انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   ارائه پیشنهاد و راهکار برای ارتقاء کیفیت مطالب در سایت سرمایه (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=4896)

Navid110 June 5th, 2010 12:23

با سلام و تشکر از ارائه این ایده و تشکر از جناب البرز

شخصا موافق هستم اصولا برای کار حرفه ایی باید یه سلسله مراتبی ر و قائل شد میان افراد حاضر، - این مهم هرگز به معنای تفاوت ماهوی افراد نبوده بلکه نشانگر سطوح حرفه ایی افراد در زمینه مثلا اینجا در فارکس میباشد
انسان میباید حد و حدود خود را بداند از سال 2009 که وارد سایت سرمایه شدم اگر به تاریخ اولین پست ها مراجعه شود خواهیید دید که تا ماه ها فقط ناظر بودم اما دوستان که تازه با فارکس آشنا شده اند و و دانش خاصی را از بر نمی باشند با ورود ناگهانی به وسط یک تاپیک و بیان نمودن نظرات کاملا غیر کارشناسی باعت کج روی برخی دیگر گشته و و با تجربه تر ها میبایست تا مدتی فقط به دنبال ابهام زدایی در تاپیک شان باشند

گزینه ایی همانند مثلا تالار حرفه ایی ها یا تالار تریدرهای کهنه کار می تونه گزینه ایی مفیید باشه
شخصا تالار تریدر های کهنه کار رو زیبا می دونم البته هر اسمی میتونه داشته باشه

از فاکتور های مختلف هم باید بشه واسه ارزش یابی افراد استفاده کرد مثلا این آمار لحاظ بشه: حداقل .... زمان از عضویت در سایت سرمایه/ حد اقلی برای تعداد پست های داده شده/ حداقل تشکر های یک آی دی/ تعدا تاپیک های ایجاد شده/ رسیدن به سطح 11/ ...

البته این موارد خام بوده و جای بحث دارد اما به قول جناب البرز روی اصل (ایجاد تالار ویژه) موافقت بشه بعد میشه روی جزییاتش و چگونگی افراد تبادل نظر کرد
شخصا حاضرم این تالار ویژه راهاندازی بشه ولی از نظر جمع و شرایطی ک واسه ورود میزارن من شرایط ورود به اون رو نداشته باشم مهم اینه که این کار انجام بشه تا از محیط کاملا حرفه ایی اون استفاده کنییم

از دوستان خواهشمندم برای پخته تر شدن این ایده جناب البرز مشارکت بیشتری نشان بدهند
کمی حرفه ایی تر بیاندیشیم

با سپاس
نوید

مسعود رهجو June 5th, 2010 13:21

با سلام
این طرح دو سال پیش مطرح شد اما دارای ایراداتی بود که منجر به توقف آن شد یکی از موراد مطروحه این بود که افراد باتجربه با ایجاد چنین تاپیکی دیگر اشتیاقی به زدن پست در تاپیک های سطح پایین را نخواهند داشت و عملا کاربران تازه کار از دانش و علم افراد باتجربه بی نصیب خواهند ماند و همچنین سطح تاپیک های دیگر هم کاهش پیدا میکند چون بهترین های سایت به یک نقطه معطوف شدن و این خود به ایجاد پست های کم محتوا تر از طرف تازه کاران برای رسیدن به سطح کاربران با تجربه خواهد انجامید .

با احترام

lastnight19 June 6th, 2010 09:57

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله مسعود رهجو (پست 401799)
با سلام
این طرح دو سال پیش مطرح شد اما دارای ایراداتی بود که منجر به توقف آن شد یکی از موراد مطروحه این بود که افراد باتجربه با ایجاد چنین تاپیکی دیگر اشتیاقی به زدن پست در تاپیک های سطح پایین را نخواهند داشت و عملا کاربران تازه کار از دانش و علم افراد باتجربه بی نصیب خواهند ماند و همچنین سطح تاپیک های دیگر هم کاهش پیدا میکند چون بهترین های سایت به یک نقطه معطوف شدن و این خود به ایجاد پست های کم محتوا تر از طرف تازه کاران برای رسیدن به سطح کاربران با تجربه خواهد انجامید .

با احترام

جناب رهجو شما چرا چنین چیزی رو می فرمائید؟

شما که خودتون زمانی که مدیر تالار سیستمها و استراتژی بود هم قسمت "سیستمهای منتخب" رو راه اندازی کردید و هم اینکه چند تاپیک قفل شده ایجاد کردید که فقط خودتون قادر به پست زدن در اونها بودید، ولی بنظر من اشتیاق شما برای تاپیک زدن و اظهار نظر کردن نه تنها کم نشد بلکه روز به روز هم بیشتر شد (البته حمل براین موضوع نشه که من مخالف رویه شما هستم، اتفاقاً کاملاً هم با سیستم کاری شما موافق هستم) ولی چیزی که هست خود شما به عنوان نمونه بارز این قضیه اینکار رو مدتها پیش انجام دادید.

نمونه دومش هم جناب بهزادخان اقبالی که می تونید تشریف ببرید به تالار فاندامنتال و ملاحظه کنید که ایشون هم دقیقاً مشابه همین کار رو به یک شکل دیگه اونجا انجام داده اند.

جناب وحیدخان درزی هم با اون ماهنامه ای که زحمتش رو می کشند به نوعی همین کار رو کردند.

درسته شما دوستان گرامی اختیاراتتونن بیشتر از بقیه بود تونستید اینکار رو بکنید امثال من این اختیارات رو نداشتند و نکردیم، این دلیل نمی شه که کار مناسبی نیست.

بنظر من اینکار هم یک نوع تنوع هست و هم اینکه کاربران با توجه به ارزشگذاری که می شه از هم جدا خواهند شد.

و اینکه اگر در مورد این تصمیم رای گیری بشه من فکر می کنم بد نباشه.

مسعود رهجو June 6th, 2010 10:43

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله lastnight19 (پست 401941)
جناب رهجو شما چرا چنین چیزی رو می فرمائید؟

شما که خودتون زمانی که مدیر تالار سیستمها و استراتژی بود هم قسمت "سیستمهای منتخب" رو راه اندازی کردید و هم اینکه چند تاپیک قفل شده ایجاد کردید که فقط خودتون قادر به پست زدن در اونها بودید، ولی بنظر من اشتیاق شما برای تاپیک زدن و اظهار نظر کردن نه تنها کم نشد بلکه روز به روز هم بیشتر شد (البته حمل براین موضوع نشه که من مخالف رویه شما هستم، اتفاقاً کاملاً هم با سیستم کاری شما موافق هستم) ولی چیزی که هست خود شما به عنوان نمونه بارز این قضیه اینکار رو مدتها پیش انجام دادید.

نمونه دومش هم جناب بهزادخان اقبالی که می تونید تشریف ببرید به تالار فاندامنتال و ملاحظه کنید که ایشون هم دقیقاً مشابه همین کار رو به یک شکل دیگه اونجا انجام داده اند.

جناب وحیدخان درزی هم با اون ماهنامه ای که زحمتش رو می کشند به نوعی همین کار رو کردند.

درسته شما دوستان گرامی اختیاراتتونن بیشتر از بقیه بود تونستید اینکار رو بکنید امثال من این اختیارات رو نداشتند و نکردیم، این دلیل نمی شه که کار مناسبی نیست.

بنظر من اینکار هم یک نوع تنوع هست و هم اینکه کاربران با توجه به ارزشگذاری که می شه از هم جدا خواهند شد.

و اینکه اگر در مورد این تصمیم رای گیری بشه من فکر می کنم بد نباشه.

البرز جان طرح شما خوبه اما نه برای انجمن های تخصصی به همان دلیلی که اشاره کردم
من نفهمیدم طرح شما چه ربطی به تالار سیستم ها داره بخش سیستم های منتخب برای کسی محدود نشده همه میتوانند اظهار نظر کنند یا از آن قسمت دیدن کنند این بخش به دلیل ایجاد نظم در تالار سیستم ها ایجاد شد برای کم کردن سردرگمی کاربران مگه شما برای ایجاد پست در تاپیک"سیستم ساده من " محدود شدید ؟

در مورد تاپیک های قفل شده ما همش سه تا تاپیک قفل شده داریم
1.قوانین تالار ( انتظار ندارید که هر کس از راه رسید بیاد اون قسمت،قوانین را تغییر بده)
2.ساعت چنده ؟
3.اطلاعیه ای تالار ( که این بخش به مدیر تالار مربوطه که خبرهای مدیریتی را به عرض دوستان برساند )
در موارد دیگه شما محدودیتی نداشتید باز من نفهمیدم این موارد چه ربطی به 3000 پستی ها داره

من یک تاپیک اختصاصی برای خودم در تالار عمومی باز کردم شما هم می تونستید این کار را بکنید مگر کسی جلوی شما را گرفت ؟
اگر کسی امد گفت جناب البرز شما حق باز کردن تاپیک اختصاصی ندارید من به شما قول میدم خودم تاپیکم را حذف کنم البته همان طور که گفتم این مورد در تالار های غیر تخصصی خوبه

به هر حال من به رای اکثریت احترام میذارم اگر مدیریت موافق باشند و اکثریت وجود داشته باشد

با تشکر

مسعود رهجو June 6th, 2010 12:20

باسلام خدمت مدیریت محترم سایت سرمایه :

