انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   کامپیوتر و اینترنت (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   راهنمایی برای خرید لپ تاپ ، عصای دست تریدر (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=5293)

LionHeart May 3rd, 2010 18:55

سلام کسری عزیز

بابت راهنماییت خیلی ممنونم بالاخره رفتیم 1564 دل رو گرفتیم :rolleyes::rolleyes:

یک سوال اینکه برای استفاده بهینه از باتری باید چی کار کرد ؟

وقتی که لپ تاپ جایی ساکن هست بهتره که تو برق باشه یا بذاریم که باتری مصرف بشه ؟

از چه گزینه ای واسه خاموش کردن لپ تاپ استفاده کنیم ؟ چون من یه جا خوندم که shotdown خیلی به لپ تاپ فشار میاره ؟

Mohsen May 4th, 2010 08:36

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله hamid3765 (پست 393300)
با سلام خدمت جناب آقای کسری

میخواستم بدونم با توجه به اینکه مدت زمان باطری لپ تاپها معمولا بین 2 تا 3 ساعت هست آیا راهی هست که بشود لپ تاپ را بدون استفاده از برق شهر و باطری خودش حدود 10 ساعت یا بیشتر مثلا استفاده از یک باطری جانبی یا نمیدونم برق ماشین روشن نگه داشت؟

ممنون

سلام

ببخشيد كه در غياب آقا كسري پاسخ مي دهم . البته ايشان حتماً موارد را تكميل خواهند كرد .

10 ساعت زمان نسبتاً زيادي است اما با روش هاي زير مي توانيد به آن نزديك شويد :

1 . استفاده از لب تاپهاي با صفحات نمايش كوچكتر كه مصرف پايين تري نيز دارند .

2 . پايين آوردن سطح مصرف انرژي با كم كردن امكانات نمايشي سيستم مانند نور و Energy saver كه البته ابزار آن در سيستم هاي مختلف متفاوت است .

3 . تهيه ي باتري هاي يدكي و در صورت امكان استفاده از باتري هاي 9 سلولي

4 . دست آخر اگر بحث هزينه براي شما مشكلي ايجاد نمي كند مي توانيد از لب تاپهاي Apple استفاده نماييد .

موفق باشيد

Mohsen May 4th, 2010 08:40

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله LionHeart (پست 393310)
یک سوال اینکه برای استفاده بهینه از باتری باید چی کار کرد ؟

وقتی که لپ تاپ جایی ساکن هست بهتره که تو برق باشه یا بذاریم که باتری مصرف بشه ؟

از چه گزینه ای واسه خاموش کردن لپ تاپ استفاده کنیم ؟ چون من یه جا خوندم که shotdown خیلی به لپ تاپ فشار میاره ؟

سلام

1 . هر از گاهي اجازه دهيد باتري تا انتها مصرف شده و تمام شود . در ضمن به مورد شماره ي 2 هم توجه كنيد .

2 . اگر قصد داريد در منزل از لب تاپ براي زمان طولاني استفاده كنيد بهتر است باتري را كلاً خارج كرده و اجازه دهيد سيستم مستقيماً از برق استفاده كند . اين به افزايش عمر باتري هم كمك خواهد كرد .

3 . فكر نمي كنم استفاده از Shutdown مشكلي ايجاد كند (حداقل تابحال چيزي در اين خصوص نشنيده ام)

موفق باشيد

Kasra May 4th, 2010 10:49

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله hamid3765 (پست 393300)
با سلام خدمت جناب آقای کسری

میخواستم بدونم با توجه به اینکه مدت زمان باطری لپ تاپها معمولا بین 2 تا 3 ساعت هست آیا راهی هست که بشود لپ تاپ را بدون استفاده از برق شهر و باطری خودش حدود 10 ساعت یا بیشتر مثلا استفاده از یک باطری جانبی یا نمیدونم برق ماشین روشن نگه داشت؟

ممنون

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Mohsen (پست 393428)
سلام

ببخشيد كه در غياب آقا كسري پاسخ مي دهم . البته ايشان حتماً موارد را تكميل خواهند كرد .

10 ساعت زمان نسبتاً زيادي است اما با روش هاي زير مي توانيد به آن نزديك شويد :

1 . استفاده از لب تاپهاي با صفحات نمايش كوچكتر كه مصرف پايين تري نيز دارند .

2 . پايين آوردن سطح مصرف انرژي با كم كردن امكانات نمايشي سيستم مانند نور و Energy saver كه البته ابزار آن در سيستم هاي مختلف متفاوت است .

3 . تهيه ي باتري هاي يدكي و در صورت امكان استفاده از باتري هاي 9 سلولي

4 . دست آخر اگر بحث هزينه براي شما مشكلي ايجاد نمي كند مي توانيد از لب تاپهاي Apple استفاده نماييد .

موفق باشيد

با تشکر از محسن عزیز و با اجازه ایشون من هم چند مورد اضافه کنم :

