انجمن‌های سرمایه

انجمن‌های سرمایه (https://forum.sarmaye.com/index.php)
-   پیشنهادات و انتقادات (Suggestion and Feedbacks) (https://forum.sarmaye.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   گفتگو درباره: "انتقال سایت به سرور جدید" (https://forum.sarmaye.com/showthread.php?t=2120)

Reza October 15th, 2006 15:20

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله chaos_of_death (پست 64546)
من نزدیک به 80 درصد سایت رو با آفلاین اکسپلورر دانلود کردم.
سرعت خوب بود

80% کل سایت رو دانلود کردی آشوب جان؟ :blink:

خوب شد این موضوع رو گفتی! حالا می دونم اگه آخر ماه Bandwidth کم اومد سراغ کی باید برم (شوخی)

chaos_of_death October 16th, 2006 03:59

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza (پست 64598)
80% ..........
حالا می دونم اگه آخر ماه Bandwidth کم اومد سراغ کی باید برم (شوخی)

:cry:

:blush: :happy:

ghods October 16th, 2006 13:02

1 ضميمه
با سلام و خسته نباشيد

با وجود حجم بالاي بازديد كننده از سايت ، ديدن صفحه زير عادي و ناراحت كننده شده . به اميد اينكه به زودي مشكل فوق برطرف گردد .

Reza October 16th, 2006 16:20

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله ghods (پست 64711)
با سلام و خسته نباشيد

با وجود حجم بالاي بازديد كننده از سايت ، ديدن صفحه زير عادي و ناراحت كننده شده . به اميد اينكه به زودي مشكل فوق برطرف گردد .

با سلام
بجز در حوالي ظهر که حجم بازديد کنندگان افزايش پيدا مي کند، در ساير زمانها مشاهده اين پيغام به ندرت اتفاق مي افتد. در حوالي ظهر هم نبايد اين پيغام بطور مکرر مشاهده شود. اگر اينگونه نيست لطفا اعلام کنيد.

براي رفع کامل اين ايراد بايد Sever اختصاصي براي سايت بگيريم که هزينه زيادي دارد. لذا فعلا ناچاريم با همين وضعيت ادامه دهيم.

استفاده از امکان جستجو فشار زيادي به سرور وارد مي کند. لطفا دوستان عزيز در ساعات پر ترافيک از امکان جستجو در سايت استفاده نکنند.

با تشکر

ghods October 16th, 2006 16:53

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza (پست 64755)

استفاده از امکان جستجو فشار زيادي به سرور وارد مي کند. لطفا دوستان عزيز در ساعات پر ترافيک از امکان جستجو در سايت استفاده نکنند.

با تشکر

سلام مجدد

اگر جستجو در سايت را به يك موتور جستجو مثل google واگذار كنيد (مثل اغلب سايتها) ، آيا بار ترافيكي كمتر ميشود ؟

ارادتمند

alibeirami October 16th, 2006 18:27

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Reza

آقا رضا خسته نباشید

یادمه داخل وی بولتین یه آپشنی بود که امکان سرچ برای یک نفر رو بین یک سرچ تا بعدی یه مدتی مثلا 1 دقیقه فاصله مینداخت احتمالا خودتون هم اون رو دیدید چرا از اون استفاده نمی کنید؟

Reza October 16th, 2006 19:54

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله ghods (پست 64765)
سلام مجدد

اگر جستجو در سايت را به يك موتور جستجو مثل google واگذار كنيد (مثل اغلب سايتها) ، آيا بار ترافيكي كمتر ميشود ؟

ارادتمند

با سلام

بله. اما جستجو از طریق گوگل از دقت و انعطاف لازم برخوردار نیست.
اگر فشار روی سرور افزایش پیدا کند ممکن است ناچار به انجام این کار شویم.

Reza October 16th, 2006 19:55

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله alibeirami (پست 64794)
آقا رضا خسته نباشید

یادمه داخل وی بولتین یه آپشنی بود که امکان سرچ برای یک نفر رو بین یک سرچ تا بعدی یه مدتی مثلا 1 دقیقه فاصله مینداخت احتمالا خودتون هم اون رو دیدید چرا از اون استفاده نمی کنید؟

اون گزینه بین دو سرچ توسط یک کاربر فاصله می ندازه که الآن روی دو دقیقه تنظیم کردم.

اما از جستجوی همزمان یا با فاصله کم توسط چند کاربر جلوگیری نمی کند.

