انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   بورس تهران (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   بررسی تكنيكال سهام بازار تهران (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=2048)

amirrh October 5th, 2006 20:52

1 ضميمه
مجتمع هاي توريستي ابادگران
------------------------------------
ديگه فكر كنم بد جور دارم تو افسايد خط خطي مي كنم!:blink: هيچ كي هم پيدا نميشه جلو منو بگيره!;)

yaser_rashidi October 5th, 2006 21:22

سلام

راهی هست که بشه بسادگی شاخص کل(و شاخص sector ها) را کنار این دیتا وارد amibroker کرد؟ اون هم دیتای خیلی مهمیه ;)

موفق باشید
..........................
رشیدی

amirrh October 5th, 2006 22:06

1 ضميمه
ياسر جان . برو به سايت خدمات بورس تهران ( عكس ضميمه )
منتظر نقد خط خطي هام بخصوص توسط شما هستم.

yaser_rashidi October 5th, 2006 23:16

سلام

امیرجان، سایت tsesc را که میشناسم. بیشتر منظورم این بود که این دوستی که این نرم افزار و دیتا را فراهم کرده یک زحمت بکشه بصورت روزانه شاخص کل(و ترجیحا شاخص sector ها) را هم در این دیتا قرار بده خیلی خوب میشه.

تحلیل هات هم بنظر من حرف نداره. شما خودت یک پا چارتیستی ;)
فرق سهام با فارکس اینه که در فارکس نتیجه پوزیشن معمولا سریع مشخص میشه ولی در سهام نه. پیگیری سیگنالهایی که میدهی، و همچنین تعریف reward/risk منطقی نسبت به چارتی که ترید میکنی و ... مسائل مهمی هستند. هر چند در سهام چندان معمول نیست که استاپ لاس کنند، ولی شما با تعریف تارگت مناسب بالا میتوانید مقداری مشخص ریسک کنید و در صورت شکست تحلیلتان از بازار خارج شوید.
بجای اینکه مثل سنتی کارهای بازار "بایستیم تا بازار خوب شود" و هیچوقت سهم را در ضرر نفروشیم و ... که کاملا اشتباه است.

موفق باشید
.............................
رشیدی

arman ghasemian October 6th, 2006 02:08

خسته نباشی برادر

touhidqolizadeh October 6th, 2006 06:44

سلام

من چون تا الان سهام تو ايران نگرفتم بخاطر همين چند تا سوال داشتم وال اينكه چيزي بعنوان اسپريد تو ايران داريم يا نه منظور همون فاصله بين خريد و فروش رو مي گم. در ضمن اين كار گذارها چطوري حساب مي كنند كميسيون مي گيرند يا اسپريد ؟
ممنون

dela October 6th, 2006 06:49

با سلام
منم یک سوال دارم
با توجه به این کندل های بسیار بزرگ و همینجوری و حرکتهای جانبی زیاد ایا استفاده از تکنیکال درست است و یا اصلا جواب می دهد؟
کسی تا به حال مثلا پترن های فیبو را پیدا کرده و یا یه دوره الیوت؟
با تشکر
موفق باشید

yaser_rashidi October 6th, 2006 08:51

سلام

خیلی از کندلهای بزرگ مربوط به افزایش سرمایه می باشد. به این ترتیب که مثلا شرکتی n سهم دارد، و برای مدتی بعنوان مجمع عمومی نمادش بسته می شود و قابل معامله نیست. بعد در مجمع تصمیم میگیرند که فرضا 50% افزایش سرمایه بدهند. یعنی تعداد سهام می شود 1.5n که موقع باز شدن سهم تاثیرش را در قیمت معمولا بصورت یک نزول نشان میدهد.
لازم به ذکر است که معمولا در روزهای معمولی دامنه نوسانات هر سهم محدود است. یعنی مثلا تا + و - 5% بیشتر نمیتواند جابجا شود. منتها الان بدلایل مختلف این دامنه نوسان به + و - 2% رسیده است. لازم به ذکر است که در روز پس از بازگشایی سهام، دامنه نوسان نامحدود است و هر چقدر بخواهد و لازم باشد براساس عرضه و تقاضا جابجا میشود و قیمت به اصطلاح تنظیم می شود.
حتی در مواردی پس از تشکیل مجمعی که افزایش سرمایه نیز نداشته و فقط تعدیل EPS(سود خالص هر سهم سالانه) داشته، شاهد گپ موقع باز شدن هستیم.

موفق باشید
................................
رشیدی

yaser_rashidi October 6th, 2006 19:18

فارسیت دورود

2 ضميمه
یک سر و شانه کاملا ایده آل:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

روی نمودار هفتگی همان سهم شاهد تشکیل ستاره شهابسنگ در چند هفته قبل بودیم. استار هم کاملا ایده ال و زیبا شکل گرفته است.

موفق باشید
...............................
رشیدی

پی نوشت: بنظر من نمودار هفتگی در سهام خیلی مهم هست. در بازار ما که نمیشود اینترادی کار کرد و باید روی دیلی به چارت نگاه کنید، ویکلی خیلی حرفها دارد.

hossein_sepah October 7th, 2006 01:48

هپکو به حمایت 1729 برخورد کرده اگه برگرده تا 1930 بالا میره

ravian October 7th, 2006 06:24

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله yaser_rashidi (پست 64070)
یک سر و شانه کاملا ایده آل:

روی نمودار هفتگی همان سهم شاهد تشکیل ستاره شهابسنگ در چند هفته قبل بودیم. استار هم کاملا ایده ال و زیبا شکل گرفته است.

موفق باشید
...............................
رشیدی

پی نوشت: بنظر من نمودار هفتگی در سهام خیلی مهم هست. در بازار ما که نمیشود اینترادی کار کرد و باید روی دیلی به چارت نگاه کنید، ویکلی خیلی حرفها دارد.

__________________________________________________ __________________________
salam agahye rashidi mikhastam beposram baarye daryaft online gheymatha va chart marbot be sherkatha aya platformi dare bayad danlod konim???chejori mishe dahst besorate online mamnoon

amirrh October 8th, 2006 11:08

1 ضميمه
ملی سرب و روی ایران
--------------------------
آیا با کنج بلند مدت با هدف 900 مواجه هستیم؟:blink:

amirrh October 8th, 2006 11:18

1 ضميمه
ریخته گری تراکتور سازی ایران
--------------------------------

آیا نلعلبکی با هدف 270 ممکن است؟

hossein_sepah October 10th, 2006 21:56

امیر جان یک تحلیل جدید از ایران ارقام وهپکو اینجا قرار بده

amirrh October 14th, 2006 23:44

1 ضميمه
سلام حسين جان كجايي برادر ! بر روي چشم والا راستش من از اون امامزاده ها هستم كه اگه كور نكنم بعيده شفاء بدم:blush:
با اين حال چشم
راستي چرا از برو بچ گل نخواهيم سهام مد نظر شما رو با آخرين ديتاي موجود ( امروز ) و با توجه به تعطيلي بازار فاركس تحليل نكنند تا من هم چيز ياد بگيرم:rambo:
----------------------

ساعت جاري 02:24 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.