- روشنایی LCD لپ تاپ را بر روی روشنایی کم تنظیم نمایید. (کاهش روشنایی LCD در کاهش مصرف برق باطری نقش مؤثری دارد).
- اسکرین سیور (Screen Saver) لپ تاپ را بر روی ۱ تا ۲ دقیقه و بدون انیمیشن (blank) تنظیم نمایید (اسکرین سیور ها ، نمایش تصاویر و … مصرف برق زیادی بر روی باطری تحمیل می کنند.)
- RAM کامپیوتر خود را افزایش دهید اینکار باعث استفاده کمتر از هارد دیسک (استفاده از هارد لپ تاپ بعنوان Virtual Memory) و در نتیجه کاهش مصرف برق منجر خواهد شد.
- برنامه های غیرضروری بر روی لپ تاپ را غیر فعّال نمایید (مثل Google Search، Auto Save بعضی از برنامه ها مثل Word، Excel و برنامه هایی که جهت اجرا زمان بندی شده اند مثل انجام Back up بعضی برنامه ها.
- کارت های پی سی (PC Cards ) و دستگاه های متصل به لپ تاپ از طریق یو اس بی (USB devices) را که استفاه نمی کنید، خارج نمایید.
- فیلم های دی وی دی (DVD) و بازی های با گرافیک بالا استفاده نکنید چون مصرف برق باطری را شدیداً افزایش می دهند چون رندرینگ کارت گرافیک را شدیداً بالا می برد.
- هارد دیسک لپ تاپ را (Defragment) کنید . چون با اینکار انرژی کمتری جهت پیدا کردن اطلاعات یک برنامه صرف می شود.
- شبکه بی سیم لپ تاپ را هنگامی که استفاده نمی کنید قطع کنید.
- بلوتوث را در مواردی که استفاده نمی کنید قطع کنید (البته بهتر است در زمانیکه استفاده نمی کنید جهت امنیّت بیشتر و هم به علّت مصرف برق کمتر باطری، همیشه خاموش باشد).
- اگر می توانید به جای سی دی درایو از هارد درایو لپ تاپ استفاده کنید بهتر است چون هارد درایو نسبت به دیسک ها مصرف برق کمتری دارند
- هر چند ماه محل اتصال پایه های باطری را تمیز نمایید.
- برای وقفه های کوتاه مدّت که از لپ تاپ استفاده نمی کنید از Stand By ( در StandBy فقط هارد و مانیتور خاموش می شوند) و وقفه های طولانی تر از Hibernate (حالتی که کل محتویات رم عینا به هارد منتقل شده و دستگاه خاموش می شود) استفاده کنید چون برای روشن شدن لپ تاپ زمانیکه از دو گزینه بالا استفاده می کنید، به اجرای مجدد برنامه ها نیازی نیست. (اینکار باعث مصرف کمتر برق خواهد شد).

با این راهکارها مدت زمان استفاده از باطری بالاتر می رود ولی در نهایت چنانچه برای 10 ساعت به لپتاپ بدون برق نیاز دارید تنها راه همانطور که جناب محسن اشاره کردند تهیه باطری یدکی است .

LionHeart May 4th, 2010 13:21

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Mohsen (پست 393429)
سلام

1 . هر از گاهي اجازه دهيد باتري تا انتها مصرف شده و تمام شود . در ضمن به مورد شماره ي 2 هم توجه كنيد .

2 . اگر قصد داريد در منزل از لب تاپ براي زمان طولاني استفاده كنيد بهتر است باتري را كلاً خارج كرده و اجازه دهيد سيستم مستقيماً از برق استفاده كند . اين به افزايش عمر باتري هم كمك خواهد كرد .

3 . فكر نمي كنم استفاده از Shutdown مشكلي ايجاد كند (حداقل تابحال چيزي در اين خصوص نشنيده ام)

موفق باشيد

با تشکر از محسن و کسرای عزیز

زمانی که باتری را كلاً خارج میکنیم اگر زمانی هم برق رفت و یا برق قطع و وصل شد مشکلی برای لپ تاپ پیش نمیاد ؟

Kasra May 4th, 2010 13:43

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله LionHeart (پست 393545)
با تشکر از محسن و کسرای عزیز

زمانی که باتری را كلاً خارج میکنیم اگر زمانی هم برق رفت و یا برق قطع و وصل شد مشکلی برای لپ تاپ پیش نمیاد ؟

این موضوع خیلی سلیقه ای هست .
من متخصص سخت افزار سراغ دارم که باطری رو از لپتاپ خارج کرده و بدون باطری کار میکنه که عمر باطریش کم نشه ، از اونطرف خیلیها هستند که هیچوقت باطری رو خارج نمیکنند به خاطر اینکه احتمال داره قطع شدن برق به لپتاپ صدمه بزنه .
در مقابل عده ای هم هستند که حتی ادعا میکنند اگر همیشه باطری روی دستگاه باشه اصلا عمرش نسبت به حالتی که جدا باشه کم نمیشه .

در این بین شما باید خود رای باشی و هرجور دلت خواست عمل کنی ، من که هیچوقت باطری رو جدا نمیکنم .

albertini May 4th, 2010 14:42

نظرتون درباره لپ تاپهای ایسوس چیه؟

Mehrdad-FX May 4th, 2010 14:47

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Kasra (پست 393552)
این موضوع خیلی سلیقه ای هست .
من متخصص سخت افزار سراغ دارم که باطری رو از لپتاپ خارج کرده و بدون باطری کار میکنه که عمر باطریش کم نشه ، از اونطرف خیلیها هستند که هیچوقت باطری رو خارج نمیکنند به خاطر اینکه احتمال داره قطع شدن برق به لپتاپ صدمه بزنه .
در مقابل عده ای هم هستند که حتی ادعا میکنند اگر همیشه باطری روی دستگاه باشه اصلا عمرش نسبت به حالتی که جدا باشه کم نمیشه .

در این بین شما باید خود رای باشی و هرجور دلت خواست عمل کنی ، من که هیچوقت باطری رو جدا نمیکنم .

با درود فراوان

تا اونجائیکه من تحقیق کردم، عمر باطریهای لپ تاپ بسیار بستتگی به نحوه شارژ و دشارژ کردن اونها داره و اگر همیشه به برق متصل باشه مطمئناٌ عمرش پائین میاد و بطور کلی شارژ کردن این نوع باطری ها و کلاٌ باطریهای قابل شارژ زمانیکه هنوز مقداری شارژ دارند به باطری صدمه میزنه و باید کاملاٌ خالیش کرد و دوباره شارژ کرد. من برای موبایلم هم همیشه یک باطری زاپاس دارم که مجبور نشم باطریش رو موقع بیرون رفتن، قبل از کاملاٌ خالی شدن شارژ کنم و همینکار عمر باطریهای من رو بسیار بالا میبره.
من سابقاٌ برای اینکه باطری لپ تاپم مشکل پیدا نکنه وقتی که لپ تاپ میخریدم، یک باطری فرسوده هم پیدا میکردم و وقتی در جای ثابت برای ساعات طولانی میخواستم از لپ تاپ استفاده کنم از اون باطری فرسوده استفاده میکردم و لپ تاپ رو متصل به برق نگه میداشتم تا در صورت قطع و وصل برق، اون باطری فرسوده از صدمه خوردن به سیستم جلوگیری کنه.
لپ تاپ فعلی من Dell Studio 1535 که یک آپشن نرم افزاری برای قطع اتصال برق به باطری داره که در واقع بدون شارژ شدن باطری، اون رو بصورت برق اضطراری درمیاره که خیلی مفیده.