آقا رضا ما قسمتی در سایت داریم با نام "تالار آگهی ها" چه معنی داره IB های بروکر ها در قسمت تالار بروکر ها تبلیغ بروکرها را میکنند و اجازه انتقاد به کسی را هم نمیدن و هر پستی که در انتقاد به بروکر زده میشه سریعا با درخواست باز کننده تاپیک که نوعا IB ان بروکر هم هست سریعا حذف میشه من با این رویه به شدت مخالفم تالار بروکرها جهت بحث در رابطه با بروکر ها هست نه تبلیغات

منتظر پاسخ صریح شما هستم

با تشکر

Kasra June 6th, 2010 19:36

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله مسعود رهجو (پست 401967)
باسلام خدمت مدیریت محترم سایت سرمایه :

آقا رضا ما قسمتی در سایت داریم با نام "تالار آگهی ها" چه معنی داره IB های بروکر ها در قسمت تالار بروکر ها تبلیغ بروکرها را میکنند و اجازه انتقاد به کسی را هم نمیدن و هر پستی که در انتقاد به بروکر زده میشه سریعا با درخواست باز کننده تاپیک که نوعا IB ان بروکر هم هست سریعا حذف میشه من با این رویه به شدت مخالفم تالار بروکرها جهت بحث در رابطه با بروکر ها هست نه تبلیغات

منتظر پاسخ صریح شما هستم

با تشکر

با سلام خدمت مسعود عزیز،
مخاطب سوال شما بنده نبودم ولی این موضوع به نحوی یکی از بزرگترین دغدغه های من هم بود و میخواهم با شما موافقت کنم ولی به نظر من باید یک فرهنگ سازی انجام بشه .
من چندی پیش از این رویه که برای یک بروکر یک آی بی خودش را به میان میاندازه و به مقابله با بقیه میپردازه (و همچنین آی دی های دوستان و ایادی آی بی دیگه برای خراب کردن آی بی اول به مطرح کردن ایراد های بنی اسرائیلی میپردازند ، و از اون طرف مبالغه آی بی صاحب تاپیک برای بستن دهان مخالفان و .....) انتقاد کردم :
http://forum.sarmaye.com/showpost.ph...2&postcount=80
چیزی که در اینجا در جریان است یک جنگ قدرت است که با بررسی دقیقتر انگیزه ها و سخن ها میتوان فهمید جمع زیادی از موافقان و مخالفان از سوی آی بی ها هستند .
طنز ماجرا اینجاست که آی بی ها در خراب کردن همدیگر هم متبحر شده اند و وقتی یکی تاپیکی به قصد معرفی بروکر (و تبلیغات غیر مستقیم برای بروکر دلخواه خود) میزند ، ایادی آی بی های دیگر با ایرادهای بیخود و با مچ گیری های مضحک به خراب کردن آی بی اول می پردازند که چه بسا تاپیک به یک ضد تبلیغ تبدیل می شود .
تا جایی که میشد سعی کردیم به آی بی ها سخت گرفته شود که تبلیغات نکنند ، چنانچه با پسورد مدیر وارد تالار بروکرها شوید تازه میبینید چه حجمی از پست های تبیغاتی حذف شده وجود دارد . ولی از شما که به عنوان مدیر مدتها در سایت سرمایه زحمت کشیده اید یک همفکری میخواهم :
مثلا آی بی می آید می نویسد بروکر X بونوس میدهد .
به صرف این موضوع می توان پست ایشون را حذف کرد ؟ مرز تبلیغ و اطلاع رسانی کجاست ؟
پس از اینکه مدتی پست آی بی ها حذف شده است ، آنها به روشهایی مطلب می نویسند که نمیتوان روی آن اسم تبلیغ گذاشت یا حذف کرد .
مثلا یوزری (که شاید از طرف آی بی رقیب باشد) می آید می نویسد بروکر X خیلی ریکوت دارد . آی بی اول که مدافع سینه چاک بروکر است ، می آید می نویسد نه ریکوت ندارد و توضیحاتی میدهد . حتی اگر خودش نگوید آی بی هست بقیه مدام او را به عنوان آی بی خطاب مبکنند .
فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید بسیار زیاد است .
در سایتهای بین المللی هیچ وقت یک آی بی مدافع بروکر نمی شود و از اعتبار خودش برای بروکر هزینه نمیکند . ولی متاسفانه در سرمایه چنین است .
به طور مثال در Forexfactory تاپیک بروکرهای FXCM و FXOPEN توسط ساپورتهای خود بروکر پشتیبانی می شود و خود بروکر جواب یوزرها را می دهد . همچنین است مثلا تاپیک instaforex در forex-tsd .
وقتی خود بروکر در تالار بروکرها در تاپیک مربوطه جوابگوی سوالات شود باعث می شود اولا صحبت ها و قولها مستند شده و بار حقوقی داشته باشد و در ضمن یوزرها تکلیف خودشان را بدانند . ولی وقتی آی بی در تاپیک میانداری میکند باعث می شود هر دروغی بگوید تا به سود دهی بیشتر برسد و هر قول نامربوط و غیر قابل انجامی از طرف بروکر میدهد . گرداندن تاپیک توسط بروکر و پاسخگویی به مشتریان توسط خود بروکرها در سایت های وزین forexfactory و forex-tsd و در طرف مقابل ، آشفته بازار میانداری آی بی ها در سایت سبک و عامیانه carigold به خوبی می تواند برای ما الگو باشد .
به هر حال در گام اول باید فرهنگ سازی کرد و صورت مسئله را پاک نکرد .
سوال شما از آقا رضا یکی از بزرگترین دغدغه های بنده هم هست و امیدوارم در حد سوال باقی نماند و از شما و تشکر کنندگان پست شما به عنوان دلسوزان سایت درخواست میکنم راهکار و راهنمایی هم برای این قضیه ارایه دهید .
با احترام
کسری

مسعود رهجو June 7th, 2010 01:35

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Kasra (پست 402015)
با سلام خدمت مسعود عزیز،
مخاطب سوال شما بنده نبودم ولی این موضوع به نحوی یکی از بزرگترین دغدغه های من هم بود و میخواهم با شما موافقت کنم ولی به نظر من باید یک فرهنگ سازی انجام بشه .
من چندی پیش از این رویه که برای یک بروکر یک آی بی خودش را به میان میاندازه و به مقابله با بقیه میپردازه (و همچنین آی دی های دوستان و ایادی آی بی دیگه برای خراب کردن آی بی اول به مطرح کردن ایراد های بنی اسرائیلی میپردازند ، و از اون طرف مبالغه آی بی صاحب تاپیک برای بستن دهان مخالفان و .....) انتقاد کردم :
http://forum.sarmaye.com/showpost.ph...2&postcount=80
چیزی که در اینجا در جریان است یک جنگ قدرت است که با بررسی دقیقتر انگیزه ها و سخن ها میتوان فهمید جمع زیادی از موافقان و مخالفان از سوی آی بی ها هستند .
طنز ماجرا اینجاست که آی بی ها در خراب کردن همدیگر هم متبحر شده اند و وقتی یکی تاپیکی به قصد معرفی بروکر (و تبلیغات غیر مستقیم برای بروکر دلخواه خود) میزند ، ایادی آی بی های دیگر با ایرادهای بیخود و با مچ گیری های مضحک به خراب کردن آی بی اول می پردازند که چه بسا تاپیک به یک ضد تبلیغ تبدیل می شود .
تا جایی که میشد سعی کردیم به آی بی ها سخت گرفته شود که تبلیغات نکنند ، چنانچه با پسورد مدیر وارد تالار بروکرها شوید تازه میبینید چه حجمی از پست های تبیغاتی حذف شده وجود دارد . ولی از شما که به عنوان مدیر مدتها در سایت سرمایه زحمت کشیده اید یک همفکری میخواهم :
مثلا آی بی می آید می نویسد بروکر X بونوس میدهد .
به صرف این موضوع می توان پست ایشون را حذف کرد ؟ مرز تبلیغ و اطلاع رسانی کجاست ؟
پس از اینکه مدتی پست آی بی ها حذف شده است ، آنها به روشهایی مطلب می نویسند که نمیتوان روی آن اسم تبلیغ گذاشت یا حذف کرد .
مثلا یوزری (که شاید از طرف آی بی رقیب باشد) می آید می نویسد بروکر X خیلی ریکوت دارد . آی بی اول که مدافع سینه چاک بروکر است ، می آید می نویسد نه ریکوت ندارد و توضیحاتی میدهد . حتی اگر خودش نگوید آی بی هست بقیه مدام او را به عنوان آی بی خطاب مبکنند .
فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید بسیار زیاد است .
در سایتهای بین المللی هیچ وقت یک آی بی مدافع بروکر نمی شود و از اعتبار خودش برای بروکر هزینه نمیکند . ولی متاسفانه در سرمایه چنین است .
به طور مثال در Forexfactory تاپیک بروکرهای FXCM و FXOPEN توسط ساپورتهای خود بروکر پشتیبانی می شود و خود بروکر جواب یوزرها را می دهد . همچنین است مثلا تاپیک instaforex در forex-tsd .
وقتی خود بروکر در تالار بروکرها در تاپیک مربوطه جوابگوی سوالات شود باعث می شود اولا صحبت ها و قولها مستند شده و بار حقوقی داشته باشد و در ضمن یوزرها تکلیف خودشان را بدانند . ولی وقتی آی بی در تاپیک میانداری میکند باعث می شود هر دروغی بگوید تا به سود دهی بیشتر برسد و هر قول نامربوط و غیر قابل انجامی از طرف بروکر میدهد . گرداندن تاپیک توسط بروکر و پاسخگویی به مشتریان توسط خود بروکرها در سایت های وزین forexfactory و forex-tsd و در طرف مقابل ، آشفته بازار میانداری آی بی ها در سایت سبک و عامیانه carigold به خوبی می تواند برای ما الگو باشد .
به هر حال در گام اول باید فرهنگ سازی کرد و صورت مسئله را پاک نکرد .
سوال شما از آقا رضا یکی از بزرگترین دغدغه های بنده هم هست و امیدوارم در حد سوال باقی نماند و از شما و تشکر کنندگان پست شما به عنوان دلسوزان سایت درخواست میکنم راهکار و راهنمایی هم برای این قضیه ارایه دهید .
با احترام
کسری