Chipal October 16th, 2006 22:58

سلام .
آقا رضا فکر میکنم قسمت عمده ترافیک و فشار روی سایت به دلیل رفرش کردن مکرر سایت برای دیدنه پستهای جدیده .
اگر مثل سابق که تو صفحه اول سایت پستهای جدید به نمایش در میومد ، این حالت رو پیاده کنید ، فکر میکنم مشکل خیلی حل بشه .
این مورد بطور خاص در مورد تاپیک لایو تریدینگ صادق هست . دوستی رو میشناسم که با استفاده از یکی از براوزرها اتوماتیک هر چند لحظه صفحه رو رفرش میکنه تا پستها رو از دست نده !
برای این مورد هم فکر کنم استفاده از پیشنهاد آقای علیجان خیلی کمک کنه .
البته اینها در حد پیشنهاد بود ...
ارادتمند - چیپال

mehran_lp October 19th, 2006 22:56

سلام
چرا لینکی که تو امضای استاد فرخ هستش خرابه ؟!
من خیلی کنجکاو شدم

Mazdak Parsian October 20th, 2006 00:26

با سلام و خسته نباشید

در مورد جلوگیری از بار ترافیکی به علت Refresh کردن های مکرر و یا فشردن دکمه ارسالهای جدید که به کرات توسط کاربران استفاده میشود و حتی جلوگیری از ورود و خروج مکرر به سایت ، شاید بتوان از کاربران درخواست نمود برای دیدن ارسالهای جدید از Google Reader استفاده کنند .

البته استفاده از این امکان مشروط به ایجاد تغییراتی در سایت و اضافه کردن RSS در تمامی صفحات می باشد .
من امروز این موضوع را در Google Reader برای سایت سرمایه چک کردم . اما فقط تعداد بسیار محدودی از پستهای جدید قابل دسترسی بود . شاید دوستانی که در این مورد تخصص بیشتری دارند بهتر بتوانند راهنمایی کنند .

viper October 20th, 2006 00:38

سلام

اگه واقعا refresh کردن به سایت فشار زیادی وارد می کنه یه راه اینه که از scrolling bar استفاده بشه(چیزی مشابه سایت های خبری bloomberg,reuters ,.. ) و مثلا اسم تاپیک سپس اسم نویسنده و چند کلمه اول پست درج بشه و این بار مرتبا update میشه و با کلیک روی موضوعات نشان داده شده تاپیک مورد نظر باز می شود.

از همین فرمت برای rss که مزدک عزیز اشاره کردن میشه استفاده کرد.

موفق باشید

MASOOD OK October 20th, 2006 02:10

یه چز دیگه هم بنده حقیر خدمت دوستان عرض کنم که فکر کنم به پهنای باند ماهیانه سایت کمک میکنه و از شلوغ شدن بیش از هد تاپیک ها کم میکنه اون هم استفاده از Tnx ماشین برای سایت هست که دیگه کاربرانی که میخواهن تشکر کنن مجبور نباشن یه پست جدید بدن ( در نتیجه هم مصرف پهنای باند یه مقدار کم پایین میاد و ه تاپیک ها شلوغ نخواهد شد )
====
و البته از همه اینها کارساز تر استفاده از image hosting های مجانی و بسیار با کیفیت برای استفاده از پیوستهای تصوری میباشد . به نظر من اگه داخل سایت پیوستها برای کاربران محدود شوند و بجای آن از این سایتها استفاده کنیم بسیار خوب میشود ..

Reza October 20th, 2006 11:49

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله Chipal (پست 64851)
سلام .
آقا رضا فکر میکنم قسمت عمده ترافیک و فشار روی سایت به دلیل رفرش کردن مکرر سایت برای دیدنه پستهای جدیده .
اگر مثل سابق که تو صفحه اول سایت پستهای جدید به نمایش در میومد ، این حالت رو پیاده کنید ، فکر میکنم مشکل خیلی حل بشه .
این مورد بطور خاص در مورد تاپیک لایو تریدینگ صادق هست . دوستی رو میشناسم که با استفاده از یکی از براوزرها اتوماتیک هر چند لحظه صفحه رو رفرش میکنه تا پستها رو از دست نده !
برای این مورد هم فکر کنم استفاده از پیشنهاد آقای علیجان خیلی کمک کنه .
البته اینها در حد پیشنهاد بود ...
ارادتمند - چیپال

با سلام

در حال حاضر آخرین تاپیک هایی که در آنها مطلبی نوشته شده در صفحه اول با عنوان" آخرین عناوین" درج می شوند. اما برای آپدیت شدن آنها لازم است صفحه اول رفرش شود.

Reza October 20th, 2006 11:59

نقل قول:

نوشته اصلي بوسيله mehran_lp (پست 65432)
سلام
چرا لینکی که تو امضای استاد فرخ هستش خرابه ؟!
من خیلی کنجکاو شدم

لینک مشکل داره.

ظاهرا منظور جناب فرخ این پست بوده:
http://forum.sarmaye.com/showthread....4959#post64959

ساعت جاري 18:08 با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.