موفق باشید

Kasra May 4th, 2010 15:02

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله albertini (پست 393559)
نظرتون درباره لپ تاپهای ایسوس چیه؟

ASUS فعلا اگر جمیع موارد را در نظر بگیریم از نظر قیمت قابلیت رقابت با برندهای بازار ایران را ندارد . فکر میکنم بیشتر خریداران آن به نوعی از قبل ذهنیتی در مورد ASUS داشته اند و یا شاید به خاطر ساپورت خوب آنرا بخرند . ولی ندیدم کسی بدون تصمیم قبلی برای خرید مدل خاصی بره بازار لپتاپ و با یک لپتاپ ASUS در دستش برگرده .

oomidian May 5th, 2010 09:03

سلام جناب کسری

آقا ممنون میشم اگه موارد مهم را در خرید کامپیوتر معمولی دسکتاپ را هم بیان نمایید.

Kasra May 5th, 2010 09:14

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله oomidian (پست 393754)
سلام جناب کسری

آقا ممنون میشم اگه موارد مهم را در خرید کامپیوتر معمولی دسکتاپ را هم بیان نمایید.

در مقاله ذیل توضیحات خوبی داده شده :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

alijob444 May 5th, 2010 09:54

شما میتونید از سایتهای سونی یا اپل لپ تاپی رو که دوست دارید انتخاب کنید و این سایت براتون سفارش میده و تو ایران بهتون تحویل میده یکی از دوستان که باهاشون کار کرده خیلی راضیه

kowsar May 9th, 2010 13:00

خرید لب تاپ

سلام کسری جان
بین این دو مدل کدام را پیشنهاد مکنید لازم به ذکر است که برای استفاده از نرم افزارهای مهندسی مورد نیاز است
dell

اگر هم پیشنهاد دیگری دارید ممنون میشوم ذکر کنید
مطلب دیگه اینکه اگر ممکنه لطف کنید و محل معتبری برای خرید هم ذکر کنید

Konjkav June 1st, 2010 23:21

جناب کسری از راهنمائیهاتون خیلی استفاده میکنیم.
میخواستم بدونم بنظر شما Dell Inspiron 1564-D برای کارهای گرافیکی (مثل طراحی انیمیشن و انجام بازی های کامپیوتری ) مناسبه؟

من توی برسی خانواده (Inspiron 1564 (A,B,...,D,F فکر کردم D گزینه مناسبی (با بودجه حدود 800 ت) باشه شما چی راهنمایی میفرمایید؟

albertini June 3rd, 2010 18:40

چند سایت در این زمینه:

mohsen59 June 3rd, 2010 19:04

سلام دوستان
می خواستم سوالی بپرسم بعضی مواقع پیش میاد که لپ تاپ هنگ می کنه ایا راهی غیر از خارج کردن باطری وجود داره ایا اینکار در اینده مشکلی پیش میاره یانه ؟مدل 1564Aدل
باتشکر

hadiearn June 3rd, 2010 19:48

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله mohsen59 (پست 401385)
سلام دوستان
می خواستم سوالی بپرسم بعضی مواقع پیش میاد که لپ تاپ هنگ می کنه ایا راهی غیر از خارج کردن باطری وجود داره ایا اینکار در اینده مشکلی پیش میاره یانه ؟مدل 1564Aدل
باتشکر

از چه نظر هنگ میکنه در حالت عادی هنگ میکنه یا در حالتی که فشار رو سیستمه؟ هنگ کردنش سخت افزاریه یا نرم افزاری؟ راه اول اینکه با فشار دادن دکمه پاور به مدت چند ثانیه میتونید سیستمو خاموش کنید و بعد روشن کنید .
بله میتونه باعث اسیب به لپ تاپتون بشه .
اما اگر هنگ کردن لپ تاپتون سخت افزاری باشه حتما بررسی کنید ببینید اشکالش چیه ، چون ممکنه از رم یا ای سی های کنار سی پی یو باشه و حتما تعمیرش کنید توی این مورد .
اگرم گارانتی داره حتما بدید یه چک اپ براتون بکنن .

موفق باشید .

alijob444 June 3rd, 2010 20:07

لب تاپی که به شدت بهش علاقه دارم واقعا یه زمانی لب تاپ IBM داشتم باور کنید راسته که میگن با دوام هست چندین بار به طریقه های وحشتناک از دستم افتاد ولی هیچ چیزش نشد جدیدا میگن این مدلها یه قابلیت داره که بجای پسورد واسه سیستم چهره نگاری میکنه خیلی زده به سرم که یکی از اینها خریداری کنم

hadiearn June 4th, 2010 00:28

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله alijob444 (پست 401402)
لب تاپی که به شدت بهش علاقه دارم واقعا یه زمانی لب تاپ IBM داشتم باور کنید راسته که میگن با دوام هست چندین بار به طریقه های وحشتناک از دستم افتاد ولی هیچ چیزش نشد جدیدا میگن این مدلها یه قابلیت داره که بجای پسورد واسه سیستم چهره نگاری میکنه خیلی زده به سرم که یکی از اینها خریداری کنم

