انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   گفتگو درباره: "انتقال سایت به سرور جدید" (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=2120)

Reza October 20th, 2006 12:01

در مورد RSS، دو تا مشکل وجود داره. یکی اینکه ظاهرا آپدیت شدنش مقداری تاخیر داره. و دورم اینکه متن پست نشون داده نمیشه و فقط عنوان رو نشون میده.

در مورد استفاده از image hosting های مجانی: مشکل اینه که بعد از مدتی ممکنه اون هاست ها اطلاعات رو پاک کنند یا سایتشون توسط مخابرات فــیــلتـر بشه. در برخی تاپیکهای قدیمی (مثل آموزش تصویری فارکس) این اتفاق افتاده و عکسها قابل رویت نیستند.

لذا بهترین گزینه اینه که تصاویر و پیوستهای مهم که لازمه برای آینده باقی بمونند به پست ها ضمیمه بشوند و تصاویر غیر مهم (مانند بخش "موضوع آزاد") روی هاست های خارجی قرار گیرند. فکر می کنم سایت http://tinypic.com برای این منظور مناسبه.

Mazdak Parsian October 20th, 2006 14:53

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza (پست 65501)
در مورد RSS، دو تا مشکل وجود داره. یکی اینکه ظاهرا آپدیت شدنش مقداری تاخیر داره. و دورم اینکه متن پست نشون داده نمیشه و فقط عنوان رو نشون میده.

در مورد استفاده از image hosting های مجانی: مشکل اینه که بعد از مدتی ممکنه اون هاست ها اطلاعات رو پاک کنند یا سایتشون توسط مخابرات فــیــلتـر بشه. در برخی تاپیکهای قدیمی (مثل آموزش تصویری فارکس) این اتفاق افتاده و عکسها قابل رویت نیستند.

لذا بهترین گزینه اینه که تصاویر و پیوستهای مهم که لازمه برای آینده باقی بمونند به پست ها ضمیمه بشوند و تصاویر غیر مهم (مانند بخش "موضوع آزاد") روی هاست های خارجی قرار گیرند. فکر می کنم سایت http://tinypic.com برای این منظور مناسبه.

با بررسی وب سایت بی بی سی تاخیری مشاهده نشد .
امکان مشاهده پستها بصورت کامل ، بستگی به تنظیمات دارد .

Mazdak Parsian October 20th, 2006 15:06

1 ضميمه
مشاهده یکی از پستهای سایت سرمایه از طریق Google Reader :

ضميمه 16370

Chipal October 20th, 2006 15:29

سلام آقا رضا .

2 تا مورد دیگه هم جسارتا قابل بررسی هست .
یکی اینکه در دیتا بیس اکسس ، گزینه ای هست که دیتا رو مرتب میکنه و گاه حجم اون رو حتی تا یک پنجم ! کاهش میده . من نمیدونم این گزینه در دیتا بیس سرمایه هم وجود داره یا نه ( منظورم نوعه پایگاه اطلاعاتی هست که استفاده میکنید ) . اینکار باعث مرتب شدن داده ها ، کاهش حجم اون ، و افزایش سرعت دسترسی به اطلاعات بطور چشمگیر میشه .

مورد دوم هم استفاده از قابلیتی هست که دیتای درخواستی کلاینت رو بر روی سرور فشرده میکنه و دوباره روی کامپیوتر کاربر باز میکنه . این مورد هم در مواردی که دیتا از نوع متن ( مثل فرومها و از جمله سرمایه ) هستش ،در حالت بهینه تا 60 % استفاده از پهنای باند رو کاهش میده .

فقط نمیدونم که آیا سرور مورد استفاده شما این گزینه رو ساپورت میکنه یا نه .

موفق و شادکام باشید .
ارادتمند - چیپال

ghods October 23rd, 2006 13:11

با سلام

يه سوال داشتم : آيا كندي مرور سايت سرمايه را بقيه دوستان هم دارند يا خير ؟

http://i13.tinypic.com/3ygpvk9.jpg

ariana October 23rd, 2006 13:45

با سلام

من در روز ، ده بيست بار اين ( پيام ) را هنگام ديدن سايت سرمايه ميبينم ! آيا ساير دوستان هم اين مشكل را دارند ؟!