با سلام

ممنونم کسرا جان از توجه ات ، خوشحالم که شما به این پست جواب دادید اول از همه بگم که بنده خیلی عجله دارم برای همین مطالبم را خلاصه میکنم . ثانیا اینکه همه انسانها از نظر من خوب هستند مگر خلافش ثابت بشه ثالثا رابطه دوستی با رابطه کاری از نظر بنده دوچیز مجزا هست اگر بنده از بهترین دوستنم هم در کار ایرادی ببنیم حتما تذکر میدم

با این تفاسیر :
1.از شما تشکر میکنم به خاطر زحماتی که می کشید چون این تالار از حساسیت زیادی برخودار هست .
2.با فرهنگ سازی موافقم اما این مورد زمانی محقق میشه که مدیران این مورد را رعایت کنند
مثال :
در مورد بروکر FIG دو تصویر را زمینه کردم یکی در تالار آگهی دومی در تالار بروکرها طبق قوانین تالار بروکر ها مباحث مربوط به IB ها را در تالار آگهی مطرح نمائید
http://forexrainbow.com/files/eucfx7377lik0ub0bl3f.jpg
http://forexrainbow.com/files/dygka1cxakanu1j95jbq.jpg
حال شما نه تنها جلوی این کار را نگرفتید بلکه پست هایی را که به صورت انتقادی در این تالار زده میشد را حذف کردید فرق نمیکه یا شما حذف کردید یا اقا رضا این با معیارهای خودتان هم مطابقت ندارد بنابراین قبل از فرهنگ سازی نقش مدیریت در اینجا برجسته می شود بازار به من یاد داد با منطق و حقایق کار کنم نه احساسات منطق و حقایق میگن شما سهوا در این مورد سهلنگاری کردید و باعث شدید 2 هفته هم باز کننده تاپیک و هم کاربران با مسایلی که در اون تاپیک پیش آمد مثل آهنی که زنگ زده میشود خورده شوند .
اگر دنبال راهکار میگردید بهتره درون خودمون دنبالش بگردیم در ضمن با سه چهار پست از یک تاپیک میشه تشخیص داد باز کننده تاپیک دنبال چه چیزی هست آیا منافع خودش را دنبال میکنه یا نه هدفش کمک به دیگران هست آن وقت هست که نقش مدیریت خودشو نشان میده .

پ ن » اگر جسارتی شد بنده پوزش می طلبم
پ ن » دوست داشتم در این رابطه بیشتر صحبت کنم اما باید برم
با احترام
رهجو

Kasra June 7th, 2010 02:33

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله مسعود رهجو (پست 402081)
با سلام

ممنونم کسرا جان از توجه ات ، خوشحالم که شما به این پست جواب دادید اول از همه بگم که بنده خیلی عجله دارم برای همین مطالبم را خلاصه میکنم . ثانیا اینکه همه انسانها از نظر من خوب هستند مگر خلافش ثابت بشه ثالثا رابطه دوستی با رابطه کاری از نظر بنده دوچیز مجزا هست اگر بنده از بهترین دوستنم هم در کار ایرادی ببنیم حتما تذکر میدم

با این تفاسیر :
1.از شما تشکر میکنم به خاطر زحماتی که می کشید چون این تالار از حساسیت زیادی برخودار هست .
2.با فرهنگ سازی موافقم اما این مورد زمانی محقق میشه که مدیران این مورد را رعایت کنند
مثال :
در مورد بروکر FIG دو تصویر را زمینه کردم یکی در تالار آگهی دومی در تالار بروکرها طبق قوانین تالار بروکر ها[ مباحث مربوط به IB ها را در تالار آگهی مطرح نمائید[/]
http://forexrainbow.com/files/eucfx7377lik0ub0bl3f.jpg
http://forexrainbow.com/files/dygka1cxakanu1j95jbq.jpg
حال شما نه تنها جلوی این کار را نگرفتید بلکه پست هایی را که به صورت انتقادی در این تالار زده میشد را حذف کردید فرق نمیکه یا شما حذف کردید یا اقا رضا این با معیارهای خودتان هم مطابقت ندارد بنابراین قبل از فرهنگ سازی نقش مدیریت در اینجا برجسته می شود بازار به من یاد داد با منطق و حقایق کار کنم نه احساسات منطق و حقایق میگن شما سهوا در این مورد سهلنگاری کردید و باعث شدید 2 هفته هم باز کننده تاپیک و هم کاربران با مسایلی که در اون تاپیک پیش آمد مثل آهنی که زنگ زده میشود خورده شوند .
اگر دنبال راهکار میگردید بهتره درون خودمون دنبالش بگردیم در ضمن با سه چهار پست از یک تاپیک میشه تشخیص داد باز کننده تاپیک دنبال چه چیزی هست آیا منافع خودش را دنبال میکنه یا نه هدفش کمک به دیگران هست آن وقت هست که نقش مدیریت خودشو نشان میده .

پ ن » اگر جسارتی شد بنده پوزش می طلبم
پ ن » دوست داشتم در این رابطه بیشتر صحبت کنم اما باید برم
با احترام
رهجو

سلام مسعود عزیز ،
با توجه به اینکه عجله هم داشتی من متوجه نشدم انتقادتون فقط به هین مورد است و یا این فقط بیان مصداق بوده است . چون من هم شخصا با ایجاد تاپیک به نام بروکر توسط آی بی ها مخالف هستم ولی این مورد بارها تکرار شده است ، مخصوصا برای بروکرهای جدید .
تصمیم گیری در این مورد هم سخت است . مثلا یک آی بی تاپیکی ایجاد میکند به نام " بروکر X " و ما صرفا به خاطر آی بی بودن یا پس از تشخیص انگیزه صاحب تاپیک ، آنرا حذف کنیم .
شاید مدتها کاربر دیگری تاپیکی در این مورد ایجاد نکند . آیا به صرف اینکه یوزری آی بی است نباید تاپیک به نام بروکر ایجاد کند ؟
اگر حساسیت روی ایجاد کننده تاپیک داشته باشیم ، آی بی ها هم بلدند روش دیگری به کار بگیرند :
آنها معمولا آی دی های دیگری هم دارند و میروند با آی دی دیگری تاپیک را ایجاد میکنند .
بعد از آن دوباره همان آش است و همان کاسه .
منع آی بی ها از پست زدن در تالار بروکرها هم فکر نمیکنم کار درستی باشد و به نوعی پاک کردن صورت مسئله است .
در مورد پاک کردن پست های تاپیک ، تعداد پست های مخالف و موافق پاک شده دقیقا برابر بوده است و پست ها دقیقا طبق قوانین تالار بروکرها پاک شده است (یا حد اقل سعی بر این بوده است که اینطور باشد ) .

خوشحال میشوم به صورت کلی تر انتقادتان را بیان کنید تا با هم به راهکاری برسیم برای بهتر شدن اوضاع .
با احترام
کسری

* با جمله قرمز رنگ کاملا موافقم . ممنون .

farari June 16th, 2010 12:19

با توجه به اینکه بنده هر پستی در این تاپیک می زنم نخوانده امکان حذف آن می رود و علاقه ای به استفاده از پیام خصوصی در خویش احساس نمی نمایم اینبار از مدیر سایت خواهشمندم پیش ازحذف این پست در کمال آرامش محتوا را بخوانند وسپس اقدام به حذف پست بنده نمایند.......

با توجه به اینکه تالار الیوت مدیریتی در اندازه یک نام دارند و جناب امیر فرهنگ در این تالار حضوری ندارند از مدیر سایت خواهشمندم یک مدیر جدید برای این تالار انتخاب نمایند.چنانچه مدیر سایت سرمایه در معرفی مدیر جدید تاخیر به عمل آورند بنده طبق قوانین اولیه مدنی این حق را خواهم داشت که این موضوع را پیگیری نمایم و چنانچه پیگیری های بعدی نیز با برخورد حذفی مواجه شود داد خویش در نزد دادخواه دو عالم،قاضی القضات هفت آسمان خواهیم برد....

با کمال تشکر و احترامات وارده برادر کوچکتان ملک المتکلمین

Saeed_M June 18th, 2010 02:07

عرض ادب

از اعضای محترم , طی پیغام خصوصی در خواست فعال شدن مجدد تایپیک "عكسهاي جالب " را دارند .
لذا اگر امکانش هست بعد از حواشی پیش آمده و گذشت 1 سال این تایپیک را مجددا به روال عادی جهت استفاده برگردانید .