لب تاپ های جدید اکثرا دیگه به جای فینگر پرینت از قابلیت face recognition استفاده میکنن که الان رویه یه سری از لپ تاپ های دل هم موجود هست و یه قابلیت دیگه هم که دل داره اضافه میکنه فینگر تاچ کردن لپ تاپ هاش هست که الان روی سری STUDIO 1749 به صورت پیش فرض وجود داره که البته هنوز تو ایران جایی من اینو ندیدم .
اینم لینکش :
که البته احتمالا یه دونشو سفارش بدم از امریکا دوستان بیارن که حدودا 850 دلار میشه که واقعا ارزونه .
در ضمن دوستانی که میتونن از امریکا خرید داشته باشن الان دل 25% تو امریکا تخفیف میده که واقعا قیمتش خیلی عالی میشه مخصوصا اینکه ساخت امریکا هم هست .ولی در مجموع این ساخت چینی هاش که تو ایران عرضه میشه خیلی با کیفیت نیستند .
در رابطه با مقاوت و دوام هم یه دونه از سری latitude لپ تاپ های دل یه بار از دست یکی از بچه ها به شدت پرت شد وسط خیابون که پلاستیک پشت مانیتور کاملا نابود شد ولی بدون مشکل هنوز داره کار میکنه .
این سری از لپ تاپ دل کاملا مقاوم هستند ولی خب قیمتش هم بالاست .
اینم لینک سری جدید این مدل که دیگه واقعا مقاوم و بادوامه و هم کیفه و هم لپ تاپ ولی قیمتش بالاست .

موفق باشید .

mohsen59 June 26th, 2010 15:43

سلام دوستان

لطفا یکی از دوستان درمورد نحو کار کردن با بلتوث لب تاپ دل یکم توضیح بده ؟
Mehdi.gpr July 16th, 2010 12:24

با سلام به دوستان

میخواستم بدونم بین 3 برند Dell , Lenovo , HP کدوم برند رو از لحاظ کارایی و مطمئن تر بودن از لحاظ خرابی های احتمالی و در کل کیفیت قطعات توصیه می کنید .

با توجه به اینکه 3 برند فوق هر سه در اکثریت موارد مونتاژ و ساخت چین هست لطفا راهنمایی بفرمائید .

ممنونم:)

Kasra July 16th, 2010 12:26

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Mehdi.gpr (پست 414278)
با سلام به دوستان

میخواستم بدونم بین 3 برند Dell , Lenovo , HP کدوم برند رو از لحاظ کارایی و مطمئن تر بودن از لحاظ خرابی های احتمالی و در کل کیفیت قطعات توصیه می کنید .

با توجه به اینکه 3 برند فوق هر سه در اکثریت موارد مونتاژ و ساخت چین هست لطفا راهنمایی بفرمائید .

پیشنهاد من DELL است .

halazoon July 20th, 2010 16:19

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Mehdi.gpr (پست 414278)
با سلام به دوستان

سلام من دل اینسپایرون 1520 رو از حدود سه سال پیش دارم مدام استفاده میکنم گاهی هم به خاطر دانلود چندین شبانه روز روشن بوده،یک بار هم رفتم مسافرت ده دوازده روزی پشت سر هم روشن بود،بدون فن های اضافی زیرش.
ویندوزش رو هنوز از روز اول عوض نکردم،فکر میکنم در اثر ایراد نرم افزاری بلوتوثش از کار افتاده.
البته من زیاد درش رو باز و بسته نمیکنم و اینور اونور نمیبرمش،اما تا به حال که بسیار مقاوم،در برابر انواع حلزون بوده.

Mehrdad-FX July 21st, 2010 08:55

Cooling Pad

با درود فراوان

به دوستانی که مشکل داغ کردن لپ تاپشون رو دارن توصیه میکنم به جای استفاده از Cooling Pad های پلاستیکی که با قیمت حدود هفت هشت هزار تومان تو بازار موجوده از نوع آلومینیومیش که البته قیمتش حدود 30000 تومان هست استفاده کنند. کارائیشون قابل قیاس با هم نیست. فن آلومینیومی ها مکنده است به جای دمنده و خود سطح آلومینیومی اون هم کلی از حرارت رو به خودش جذب و با سطح وسیع و شکل مخصوصش مثل رادیاتور خنک کننده عمل میکنه. من که خیلی راضیم و پلاستیکیه رو دور انداختم;)

موفق باشید

hosein-5 July 22nd, 2010 18:48

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله niceevil (پست 380688)

فقط موقع خريد دقت کنين سفارش کدوم منطقه هست چون از نظر کيفيت واقعاً فرق داره ما از امريکا و کانادا ميگيريم
اما زيگورات سفارش پاکستان رو داره پس گول تبليغاتش رو نخوريد
قبل از خريد سرويس تگ دستگاه رو از فروشنده بگيرين و اون رو تو سايت دل وارد کنيد کليه مشخصات دستگاه و اينکه سفارش کدوم کشوره رو بهتون ميده

با سلام
میشه در مورد بالا یک مقدار بیشتر توضیح دهید ، منظورتان اینه که چین به سفارش آمریکا و کانادا تولید کرده است یا نه ؟ چطور باید این مسئله را متوجه شویم .
گارانتی دل ایران به نظرتان چطوره ؟

Mehdi.gpr July 24th, 2010 16:21

دوباره سلام

دوستانی که Dell inspiron 1564 دراند لطفا نظر بدید... آیا راضی هستید ؟؟؟ مشکلی با این لپ تاپ ندارید ؟؟

از لحاظ کارکرد فن ها ؟؟ احیانا داغ کردن غیر منطقی و نا معقول ؟؟ یا پردازش و و دی وی دی رایتر و در کل شرایط این لپ تاپ ؟؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پ.ن: دوستان این لپ تاپ از کجا تهیه بشه به نظر شما اطمینان بیشتری از بابت قطعات و کیفیت قطعاتش هست ؟؟

فرشاد صارمی فر July 24th, 2010 16:37

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Mehdi.gpr (پست 416994)
دوباره سلام

دوستانی که Dell inspiron 1564 دراند لطفا نظر بدید... آیا راضی هستید ؟؟؟ مشکلی با این لپ تاپ ندارید ؟؟

از لحاظ کارکرد فن ها ؟؟ احیانا داغ کردن غیر منطقی و نا معقول ؟؟ یا پردازش و و دی وی دی رایتر و در کل شرایط این لپ تاپ ؟؟

پ.ن: دوستان این لپ تاپ از کجا تهیه بشه به نظر شما اطمینان بیشتری از بابت قطعات و کیفیت قطعاتش هست ؟؟

با سلام
بنده همین 1564 را به کسانی که کارهای سنگین می کنند با لپ تاپ توصیه می کنم،
حتما دقت داشته باشید که Core i5 باشد.

