
دوسته عزيز ببخش اگه اينقدر مزاحمت ميشم:blush:
منظورتون fdisk كردن كل هارد ميباشد؟يا فقط درايوي كه windows نصب است؟
آخه من نميتونم 200 گيگ هاردم رو fdisk كنم...
باز هم ممنون و متشكرم از توجهتون
پايدار باشيد

بله درسته اما در چنين مواردي چاره اي جز گرفت backup و انجام fdisk ندارين چون در بيشتر مواقع حتي با scan كردن با يك آنتي ويروس قوي هم نميتوانند اطيمنان كافي را در مورد از بين تمامي spay ها و ويروسها را به ما بدهد برخي از ويروسها در تايمها و شرايط خاصي خود نمايي ميكنند و در مواقع ديگر غير قابل شناسايي و مخفي ميباشند

Fxtrue February 8th, 2008 23:36

نقل قول:

سلام

سلام
تمامي ارتباطات با اينترنت از هر نوعي كه باشد حتي ppp‌ نيز داراي transfer بدون فرمان ميباشند يعني سيستم شما با server اوليه در ISP در تمامي لحظات در حال شناسايي يكديگر ميباشند كه حجم اين data transfer آنچنان قابل توجه نيست و اين امري است طبيعي اما در ارتباطاتي كه يك طرف آلوده به ويروس و يا برنامه اي از اين نوع باشد حجم data transfer بسيار بالا و تصاعدي است (مثلا يكي از سيستمها در حال صدا زدن ip سيستم بعدي يعني ping كردن آن ميباشد و با هر بار دريافت پيام از سيستم مقابل سئوال خود را مجددا با دو برابر حجم تكرار ميكند) در سيستمهايي مانند linux , unix , ... ‌ميتوان به راحتي با بستن پورت مربوطه و يا مسدود كردن IP آلوده جلوي اين عمل را گرفت اما در پلت فرم windows بهترين روش هماني است كه عرض كردم

خوب حالا دقت فرمائيد اگر حجم اين data transfer زياد نيست ميتوان نتيجه گرفت كه آلودگي وجود ندارد
البته اين يكي از راههاي شناسايي اين نوع آلودگيها ميباشد

موفق باشيد

رامين مقدس February 8th, 2008 23:47

وقتي از درايوي بك آپ گرفته بشه و بعد اون درايو رو فرمت كنيم ، آيا اطلاعاتمون از دست نميره؟
يعني آسيبي بهشون نميرسه؟

Fxtrue February 9th, 2008 00:02

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Ramin_Khabaloo (پست 167894)
وقتي از درايوي بك آپ گرفته بشه و بعد اون درايو رو فرمت كنيم ، آيا اطلاعاتمون از دست نميره؟
يعني آسيبي بهشون نميرسه؟

شما بايد backup را برروي يك هارد ديگر انجام دهيد چرا كه با fdisk تمامي اطلاعات موجود در هارد از بين رفته آرايش هارد مجددا صورت ميگيرد

Hossein.R February 9th, 2008 16:40

با سلام

من پیشنهاد می کنم که از kaspersky استفاده کنید چون با مدیریت دقیق پورت ها , از رفت و آمد هر گونه پکت مشکوک جلوگیری می کنه و البته اگر آپدیت هم باشه به احتمال 99% با اسکن کامل سیستم مثل بوت سکتور و استارت آپ و ... , در صورت وجود ویروس اون رو شناسایی می کنه اما بعضی وقت ها نمی تونه پاکش کنه حتی موقع ریست سیستم اما حداقل برای این که ببینید ویروسی در کار هست یا نه خوبه .

Hossein.R February 9th, 2008 16:45

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله hamidrezamf (پست 166791)
سلام دوستان
بهترین نرم افزار برای ریکاوری و برگردوندن اطلاعات پاک شده به نظرتون کدوم نرم افزاره؟
موفق باشید...