با احترام
:)

Khakestari June 26th, 2010 10:21

با سلام جناب رضا

هر روز شاهد هستيم كه تعداد زيادي از دوستان ما با مقوله فاركس اشنا شده وبه سرعت در اين انجمن نيز عضو مي شوند. و همانطور كه در نظر سنجي هم امده نسبت موفقيت و به شكست در اين بازار همچنان به نفع شكست مي باشد. علي رقم توصيه به مطالعه و كسب تجربه ، اكثريت به ازمودن ازموده مي پردازند و سريعا جذب ساده ترين و خطرناك ترين قسمت هاي كار در اين بازار مي شوند . و همانطور كه همگي اگاه هستند مكر بازار در اين است كه اول با كمي سود اغوا گري مي كند و بعد سرمايه مي برد.
پيشنهاد من اينست كه همانند نامه اول كه به عنوان خوشامد گويي در اغاز ثبت نام براي ثبت نام كننده فرستاده مي شود . نامه اي حاوي اين روشنگري ها نيز فرستاده شود و حداقل ، نوپايان را با مخاطرات اوليه كار در اين بازار اشنا كند و ادرس تاپيك هاي پند اموز را به اختصار براي مطالعه اوليه در انجا ذكر كند. هرچند كه دام براي كنه كاران نيز پهن است و نصيحت دائم براي همگي لازم ، اشنا بودن به مخاطرات، اگر چه جلويه خطر كردن را نمي گيرد اما باعث هوشياري بيشتر وپذيرفتن مسئوليت براي فرد مي شود.

به اميد موفقيت براي همگي دوستان

Reza June 26th, 2010 17:34

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Khakestari (پست 407935)
با سلام جناب رضا

هر روز شاهد هستيم كه تعداد زيادي از دوستان ما با مقوله فاركس اشنا شده وبه سرعت در اين انجمن نيز عضو مي شوند. و همانطور كه در نظر سنجي هم امده نسبت موفقيت و به شكست در اين بازار همچنان به نفع شكست مي باشد. علي رقم توصيه به مطالعه و كسب تجربه ، اكثريت به ازمودن ازموده مي پردازند و سريعا جذب ساده ترين و خطرناك ترين قسمت هاي كار در اين بازار مي شوند . و همانطور كه همگي اگاه هستند مكر بازار در اين است كه اول با كمي سود اغوا گري مي كند و بعد سرمايه مي برد.
پيشنهاد من اينست كه همانند نامه اول كه به عنوان خوشامد گويي در اغاز ثبت نام براي ثبت نام كننده فرستاده مي شود . نامه اي حاوي اين روشنگري ها نيز فرستاده شود و حداقل ، نوپايان را با مخاطرات اوليه كار در اين بازار اشنا كند و ادرس تاپيك هاي پند اموز را به اختصار براي مطالعه اوليه در انجا ذكر كند. هرچند كه دام براي كنه كاران نيز پهن است و نصيحت دائم براي همگي لازم ، اشنا بودن به مخاطرات، اگر چه جلويه خطر كردن را نمي گيرد اما باعث هوشياري بيشتر وپذيرفتن مسئوليت براي فرد مي شود.

به اميد موفقيت براي همگي دوستان

با سلام و تشکر از پیشنهاد شما

بخش زیر را به پیام خوشامدگویی اضافه کردم:

نقل قول:

هشدار: خرید و فروش در بازارهای مالی اعم از سهام، کالا، فلزات و خصوصا بازار ارز (فارکس) دارای ریسک زیادی بوده و در صورت عدم آشنایی کافی با شرایط این بازارها، امکان از بین رفتن سرمایه شما در مدت زمان بسیار کوتاه وجود دارد. لذا قبل از اشنایی کافی با ریسک ها و خطرات این بازارها، سرمایه خود را وارد آنها نکنید.
فراموش نکنید که هرگز سرمایه ضروری زندگی خود (مثلا پولی که قرض یا وام گرفته اید) یا بخش قابل توجهی از دارایی خود را وارد این بازارها نکنید. همچنین توصیه می کنیم این بخش را با دقت مطالعه کنید: افشای ریسک/سلب مسئولیت

موفق باشید

danialfx June 26th, 2010 19:52

سلام اقا رضا مدیر سایت سرمایه
حدود 1 سالی میشه من در سایتتون عضوم. و اوایل به خودم اجازه نمیدادم که بخوام انتقادی کنم
ولی الان بعد از 1 سال میبینم که انتقادی که داشتم روز به روز در این سایت بیشتر میشه
فکر میکنم اولین تاپیکی که در این سایت دیده بودم اخرین نقد راسپوتین بود که واقعا از توهین هایی که افراد به هم میکردن تعجب کرده بودم (یادم نمیاد چه اشخاصی بودن و شخص خاصی هم مد نظرم نیست)
و از اون روز به بعد باز هم در تاپیک های مختلف میبینم که افراد خیلی راحت بدون هیچ دلیلی و فقط به خاطر اختلاف سلیقه سخنانی به زبان میاورند که فکر میکنم دور از شان سایت و اعضاش باشه .
فکر نمیکنین وفتش شده باشه که افرادی که به هم توهین میکنن از پست زدن محروم بشن یا تا مدتی اجازه پست زدن نداشته باشن؟؟؟
اخرین این توهین ها هم تاپیک راهنماییم کنید دارم سقوط میکنم هست که با احترام نسبت به اعضایی که اونجا پست میزنن ولی وافعا 2 روزه که سر هیچ چیز افراد مشغول جر و بحث کردن هستند.
یعنی واقعا نمیشه بدون اینکه به هم توهین کنیم. بخوایم انتقادی نسبت به هم کنیم؟؟
یا دلیلی بیاریم که به این دلایل مثلا روشی اشتباهه
یا به این دلایل حرف من درسته؟؟
واقعا نمیشه نخوایم حرفامون رو به زور به دیگران بقبولونیم؟؟
نمیشه فقط دلیل بیاریم و نخوایم به زور خودمون و حرفمون رو به دیگران ثابت کنیم؟؟؟
نمیخواستم پست خاصی رو اسم بیارم. ولی واقعا این پست رو ببینید:

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله . (پست 407902)
از اینکه تو خودتا گنده لات فارکس میدونی یه توهمه سر جوخه اما من فقط یه سوال کوچیک کردم جوش اوردی اگه بلد نیستی بگو من پیش دبستانی فارکس بهت بگم. از اینکه خودما کوچیک کردم از تو کوچولو سوال کردم درسته اشتباه کردم برو با تفکرات مریضت خوش باش. نباید از ادمایی که مشکل مثلث زدگی دارن وروان درگیر سوال کرد

واقعا به نظر شما افرادی که حاضر میشن از چنین واژه هایی استفاده کنن دلیلی داره که از پست زدن محروم نشن؟؟؟
من به عنوان کوچیکترین عضو و یه تازه کار واقعا خجالت میکشم چنین پست هایی رو بارها در سایت میبینم.
امیدوارم فکری برای این مشکل صورت بگیره
قربان شما
ارادتمند-دانیال

AmirBabak June 27th, 2010 01:41

آقا دانیال با سلام
اجازه میخوام مطلبی رو عرض کنم:

حقیقتش مثل معروفی داریم که: "نیش عقرب نه از ره کین است، اقتضای طبیعتش اینست"

من نمیدانم این نقل قولی که فرمودید دقیقاً مربوط به کیست، ولی با یک نگاهی که به اون تاپیک انداختم دیدم مجدداً اخراجی ها ، خداحافظی کرده ها! و سابقه داران قبلی سایت، معرکه گردان اصلی شده اند.

یکی از همین افرادی که عرض میکنم، ماهها پیش در پیغامی خصوصی ، هرچه فحش و ناسزا بود نثار بنده کرد(آنهم به ناحق)، و بنده نیز فقط با فشار یک دکمه http://forum.sarmaye.com/images/buttons_msn/report.gif، آن را به اقا رضا اطلاع دادم. قرار بود برای همیشه ایشان بن(مسدود) شود، اما با صحبتی که با اقا رضا داشتیم قرار شد، بمدت چند ماه در توقیف باشند.
حال ایشان برگشته و مجددآً و اینبار به نحوی دیگر زمینه ساز ایجاد حاشیه در سایت شده است.

من اینجا میخوام فقط یه مطلب به اقا رضا عرض کنم:
"ترحم بر پلنگ تیز دندان(بد زبان!)
ستمکاری بود بر گوسفندان"

خواهشاً ایندفعه اقدامی جدی فرمایند.

Saeed_M July 4th, 2010 14:19

با سلام خدمت آقا رضا

سؤالی واسم ایجاد شده ؟
چطوریه که یک کاربر به خودش اجازه میده اینطور به سایر کاربران توهین کنه ؟

نقل قول:

farari
فکر کنم امروز قلاده بیشتر سگ ها باز است که اینگونه منفی می دهند پس بتازید بر جرس

پی نوشت:گلادیاتورها شرعیه در بیارید.
...........
ظاهرا طبع شاعری هم دارن
اما نمیدونن که اینجا محل مشاعره و شب شعر نیست !!