از لحاظ قدرت واقعا به صرفه تر از لپ تاپ های دیگر هست.
همه چیزش از نظر من OK هست ،

خودم روش کاری نیست نکرده باشم،
بازی،برنامه نویسی،ترید،........

تابحال مشکل خاصی در اون ندیدم ،
از لحاظ قیمت تو رنج 670 تا 800 تومان هست ،
من خودم از زیگورات گرفتم ،حالا جاهای دیگه رو نمی دونم..
موفق باشید

Mehdi.gpr July 24th, 2010 18:06

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله فرشاد صارمی فر (پست 417001)
با سلام
بنده همین 1564 را به کسانی که کارهای سنگین می کنند با لپ تاپ توصیه می کنم،
حتما دقت داشته باشید که Core i5 باشد.

از لحاظ قدرت واقعا به صرفه تر از لپ تاپ های دیگر هست.
همه چیزش از نظر من OK هست ،

خودم روش کاری نیست نکرده باشم،
بازی،برنامه نویسی،ترید،........

تابحال مشکل خاصی در اون ندیدم ،
از لحاظ قیمت تو رنج 670 تا 800 تومان هست ،
من خودم از زیگورات گرفتم ،حالا جاهای دیگه رو نمی دونم..
موفق باشید

فرشاد جان ممنونم

جدیدا یک کانفیگ از این مدل مثل اینکه اومده با مشخصات مناسب ( توی دیجی کالا دیدم )

مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.8 کیلوگرم
پردازنده: Intel Core i5 2.4 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه: 4 GB DDR3
هارد دیسک: 320 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 4330 DDR3 512 MB UpTo 1970 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7
قیمت : 895000 تومان | گارانتی بین الملل یکساله | همراه با یک دستگاه ماوس لپ تاپی
قیمت : 925000 تومان | گارانتی طلایی دیجی کالا (یکماه تعویض + یکسال تعمیر + بیمه بدنه و سرقت ایران) | همراه با یک دستگاه ماوس لپ تاپی

پ.ن: خوبی این کانفیگ این هست که cpu این مدل 2.4 گیگاهرتز !! هست

فرشاد صارمی فر July 24th, 2010 18:50

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Mehdi.gpr (پست 417032)
فرشاد جان ممنونم

جدیدا یک کانفیگ از این مدل مثل اینکه اومده با مشخصات مناسب ( توی دیجی کالا دیدم )

مشخصات کلی :
پردازنده: Intel Core i5 2.4 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
هارد دیسک: 320 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 4330 DDR3 512 MB UpTo 1970 MB
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7
قیمت : 895000 تومان | گارانتی بین الملل یکساله | همراه با یک دستگاه ماوس لپ تاپی
قیمت : 925000 تومان | گارانتی طلایی دیجی کالا (یکماه تعویض + یکسال تعمیر + بیمه بدنه و سرقت ایران) | همراه با یک دستگاه ماوس لپ تاپی

پ.ن: خوبی این کانفیگ این هست که cpu این مدل 2.4 گیگاهرتز !! هست

مال من هم همینست ولی فقط رم 2 گیگ :blink:
ولی قیمت بسیار بالاتر از اونی است که گرفتم ،من 730 تومان پام دراومد:huh:.

ولی خیلی عالیه ،باور کنید راضی خواهید بود،بخصوص کیبوردش که مثل کامپیوتر هست ،;)
صفحه بزرگ و با کیفیت،CPU قوی،رم 1066Mhz .....
کلا مدل بسیار مناسبی است از همه لحاظ

موفق باشید

LionHeart July 27th, 2010 00:49

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Mehdi.gpr (پست 416994)
دوباره سلام

سلام مهدي جان
من مدتيه كه گرفتم و كاملا راضي هستم
من با يكي از دوستانم تقريبا همزمان لپ تاپ گرفتيم من 1564 گرفتم و او Hp گرفت
ولي لپ تاپ او به شدت داغ ميكنه با اين كه براش كول پد گرفته ولي به شدت داغ ميكنه
البته من تا اون جا كه يادمه تمامي 1564 گرافيك 512 داشت
ولي اخيرا كانفيگ هاي 5010 از سري Inspiron اومده كه گرافيك 1Gig داره و قطعا براي بازي بهتره ( مخصوصا Pes 2010 ) :blink::blink::blink:

باتريشم كه با اين 6 سل كه ميدن راحت 2 ساعت و نيم رو نگه ميداره و اگه نور صفحه رو بياري پايين 3 ساعت رو جواب ميده
من خودم از زيگورات گرفتم و حقيقتش تا الان مشكلي نخوردم كه بخوام برم دفترشون ..........