در حال حاضر بدلیل ترافیک زیاد سایت، فشار روی Server افزایش یافته و امکان بازدید شما از سایت وجود ندارد. لطفاً چند دقیقه دیگر مجدداً سعی نمائید. با تشکر

ario October 24th, 2006 23:59

در حال حاضر بدلیل ترافیک زیاد سایت، فشار روی Server افزایش یافته و امکان بازدید شما از سایت وجود ندارد. لطفاً چند دقیقه دیگر مجدداً سعی نمائید. با تشکر

از وقتي كه سايت به سرور جديد منتقل شده اين مشكل بيشتر نشده؟ در سرور قبلي اين مشكلات كمتر به چشم مي خورد...:)

Hamed2420 October 25th, 2006 00:17

با سلام

رفرش شدن سایت یکی از آرزوهای این چند روزه من شده:huh:

البته سرعت اینترنت ها هم به نظرم کاهش داشته.
نمیدانم، باقی دوستان هم مشکل مشابه رو دارند؟:rolleyes: :rolleyes:

ارادتمند شما

ario October 25th, 2006 00:40

يك مشكل هم اين است كه گاها" همچون امشب به مدت چند ساعت از forum live trading به من ايميل نميرسه... :(

Reza October 25th, 2006 01:14

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله ario (پست 66169)

از وقتي كه سايت به سرور جديد منتقل شده اين مشكل بيشتر نشده؟ در سرور قبلي اين مشكلات كمتر به چشم مي خورد...:)

در سرور قبلی، این امکان وجود نداشت که سیستم فروم بتونه مقدار لود سرور رو تشخیص بده. لذا وقتی فشار روی سرور افزایش پیدا می کرد، از ورود کاربران جدید جلوگیری نمی شد و همین موضوع باعث می شد که فشار بیشتر بشه و سرور از کار بیفته. لذا هم سایت دچار مشکل می شد و هم شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ ارائه خدمات به ما رو متوقف کرد.

اما با تنظیم این گزینه، فشار روی سرور تحت کنترل خواهد بود و از ایجاد مشکل برای سایت و سرور جلوگیری میشه.

Reza October 25th, 2006 01:17

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله ario (پست 66175)
يك مشكل هم اين است كه گاها" همچون امشب به مدت چند ساعت از forum live trading به من ايميل نميرسه... :(

وقتی در یک تاپیک مشترک شوید، با درج پست در اون تاپیک برای شما ایمیل ارسال میشه. اما اگر بعد از ارسال ایمیل از سایت بازدید نکنید، با درج پستهای جدید در اون تاپیک، مجددا ایمیل ارسال نمیشه. (تا زمانی که از سایت بازدید کنید)

ario October 27th, 2006 13:38

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza (پست 66181)
وقتی در یک تاپیک مشترک شوید، با درج پست در اون تاپیک برای شما ایمیل ارسال میشه. اما اگر بعد از ارسال ایمیل از سایت بازدید نکنید، با درج پستهای جدید در اون تاپیک، مجددا ایمیل ارسال نمیشه. (تا زمانی که از سایت بازدید کنید)

امروز ديگه كاملا" مطمئن هستم كه هم لايو چارت را و هم صفحه اول را پس از هر پست در لايو چارت 1 بار refresh كردم ولي باز هم ايميل نيامد! من چند ساعت در روز به طور پيوسته اين مشكل را دارم و باقي روز درسته درست مي شود!‌:)

ario October 27th, 2006 14:01

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله ario (پست 66682)
امروز ديگه كاملا" مطمئن هستم كه هم لايو چارت را و هم صفحه اول را پس از هر پست در لايو چارت 1 بار refresh كردم ولي باز هم ايميل نيامد! من چند ساعت در روز به طور پيوسته اين مشكل را دارم و باقي روز درسته درست مي شود!‌:)

كسي هست اين مشكل را داشته باشد؟يا فقط من... ؟! شايد ايراد از ايميل خودم باشه! :huh:

Reza October 27th, 2006 17:07

1 ضميمه
ظاهرا فشار روی سرور سایت ForexFactory هم زیاد شده.

fx.PARADISE October 29th, 2006 21:55

استاد رضا سلام
ظاهرا از زمان انتقال سایت به سرور جدید مشکلات سایت هم بیشتر شده اگر مشاهده کرده باشید من در بیشتر ساعات شبانه روز !!! آن لاین هستم . تا امروز مشکلی با سایت نداشتم ولی امروز شاید حدود ده بار آن پیام ( اسمشو نبر):o را رویت کردم. این موضوع را از آن جهت گفتم که خواسته بودید چنانچه مشکلی مشاهده شد اطلاع دهیم .وگرنه مطمئن هستم هم چنان در جهت رفع معضل تلاش می فرمایید.

ساعت جاري 18:04 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.