اگر حق و حقوقی دارند ایشون که خواهشا زود تر قانعشون کنید تا زود تر دست از این جیغ های زننده بردارند .
نمیدونم حتما پیش خودشون احساس میکنن حق دارن بر گردن اعضای دیگه و اجازه دارن هر کاری خواستند آزادانه انجام دهند .

abbas67set July 4th, 2010 18:32

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله sabbz (پست 410569)
اول-متاسفانه پیش از اینکه اصل ماجرا را متوجه شوید قضاوت کردید که با خودتان است مسیول قضاوت اشتباه
دوم-دیشب بنده در یک پست از جناب رضا سوال معمولی را پرسیدم که دسترسی بنده را به تاپیک های عمومی از بین بردند
سوم-در تاپیک صندلی داغ در پاسخ کاربری گفتم که جناب رضا پست ها را بدون اینکه پاسخ دهد حذف می کند که سریعا پنج امتیاز منفی گرفتم
چهارم-توهین اول از امتیاز منفی همان کاربرانی که شما از آنها دفاع میکنید شروع شد نه از بنده
پنجم-پاسخ بنده به همان کاربرانیست که به قول هورزاد با چندآی دی مختلف به نام چند نفر به بنده منفی دادند
ششم-اگر شما مخالف این بحث ها هستید چگونه زیر مطلبی از اقای بهمانی در آن مشاجره یا به قول شما مشاعره! تشکر می زنید؟

امیدوارم متوجه شده باشید
فراری سابق به دلیل بسته شدن دسترسی از تاپیک انتقادات با این آی دی مطلب زدم

سلام
جناب فراری سابق یا sabbz با احترام
بنده قصد هیچ مداخله ای ندارم ولی وقتی جمله قرمز شده شما را خواندم واقعا تعجب کردم که یک نفر چرا باید چند ای دی داشته باشد:blink:
با این حال از اقا رضا مدیر محترم خواهش میکنم چاره بیندیشد یا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.
یک تجربه شخصی:تازه با یکی از فرومهای تازه تاسیس اشنا شدم و ثبت نام کردم با همین نام کاربری اما بعد از مدتی از طرف مدیر سایت یک پیام برام اومد که شما با نام کاربری دیگری ثبتنام کرده اید جالب بود چون من ثبتنام نکرده بودم بعد از مدتی خبر دار شدم که داداشم از همان کامپیوتری که من ثبتنام کردم ثبتنام کردن و ای پی ها مشابه بودن و به مدیر سایت هم خبر داده شده است. نمیدونم این انجمن هم همچین ابزاری داره یا نه ولی وجود چنین ابزاری میتونه از جنین کارهایی تا حد قابل توجهی( نه به طور کلی) جلوگیری کنه.
با تشکر فراوان

MEY$AM July 4th, 2010 18:53

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله abbas67set (پست 410573)
سلام
نمیدونم این انجمن هم همچین ابزاری داره یا نه ولی وجود چنین ابزاری میتونه از جنین کارهایی تا حد قابل توجهی( نه به طور کلی) جلوگیری کنه.
با تشکر فراوان

سلام
اقا رضا پیشنهاد میکنم اکنون زمان ان رسیده تا انجمن پولی شود و حق عضویت ماهیانه دریافت گردد تا تعدد ای دی ها به طور قابل ملاحظه ای از بین برود و هزینه های سایت نیز پوشش داده شوند.

پ.ن:
از ابتدا مشخص است این پست نمره منفی زیادی را بخود اختصاص خواهد داد ولی دوستان توجه بفرمایید این پست یک پیشنهاد است و موردی خلاف قوانین در ان درج نشده است! خواهشا از اختیاری که به شما داده شده است درست استفاده کنید.

arteshbod July 4th, 2010 20:25

بنده در مورد امتیاز دهی به پستها چند سوال دارم

امتیاز دهی به پستها بدین معنی است که تاپیکی قفل نخواهد شد ؟
امتیاز دهی به پست بدین معنا است که پستی توسط مدیران حذف نخواهد شد ؟

امتیاز دهی به پستها بدین معنی است که کاربری محدود نخواهد شد ؟

اگر کمی دقت کنیم میبینیم که این سیستم تناقضاتی دارد اگر بنا است همه چیز بر مبنای رای اعضا باشد پس دیگر مدیران نباید پستی را حذف کنند در حال که طی دو - سه روز گذشته تعدادی از پستهای اینجانب بدون دریافت منفی حذف شد . اگر بنا است معیار رای اعضا باشد پس دیگر هیچ تاپیکی نباید قفل شود چون اعضا تصمیم گرفته اند بحث ادامه پیدا کند و پستهای حاشیه ساز ! باقی بماند .
اگر بنا است معیار رای اعضا باشد خیچ کاربری نباید محدود شود چون اعضا یا به پستهایش منفی نداده اند یا منفی داده اند که لگر منفی نداده اند یعنی خواهان ادامه کار وی هستند و اگر منفی داده اند و پست حذف شده محدود کردن دسترسی چه توجیهی دارد ؟
اگر ممکن است این موارد را روشن کنید !

با تشکر ,
امضا : اپوزسیون سایت سرمایه

mercury July 4th, 2010 20:39

از اونجایی که امتیازهای منفی به سرانجام مشخصی می رسند ولی امتیازهای مثبت زیاد تأثیر گذار نیستند پیشنهادم اینه که مثلاً در

پایان هر هفته و یا هر ماه به پستهایی که دارای بیشترین امتیاز مثبت شده اند لقب بهترین پست هفته و یا ماه داده بشه !

و می تونید با درج عنوان مثلاً بهترین پست ماه فلان در کنار نام کاربری به نوعی کاربران رو تشویق به زدن پستهای مفید کنید !

abbas67set July 4th, 2010 21:59

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله blacktiger (پست 410578)
سلام
اقا رضا پیشنهاد میکنم اکنون زمان ان رسیده تا انجمن پولی شود و حق عضویت ماهیانه دریافت گردد تا تعدد ای دی ها به طور قابل ملاحظه ای از بین برود و هزینه های سایت نیز پوشش داده شوند.

پ.ن:
از ابتدا مشخص است این پست نمره منفی زیادی را بخود اختصاص خواهد داد ولی دوستان توجه بفرمایید این پست یک پیشنهاد است و موردی خلاف قوانین در ان درج نشده است! خواهشا از اختیاری که به شما داده شده است درست استفاده کنید.

سلام
پیشنهاد نسبتا خوبی البته در صورتی که هیچ راه دیگه ای وجود نداشته باشد. چون در این صورت تعداد کاربران انجمن کاهش چشمگیری خواهد داشت و اقا رضا چنین چیزی را نمیخواهند همانطور که در پست قبلی هم گفتم استفاده از ابزارهای پیشرفته میتونه کمک کنه ولی برای بهترشدن انجمن باید چاره های دیگه ای هم اندیشید مثلا به محض اینکه دوستان دیدند شخصی با دو ای دی در انجمن حضور دارد فورا به مدیر اطلاع دهند و اقا رضا هم بدون هیچ درنگی هر د ای دی را بن بکنه( البته در صورت تطابق دادن انها و ای پی ها)

Reza July 5th, 2010 00:47

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Saeed_M (پست 410514)
با سلام خدمت آقا رضا

سؤالی واسم ایجاد شده ؟
چطوریه که یک کاربر به خودش اجازه میده اینطور به سایر کاربران توهین کنه ؟

ظاهرا طبع شاعری هم دارن
اما نمیدونن که اینجا محل مشاعره و شب شعر نیست !!

اگر حق و حقوقی دارند ایشون که خواهشا زود تر قانعشون کنید تا زود تر دست از این جیغ های زننده بردارند .
نمیدونم حتما پیش خودشون احساس میکنن حق دارن بر گردن اعضای دیگه و اجازه دارن هر کاری خواستند آزادانه انجام دهند .

با سلام

در روزهای اخیر برخی دوستان بطور خصوصی یا عمومی این سوال را مطرح کردند که چرا با برخی اعضا که فعالیت مفید قابل توجهی ندارند و فقط در تاپیک های گوناگون با درج پستهای غیرمفید یا توهین آمیز موجب ایجاد حاشیه می شوند برخورد نمی شود.

البته از نظر فنی این امکان وجود دارد که با چند کلیک، ID یک کاربر مسدود شود یا تمام یا برخی از پستهایش حذف شوند. با روشهای فنی از جمله مقایسه IP نیز می توانیم تا حدی ثبت چند ID توسط یک نفر را تشخیص بدهیم.

اما باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که شاید برخورد حذفی بهترین راه حل نباشد. از دید من وضعیت ایده آل این است که همه افراد بتوانند نظرات خود را مطرح کنند و در مورد نظرات دیگران اظهار نظر کنند. اما متاسفانه برخی افراد از این شرایط سوء استفاده می کنند و با طرح بحثهای بی فایده، موجب اتلاف وقت و انرژی اعضا و مدیران سایت می شوند.

بارها از اعضای محترم خواسته شده از شرکت در بحثهای حاشیه ای و بی فایده خودداری کنند و پستهای نامناسب و مغایر با قوانین سایت را گزارش کنند. امکانات جدید سیستم امتیاز دهی نیز کار را راحتتر کرده و در صورتی که اکثریت اعضای سایت با هم متحد باشند، می توانند به راحتی با دادن امتیاز منفی به پستهای نامناسب و حاشیه ساز، اینگونه پستها را مخفی کنند. در شرایط فعلی بهترین راه حل برای کاهش بحثهای بی فایده، استفاده از سیستم امتیازدهی است.