LionHeart July 27th, 2010 00:55

Dell Inspiron 5010

پردازنده: Intel CFI i5 430M Core i5 2.4 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
هارد دیسک: 500 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5470 DDR3 1024 MB UpTo 4096 MB
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - DOS

قيمتش هم با گارانتي نزديكه 950 هزار تومن در مياد ...........

http://www.digikala.com/Products/Not...inal/Pic01.jpg

bermoda August 9th, 2010 23:54

سلام
دوستان عزيز اگر محبت بفرمايند و منو در مورد خريد يك دستگاه لپ تاپ راهنمايي كنند ممنون مي شوم
بودجه اي كه براي خريد قرار دادم حدود 1500000 هست

elyas68 August 10th, 2010 00:50

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله bermoda (پست 421764)
سلام
دوستان عزيز اگر محبت بفرمايند و منو در مورد خريد يك دستگاه لپ تاپ راهنمايي كنند ممنون مي شوم
بودجه اي كه براي خريد قرار دادم حدود 1500000 هست

سلام دوست عزیز
پیشنهاد بنده
HP t2300
core i7 1.66
turbo boost 2.8 GHZ
8G ddrII
V.G.A 1G 320
15.6 LED"
موفق باشید

bermoda August 10th, 2010 01:58

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله elyas68 (پست 421788)
سلام دوست عزیز
پیشنهاد بنده
HP t2300
core i7 1.66
turbo boost 2.8 GHZ
8G ddrII
V.G.A 1G 320
15.6 LED"
موفق باشید

سلام
آقا ممنونم
ميشه لطفا حدود قيمتش را هم بفرماييد

elyas68 August 10th, 2010 02:53

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله bermoda (پست 421803)
سلام
آقا ممنونم
ميشه لطفا حدود قيمتش را هم بفرماييد

حدود 3 هفته پیش برای همسایمون گرفتم 1.5 ملیون :whoow:

bermoda August 10th, 2010 20:55

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله elyas68 (پست 421788)
سلام دوست عزیز
پیشنهاد بنده
HP t2300
core i7 1.66
turbo boost 2.8 GHZ
8G ddrII
V.G.A 1G 320
15.6 LED"
موفق باشید

سلام مجدد
ممنون مي شم اگر در مورد برندهاي ديگر هم مانند سوني پيشنهادي داريد بفرماييد
با تشكر فراروان

bermoda August 13th, 2010 00:26

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله bermoda (پست 422074)
سلام مجدد
ممنون مي شم اگر در مورد برندهاي ديگر هم مانند سوني پيشنهادي داريد بفرماييد
با تشكر فراروان

سلام
آقا kasra اگر ممكنه نظرتونو در مورد سوال بالا بفرماييد

Kasra August 13th, 2010 12:05

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله bermoda (پست 422931)
سلام
آقا kasra اگر ممكنه نظرتونو در مورد سوال بالا بفرماييد

پیشنهاد بنده لپتاپ کم نظیر و بسیار به صرفه Dell 1558 Studio است .
این مدل قیمتی بسیار پایینتر از لپ تاپ های هم رده خود با برند Sony دارد . ولی از نظر کارایی چیزی کم ندارد و حتی در مورد آن گفته می شود اگر کسی به شما بگوید Sony از این لپتاپ بهتر است فقط از روی حسودی این حرف را گفته است .
مشخصات Dell 1558 Studio به شرح زیر است :

وزن : 2.5 کیلوگرم
پردازنده: Intel 1.6 Core i7 2.8 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 4 GB
هارد دیسک: 500 GB
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5470 DDR3 1024 MB
باتری 9 سلولی - Microsoft Windows 7

قیمت حدود 1.150.000 تومان

در هنگام خرید حتما به Core i7 بودن CPU و 6 مگابایت بودن Cache توجه کنید .
در این سری کیبرد های دارای بک لایت هم عرضه می شوند که دقت کنید در هنگام خرید حتما از فروشنده بخواهید که کیبرد بک لایت دار باشد . ارگونومی کیبرد و تاچ پد در این مدل بسیار عالی است .
همچنین از فروشنده بخواهید که لپ تاپ دارای باطری 9 سلولی به شما بدهد ، چون این مدل با باطری 6 سلولی هم ارایه می شود .
سرعت عملیات همزمان در این لپ تاپ اعجاب بر انگیز است ، اسپیکر های عالی ، صفحه نمایش کیفیت بالا و کارت گرافیک قوی آن را از همه لپ تاپ های هم رده خود متمایز میکند .

با تشکر

bermoda August 23rd, 2010 15:55

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Kasra (پست 423039)
این مدل قیمتی بسیار پایینتر از لپ تاپ های هم رده خود با برند Sony دارد . ولی از نظر کارایی چیزی کم ندارد و حتی در مورد آن گفته می شود اگر کسی به شما بگوید Sony از این لپتاپ بهتر است فقط از روی حسودی این حرف را گفته است .

در این سری کیبرد های دارای بک لایت هم عرضه می شوند که دقت کنید در هنگام خرید حتما از فروشنده بخواهید که کیبرد بک لایت دار باشد . ارگونومی کیبرد و تاچ پد در این مدل بسیار عالی است .
همچنین از فروشنده بخواهید که لپ تاپ دارای باطری 9 سلولی به شما بدهد ، چون این مدل با باطری 6 سلولی هم ارایه می شود .
سرعت عملیات همزمان در این لپ تاپ اعجاب بر انگیز است ، اسپیکر های عالی ، صفحه نمایش کیفیت بالا و کارت گرافیک قوی آن را از همه لپ تاپ های هم رده خود متمایز میکند .