با سلام

به نظر من easy recovery برنامه خوبی برای ریکاور کردن اطلاعات بعد از پاک کردن و یا حتی فرمت هست .

ghafari3 February 9th, 2008 23:37

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله pooyol (پست 167088)
سلام
کسی می تونه در مورد ی که من رو گیج کرده یه کمی کمکم کنه اینه که چه طوری می تونم بفهمم که مادر بوردم رم دی دی ار 2 رو قبول می کنه چون کارتن و کاتالوگ مادربردم نیست .
در ضمن مادربورد msi hast
ممنون میشم.

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله ario (پست 167103)
در اين سايت
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
مدل مادربورد خود را وارد نماييد ( جستجو ) تا اطلاعات آن را برايتان بياورد !

مدل main board روي برد اصلي نوشته شده است...
ولي نميدونم كجاش نوشته! :rolleyes:

شما مشکلتون حل شد؟

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Ramin_Khabaloo (پست 167607)
ممنون دوست عزيز
يه اتفاق ديگه هم چند وقتي هست كه گريبان گيرم شده:cry:
هر وقت متاتريدر رو اجرا ميكنم سرعت سيستمم يكدفعه همچين مياد پايين كه انگار بايد توش زغال سنگ بريزم:(
چندين بار هم پاك كردم و از اول نصب كردم ، ولي باز هم همون آش بود و همون كاسه!!!!:mad:
دوستان اگه راه حلي به ذهنشون ميرسه كمك كنند;)

شاد و پيروز باشيد (:banana:اينجوري)

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Ramin_Khabaloo (پست 167681)

در حال حاضر قادر به انجام اين كار نميباشم...ولي
اگر اين عمليات را انجام بدهم و موردي كه شما فرموديد پيش آيد ، چه بايد كرد؟
البته ناگفته نماند كه norton 360 هم بر روي سيستم نصب ميباشد.
ممنونم از توجه شما دوسته عزيز.
شاد باشيد...

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Ramin_Khabaloo (پست 167716)

موفق باشيد...

نقل قول:

سلام

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله forexsrd (پست 167790)
سلام
من همون کاری رو که گفته بودند انجام دادم یعنی استفاده از دو کامپیوتر چشمک زن.
میشه بگید کانکشن اینترنت رو چطوری چک کنم؟

همیشه ساده ترین راه را برای حل مشکلاتتون پیدا کنیدو اینکه شما متاتریدر را باز میکنید و ویندزتون کند میشه بیشتر به متا ربط داره تا ویندوز. حالا چرا پای تروجان وسط کشیده شد نمیدونم:blink:

هدف بحث نیست و حل مشکله.

بهتره مرحله به مرحله جلو بریم. برای اینکه بدونید در حالی که پنجره ی مرورگرتون بستست برای اینکه بدونید چرا کانشکنتون Send/Receive داره از برنامه هایی مثل NetLimiter استفاده کنید. (نگارش ک-ر-ک شده را از [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] دانلود و نصب کنید) وقتی شما پنجره ی مرورگر را می بندید بسته به نوع برنامه هایی که نصب کرده اید ممکنه سند و ریسیو انجام بشه و خیلی طبیعیه.

اما برای حل مشکل. بهتره اول متاتریدر دیگه ای را تست کنید. مثلا اگر الان از متای فیبو استفاده میکنید ، متاتریدر بروکر دیگری را دانلود و نصب کنید و ببینید که باز این مشکل وجود داره یا نه. پیشنهاد میکنم متارا از سایت Metaquotes از [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] دریافت ، نصب و تست کنید.

اگر بعد از نصب بدون اینکه اندیکاتور یا اکسپرتی را برروی چارت باز کنید این مشکل وجود داشت میشه گفت مشکل از برنامه ی دیگه ای به جز متاست.

نتیجه را اعلام کنید تا مرحله به مرحله برای حل مشکل پیش بریم.

aliii878 February 10th, 2008 22:05

apple

ساعت جاري 20:07 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.