موفق باشید

Saeed_M July 5th, 2010 01:34

شبتون بخیر آقا رضا

به هر حال ظرفیت تحمل افراد یکی نیست و مسلما هر شخصی یک میزان تحملی داره
ولی من خودم با دیدن اون جملات کاسه ی صبرم لبریز شد و بار ها خواستم این بی احترامی رو متقابلا جواب بدم ولی دیدم با این کار چیزی تغییر نمیکنه !
جنابعالی شاید صبرتون به واسطه ی تعدد موارد مشابه در این چند سال بیشتر باشه ...
هیچ کسی با این قضیه مخالف نیست که افراد باید آزادانه نظر خودشون رو بیان کنن
ولی هر شخصی باید قلمرو مانور خودش رو بدونه تا بی حرمتی اتفاق نیفته !
قصدم ادامه ی این صحبت ها نیست . من یک ریز موج در میان 5 موجی صعودی این انجمن به حساب میام و به قول معروف
صلاح مملکت خویش خسروان دانند . اما

واقعا گوش اعضا به درد آمده ..

-------------------------------
خطاب به آقای فراری
عزیز جان
میگی مسئولیت قضاوتت با خودته ؟
باشه قبول
ولی در نظر داشته باش من با شما خصومت یا مشکل شخصی ندارم که بخوام قضاوتی در مورد شما بکنم اونم قضاوت اشتباه !
نه در مقامی هستم که بخوام قضاوتی کنم .
اما اینو بدونید که شما تحت هیچ شرایطی حق نداری کوچکترین بی احترامی به هموطنای خودت بکنی
لطفا اینو تو گوشت فرو کن !

Reza July 5th, 2010 10:25

سلام

واقعا افسوس می خورم به حال این وقت و انرژی که برای این بحثهای بی فایده تلف می شود.

ظاهرا تعداد زیادی از اعضای سایت، از افزایش این حواشی و بحثهای بی فایده ناراضی هستند. اما بگذارید کمی با خودمان صادق باشیم. همین پست بالا (پست جناب مؤذنی) را ببینید. 16 تشکر و 14 امتیاز مثبت دارد. اگر از این 14 نفر، فقط 8 نفر به پستهای حاشیه ساز امتیاز منفی بدهند، اینگونه پستها در کوتاهترین زمان مخفی خواهند شد. اما مشکل اینجاست که در ظاهر اکثر اعضای سایت از این حواشی ناراضی هستند، اما در عمل نه تنها تلاشی برای جلوگیری از اینگونه بحثها نمی کنند، بلکه با شرکت در بحث موجب گسترش آن می شوند.

نتیجه این می شود که از ساعت 1 نیمه شب تا 9 صبح، حدود 40 پست بی فایده در این تاپیک درج می شود.

کلید این مشکل در دستان خود شماست. فقط باید تصمیم بگیرید و اقدام کنید.

موفق باشید

Philter July 16th, 2010 15:09

به نظر "نماد مثبت و منفی" امتیازدهی جای نامناسبی است.
منظورم اینه که خیلی سهل الوصوله و در واقع زیادی دم دسته !
پشنهاد من اینه که عدد امتیاز بالای پست بمونه و نمادی کنار گزینه های http://forum.sarmaye.com/images/buttons_msn/report.gif و http://forum.sarmaye.com/images/butt...reputation.gif قرار بگیرد که در صفحه ای جدید امتیاز دهی صورت بگیره. "در صفحه جدید امتیاز دهی هم موارد و مصادیق امتیاز منفی ذکر شود "

فکر میکنم اینطوری خیلی از امتیازدهی های بیهوده حذف میشه.

seyyed.ali July 17th, 2010 23:02

با عرض سلام و خسته نباشيد

مي خواستم ببينم آيا امكانش هست كه سيستم كلندر سايت رو مجددا راه اندازي كنيد؟

چون ديدم كه توي قسمت امكانات سايت آقا رضا در مورد توضيح هم داده ولي توضيحات مربوط به 2-3 سال پيشه
و اخبار مهم اقتصادي الان روي كلندر قرار نمي گيره ...

با تشكر

lastnight19 July 18th, 2010 23:12

قبل از هرچیز از مدیر سایت بخاطر برخورد خیلی خوب و سیاستمدارانشون با خلافکارانی مثل من تشکر می کنم، بسیار محترمانه و زیرکانه است.

امروز داشتم پستی رو می خوندم بسیار مفید و کاربردی بود، اومدم تشکر کنم دیدم 3جاهست که من می تونم اینکار رو انجام بدم اول دکمه تشکر، دوم دکمه اعتبار و سوم هم این گزینه جدید ارزشگذاری مونده بودم کدوم رو باید بزنم، آخرش هم گفتم که فایده این کار چی هست؟

بنظر من تکلیف اینها رو به طریقی روشن کنید، وقتی هیچ کدوم سودی نداره، قرار نیست مثبت ترین کاربر انتخاب بشه یا افرادی که تلاش بیشتری دارند فقط یک عدد رو دنبال بکشند چه سودی در فشردن این دکمه ها هست، مسلماً ما خیلی چیزها در این سایت یاد گرفتیم و نسبت به اون احساس دین می کنیم و داریم با به اشتراک گذاشتن اطلاعات و یا مطالبی که می تونه به طریقی مفید باشه ادای دین می کنیم، یا کل این دکمه ها و اعداد بی فایده رو حذف کنیم یا اینکه واقعاً از این ابزاری که در اختیار ما هست استفاده کنیم.

شما این فروم رو ملاحظه بفرمائید : takdownload.ir

ببینید چه جوری کاربران رو بادادن درجه و اعتبار از هم متمایز کرده.

همین حالت برای اعتبارات منفی و پستهای مضر و حاشیه ساز هم وجود داره فقط حذف یا اعتبار دادن نمی تونه تنبیه مناسبی برای افراد خاطی باشه.

بنظر من زمان این رسیده که بعداز اینهمه سال تغییر در سیستم فعلی ایجاد بشه و کاربران به طریقی از هم متمایز بشوند.

forexllc August 5th, 2010 21:42

افت کیفی سایت؟ آری یا خیر

سلام
در چندروز گذشته بویژه بعد از طرح آزمایشی امتیاز دهی اینطور بنظرم میرسد خیلیها رنجیده شدند و فعالیتشان در تاپیک ها کمتر شده. مدیریت سایت بهتر میتوانند آمارگیری کنند که آیا این موضوع صحت دارد یا برداشت من اشتباه است. منظورم تاپیک های عکس و جوک و سرگرمی نیست بیشتر تخصصی ها را میگویم.
سیستم امتیاز دهی در کل باند بازی و گروه بندی ها را تشویق نمود و هرگاه گروهی با کسی مخالفت کردند براحتی امکان صحبت یا دفاع را از ایشان گرفتند. در مورد خود من که حتی اجازه ندادند پست خداحافظی من در تاپیک مورد نظرم بماند و منفی باران شد.
کاملا آشکار است که عده زیادی به نویسنده منفی یا مثبت میدهند و نه به نوشته او!!!
بلافاصله بعد از این طرح تلاش برای تشکیل اجتماع آنهم نه از نوع سازنده و موثر، بلکه درقالب یارکشی و باند بازی بیشتر شد که نمونه آن در تاپیک های جدید بوضوح دیده میشود مثل تریدرهای فلان محله یا فلان شهر و امثالهم.
اعضاء فعال هر تاپیک سایرین را در همان تاپیک بمرور زمان میشناسند و وقتی میبینند شخصی می آید و مطلبی مینویسد و با خودش تعدادی را از بیرون آن تاپیک میاورد تا تشکر کنند و مثبت بدهند و اگر کسی مخالف آنها هست با سوء استفاده از این ابزار امتیاز دهی حذفش کنند، از ادامه حضور در آن تاپیک مأیوس و ناخرسند میشوند.

هرکدام از ما بارها نمونه هائی از این موارد را دیده ایم و شاید پیش خود لبخند تمسخری هم زده باشیم.
یکی فقط تسلیت گفته اما منفی گرفته!!! مسخره هست واقعا".

پیشنهاد میکنم اگر بنا بر ادامه این طرح هست لااقل یک نظارتی شود که افرادی که از این امکان سوءاستفاده میکنند یا محدود شوند و یا تدبیری اندیشیده شود تا جلوگیری از این قبیل رفتارهای ناهنجار میسر شود.
این وضعیت 2 یا چند آی دی داشتن یک نفر هم میتواند هم برای کاربران و هم برای سایت مخاطره آمیز باشد. و براحتی میشود با کنترل IP جلوگیری نمود.
حتی در بخش آگهی ها هم مواردی دیده میشود که کسی مطلبی مینویسد و با آی دی های دیگر خود تبلیغ و تشویق به همان جهت میکند! خوب این وضعیت جو بی اعتمادی و ریسک کار درون این مجموعه را بسیار بالا برده است.
توجه داشته باشید این سایت تنها یک سایت سرگرمی یا علمی نیست و اینجا مبادلات مالی بعضا" سنگین انجام میشود، امنیت و اعتبار آن خیلی مهمتر از این سطح فعلی باید باشد.
من به شخصه تصور میکنم اعضاء و فعالان قدیمی بسمت دلسرد شدن و کمرنگ تر شدن میروند و اگر هم حضوری از ایشان هست به 2 دلیل است:
1- احساس تعلق به این سایت بواسطه مدت زمان استفاده از آن و خاطراتش
2- فعلا" رقیب جدی برای این سایت ظهور نکرده است. (البته در راه هستند تا جائی که مطلع هستم)

بهر حال ممکن است اشتباه در دیدگاه یا تفسیر من باشد اما من افت کیفی ملموسی را در این سایت مشاهده میکنم.

fxmail August 6th, 2010 02:21

با سلام

شخصا بي ترديد خود را مديون سايت سرمايه و كارگزاران آن ميدونم به همين دليل نمي تونم منكر سوء استفاده بعضي از افراد در استفاده ابزاري از امكانات اين سايت بشم... همانطور كه مواردي براي شخص بنده مشهود بوده و اتفاق نيز افتاده است.
اينكه ابزارهاي مديريتي تا حدودي به كاربران واگذار شده بسيار منطبق با اهداف سايت منمايد ولي خواهشمندم در خصوص سوء استفاده هاي احتمالي (بي شك اتفاق افتاده) تدابيري توسط مديران لايق سايت انديشيده شود.