با تشکر

سلام
خيلي از راهنمايي كارشناسانه شما ممنونم اگر اجازه بديد دو سوال ديگه هم از حضورتون بپرسم
من تصميم دارم كه سيستم قوي تري تهيه كنم بنابر اين با تحقيقاتي كه داشتم نهايت به كانفيگ زير رسيدم

1- لطف كنيد نظرتون را در مورد سيستم و كانفينگ زير بفرماييد

Sony F115 FM
1.6 Core i7 6M 720QM
Ram 6 DDR3 500 SATA G330 GeForce 1G UP 3.8 BLU./DVD 16.4 WXGA Bright 2.8 W,BT, HDMI

2- آيا اين سري لپ تاپ ساخت چين هست يا امريكا ؟
3- آيا بين چيني و يا امريكايي بودن اين سري از لپ تاپ ها اختلاف كيفي وجود دارد ؟ اگر پاسخ مثبت است لطفا بفرماييد در چه حد؟

متشكرم

hadiearn August 23rd, 2010 16:23

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله bermoda (پست 426044)
سلام
خيلي از راهنمايي كارشناسانه شما ممنونم اگر اجازه بديد دو سوال ديگه هم از حضورتون بپرسم
من تصميم دارم كه سيستم قوي تري تهيه كنم بنابر اين با تحقيقاتي كه داشتم نهايت به كانفيگ زير رسيدم

1- لطف كنيد نظرتون را در مورد سيستم و كانفينگ زير بفرماييد

Sony F115 FM
1.6 Core i7 6M 720QM
Ram 6 DDR3 500 SATA G330 GeForce 1G UP 3.8 BLU./DVD 16.4 WXGA Bright 2.8 W,BT, HDMI

2- آيا اين سري لپ تاپ ساخت چين هست يا امريكا ؟
3- آيا بين چيني و يا امريكايي بودن اين سري از لپ تاپ ها اختلاف كيفي وجود دارد ؟ اگر پاسخ مثبت است لطفا بفرماييد در چه حد؟

متشكرم

حالا که بحث امریکایی وغیر امریکایی مطرح شده نکته ای بود که گفتم گفتنش خالی از لطف باشه
من حدودا چند ماه پیش به یکی از دوستان که در امریکا ساکن هستند سفارش یه لپ تاپ سری 17 studio و فینگرتاچ دادم که از امریکا واسم بیاره
وقتی اومد ایران و لپ تاپو دیدم انصافا عالی بود ولی یه نکته ای توجهمو جلب کرد اونم این بود که رو تمام قسمت ها خورده ساخت چین . ازش پرسیدم شما مگه اینو از امریکا نخریدی چرا زده چین؟در حالی که فاکتور فروش هم همراهش بود . البته حدودا یه 300 تا 350تومنی از ایران ارزون تر بود .البته چندماه پیش لپ تاپ دل با مانیتور لمسی رو راستش من جایی ندیدم که تو ایران بفروشن چون اونموقع هنوز دوماه بود که دل اولین لپ تاپ سری studio لمسی رو داده بود به بازار .
خلاصه بهش گفتم ایران خودش همه لپ تاپاش چینیه دیگه نیازی به از امریکا اوردن نبود مگر به خاطر یکم ارزونتر بودنش .
گفت خیالت راحت مثل اینو هیچوقت تو ایران نمیبینی که وارد کننو تو بازار بفروشن . گفتم یعنی چی؟
گفت در واقع این ساخت امریکاس ولی تو چین ساخته میشه که به دلایل نیروی کار ارزونو این چیزاس و مستقیما به امریکا وارد میشه و این سری های سفارش امریکا به هیچ کشوری جز خود امریکا فرستاده نمیشه . گفتم پس چرا زده ساخت چین؟گفت به خاطر یه سری قوانین تجاری که دارن باید این لیبل زده بشه .
خلاصه با این چیزی که واسم پیش اومد خیلی واسم جالب شد که این سری لپ تاپها که تو ایران تحت عنوان ساخت امریکا میفروشن دیگه چیه و واقعا از کجاس ؟ در حالی که خود امریکا بهترین کیفیتشو از چین وارد میکنه که به قول گفتنی اون کجاهو اینه تو ایران کجا

bermoda August 23rd, 2010 17:53

سلام
بله فرمايش شما درسته اما تا آنجايي كه من اطلاع دارم البته مطمئن صد درصد نيستم چون به هر دو شكل افراد با تجربه اظهار نظر مي كنند و براي همين هم خواستم از جناب kasra سوال كنم كه ظاهرا بعضي از مدلها مانند
F11 NFX و F11 FGX و F11 EGX از جمله مدلهايي هست كه بطور خاص در امريكا توليد مي شه
با تشكر

Mohsen September 7th, 2010 21:45

سلام

در فكر تهيه ي يك Ebook Reader هستم . از دوستان كسي تجربه ي كار با مدل خاصي از اين وسيله را دارد ؟ كدام برندها داراي قابليت هاي بهتري هستند ؟ حدود قيمت ها در بازار تهران و مراكز فروش ؟

ممنون

isar September 25th, 2010 22:48

سلام دوستان

حال همه توپه دیگه ;)

راستش ما اینقدر لپ تاپ نخریدیم تا یکی بهمون رسید :p

Acer Aspire 5734Z

مشکلم اینه که امروز براش 8000 تومن خرج کردم و موس خریدم.
اما کار نکرد :(

چیکارش کنم ؟

M.Safaei September 25th, 2010 23:16

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله isar (پست 436112)
سلام دوستان

حال همه توپه دیگه ;)

راستش ما اینقدر لپ تاپ نخریدیم تا یکی بهمون رسید :p

Acer Aspire 5734Z

مشکلم اینه که امروز براش 8000 تومن خرج کردم و موس خریدم.
اما کار نکرد :(

چیکارش کنم ؟

سلام

اقا مبارک باشه :)

موس کار نکرد؟
خوب پسش بدید معمولا موس ها گارانتی دارن اگه هم نداشته باشه دیگه هر مغازه داری پس می گیره.