مسلما احساس امنيت يكي از مهمترين اصول است.

با تشكر از دوستان..
پوزش بنده رو در خصوص اظهارنظرم بپذيريد..

m.rezaee August 13th, 2010 23:56

منم به این سیستم امتییاز دهی اعتراض دارم حتی خود من تو تایپیک پرایم ازین سیستم استفاده میکردم اما علنا مخالفتمو با اون نظر اعلام میکردم یا هم تشکر میکردم هم مثبت میدادم حداقل طرف میدونست کی با ایدش مخالفه
واقعا تو بعضی از تایپیکها جایی برای این سیستم وجود نداره شده یه ابزار برای لوس بازی خوب اگه طرف مخالف اون بحثه بیاد تو فروم عنوان کنه اینهمه بیننده خودشون قضاوت میکنن چرا باید یه سری زیرکانه ازین ابزار استفاده کنن
به نظر من یا باید برداشته شه یا شخصی که منفی میگیره ببینه کی با پستهاش مخالفه
ممنون

asal.sunny August 14th, 2010 00:55

با سلام
بنده هم با نظر جناب رضایی موافقم
چه بسیار پست های تحلیلی که موقع خوندن میبینم بالاشون یه عدد قرمز رنگ به معنای منفی ثبت شده در حالیکه پست تحلیل یک فرد بوده و امتیاز منفی دادن بهش کودکانه است
شاید برای تحلیل هایی که منطبق بر اندیشه ماست دادن امتیاز مثبت جایز باشه
اما امتیاز منفی جز در موارد نادری مثل پست های نامربوط یا با ادبیات نادرست نباید تعلق بگیره
در بعضی از تاپیک ها کل این گزینه باید حذف بشه مثل تاپیک پوزیشن های بلومبرگی
اینجا امتیاز منفی برای تحلیل و دید افراد چه معنایی داره؟
شخصی میاد با گذاشتن اطلاعات خودش تو این تاپیک منفی میگیره
به هر حال به نظر میاد یا باید این ابزار که شده وسیله ای برای سو استفاده حذف بشه یا فرهنگ استفاده ازش جا بیافته و بعد در دسترس عموم قرار بگیره
بابت جسارتم برای عرض مطلب عذر خواهی میکنم
یا حق

aryouou August 14th, 2010 02:20

...

به نظر من هم این سیستم مشکل داره و اصلا ملاک ارزشگذاری روی پست نویسنده نمیتونه باشه در حالی که بعضا پست های مفید با امتیاز منفی گرفتن عده ای که فقط از نویسنده خوششون نمیاد بی ارزش شدن.:blink:

Navid110 August 14th, 2010 04:04

Sarmaye Traders Sentiment

با سلام خدمت مدیریت محترم سایت سرمایه جناب رضا (شرمنده که به اسم کوچیک میگم هنوز فامیلیتون رو نمیدونم)
یک پیشنهاد داشتم
تو سایت Forexfactory یه بخش هست به نام Traders Sentiment یا همون انتظارات معامله گران که کاربران سایتشان با اعلام و در واقع رای دادن به هر جفت ارز نسبت به صعودی بودن و یا نزولی بودن اون اقدام می کنند در نتیجه چارتی دیده میشود که درصد و میزان صعودی و نزولی رو نشان می دهد و در ذیل آن آیدی افرادی که به هر یک از دوگزینه رای داده اند نمایش داده میشود
برای مثال اگر 20 نفر نبت به موقعیت و پیشبینی GBP/USD رای داده اند نمایان میشود که آنهایی که به صعود رای داده اند چه افرادی میباشند و بالعکس
لینکشو در زیر این پست میزارم امیدوارم واسه این مورد یه لینک تو صفه اصلی کذاشته شه که دوستان با کلیک روی اون به صفحه مربوطه ارجاع داده شوند و نظر داده و یا نظر دیگر کاربران را ببینند

http://www.forexfactory.com/sentiment.php
پیشاپیش از حسن تفاهم شما تشکر می نمایم
با سپاس
نوید

Navid110 August 16th, 2010 16:26

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Navid110 (پست 423350)
با سلام خدمت مدیریت محترم سایت سرمایه جناب رضا (شرمنده که به اسم کوچیک میگم هنوز فامیلیتون رو نمیدونم)
یک پیشنهاد داشتم
تو سایت Forexfactory یه بخش هست به نام Traders Sentiment یا همون انتظارات معامله گران که کاربران سایتشان با اعلام و در واقع رای دادن به هر جفت ارز نسبت به صعودی بودن و یا نزولی بودن اون اقدام می کنند در نتیجه چارتی دیده میشود که درصد و میزان صعودی و نزولی رو نشان می دهد و در ذیل آن آیدی افرادی که به هر یک از دوگزینه رای داده اند نمایش داده میشود
برای مثال اگر 20 نفر نبت به موقعیت و پیشبینی GBP/USD رای داده اند نمایان میشود که آنهایی که به صعود رای داده اند چه افرادی میباشند و بالعکس
لینکشو در زیر این پست میزارم امیدوارم واسه این مورد یه لینک تو صفه اصلی کذاشته شه که دوستان با کلیک روی اون به صفحه مربوطه ارجاع داده شوند و نظر داده و یا نظر دیگر کاربران را ببینند

http://www.forexfactory.com/sentiment.php
پیشاپیش از حسن تفاهم شما تشکر می نمایم
با سپاس
نوید

با سلام
پیرو پست فوق تاپیکی برای درجریان بودن بیشتر دوستان ایجاد گردید که لینک آن در زیر میباشد.

http://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5780

مدیریت محترم سایت آقا رضا همچنان منتظر حسن توجه شما هستیم
با سپاس
نوید

karen.kaveh September 2nd, 2010 21:14

با سلام
دوستان عزیز بنده چند سوال صرفا در رابطه با فروم داشتم که شاید هم یک پیشنهاد برای مسئولین تاپیک باشد اگه کسی می دونه کمک کنه
1- هرگاه من سوالی را در این بخش یا هر بخش دیگر مطرح می کنم ممکن است تا چند روز پاسخ داده نشود ودر این فاصله تاپیک کلی جلو رفته و یا باید تک تک ارسالها رو خواند یا بی خیال جواب شد آیا این امکان وجود دارد ویا تنظیماتی که هرگاه به سوال جواب داده شد از طریق پیامی مطلع شویم ویا اتوماتیک به قسمت پیامها فرستاده بشه؟
2-هرگاه ما در چند تاپیک پی گیر موضوعات هستیم برای پی بردن به ایجاد یک تاپیک جدید در یکی از موضوعات باید اون تاپیک مورد نظر رو رفرش کنیم تا متوجه ارسال جدید شویم آیا تنظیماتی هست که بطور اتوماتیک با ارسال یه مطلب جدید زمانی که ما آنلان هستیم تاپیک مورد نظر رفرش شود؟

3- اینکه در جایی که مخصوص ساختن وبلاگ بود برنامهای وجود داشت که هرگاه کاربر به انتهای مطالب وبلاگ در آخرین وپایین ترین صفحه وبلاگ می رسید با زدن دکمه ای که اونجا قرار داده شده بود به ابتدای صفحه بر می گشت وامکان رفتن به صفحات بعدی سریع فراهم می شد آیا از این امکان می توان تاپیکها استفاده کرد.
ممنون

Baradar December 6th, 2010 12:29

بده به مدیریت آقای کسری در تالار بروکرها و حذف خودسرانه پست ها و قفل کردن تاپیک ها با توجه به اینکه شغل ایشون بیرون از سایت سرمایه هم با توجه به پست زیر در زمینه فیلترینگ است اعتراض دارم
http://forum.sarmaye.com/showpost.ph...7&postcount=24

ای کاش میشد آزادی اندیشه و فکر را از همین سایت شروع کنیم ولی مثل اینکه برعکس شده اس.
منتظر پاسخ صریح مدیر سایت هستم.

DAVOOD24 December 6th, 2010 13:10

سلام
از یه چیز سایت سرمایه خیلی خوشم میاد که : هرکسی از جاش بلند میشه میخواد سیگنال بده یا بفروشه بچه ها اونو به چالش میکشند اینجوری فیلتر میشن و فقط کسانی که واقعا بار علمی و صحت ادعا دارند به کارشون ادامه میدن و این خودش یه نکته مثبته .