موفق باشید

mahanfx October 5th, 2010 15:55

سلام به همگی می خواستم ببینم گوشی n900 nokia را پیشنهاد میدید .منظورم واسه نصب متاتریدر روی ان و کار کردن با ان است ؟

Ahmad-Ali October 27th, 2010 10:02

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Kasra (پست 423039)

با تشکر

سلام و صبح بخیر.
چند سوال از خدمتتون داشتم.
کسری جان الان هم همان مدل را برای خرید در نظر میگیرید؟
اگر چینی باشد مشکلی ندارد؟(چون در بازار کامپیوتر تبریز میگن فقط مارک چینی وارد میشه)
البته قیمت رو من در لیست حدود 2 هفته پیش دیدم، گرانتر بود.(شاید فرق دارند)1450000 تومان.
قبلا از راهنمایی شما ممنونم.
راستی یک لپ تاپ خوب حدود 600000 یا 700000 تومانی هم معرفی کنید تا اگه همه ذخایرم برای خرید بالایی کافی نبود:blush: ، اون رو برای خرید در نظر بگیرم.
ارادتمند شما احمد

Kasra October 27th, 2010 12:28

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Ahmad-Ali (پست 444149)
....
کسری جان الان هم همان مدل را برای خرید در نظر میگیرید؟
اگر چینی باشد مشکلی ندارد؟(چون در بازار کامپیوتر تبریز میگن فقط مارک چینی وارد میشه)
البته قیمت رو من در لیست حدود 2 هفته پیش دیدم، گرانتر بود.(شاید فرق دارند)1450000 تومان.
قبلا از راهنمایی شما ممنونم.
راستی یک لپ تاپ خوب حدود 600000 یا 700000 تومانی هم معرفی کنید تا اگه همه ذخایرم برای خرید بالایی کافی نبود:blush: ، اون رو برای خرید در نظر بگیرم.
ارادتمند شما احمد

نه چینی مشکلی ندارد ، فعلا بازار در سیطره لپتاپهای چینی است . قیمت هم همان است ولی در روزهای گذشته به علت نوسان قیمت دلار ، قیمت فروشنده های مختلف دستخوش تغییرات زیادی شده بود .

لپتاپ خوبی که به شما معرفی میکنم Dell 1015 است که قیمتی حدود 600 تومان دارد و به نظر من بسیار عالی و خوش دست است . امکانات کاملی هم دارد که به نظر میرسه برای یک تریدر در همین حد کافی باشد .

Dell Vostro 1015

CPU: INTEL CORE 2 DUO 2.1 ghz

CACHE : 2MB

RAM : 2GB

HARD : 320 GB

با توجه به قیمت و امکانات به نظر من Dell Vostro 1015 بهترین لپتاپ بازار است .
موفق باشید .

isar October 27th, 2010 20:01

درود بر جناب کسرا

یک لپتاپ Acer aspire 5734Z دارم.

به نظر شما چطوره ؟

Ahmad-Ali October 28th, 2010 17:18

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Kasra (پست 444194)
نه چینی مشکلی ندارد ، فعلا بازار در سیطره لپتاپهای چینی است . قیمت هم همان است ولی در روزهای گذشته به علت نوسان قیمت دلار ، قیمت فروشنده های مختلف دستخوش تغییرات زیادی شده بود .

لپتاپ خوبی که به شما معرفی میکنم Dell 1015 است که قیمتی حدود 600 تومان دارد و به نظر من بسیار عالی و خوش دست است . امکانات کاملی هم دارد که به نظر میرسه برای یک تریدر در همین حد کافی باشد .

Dell Vostro 1015

CPU: INTEL CORE 2 DUO 2.1 ghz

CACHE : 2MB

RAM : 2GB

HARD : 320 GB

با توجه به قیمت و امکانات به نظر من Dell Vostro 1015 بهترین لپتاپ بازار است .
موفق باشید .

سلام و عصر بخیر.
کسری عزیز بسیار از راهنمایی شما ممنونم. بلافاصله اقدام کردم و شب یک دستگاه خریدم.:blink:
البته 680 تومان خریدم. گفتند در تبریز این قیمت هست. امروز صبح هم ویندوز و درایورهای آن و آفیس رو نصب کردم و الان یواش یواش میخواهم برم سراغ متا تریدرها!:)
فقط درایور WI-FI اون از نرم افزاری که فروشنده داده بود نصب نشد.احتمالا باید از اینترنت گیر بیاد.
خلاصه بسیار ممنونم از شما.
ارادتمند شما احمد

Kasra October 28th, 2010 18:43

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله isar (پست 444303)
درود بر جناب کسرا

یک لپتاپ Acer aspire 5734Z دارم.

به نظر شما چطوره ؟

سلام ایثار جان . این لپتاپ کانفیگ خوبی نسبت به قیمتش داره ، ولی اگر به طور عامیانه بخواهم بگم ، باید بگم که لپتاپ ایسر مثل هندوانه سربسته است . از یک مدل یکسان ممکن است یک لپتاپ خیلی زود خراب بشه ولی لپتاپ دیگری از همان مدل چندین سال به طور عالی کار کند.
به خاطر همین باید سعی بشه که لپتاپ ایسر حتما با گارانتی مناسبی خریداری بشه . این موضوع باعث شده بعضی از دوستان طرفدار دو آتشه ایسر باشند (چون لپتاپشان چندین سال به بهترین نحو برایشان کار کرده است ) و بعضی مخالف ایسر هستند چون در همان ماه اول مثلا باطری کاملا از رده خارج شده است .

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Ahmad-Ali (پست 444512)
سلام و عصر بخیر.
کسری عزیز بسیار از راهنمایی شما ممنونم. بلافاصله اقدام کردم و شب یک دستگاه خریدم.:blink:
البته 680 تومان خریدم. گفتند در تبریز این قیمت هست. امروز صبح هم ویندوز و درایورهای آن و آفیس رو نصب کردم و الان یواش یواش میخواهم برم سراغ متا تریدرها!:)
فقط درایور WI-FI اون از نرم افزاری که فروشنده داده بود نصب نشد.احتمالا باید از اینترنت گیر بیاد.
خلاصه بسیار ممنونم از شما.
ارادتمند شما احمد

تبریک میگم .با اینکه قیمت را بالاتر از تهران برای شما حساب کرده اند ولی لپتاپ بسیار خوب و مقاومی است ، .
برای استفاده از حد اکثر کارایی آن میتونید 2 گیگابایت هم به رم آن اضافه کنید .

ساعت جاري 22:00 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.