AmirBabak December 7th, 2010 01:48

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Baradar (پست 453002)
بده به مدیریت آقای کسری در تالار بروکرها و حذف خودسرانه پست ها و قفل کردن تاپیک ها با توجه به اینکه شغل ایشون بیرون از سایت سرمایه هم با توجه به پست زیر در زمینه فیلترینگ است اعتراض دارم
http://forum.sarmaye.com/showpost.ph...7&postcount=24

ای کاش میشد آزادی اندیشه و فکر را از همین سایت شروع کنیم ولی مثل اینکه برعکس شده اس.
منتظر پاسخ صریح مدیر سایت هستم.

کسری بهترین و مظلومترین مدیر این سایت است.
اگر روزی کسری را ناچار به انصراف از مدیریت کنید، بنده هم به اتفاق ایشان از مدیریت کناره گیری میکنم تا امثال شما(نسل جدید خاله زنک های سایت) راحتتر بتوانید جولان دهید.

arteshbod December 7th, 2010 08:53

در این زمانه بی هیاهوی لال پرست
خوشا به حال کلاغان قیل و قال پرست
چگونه شرح دهم، لحظه لحظه خود را
برای این همه ناباور خیال پرست
به شب نشینی خرچنگ های مردابی
چگونه رقص کند ماهی زلال پرست
رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند
به پای هرزه علف های باغ کال پرست
رسیده ام به کمالی که جز اناالحق نیست
کمال دار را برای من کمال پرست
هنوزم زنده ام و زنده بودنم خاریست
به تنگ چشمي نامردم زوال پرست
در این زمانه بی هیاهوی لال پرست
خوشا به حال کلاغان قیل و قال پرست
چگونه شرح دهم، لحظه لحظه خود را
رسیده ام به کمالی که جز اناالحق نیست
کمال دار را برای من کمال پرست
هنوزم زنده ام و زنده بودنم خاریست

یادتون هست اقای امیر باباک ؟ این شعر رو روز بعد از انتخابات خوندید .

آیدی برادر یک آیدی است که دو روز است ایجاد شده حالا چرا آقای کسری باید بخاطر اظهارات ایشان استعفا دهند ؟ مگر اینکه مسائلی پشت پرده هست که ما از ان بی خبریم ؛ شاید اظهاراتی توسط اعضاء با سابقه و موجه سایت در حال جریان است وگرنه اقای کسری بخاطر اظهارات ایدی برادر که نمی آیند استعفا بدهند ؛ آیا تعدادی از اعضا با اطلاع از سابقه ی آقای کسری مسائلی رو عنوان کرده اند ؟

شما که در تشخیص ماهی زلال پرست و خرچنگ مردابی سررشته دارید میشود بگویید اقای کسری جزء کدام دسته هستند ؟ از نظر من بخاطر مظلومیتی که شما میگویید جزء دسته ی ماهی های زلال پرست باشند شما چطور فکر میکنید ؟

براستی که غم نان ماهی زلال پرست را تبدیل به خرچنگ مردابی میکند

arteshbod December 7th, 2010 08:57

قلبم را چون لاله در دستت میکارم

از اَبر غمگینم بر خاکت میبارم

میرویَم ای میهن چون گُل در دامانت

میشویم جان و تن در شَط چشمانت

آبی آسمان و شوق پرواز

سبزی سرزمین و فصل آواز

با من بمان تا اَبد بانوی من

تا برآید خورشید از خاک وطن

تولد دوباره زیر باران

شکفتنت چرا وقت بهاران

کجا روم که ریشه در تو دارم

ای بهار همیشه پُر زِ بارم

ای ايران ای مرز پر گهر

ای خاکت سر چشمه هنر

دور از تو انديشه بدان

پاينده مانی تو جاودان

ای دشمن ار تو سنگ خاره ای من آهنم

جان من فدای خاک پاک ميهنم

مهر تو چون شد پيشه ام

دور از تو نيست انديشه ام

در راه تو کی ارزشی دارد اين جان ما

پاينده باد خاک ايران ما

سنگ کوهت در و گهر است

خاک دشتت بهتر از زر است

مهرت از دل کی برون کنم

در گوبی مهر تو چون کنم

تا گردش جهان دور آسمان بپاست

نور ايزدی هميشه رهنمای ماست

مهر تو چون شد پيشه ام

دور از تو نيست انديشه ام

پاينده باد خاک ايران ما

ايران ای خرم بهشت من

روشن از تو سرنوشت من

گر آتش بارد به پيکرم

جز مهرت در دل نپرورم

از آب و خاک و مهر تو سرشته شد گلم

مهر اگر برون رود گلی شود دلم

مهر تو چون شد پيشه ام

دور از تو نيست انديشه ام

پاينده باد خاک ايران ما

به یاد تمامی شهیدانی که در راه سرافرازی این مرز و بوم از جان و مال و خانواده شان گذشتند

ar460ash January 3rd, 2011 18:30

لطفا در تعداد امتیازهای منفی برای حذف پستها یه تجدید نظری بفرمایید.تازگیها خیلی این موضوع شایع شده که با تعداد امتیاز منفی 5 تایی پستها حذف میشن.

تاپیک پیشنهادها و انتقادات چرا بسته است؟

sh-b January 4th, 2011 20:55

با سلام
بار علمی سایت به شدت رو به افول است
افرادی با ÷ستهای خیلی مبتدی سایت را به صورت محلی برای بچه ها تبدیل میکنند
آدم با دیدن قسنتهائی از سایت یاد کارتونهای دوران کودکی می افته
حتی عده ای می ایند تعداد زیادی ای دی باز میکنند و با افزایش تعداد ÷ستشان و از روی قصد و غرض امتیاز منفی به افرادی میدهند که حداقل 2 تا ÷یراهن از ما بیشتر تو این بازار ÷اره کرده اند
به نظرم قسمتی رو راه اندازی کنید برای مبتدیان بازار
که ای دی های تازه تاسیس ملزم به خواندن کلیه ÷ستهای ان بشوند و بعد از اینکه این قسمت را خواندند یک امتحان نیز از اینگونه افراد گرفته بشود (مانند گذراندن دورههای مقدماتی بشود )
که در این قسمت به کلیه سئالات مبتدیانه جواب داده بشود و در گذراندن این دوره یک مقدار سختگیری بشود
بعد از این یک سیستمی طراحی بشود که به صورت اتوماتیک کلیه ÷ستهائی که مربوط به دوره مقدماتی باشد را دلیت بکند
بعد دسترسی افراد به فرومهای تخصصی است که خیلی مهم است به نظر من برای دسترسی به این فرومها از کارت شناسائی استفاده بشود مثلا" موقع ثبت نام در سایت یک مشخصاتی را مینویسند بعد که تعداد ÷ستهای ایشان به تعداد مشخصی رسید با ارسال یک کارت شناسائی معتبر به فرومها دسترسی ÷یدا کنند
در این صورت سرمایه واقعا" یک سایت تخصصی خواهد بود
این فقط یک ÷یشنهاد است
با این روالی که رفته رفته در سرمایه حاکم میشود بایستی منتظر افول زودرس سایت باشیم

PC- FOREX January 4th, 2011 21:05

این صفحه ایی که جدیدا برای ورود به سایت گذاشتن خیلی اعصاب خورد کنه خیلی از مواقع که خواستم وارد سایت بشم به خاطر همین صفحه بیخیال شدم . لطفا یه فکری برای این هم بکنید که حداقل برای ما که ip ایران هستیم این صفحه ضد حال نیاد .

Ali_Nouri January 8th, 2011 10:24

سلام مدیریت محترم سایت
نمیدونم چطوری ولی اگه یه جوری یه جایی به یه طریقی بشه از زحمات این دوستانی که در تاپیک اکسپرتهای درخواستی بدون چشمداشتی نیاز دیگر دوستانشون و براورده میکنن تشکر بشه جای دوری نمیره ...
امیدوام که با من موافق باشین.
با تشکر.

goodgirles January 12th, 2011 17:25

سلام

لطفا اون تاپیکی که در مورد غیرقانونی اعلام شدن فارکس بود و قفل کردید رو باز کنید . باید درموردش بحث بشه

انهدام ده‌ها دفتر شرکت‌های هرمی در تهران

lastnight19 January 21st, 2011 16:27

ممکن هست که مدیران رو بشکلی انتخاب کنید که غیر از نقش نظارتی پاسخگوی بخش مربوطه هم باشند؟

تقریباً هیچ سئوالی در هیچ بخشی پاسخ داده نمی شه (البته غیر از بخش فاندامنتال).

lastnight19 January 23rd, 2011 16:18

بنظر من این سایت نه به تغییر برای حفظ در مقابل حملات احتیاج داره نه مسائل امنیتی دیگه.

یک تیم تشکیل بدید به سئوالات کاربران جواب بده.

fx-trader January 25th, 2011 21:31

سلام
درخواست دارم یک یک تاپیک برای بحث و گفتگو در زمینه شرعی بودن یا نبودن فارکس راه اندازی بشه تا برای اونایی که این موضوع براشون مهمه اطلاع رسانی صورت بگیره
با تشکر

STRADIVARIUS February 10th, 2011 17:20

یک پرسش از مدیر محترم سایت:
وقتی میشه یک سوال رادر تاپیک مرتبط که قبلا ایجاد شده پرسید ایا اعضا مجازند برای هر سوال خود تاپیک
مجزایی ایجاد کنند؟
کیفیت ونظم سایت بااین کار پایین نخواهد امد؟

ساعت جاري 04:14 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.